Satura rādītājs:
- Raksta galvenie momenti
- Kas ir sārmaina diēta?
- Kā darbojas sārmaina diēta?
- PRAL mēroga pārtikas produktu rādītājs
- Kas īsti notiek, ja jūsu ķermenis ir pārāk skābs?
- Simptomi, ka jūsu ķermenim ir skābs pH
- 21 sārmains ēdiens, kas jāiekļauj diētā
- 1. Žāvētas vīģes - PRAL rādītājs: -18,1
- 2. Biešu zaļumi - PRAL rādītājs: -16,7
- 3. Spināti - PRAL rādītājs: -14,0
- 4. Pētersīļi - PRAL rādītājs: -12,0
- 5. Kale - PRAL rādītājs: -8,3
- 6. Šveices mangolds - PRAL rezultāts: -8,1
- 7. Banāni - PRAL rādītājs: -6,9
- 8. Saldais kartupelis - PRAL rādītājs: -5,6
- 9. Selerijas - PRAL rādītājs: -5,2
- 10. Burkāni - PRAL rādītājs: -4,9
- 11. Kivi - PRAL rādītājs: -4,1
- 12. Ziedkāposti - PRAL rādītājs: -4,0
- 13. Ķirši - PRAL rādītājs: -3,6
- 14. Franču pupiņas - PRAL rādītājs: -3,1
- 15. Bumbieri - PRAL rādītājs: -2,9
- 16. Lazdu rieksti - PRAL rādītājs: -2,8
- 17. Ananāss - PRAL rādītājs: -2,7
- 18. Cukini - PRAL rādītājs: -2,6
- 19. Zemenes - PRAL rādītājs: -2,2
- 20. Apple - PRAL rādītājs: -2,2
- 21. Arbūzs - PRAL rādītājs: -1,9
- Citi sārmainā pārtika
- Pārtikas produkti, no kuriem jāizvairās vai kas jālieto ierobežotā daudzumā
- Sārmaina diēta Vs. Keto diēta
- Sārmainu pārtikas produktu priekšrocības
- Vai sārmainā diēta var cīnīties ar vēzi?
- Vai sārmainā diēta jums ir piemērota?
- Secinājums
- Atsauces
Ja ir viena vegānu vai veģetārā diēta, kas ir tikpat izdevīga kā keto diēta - tā ir sārmaina diēta. Sārmainas diētas pamatprincips ir balstīts uz 100 gadus vecu skābju-pelnu hipotēzi. Šī hipotēze saka, ka pēc gremošanas pārtika vai nu atstāj skābu vai sārmainu atlikumu.
Skābs pH pasliktina jūsu veselību. Bet sārmains pH paaugstina jūsu imunitāti un aizsargā jūsu veselību. Tātad pāreja uz sārmainu diētu palīdz mazināt tādas problēmas kā skābums, vēdera uzpūšanās, trauslie kauli, nogurums utt. Bet vai šim apgalvojumam ir kāds zinātnisks pamats? Vai arī tā ir tikai kārtējā iedoma?
Lasiet tālāk, lai iegūtu pilnīgu informāciju par sārmainā uzturu - kā tas darbojas, vai tas patiešām ir efektīvs, sārmainā pārtikas produktu saraksts, ieguvumi un vai tas izārstē vēzi. Vissvarīgākais ir uzzināt, vai šī diēta ir domāta tieši jums. Sāksim!
Raksta galvenie momenti
- Kas ir sārmaina diēta?
- Kā darbojas sārmaina diēta?
- PRAL mēroga pārtikas produktu rādītājs
- Kas īsti notiek, ja jūsu ķermenis ir pārāk skābs?
- Simptomi, ka jūsu ķermenim ir skābs pH
- 21 sārmains ēdiens, kas jāiekļauj diētā
- Citi sārmainā pārtika
- Pārtikas produkti, no kuriem jāizvairās vai kas jālieto ierobežotā daudzumā
- Sārmaina diēta Vs. Keto diēta
- Sārmainu pārtikas produktu priekšrocības
- Vai sārmainā diēta var cīnīties ar vēzi?
- Vai sārmainā diēta jums ir piemērota?
Kas ir sārmaina diēta?
Shutterstock
Sārmaina diēta (vai sārmainā pelnu diēta) ir tīra ēšanas pieeja, kas palīdz organismam pāriet no skāba uz sārmainu pH. Jūs patērēsiet daudz augļu un dārzeņu, kas palīdzēs paaugstināt ķermeņa pH līmeni.
