Satura rādītājs:
- Satura rādītājs
- Kas ir AHA un BHA pīlingi?
- AHA vs. BHA: Kāda ir atšķirība?
- AHA un BHA pīlingi: kādi ir ieguvumi?
- AHA priekšrocības
- BHA priekšrocības
- AHA vai BHA - kuru man vajadzētu lietot?
- Kā lietot AHA un BHA pīlingus
- Vai ir iespējams lietot AHA un BHA kopā?
Jūs nevarat noliegt pīlinga nozīmi ikdienas ādas kopšanas rutīnā. Pīlings ir pārsniedzis vienkāršus skrubjus. AHA un BHA ir jaunā vecuma pīlingi, kas holistisko ādas kopšanu ir pārcēluši uz nākamo līmeni. Ja jūs tos neizmantojat, jūs zaudējat nopietnas priekšrocības, ko šīs sastāvdaļas var piedāvāt. Šeit ir viss, kas jums jāzina par šiem pīlingiem. Turpini lasīt!
Satura rādītājs
- Kas ir AHA un BHA pīlingi?
- AHA vs. BHA: Kāda ir atšķirība?
- AHA un BHA pīlingi: kādi ir ieguvumi?
- AHA vai BHA - kuru man vajadzētu lietot?
- Kā lietot AHA un BHA pīlingus
- Vai ir iespējams lietot AHA un BHA kopā?
Kas ir AHA un BHA pīlingi?
Shutterstock
Gan AHA, gan BHA ir ķīmiski pīlingi.
Pīlingi ir divu veidu - manuāli un ķīmiski. Manuāli pīlingi prasa, lai jūs tos uzklātu uz ādas un skrubi, bet ķīmiskie pīlingi tā nedarbojas.
Alfa hidroksi skābes (AHA) un beta hidroksi skābes (BHA) ir divas hidroksi skābes, kuras atradīsit maskās, tīrīšanas līdzekļos, mizās, mitrinātājos, tonizējošos līdzekļos un līdzīgos ādas kopšanas līdzekļos. Gan AHA, gan BHA atslāņo jūsu ādu, noņem atmirušās ādas šūnas un veicina kolagēna attīstību. Tas, kā abi darbojas, ir pilnībā atkarīgs no produktā izmantoto ķīmisko vielu koncentrācijas. AHA un BHA palīdz:
- Samaziniet poras un smalkas līnijas
- Uzlabojiet ādas struktūru
- Noņemiet atmirušās šūnas un aizsprostojiet poras
- Samazināt ādas iekaisumu
Ja abas skābes atslāņo ādu, tad kā tās atšķiras? Sākot no individuālajiem lietojumiem, ieguvumiem un veidiem līdz to avotiem, daudz faktoru nosaka atšķirības starp šīm divām sastāvdaļām. Jūs iepazīsities ar šiem visiem nākamajās sadaļās. Turpini lasīt.
Atpakaļ uz TOC
AHA vs. BHA: Kāda ir atšķirība?
Shutterstock
Alfa hidroksi skābi vai AHA galvenokārt iegūst no botāniskajiem avotiem. Un tāpēc AHA bieži sauc par augļskābi. Ir seši AHA veidi, kas iegūti no dabas resursiem, piemēram, augļiem, cukurniedrēm un piena. Šie ir:
- Glikolskābe: No visām AHA šī molekula ir vismazākā. Parasti to iegūst no cukurniedrēm, bet to var ražot arī sintētiski.
- Pienskābe: to galvenokārt iegūst no piena produktiem, bet to var arī iegūt no augļiem un raudzētiem dārzeņiem.
- Citronskābe: Tas dabiski sastopams citrusaugļos. Šis AHA ir spēcīgs antioksidants un arī dabīgs konservants.
- Vīnskābe: tā ir nenogatavojušās vīnogās. Vīnskābe ir viela, kas vīniem piešķir unikālu garšu.
- Ābolskābe: to galvenokārt atrod ābolos un ķiršos, bet tā ir arī vairākos citos augļos. To bieži lieto konfekšu, tablešu un dzērienu aromatizēšanai.
