Satura rādītājs:
Darbs nakts maiņā dažiem profesionāļiem ir neizbēgams. Saskaņā ar pētījumu, kas publicēts Journal of Occupational and Environmental Medicines, vairāk nekā 2000 sieviešu tika novērtētas par nakts darba risku. Tika konstatēts, ka šīs sievietes biežāk cieš no krūts vēža, salīdzinot ar kolēģiem, kuri nestrādāja nakts maiņā.
Ilgāk strādājot nakts maiņā, jūs varat nodarīt kaitējumu jūsu ķermenim un izraisīt traucējumus, ko sauc par maiņas darba miega traucējumiem (SWSD). Daži maiņas darba miega traucējumu simptomi ir šādi:
- Koncentrēšanās trūkums
- Kairinājums
- Īss temperaments
- Miega trūkums vai traucēts miega režīms
- Mati krīt
- Sausa un blāva āda
- Galvassāpes
- Reibonis
Ājurvēda skaidro, ka nepārtraukta nomodā nakts laikā palielina vata sausumu organismā. Tādējādi, lai līdzsvarotu šo sausumu organismā, naktī dodoties uz darbu, ir ļoti izdevīgi uzņemt tējkaroti gī. Darbs naktī arī rada ievērojamu slodzi nervu sistēmai, jo jūsu ķermenis iet pretrunā ar dabas ritma graudu.
Viens no labākajiem veidiem, kā tikt galā ar šādu hronisku stresu, ir izmantot adaptogēnus. Viens no populārākajiem adaptogēniem ir Ashwagandha. Tam ir spēja atbalstīt enerģiju ķermenī. Tas arī palīdz nomierināt nervu sistēmu, tādējādi ļaujot jums labi gulēt.
Zemāk ir minēti daži padomi veselības jomā, kas var palīdzēt nakts maiņas darbiniekiem.
Daži veselības padomi nakts maiņu darbiniekiem
Attēls: Shutterstock
Original text
- Tā kā matu izkrišana ir ļoti izplatīts Shift Work miega traucējumu simptoms, ir svarīgi pienācīgi rūpēties par matiem. Regulāri uzklājiet un iemasējiet matu eļļu galvas ādā un matu garumā. Daži no labākajiem