Šīs diētas piekritēji uzskata, ka ķermeņa sārmainā pH palīdz rūpēties par vairākām problēmām, piemēram, sāpēm locītavās, muskuļu nogurumu, gremošanas problēmām, svara pieaugumu utt. Ja tā ir taisnība, kā tas patiesībā darbojas? Noskaidrosim.
Atpakaļ uz TOC
Kā darbojas sārmaina diēta?
Sārmainā diēta darbojas uz vienkāršu principu pH ķermeņa un vielmaiņas atlikumu pārtiku. Ļauj man paskaidrot.
pH ir šķīduma skābuma vai sārmainības rādītājs. PH skala svārstās no 0 līdz 14. Viduspunkts, kas ir 7, ir “neitrāls”. Ūdens pH ir 7. Jebkura pH vērtība zem 7 ir “skāba” un pH vērtība virs 7 ir “sārmaina”.
Asins pH vērtība ir sārmaina (7,35), un kuņģa skāba (1,5-3,5).
Jūsu ķermeņa pH ir atkarīgs no patērētajiem pārtikas produktiem. Tā kā pārtikas produktiem ir arī pH vērtības. Pārtika ar skābu pH izraisa iekaisumu un stresu, kā rezultātā vāja imunitāte, palielināts nogurums, grūtības zaudēt svaru un simts citas problēmas (pārbaudiet simptomu sadaļu).
Bet jums arī jāzina, ka pārtikas produktu pH vērtību nenosaka pēc to fizikālajām īpašībām, bet gan ar vielmaiņas atlikumiem (tāpat kā sadedzinātas lapas atstāj atlikumus pelnu veidā), ko tie atstāj. Metaboliskie pelnu atlikumi var būt vai nu skābi, neitrāli vai sārmaini.
Piemēram, citrona fiziskais pH ir skābs, bet pēc vielmaiņas tas atstāj sārmainu atlikumu. Tāpēc citronūdens ar šķipsniņu sāls ir izplatīts mājas līdzeklis pret vēdera uzpūšanos un skābumu. Ir jēga, vai ne?
Lielākā daļa dārzeņu un augļu pēc vielmaiņas atstāj sārmainus atlikumus. Un sārmaina diēta mudina diētu lietot dārzeņus, augļus un citus pārtikas produktus, kas atstāj sārmainu vielmaiņas atlikumu. Tā rezultātā jūsu ķermeņa pH vērtība palielināsies un sasniegs vēlamo sārmainā pH.
Bet kā jūs zināt, vai ēdiens atstās skābus vai sārmainus vielmaiņas atlikumus? Caur PRAL skalu. Ātri uzzināsim, kas tas viss ir.
Atpakaļ uz TOC
PRAL mēroga pārtikas produktu rādītājs
PRAL jeb potenciālā nieru skābes slodze ir novērtētais pārtikas sārmainības un skābuma daudzums pēc metabolisma (1). Pārtikai tiek dota negatīva (sārmaina), pozitīva (skāba) un neitrāla vērtība.
Pamatojoties uz olbaltumvielu, minerālu un fosfora daudzumu, kas palicis pēc metabolisma, jūsu ķermenis būs vai nu skābs, vai sārmains. Olbaltumvielas un fosforskābe pēc metabolisma veido fosforskābi un sērskābi. Tātad, jūsu ķermenis mēdz būt skābāks.
No otras puses, kad augļi, dārzeņi un citi sārmainā vielmaiņas pārpalikuma pārtikas produkti tiek metabolizēti, tie atstāj minerālvielas, piemēram, kalciju, kāliju un magniju. Šeit ir saraksts ar pārtikas produktiem ar PRAL rādītājiem.
Tātad, jūs esat redzējis mani atkal un atkal norādot, ka skābais pH līmenis organismā var izraisīt postījumus. Bet kāpēc? Lūk, kas jums jāzina.
Atpakaļ uz TOC
Kas īsti notiek, ja jūsu ķermenis ir pārāk skābs?
Lūk, kas notiek, ja jūs patērējat pārāk daudz pārtikas produktu, kas atstāj skābes vielmaiņas atliekas.
- Kad ķermenis kļūst pārāk skābs, kauli sāk kļūt vāji un trausli. Un tas ir tāpēc, ka pārtikas produktos, kas atstāj skābu vielmaiņas atlikumu, ir mazāk uzturvielu, kas nepieciešami kaulu stiprināšanai un uzturēšanai.
- Lietojot skābu pārtiku, jūs varat ciest no nieru mazspējas. Un tas paātrina skeleta muskuļu zaudēšanu.
- Metaboliskā acidoze bērniem arī ir pierādījusi, ka tā ietekmē augšanas hormonu, kura rezultāts ir mazs augums (2).