- Mandeles skābe: Šī AHA ir iegūta no rūgtajām mandelēm un tiek izmantota infekciju ārstēšanai, jo tai ir antibakteriālas īpašības.
AHA ir ūdenī šķīstoša un palīdz atslāņot augšējo ādas slāni. Tādējādi pēc AHA produktu lietošanas jūs pamanīsit, ka jūsu āda ir kļuvusi gluda.
Beta hidroksi skābe jeb BHA ir eļļā šķīstoša hidroksi skābe. To sauc arī par salicilskābi. Kamēr AHA darbojas uz jūsu ādas virsmas, BHA var iekļūt jūsu ādas slāņos un notīrīt to no iekšpuses. Tāpēc salicilskābi lielākoties lieto pūtītes preparātos, jo tā nomierina ādu un mazina iekaisumu.
Gan AHA, gan BHA ir unikāls priekšrocību kopums. Abiem mērķiem ir nepieciešama unikāla ādas kopšana, lai āda būtu tīra un veselīga. Pārbaudiet viņu priekšrocības.
Atpakaļ uz TOC
AHA un BHA pīlingi: kādi ir ieguvumi?
Shutterstock
AHA priekšrocības
- Tā kā AHA ir ūdenī šķīstoša hidroksi skābe, tā ir īpaši mitrinoša jūsu ādai un vislabāk piemērota tiem, kam ir sausa āda.
- Tas darbojas uz jūsu ādas augšējā slāņa un palīdz atbrīvot saites starp mirušo virspusējo slāni un ādu zem tā.
- Pateicoties mitrinošajām īpašībām, AHA var padarīt jūsu ādu briestošu, uzlabot tās tvirtumu un struktūru, kā arī samazināt smalkās līnijas un grumbas.
- Tas ir ideāli piemērots tiem, kuri piedzīvo pārmērīgu saules bojājumu un ir noraizējušies par progresējošām novecošanās pazīmēm.
- AHA veicina kolagēna ražošanu un tai ir svarīga loma pretnovecošanās procedūrās.
BHA priekšrocības
- Tā kā BHA ir eļļā šķīstoša, tā ir lieliski piemērota tiem, kuriem ir taukaina un pūtītēm raksturīga āda.
- Tas darbojas ne tikai uz ādas virsmas, bet arī iekļūst ādas porās, attīra eļļu un sebumu un mazina pūtītes iekaisumu. Tādējādi BHA galvenokārt lieto pūtītes ārstēšanā.
- Tāpat kā AHA, arī BHA palīdz mazināt smalko līniju, grumbu un vecuma plankumu izskatu. Tas uzlabo ādas tvirtumu un tonusu.
- BHA palīdz līdzsvarot pārmērīgu naftas ražošanu. Ja Jums ir komedoni un smagas pūtītes, varat lūgt dermatologu izrakstīt BHA zāļu formas simptomu novēršanai.
Attiecībā uz ieguvumiem gan AHA, gan BHA ir noderīgi ādas kopšanai. Tomēr tas, kurš ir piemērots jūsu ādai, ir atkarīgs no noteiktiem faktoriem.
Atpakaļ uz TOC
AHA vai BHA - kuru man vajadzētu lietot?
