Satura rādītājs:
- Migrēnas cēloņi saskaņā ar ajūrvēdu
- Kas īsti noved pie migrēnas?
- 1. Širolepa
- 2. Širodhara
- 3. Kavala Graha
Vai jūs diezgan bieži ciešat no migrēnas un galvassāpēm? Vai jūs lietojat zāles, lai izārstētu galvassāpes, bet tām nav ilgstoša efekta?
Migrēna ir kļuvusi par izplatītu veselības problēmu un skar vairāk nekā 10 cilvēkus no 100. Migrēnas galvassāpes ir smags galvassāpju veids, ko papildina maņu brīdinājuma signāli, piemēram, neredzamās zonas, slikta dūša, vemšana, gaismas uzplaiksnījumi un paaugstināta jutība pret skaņa un gaisma.
Ikreiz, kad saņemat migrēnas lēkmi, sāpju līmenis palielinās virs uzacs vai arī galvassāpes var saasināties, uzturoties ilgāk saules gaismā. Jūs varat arī sajust pulsējošas sāpes. Šīs sāpes palielinās ar katru pulsu un var izstarot uz tās pašas puses kaklu un plecu. Galvassāpes ilgst divas līdz trīs stundas, bet sliktākajos gadījumos sāpes ilgst arī divas līdz trīs dienas.
Šo nosacījumu Ajūrvēdā sauc par Sooryavarta, kur soorya apzīmē sauli, bet avarta nozīmē aizsprostojumu vai ciešanas. To izraisa pārmērīga asinsvadu un smadzeņu stimulācija. Migrēnas simptomi katram cilvēkam var atšķirties, taču saullēkta vai pusdienlaika stāvoklis parasti pasliktinās un līdz vakaram nomierinās.
Migrēnas cēloņi saskaņā ar ajūrvēdu
1. Pārmērīga eļļainas, pikanta vai sāļa ēdiena uzņemšana
2. Ilgāka saules iedarbība
3. Dabisko steidzamību nomākšana
4. Pārāk daudz stresa
5. Gremošanas traucējumi
6. Pārmērīga alkohola lietošana vai smēķēšana
7. Fizisks vai garīgs stress
8. pēkšņa apstāšanās devu kofeīna (formā tējas vai kafijas)
9. Badošanās
10. hormonālās izmaiņas, īpaši laikā, vai sakarā ar pārmērīgu izmantošanu kontracepcijas tabletes
11. Izmaiņas miega modeļiem
Ir daži pārtikas veidi, kas izraisa migrēnas lēkmes. Šie pārtikas produkti pēkšņi palielina pitta došu vai kapha došu , piemēram, pārstrādātus pārtikas produktus, piena produktus, ceptus ēdienus, raudzētus ēdienus, zemesriekstus, sīpolus vai grūti sagremojamu gaļu.
Kas īsti noved pie migrēnas?
Attēls: Shutterstock
Iepriekš minēto faktoru dēļ pitta doša kavē vata došas plūsmu smadzenēs. Tas izraisa pulsējošas sāpes vai stipras galvassāpes. Tā kā pēcpusdienā dominē pitta, galvassāpju intensitāte ir visaugstākā survyavarta tipa galvassāpēs. Šīs sāpes lēnām samazinās līdz vakaram.
Ājurvēda iesaka veikt dažas terapijas, lai ārstētu migrēnas lēkmi. Tie ir šādi:
1. Shirolepa
2. Shirodhara
3. Kavala Graha
4. Shirovasti
5. Sneha nasya
1. Širolepa
Širolepa tiek uzskatīta par ļoti efektīvu, lai izārstētu migrēnu un stresa dēļ radušos garīgo izsīkumu. Tā ir īpaša tehnika, kurā dažus augus sajauc, veidojot pastas, kuras uzklāj pacientiem uz galvas. Bet pirms zāļu pastas uzklāšanas uz galvas un ķermeņa tiek uzklāta ārstnieciskā eļļa. Pasta tiek turēta virs virsotnes (galvas) un stundu tiek pārklāta ar planšetes lapu. Pēc tam pastu un eļļu noslauka.
Pēc tam galvu un ķermeni atkal iesmērē ar ārstniecisko eļļu, kam seko vanna ar siltu ūdeni.
Šīs augu pastas palīdz nomierināt pitta došu .
2. Širodhara
Attēls: Shutterstock
Širodhara ir lieliska ajūrvēdas terapija, kurai ir dziļa ietekme uz nervu sistēmu.
Plāno šķidruma plūsmu (galvenokārt siltu eļļu) nepārtrauktā plūsmā lej virs ajna marma (pieres) - apgabala, kur mūsu nervi ir ļoti koncentrēti. Nepārtraukti ielejot eļļu, eļļas spiediens rada vibrāciju uz pieres, kas ļauj mūsu prātam un nervu sistēmai piedzīvot dziļu garīgās atpūtas stāvokli. Sajūta ir gandrīz līdzīga meditācijai.
Saskaņā ar Ājurvēdu, shirodhara terapija ir izdevīga pitta un vata doshas . Tas ir piemērots jebkurai došai. Tomēr ir dažas kontrindikācijas.
Tie ietver nesenu kakla vai galvas traumu, smadzeņu audzēju, drudzi, saules apdegumus, nelabumu un vemšanu. Nav arī ieteikts shirodhara ārstēt dāmām, kuras ir stāvoklī un kurām ir trešais trimestris.
Govju pienu var izmantot arī širodhāras veikšanai . Tas tiek darīts, kad pitsas iesaistīšanās ir lielāka, un procesu sauc par ksheera dhara .
Vēl viens izmantotais šķidrums ir paniņas. To veic, ja ir šķērslis vata ejai, kas ir jānoņem. Procesu sauc par takra dhara .
3. Kavala Graha
Kavala graha jeb eļļas vilkšana ir ļoti liela