- Skāba vide ir lieliski piemērota vēža šūnu attīstībai, kamēr sārmaina vide novērš vēža šūnu augšanu (3).
Ir arī citi simptomi, kas norāda, ka jūsu ķermenis ir pārāk skābs. Apskatiet zemāk esošo sarakstu.
Atpakaļ uz TOC
Simptomi, ka jūsu ķermenim ir skābs pH
- Depresija un trauksme
- Locītavu sāpes
- Muskuļu vājums
- Uzpūšanās
- Gremošanas traucējumi
- Pūtītes
- Galvassāpes
- Bieža saaukstēšanās un klepus
- Apjukums un smadzeņu migla
- Nogurums un maz enerģijas
Pārāk lielu skābumu organismā neitralizē organismā esošie bikarbonāti. Bet, ja jūs pastāvīgi stresojat vai veicat smagu treniņu, jūsu bikarbonāta rezerves var drīz iztukšoties. Un tāpēc jums jāiekļauj pārtikas produkti, kas līdzsvaro jūsu ķermeņa pH līmeni. Šeit ir sārmainu diētisko pārtikas produktu saraksts.
Atpakaļ uz TOC
21 sārmains ēdiens, kas jāiekļauj diētā
1. Žāvētas vīģes - PRAL rādītājs: -18,1
Shutterstock
Vīģes ir noderīgas jūsu veselībai. Ir zināms, ka tie palīdz mazināt iekaisumu, kuņģa problēmas un vēzi (4). Saldās žāvētās vīģes ir tik patīkamas.
Maigās mīkstuma un mazu kraukšķīgo sēklu kombinācija lieliski papildina vienkāršu vaniļas saldējumu vai grieķu jogurtu. Uzlieciet to ar medu vai lazdu riekstu sīrupu.
2. Biešu zaļumi - PRAL rādītājs: -16,7
Biešu zaļumi ir antioksidantu krājums. Zinātnieki ir atklājuši, ka biešu zaļumos esošie antioksidanti var ievērojami samazināt lipīdu peroksidāciju un oksidatīvos bojājumus, uzlabot ķermeņa aizsardzības sistēmu un pazemināt holesterīna līmeni (5), (6).
Pievienojiet biešu zaļumus salātiem un iemetiet citus sārmainus ēdienus un yummy mērci.
3. Spināti - PRAL rādītājs: -14,0
Spināti ir viens no veselīgākajiem ēdieniem (atceries Popeye?). Tas ir piekrauts ar uztura šķiedrvielām un antioksidantiem. Spināti palīdz noņemt kaitīgos brīvos skābekļa radikāļus, uzlabo vielmaiņu, izraisa sāta hormonu sekrēciju, pazemina lipīdu līmeni un tiem piemīt pretvēža īpašības (7).
Katru divu dienu tasi spinātu var uzlabot jūsu veselību desmit reizes. Ir svarīgi atzīmēt, ka spinātiem ir augsts oksalātu (skābeņskābes) līmenis, kas ir pietiekami augsts, lai ietekmētu noteiktus veselības apstākļus. Jūsu ķermenis nespēj absorbēt kalciju no pārtikas produktiem, kuros ir daudz oksalātu. Cilvēkiem ar nierakmeņiem mazs kalcija daudzums uzturā palielinās kalcija oksalāta nierakmeņu risku. Daži pierādījumi arī rāda, ka cilvēki ar gremošanas traucējumiem, piemēram, noplūdušu zarnu vai kairinātu zarnu sindromu, var būt arī pakļauti pasliktinātiem simptomiem, ēdot pārtiku ar augstu oksalātu līmeni, un daži eksperti iesaka pacientiem ar iekaisuma slimībām, piemēram, cistisko fibrozi, vairogdziedzera slimībām, astmu, artrīts vai fibromialģija nedrīkst ēst lielu daudzumu pārtikas, kurā ir daudz oksalātu, jo oksalāti uzkrājas ķermeņa audos.Vislabāk šīm cilvēku grupām uzturā izvēlēties citus lapu zaļumus, kas satur mazāk oksalātu, piemēram, romiešu salātus, Šveices mangoldus un kāpostus.
4. Pētersīļi - PRAL rādītājs: -12,0
Shutterstock
Pētersīļi ir zāļu karaliene. Tas ne tikai piešķir ēdienam garšu un krāsu, bet arī sniedz daudz labumu veselībai. Bioaktīvie fenola savienojumi un flavonoīdi, piemēram, apiins, apigenīns, 6 ”-acetilapīns, miristicīns un apols, ir atbildīgi par pētersīļu pretiekaisuma, antiseptiskām, pretdiabēta, caurejas, gastroprotektīvām un antihipertensīvām īpašībām (8).