Shutterstock
Produkta izvēle ir atkarīga no jūsu unikālajām ādas kopšanas vajadzībām. Pārbaudiet šo sarakstu, lai noteiktu, kurš produkts tiem var atbilst:
AHA | BHA |
---|---|
Noderīga
saules bojātai ādai Sausa āda |
Noderīga
ādai, kurai ir nosliece uz rosaceju Taukaina un jutīga āda Āda, kurai ir nosliece uz baltiem un melniem punktiem Pūtītēm pakļauta āda |
Palīdz
noņemt atmirušās ādas šūnas Cīnīties ar novecošanās pazīmēm Uzturiet ādu mitrinātu un izgaismojiet to |
Palīdz
noņemt atmirušās ādas šūnas. Atbrīvojiet poras un kontrolējiet pārmērīgu eļļas / sebuma veidošanos. Novērsiet baltos un melnos punktus. |
Piemērots
sausai un saules bojātai ādai (nav piemērots jutīgai ādai un ādai, kurai ir tendence uz izlaušanos) |
Piemērots
taukainai un pūtītēm pakļautai ādai (nav piemērots tiem, kam ir alerģija pret aspirīnu vai acetilsalicilskābi) |
Neatkarīgi no tā, kādu pīlingu jūs izvēlaties, tas jāizmanto pareizi. Ja jūs kopā lietojat daudz produktu, ir svarīgi tos kārtot pareizā veidā, lai nodrošinātu, ka jūsu āda var absorbēt visus vienādi.
Atpakaļ uz TOC
Kā lietot AHA un BHA pīlingus
Shutterstock
AHA pīlings ir ūdenī šķīstošs. Tas nozīmē, ka tas vislabāk darbojas uz tīras ādas. Lai izmantotu AHA pīlingus:
- Nomazgājiet ādu ar maigu tīrīšanas līdzekli.
- Pat to sausu. Pagaidiet dažas minūtes un ļaujiet tai pilnībā nožūt.
- Uzklājiet toniku uz sejas.
- Pagaidiet dažas minūtes un pēc tam uzklājiet AHA produktu.
- Ja lietojat serumu, uzklājiet to tūlīt pēc AHA pīlinga lietošanas.
- Uzklājiet mitrinātāju.
Atcerieties, ka AHA pīlings padara jūsu ādu fotoreaktīvu. Un tāpēc to vajadzētu lietot tikai naktī. Tomēr, ja to lietojat dienas laikā, neaizmirstiet uzklāt sauļošanās līdzekli.
Ieviešot BHA ādas kopšanas rutīnā, ejiet lēni - jo pārmērīga šī produkta lietošana var padarīt jūsu ādu sausu. Jūs varat sekot tam pašam pieteikšanās procesam kā ar AHA produktiem. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka pēc tīrīšanas nav jāgaida, kamēr āda pilnībā izžūst. Jūs varat nekavējoties uzklāt BHA līdzekli uz sejas un pēc tam to slāņot ar citiem līdzekļiem.
Nesaprotat, vai lietot AHA vai BHA? Nu, tas nav nekas neparasts. Ja jūs nevarat izlemt, vai jums jāārstē pūtītes vai sausa āda, jūs varat lietot gan AHA, gan BHA kopā. Kā? Turpini lasīt.
Atpakaļ uz TOC
Vai ir iespējams lietot AHA un BHA kopā?
Shutterstock
Jā, ir iespējams vienlaikus lietot gan AHA, gan BHA. Jums ir divas iespējas:
- Uzklājiet abu produktu maisījumu vienu reizi dienā (vai nu no rīta, vai vakarā), vai
- Izmantojiet tos pārmaiņus.
- Katru dienu jūs varat aizstāt AHA un BHA pīlingu. Ja lietojat AHA produktu vienu dienu, izmantojiet BHA produktu nākamajā dienā.
- Katru nedēļu jūs varat mainīt AHA un BHA pīlingu. Lietojiet AHA produktu vienu reizi dienā vienu nedēļu un pēc tam BHA produktu vienu reizi dienā nākamajā nedēļā.
- Vēl viena iespēja ir izmantot tos pārmaiņus dažādos dienas laikos. Ja lietojat BHA pīlingu no rīta, lietojiet AHA pīlingu naktī. Šī kārtība ir lieliska tiem, kam ir pūtītēm raksturīga āda ar saules bojājumu pazīmēm.
Tomēr, pirms lietojat AHA vai BHA pīlingus, pārliecinieties, ka izmantojat pareizo formulas koncentrāciju. Šie pīlingi ir pieejami koncentrācijā no 4% līdz 10%. Konsultējieties ar dermatologu. Uzziniet ādas bojājumu līmeni un pārbaudiet