Satura rādītājs:
Jūs visu nakti gulējāt mierīgi. Jūs regulāri vingrojat un ievērojat veselīgu uzturu. Tomēr jūs visu laiku jūtaties noguris. Vai tas izklausās pazīstami? Mūsdienās tā ir kļuvusi par izplatītu problēmu. Ar savu aizņemto un drudžaino dzīvesveidu mēs diez vai spējam koncentrēties uz sevi un labi rūpēties par savu veselību, un galu galā mēs kļūstam par slinkuma upuriem.
Bieži vien cilvēku grupa, kas vienmēr krīt, saka: “Es jūtos tik slinks”, ir tie, kuri cieš no noguruma. Slinkums, nogurums un nogurums ir savstarpēji saistīti, un, lai no tiem atbrīvotos, ir ļoti svarīgi saprast atšķirību starp katru no tiem.
Attēls: Shutterstock
Lai arī nogurums netiek uzskatīts par nopietnu medicīnisku problēmu, tas noteikti negatīvi ietekmē jūsu ikdienas sniegumu un sociālās attiecības. Sanskritā saukts arī par šamaņu , noguruma izcelsme ir vata, un to parasti izraisa nelīdzsvarotība.
Savukārt nogurums rodas fiziska vai garīga stresa dēļ, kas rodas ilgstoša noguruma dēļ. Piemēram, ja jūs ļoti ilgi strādājat pie svarīga projekta un katru dienu tā dēļ nogurstat, galu galā mēneša vai divu laikā jūs sākat piedzīvot nogurumu. Tā kā nogurums rodas noguruma dēļ, tas rodas arī vata nelīdzsvarotības dēļ.
Attēls: Shutterstock
Daži no galvenajiem noguruma simptomiem ir šādi:
- Jums ir ļoti grūti piecelties no rīta pat pēc tam, kad esat kārtīgi izgulējies naktī, un pat tad, ja pieceļaties, jūs nejūtaties svaigi.
- Jūsu kuņģis vienmēr jūtas smags vai uzpūsts, un bada daudzumā nav līdzsvara. Vai nu jūs esat ļoti izsalcis, vai arī nejūtaties vispār izsalcis.
Divas galvenās lietas, kuras ietekmē nogurums, ir jūsu garīgā veselība un gremošanas sistēma. Tā kā tas traucē jūsu garīgo veselību, jūs drīz nonākat nomākts vai noraizējies. Tas rada arī fizisku stresu, par kuru noteikti ir jārūpējas nekavējoties.
Vēl viens galvenais noguruma cēlonis ir hroniskas slimības (piemēram, diabēts). Persona, kas cieš no diabēta, visu laiku jūtas nogurusi un nevēlas veikt nekādus fiziskus uzdevumus.
Tā kā šo stāvokli izraisa vata nelīdzsvarotība organismā, ir daži augi un pārtikas produkti, kas var palīdzēt tā ārstēšanā.
Attēls: Shutterstock
Nepārtraukta eļļas apstrāde, piemēram, shirodhara vai eļļas masāža, ir pietiekami efektīva, lai ārstētu nogurumu, jo tā pamodina jūsu maņas.
Uzturā varat iekļaut arī tādus augļus kā granātābols, cukurniedres, vīnogas un datumus.
Lai gan nogurums parasti ietekmē jūsu ķermeni dienas beigās, slinkums ir kaut kas, kas ietekmē jūsu ķermeņa darbību visas dienas garumā. Tas neļauj jūsu prātam koncentrēties nevienam fiziskam uzdevumam, un jums nav arī spēka to darīt. Un, ja mūsu smadzenes nav gatavas pareizi darboties, mūsu ķermenis nebūs aktīvs.
Slinkums rodas kapha nelīdzsvarotības dēļ. Vai pamanījāt, ka pēc smagām pusdienām jūs bieži jūtaties pārāk slinks, lai strādātu? Vai esat kādreiz domājuši, kāpēc? Tas ir tāpēc, ka kapha šajā periodā ir dominējošā stāvoklī, un tas liek justies slinkam. Turklāt, guļot ilgāk, jūs jūtaties slinks. Tas notiek tāpēc, ka kapha dominē. Jūs varat pārspēt šo slinkumu, izdzerot tasi stipras tējas vai kafijas vai ēdamkaroti medus.
Nogurums un slinkums ir divi viens otru savstarpēji atbalstoši apstākļi. Ja jūs jūtaties noguris uz ilgāku laiku, ļoti drīz, jūs sākat justies slinki, jo tas negatīvi ietekmē ķermeni.
Un, ja jūs jūtaties ļoti slinks, tas galu galā izraisa nogurumu.
Attēls: Shutterstock
Kā atbrīvoties no slinkuma, noguruma un noguruma
Īstenojot dažas vienkāršas lietas ikdienas dzīvesveidā, jūs varat viegli tikt galā ar iepriekš minētajiem apstākļiem. Tie ir šādi:
1. Nosakiet gulēšanas grafiku. Pārliecinieties, ka jūsu ķermenis pierod pie laika noteikšanas, un jūs katru dienu piecelties un iet gulēt tajā pašā laikā.
2. Neguliet ilgāk par astoņām stundām dienā.
3. Mēģiniet gulēt agri, lai jūs varētu agri celties.
4. Izvairieties no taukainas un ceptas pārtikas.
5. Veģetārie ēdieni ir pārāk smagi uz vēdera, it īpaši naktīs. Kā alternatīvu varat izvēlēties vistas vai aitas zupu.
6. Iekļaujiet uzturā augļus. Tie ir bagāti ar antioksidantiem un stimulē smadzenes un citus orgānus.
7. Saglabājiet savas smadzenes aktīvas, spēlējot tādas spēles kā šahs vai risinot mīklas.
Šo padomu ievērošana noteikti palīdzēs justies svaigam un aktīvam, taču, ja tie neuzlabo jūsu stāvokli, labāk nekavējoties konsultēties ar ārstu.
Mēs ceram, ka šī informācija jums būs noderīga. Dalieties savos viedokļos zemāk esošajā komentāru sadaļā.