Pievienojiet pētersīļus salātiem, sviestmaizei vai zupām vai izmantojiet to kā garnējumu glāzei sārmainu augļu sulas.
5. Kale - PRAL rādītājs: -8,3
Kale pieder pie krustziežu dārzeņu ģimenes. Tāpat kā daudzi citi krustzieži (piemēram, brokoļi un ziedkāposti), kāposti ir piepildīti ar antioksidantiem un tiem piemīt glikozes līmeni pazeminošs īpašums (9).
Pievienojiet kāposti salātiem, kokteiļiem un zaļajai sulai, lai iegūtu antioksidantu perforatoru un ļoti ātri uzlabotu veselību.
6. Šveices mangolds - PRAL rezultāts: -8,1
Šveices mangolds ir vēl viens zaļš lapu dārzenis, kurā ir daudz antioksidantu. Tam ir glikozes un asinsspiedienu pazeminošas īpašības. Flavonoīdiem, piemēram, apigenīnam, vitexīnam, vitexin-2-O-ramnozīdam un vitexin-2-O-ksilozīdam, ir arī pretvēža īpašības (10).
Pievienojiet tos zupām vai salātiem (ar angļu sinepju sitienu) vai pagatavojiet smalkmaizītes, lai pagatavotu garšīgu un veselīgu maltīti.
7. Banāni - PRAL rādītājs: -6,9
Shutterstock
Banāns ir kopīgs jā, kad runa ir par veselības uzlabošanu. Šis uzturvielu blīvais tropiskais auglis ir bagāts ar uztura šķiedrvielām, kāliju, karotinoīdiem, fenoliem, fitosterīniem un amīniem, kas palīdz samazināt dažādu hronisku deģeneratīvu slimību risku (11). Ir banāns pirms treniņa vai no rīta kopā ar brokastīm, jo tas sniegs enerģiju (12).
Pagatavojiet banānu kokteiļus, proteīnu kokteiļus, banānu un ogu auzu pārslas vai banānu pankūkas.
8. Saldais kartupelis - PRAL rādītājs: -5,6
Saldie kartupeļi ir tik jauki! Un arī viņi ir veseli. Tie satur dabiskus veselību veicinošus savienojumus, piemēram, beta-karotīnu un antioksidantus. Saldo kartupeļu lietošana vismaz divas līdz trīs reizes nedēļā palīdzēs pasargāt jūs no diabēta, aptaukošanās, oksidatīvā stresa, ātras novecošanās, vēža un plaušu slimībām (13).
Cepiet saldo kartupeli kopā ar citiem dārzeņiem un olbaltumvielu avotu, lai ieturētu lieliskas pusdienas vai vakariņas. Varat arī pagatavot ceptas saldo kartupeļu ķīļus. Spice up ar kādu olīveļļu, zaļumiem, sāli un pipariem.
9. Selerijas - PRAL rādītājs: -5,2
Selerijas tautā sauc par negatīvu kaloriju ēdienu. Un tas ir tāpēc, ka selerijas augstais šķiedrvielu saturs apgrūtina gremošanas sistēmas sadalīšanos un vielmaiņu. Tātad, lai sadedzinātu seleriju, ķermenim nepieciešamas papildu kalorijas. Selerijas ir arī spēcīgs antioksidants (14).
Ēdiet selerijas un etiķi kā veselīgu uzkodu vai pievienojiet tās zupām un salātiem.
10. Burkāni - PRAL rādītājs: -4,9
Shutterstock
Burkāni ir ielādēti ar beta-karotīnu, spēcīgu antioksidantu. Burkānu lietošana divas līdz trīs reizes nedēļā var palīdzēt pasargāt no leikēmijas, samazināt lipīdu peroksidāciju un novērst DNS bojājumus (15), (16), (17).
Pievienojiet burkānus zupām vai sautējumiem vai sulu.
11. Kivi - PRAL rādītājs: -4,1
Saskaņā ar rakstu, kas publicēts Canadian Journal of Physiology and Pharmacology, “kivi ir barības vielu blīvuma, ieguvumu veselībai un patērētāju pievilcības ziņā salīdzinājumā ar citiem parasti patērētiem augļiem. Šim eksotiskajam auglim ir holesterīna līmeni pazeminošs, triglicerīdu līmeni pazeminošs, caureju veicinošs, gremošanu veicinošs, asinsspiedienu pazeminošs un antioksidants īpašums (18).
Patērē kivi ar mizu, ja esi svara zaudēšanas misijā. Pievienojiet to augļu salātiem, salātiem, sulām un kokteiļiem. Izvairieties no tā, ja Jums ir alerģija pret to.
12. Ziedkāposti - PRAL rādītājs: -4,0
Ziedkāposti ir krustziežu dārzeņi, kas ir labs antioksidantu, minerālvielu un citu noderīgu fitoķimikāliju avots. Tas var palīdzēt samazināt krūts, aknu, kuņģa, resnās zarnas, tievās zarnas, barības vada un plaušu vēža risku (19).
Blanšētus vai maisījumā ceptus ziedkāpostus lietojiet salātos, zupās, mērcēs un / vai kā ziedkāpostu rīsos.
13. Ķirši - PRAL rādītājs: -3,6
Shutterstock
Garšīgajos un barojošajos ķiršos ir daudz kvercetīna, antocianīnu, kālija, melatonīna, C vitamīna, karotinoīdu un uztura šķiedrvielu. Vidējas tases ķiršu patēriņš divas līdz trīs reizes nedēļā var palīdzēt pasargāt no vēža, iekaisuma, diabēta, Alcheimera slimības un sirds un asinsvadu slimībām (20).
Patērē ķiršus tādus, kādi tie ir, vai pievienojiet tos sulām, auzu pārslu bļodiņai un kokteiļiem.
14. Franču pupiņas - PRAL rādītājs: -3,1
Franču pupiņas vai zaļās pupiņas ir lielisks dažādu barības vielu avots. Tās ir piepildītas ar šķiedrvielām un vitamīniem K, A un C. Franču pupiņas palīdz regulēt asinsspiedienu, uztur ķermeņa šķidrumus, palēnina novecošanos, atbrīvo kaitīgos brīvos skābekļa radikāļus un var samazināt sirds un asinsvadu slimību risku.
Pievienojiet blanšētas franču pupiņas kartupeļiem, zupām un salātiem.
15. Bumbieri - PRAL rādītājs: -2,9
Saldie, ūdeņainie un granulētie bumbieri ir augļi ar augstu šķiedrvielu saturu, kuriem ir daudz ieguvumu veselībai. Tie ir arī antioksidantu krājums un regulē alkohola metabolismu, pazemina lipīdu līmeni plazmā un aizsargā pret čūlām (21).
Ēdiet bumbieri tādu, kāda tā ir, vai pievienojiet to salātiem, sulām, kokteiļiem vai desertiem.
16. Lazdu rieksti - PRAL rādītājs: -2,8
Shutterstock
Lazdu rieksti ir bagāti ar veselīgiem taukiem un lieliski palīdz samazināt kaitīgo ZBL holesterīnu, kontrolēt ķermeņa svaru un aizsargāt sirdi no slimībām (22).
Uzkodiet nedaudz lazdu riekstu vai pievienojiet tos desertiem.
17. Ananāss - PRAL rādītājs: -2,7
Ananāsi ir šķiedraini, saldi un spilgtas krāsas. Tie ir piepildīti ar bromelainu, gremošanas enzīmu, kas palīdz stenokardijas, sinusīta, ķirurģiskas traumas un bronhīta ārstēšanā (23).
Ir vidēja ananāsu bļoda ar laima sulu un melnajiem pipariem. Pievienojiet to salātiem un picām, lai maltītei piešķirtu Havaju salu.
18. Cukini - PRAL rādītājs: -2,6
Cukini pieder pie gurķu ģimenes. Galvenie cukīnos atrodamie bioaktīvie savienojumi ir zeaksantīns, luteīns, beta-karotīns un dehidroaskorbīnskābe. Zinātnieki ir atklājuši, ka cukini var apturēt vēža šūnu proliferāciju un novērst oksidatīvos bojājumus (24).
Blanšētas cukini patērē ar salātiem un kebabiem.
19. Zemenes - PRAL rādītājs: -2,2
Shutterstock
Papildus tam, ka zemenes ir vienas no garšīgākajām ogām (un fotogēniskākajām!), Tās ir labs C vitamīna, folskābes un citu fitoķimikāliju avots, kas palīdz pazemināt glikozes līmeni asinīs, lipīdu līmeni, iekaisumu, stresu un hipertensiju (25)..
Patērējiet vidēju bļodu ar zemenēm, kāda tā ir, vai ar tumšo šokolādi vai vaniļas saldējumu. Vai arī pievienojiet tos brokastu bļodai vai kokteiļiem.
20. Apple - PRAL rādītājs: -2,2
Ābols dienā tur dakteri pa gabalu. Tieši tā! Āboli tiek ielādēti ar katehīnu, hlorogēnskābi un floridzīnu (26). Tie var palīdzēt aizsargāt jūs no sirds un asinsvadu slimībām, Alcheimera slimības, astmas un vēža (27).
Paņemiet ābolu, pievienojiet to brokastu bļodā vai kokteiļos, suliet to vai pagatavojiet gardus Valdorfa salātus.
21. Arbūzs - PRAL rādītājs: -1,9
Arbūzs ir uztura šķiedrvielām bagāts, augsts ūdens saturs un augļi, kas bagāti ar antioksidantiem. Tika konstatēts, ka likopēns, galvenais bioaktīvais savienojums, palīdz mazināt vēža, diabēta, sirds un asinsvadu slimību un makulas slimību risku (28).
Uzkodām patērējiet nelielu arbūzu trauku, pievienojiet to augļu salātiem vai sulu.
Tie ir sārmaini ēdieni, kurus jūs varat patērēt. Bet sarakstā ir vairāk. Šeit ir citi sārmainā pārtika, ko jūs varat iekļaut savā uzturā.
Atpakaļ uz TOC
Citi sārmainā pārtika
- ābolu sula
- Biešu sula
- Kakao
- Espresso
- apelsīnu sula
- sarkanvīns
- baltvīns
- Aprikozes
- Upeņu
- Citronu
- Mango
- Persiks
- Baklažāns
- Tomātu
- Sēne
- Sojas pupas
- Sojas piens
- Maurloki
- Salāti
- Puravs
- Ķiploki
- Fenheļa
- Kolrābji
- Marmelāde
- Vīna etiķis
- Ābolu etiķis
- brūnais cukurs
- Sūkalas
- Rozīnes
- Greipfrūti
- Vīnogas
- Lazdu rieksti
Šeit ir saraksts ar pārtikas produktiem, no kuriem jāizvairās vai jāierobežo to patēriņš, jo pēc metabolisma tie atstāj skābos atlikumus.
Atpakaļ uz TOC
Pārtikas produkti, no kuriem jāizvairās vai kas jālieto ierobežotā daudzumā
- Coca-Cola: PRAL rādītājs -0,4
- Rūgta šokolāde: PRAL rādītājs 0,4
- Paniņas: PRAL rādītājs 0,5
- Sviests: PRAL rādītājs 0,6
- Saldējums: PRAL rezultāts 0.6
- Alus: PRAL rādītājs 0,9
- Biezpiens: PRAL rādītājs 0,9
- Olu baltums: PRAL rādītājs 1.1
- Krēms: PRAL rādītājs 1.2
- Svaigs krējums: PRAL rādītājs 1.2
- Zirņi: PRAL rādītājs 1.2
- Kviešu maize: PRAL rādītājs 1,8
- Baltie rīsi: PRAL rādītājs 1.7
- Pilnpiens: PRAL rādītājs 1,5
- Lēcas: PRAL rādītājs 3,5
- Mandeles: PRAL rādītājs 4.3
- Mieži: PRAL rādītājs 5,0
- Rusk: PRAL rādītājs 5,9
- Kukurūzas pārslas: PRAL rādītājs 6,0
- Makaroni: PRAL rādītājs 6.1
- Nūdeles: PRAL rezultāts 6.4
- Valrieksts: PRAL rezultāts 6,8
- Spageti: PRAL rādītājs 7,3
- Karpas: PRAL rādītājs 7,9
- Garneles: PRAL rādītājs 7,6
- Jērs: PRAL rādītājs 7,6
- Liesa liellopa gaļa: PRAL rādītājs 7,8
- Liesa cūkgaļa: PRAL rādītājs 7,9
- Zemesrieksti: PRAL rezultāts 8.3
- Desa: PRAL rādītājs 8.3
- Liesa pīle: PRAL rādītājs 8.4
- Pistācijas: PRAL rādītājs 8,5
- Vistas gaļa: PRAL rezultāts 8.7
- Lasis: PRAL rādītājs 9,4
- Turcija: PRAL rezultāts 9,9
- Foreles: PRAL rādītājs 10,8
- Salami: PRAL rezultāts 11,6
- Mīdijas: PRAL rādītājs 15,3
- Tīģergarnele: PRAL rādītājs 18,2
- Trusis: PRAL rādītājs 19,0
- Cietais siers: PRAL rādītājs 19,2
- Parmezāns: PRAL rādītājs 34,2
Tātad, redzat, daudzi pārtikas produkti, kurus lielākā daļa no mums patērē katru dienu, ir skābā pusē. Parasti ir ieteicams izvairīties no pārstrādātas pārtikas, neierobežota daudzuma alkohola un saldētu pārtikas produktu lietošanas. Bet, ja jūs nolemjat lietot sārmainu diētu, vislabāk ir izvairīties no visiem pārtikas produktiem, kas minēti sarakstā “Pārtika, no kuras jāizvairās”.
Mūsu sarunas sākumā es minēju, ka sārmaina diēta varbūt ir tikpat izdevīga kā keto diēta. Kā? Noskaidrosim.
Atpakaļ uz TOC
Sārmaina diēta Vs. Keto diēta
Keto diēta ir vispopulārākā desmitgades diēta. Un daudzi diētu ievērotāji, ievērojot to, ir sasnieguši lieliskus rezultātus. Bet keto nav arī diēta vegāniem un veģetāriešiem, kā arī cilvēkiem, kuri cieš no skābuma, vēdera uzpūšanās, nierakmeņiem un podagras.
Divi galvenie keto diētas komponenti ir tauki un olbaltumvielas. Tas nozīmē, ka jūs patērēsiet daudz dzīvnieku izcelsmes produktu (gaļu, desu, zivis, sviestu, sieru un majonēzi) un augu olbaltumvielu avotus (lēcas, sojas pupas un tofu). Lai arī šie pārtikas produkti ir veselīgi, tie ir stingri aizliegti cilvēkiem, kuri regulāri cieš no zarnu trakta problēmām, locītavu sāpēm, iekaisumiem un pūtītēm.
Sārmainā diēta spēj samazināt skābumu organismā. Un tas ir vegāns un draudzīgs veģetāriešiem.
Tātad, ja jūs domājat, ka keto nav jūsu tējas tase, bet jums tomēr jāievēro diēta, kas palīdzēs novērst vēdera uzpūšanos, ādas problēmas un nogurumu, sārmainā diēta ir vislabākā.
Ļaujiet man apkopot sārmainā pārtikas / diētas priekšrocības zemāk.
Atpakaļ uz TOC
Sārmainu pārtikas produktu priekšrocības
- Palīdziet samazināt vēdera uzpūšanos
- Uzlabot un atbalstīt gremošanu
- Palīdzība svara zudumam
- Samazināt iekaisumu
- Samaziniet muskuļu nogurumu
- Var palīdzēt mazināt pūtītes
- Var palīdzēt uzlabot imunitāti
Tagad lielākais jautājums, kas paliek neatbildēts, ir tas, vai sārmaina diēta var palīdzēt cīņā pret vēzi? Noskaidrosim.
Atpakaļ uz TOC
Vai sārmainā diēta var cīnīties ar vēzi?
Nē, nav tiešu pierādījumu tam, ka sārmainas diētas ievērošana varētu palīdzēt cīnīties ar vēzi.
Visi pētījumi par vēža šūnām ir laboratorijas apstākļos. Arī ķermeņa skābju un sārmu līdzsvaru nosaka ne tikai diēta. Tāpēc nelietojiet šo diētu, pieņemot, ka tā aizsargās / novērsīs / cīnīsies ar vēzi.
Optimāla pH līdzsvara uzturēšana ir arī labākais veids, kā būt veselīgam. Tātad, vai jums vispār vajadzētu ievērot sārmainu diētu?
Atpakaļ uz TOC
Vai sārmainā diēta jums ir piemērota?
Jā, tas ir tad, ja jūs esat nevēlamā pārtikas atkarīgais un regulāri ciešat no zarnu un ādas problēmām. Bet, ja ievērojat pašreizējo diētu, esat veselīgs un piemērots, turpiniet to lietot kā veselīgu uzturu ar sabalansētu uzturu. Atcerieties, ka pirms šīs diētas izmēģināšanas jums jāņem vērā ārsta viedoklis.
Atpakaļ uz TOC
Secinājums
Sārmainā uzturā ir daudz labumu veselībai. Un, protams, jūs redzēsiet lieliskus rezultātus, ja to ievērosiet. Tas ne tikai uzlabos jūsu dzīvesveidu, bet arī mazinās stresu un trauksmi. Lai gan sārmainā diēta neprasa treniņu, es iesaku jums vismaz trīs stundas nedēļā nodarboties ar jogu / tai chi / peldēšanu / skriešanu / dejošanu (vai jebkura cita veida treniņu). Jūsu ķermenis un prāts atjaunos savienojumu, un tas, savukārt, uzlabos jūsu garīgo un fizisko spēku. Izmantojiet ārsta padomu šodien un esiet labāk. Uzmanieties!
Atsauces
- “Uztura potenciālā nieru skābes slodze un nieru neto skābes izdalīšanās veseliem, brīvi dzīvojošiem bērniem un pusaudžiem”, American Journal of Clinical Nutrition, Oxford Academic.
- "Sārmaina diēta: vai ir pierādījumi, ka sārmaina pH diēta dod labumu veselībai?" Vides un sabiedrības veselības žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Ķīmija, fizioloģija un pH patoloģija vēzī”. Londonas Karaliskās biedrības filozofiskie darījumi. B sērija, bioloģiskās zinātnes, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Ficus carica L. (Moraceae): fitoķīmija, tradicionālie lietojumi un bioloģiskās aktivitātes” Uz pierādījumiem balstīta papildinošā un alternatīvā medicīna: eCAM, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Sarkano biešu (Beta vulgaris L.) lapu piedevas uzlabo antioksidanta statusu C57BL / 6J pelēm, kuras baro ar augstu tauku saturu ar augstu holesterīna līmeni”. Uztura izpēte un prakse, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Biešu kātiņi un lapas (Beta vulgarisL.) Aizsargā no augsta tauku satura diētas izraisītiem oksidatīviem bojājumiem pelēs aknās” Uzturvielas, MDPI.
- “Spinātu (Spinacia oleracea L.) fitoķimikāliju un bioaktīvo vielu funkcionālās īpašības.” Pārtika un funkcija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Pētersīļi: etnofarmakoloģijas, fitoķīmijas un bioloģisko aktivitāšu pārskats.” Tradicionālās ķīniešu medicīnas žurnāls = Chung i tsa chih ying wen pan / sponsorējis Visas Ķīnas tradicionālās ķīniešu medicīnas asociācija, Ķīnas tradicionālās medicīnas akadēmija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Kaleņu uzņemšana nomāc glikozes līmeņa paaugstināšanos plazmā pēc ēšanas: randomizēts, dubultmaskēts, placebo kontrolēts, krustenisks pētījums.” Biomedicīnas ziņojumi, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Beta vulgaris cicla un rubra uztura un funkcionālais potenciāls.” Fitoterapija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Bioaktīvie savienojumi banānā un ar tiem saistītie ieguvumi veselībai - pārskats.” Pārtikas ķīmija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Banāni kā enerģijas avots vingrinājumu laikā: Metabolomikas pieeja” PLOS One, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Saldā kartupeļa ķīmiskās sastāvdaļas un ietekme uz veselību.” Starptautiskā pārtikas izpēte, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Pārskats par selerijas (Apium graveolens L) antioksidantu aktivitāti”. Uz pierādījumiem balstīta papildinošās un alternatīvās medicīnas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Burkānu (Daucus carota L.), poliacetilēnu, beta-karotīna un luteīna bioaktīvo savienojumu ietekme uz cilvēka limfoīdo leikēmijas šūnām.” Pretvēža līdzekļi zāļu ķīmijā, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- "Burkānu sulas dzeršana palielina kopējo antioksidantu līmeni un samazina lipīdu peroksidāciju pieaugušajiem." Uztura žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Burkānu sulas, β-karotīna piedevas ietekme uz limfocītu DNS bojājumiem, eritrocītu antioksidantu enzīmiem un plazmas lipīdu profiliem korejiešu smēķētājiem” Uztura izpēte un prakse, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- "Kivi: mūsu ikdienas recepte veselībai." Kanādas fizioloģijas un farmakoloģijas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Funkcionālie pārtikas produkti un to nozīme vēža profilaksē un veselības veicināšanā: visaptverošs pārskats” Amerikas vēža pētījumu žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Ķirši un veselība: pārskats.” Kritiskas atsauksmes pārtikas zinātnē un uztura jomā, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- Uztura “Sistemātisks bumbieru un veselības pārskats” šodien, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Lazdu riekstu patēriņa ietekme uz lipīdu līmeni asinīs un ķermeņa svaru: sistemātisks pārskats un Bajesa metanalīze” uzturvielas, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Bromelaina īpašības un terapeitiskais pielietojums: pārskats” Starptautiskā biotehnoloģiju izpēte, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Cukini un tā atšķirīgo sastāvdaļu loma deģeneratīvo procesu modulācijā: genotoksicitāte, antigenotoksicitāte, citotoksicitāte un apoptotiskā iedarbība” Uzturvielas, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- "Zemeņu kā funkcionāls pārtikas produkts: uz pierādījumiem balstīts pārskats." Kritiskas atsauksmes pārtikas zinātnē un uztura jomā, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Ābolu fitoķimikālijas un to ieguvumi veselībai” Uztura žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Visaptverošs pārskats par āboliem un ābolu sastāvdaļām un to saistību ar cilvēka veselību”. Uztura sasniegumi, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Arbūza likopēns un radniecīgas veselīguma norādes”, EXCLI žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.