Satura rādītājs:
- Satura rādītājs
- Balinātāja vanna ekzēmai: vai tā darbojas?
- Balinātāju vanna mājās: kā to izdarīt
- 1. solis
- 2. solis
- 3. solis
- Kāpēc peldēšanās palīdz? Padomi peldēm ar ekzēmu
- 1. Pārbaudiet temperatūru
- 2. Jūsu dušas laika ilgums
- 3. Produkti, kurus izmantojat
- 4. Mitrina
- 5. Izvairieties no ādas berzes
- 6. Nekad neizžāvējiet ādu pilnībā
- Vannu veidi, lai mēģinātu pārvaldīt ekzēmu
- 1. Cepamās soda vanna
- 2. Vannas eļļas mērcēšana
- 3. Sāls vanna
- 4. Auzu vanna
- 5. Etiķa vanna
- Atsauces
Ja tas ir scenārijs, balinātāja vanna var būt risinājums jums. Nacionālā ekzēmas asociācija iesaka balinātāju vannas, lai mazinātu ekzēmas un jūsu ādas baktēriju izraisīto iekaisumu, kas var izraisīt ādas infekcijas. Turpiniet lasīt tālāk, lai saprastu, kā balinātāja vanna var palīdzēt jums pārvaldīt simptomus.
Satura rādītājs
- Balinātāja vanna ekzēmai: vai tā darbojas?
- Balinātāju vanna mājās: kā to izdarīt
- Kāpēc peldēšanās palīdz? Padomi peldēm ar ekzēmu
- Vannu veidi, lai mēģinātu pārvaldīt ekzēmu
Balinātāja vanna ekzēmai: vai tā darbojas?
Shutterstock
Balinātājs (nātrija hipohlorīts) ir viens no senākajiem zināmajiem līdzekļiem dažādu ādas problēmu novēršanai. To pirmo reizi izmantoja 18. gadsimta sākumā brūču, gangrēnas, apdegumu un čūlu ārstēšanai. To izmantoja antiseptisko un ārstniecisko īpašību dēļ (1).
Balinātājs palīdz iznīcināt baktērijas ( Staphylococcus aureus ), kas ir atbildīgas par ekzēmu un uzliesmojumiem. Tas arī palīdz mazināt iekaisumu. 2009. gadā veiktajā pētījumā pētnieki novēroja bērnus ar ekzēmu, kuri regulāri lietoja balinātāju vannas. Viņi atklāja, ka balinātāju vannas mazināja bērnu iekaisumu. Viņi arī novērsa jebkādas sekundāras infekcijas (piemēram, stafilozes) attīstību (2). Cits pētījums, kas tika veikts Ziemeļrietumu universitātē, atklāja, ka balinātāju vannas var samazināt ekzēmas smagumu (3).
Vai domājat izmēģināt balinātāju vannu? Nacionālā ekzēmas asociācija iesaka lietot balinātāju vannu 2-3 reizes dienā. Viņi arī iesaka izmantot parastu nekoncentrētu balinātāju, kas satur 5,25% nātrija hipohlorīta. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā veikt balinātāju vannu.
Atpakaļ uz TOC
Balinātāju vanna mājās: kā to izdarīt
Shutterstock
Lai pārvaldītu ekzēmas simptomus, jums nepieciešams tikai neliels daudzums balinātāja. Jums arī pareizi jāatšķaida balinātājs. Balinātāju vanna ir droša gan bērniem, gan pieaugušajiem. Izpildiet šos norādījumus, lai uzņemtu balinātāja vannu.
1. solis
Sāciet, pārbaudot nātrija hipohlorīta procentuālo daudzumu balinātājā. Parasti nātrija hipohlorīta koncentrācija ir no 6% līdz 8,25%. Ja koncentrācija ir augsta (tuvāk 8,25%), izmantojiet mazāk nekā pusi tases balinātāja.
2. solis
Pievienojiet balinātāju apmēram 151 litriem remdena ūdens, kas ir apmēram vanna, kas pilna ar ūdeni.
Labi samaisiet to un iemērciet balinātāja ūdenī. Mērcēt apmēram 10 minūtes un pēc tam izkļūt no vannas.
Ja vēlaties, varat noskalot ādu ar tīru ūdeni un nosusināt to ar dvieli.
3. solis
Uzklājiet bagātīgu mitrinātāja slāni visā ķermenī.
Ja Jums ir ekzēma, regulāra peldēšanās kārtība ir izšķiroša, lai novērstu uzliesmojumus un kairinājumu. Tas ir tāpēc, ka jūsu āda cenšas saglabāt mitrumu, un peldēšanās var palīdzēt atjaunot zaudēto mitrumu. Apjucis? Apspriedīsim to sīkāk.
Atpakaļ uz TOC
Kāpēc peldēšanās palīdz? Padomi peldēm ar ekzēmu
Shutterstock
Atopiskais dermatīts vai ekzēma apdraud ādas barjeru un liek tai ātri zaudēt mitrumu. Šādā scenārijā tādi faktori kā vējš, temperatūra, mitrums un ziepes var pasliktināt stāvokli. Labākais veids, kā atvieglot ādu, ir piešķirt tai nepieciešamo mitrumu. Peldēšanās ir labākais veids, kā to izdarīt.
Bet paturiet prātā, ka tikai peldēties nepietiek. Patiesībā pārmērīga peldēšanās var pasliktināt jūsu ekzēmu. Gatavojot balinātāju vannu, jāņem vērā dažas lietas:
1. Pārbaudiet temperatūru
Karstas dušas izklausās relaksējošas, taču tās atbrīvo ādu no ēteriskajām eļļām. Ilgstoša karstā duša var arī sabojāt jūsu ādas aizsargbarjeru, padarot to grūti noturēt mitrumu. Tāpēc dodieties uz silta ūdens vannu, jo tā neizžūst jūsu ādu.
2. Jūsu dušas laika ilgums
Vai jums patīk pavadīt laiku ūdenī? Nu, kurš to nedara? Tomēr ilgstoša uzturēšanās vannā vai dušā var arī nožūt jūsu ādu. Mērcēšana vannā 10-15 minūtes ir pietiekama, lai jūsu āda iegūtu nepieciešamo mitrināšanu.
3. Produkti, kurus izmantojat
Dušas / vannas laikā pārbaudiet produktus, kurus uzklājat uz ādas. Ziepes var kairināt ādu un izraisīt uzliesmojumus, jo satur kaitīgas ķīmiskas vielas. Tas pats attiecas uz šampūniem. Tirdzniecības šampūni satur SLS (nātrija laurilsulfātu). Nomazgājot matus ar tiem, putas var nonākt saskarē ar skartajām ādas vietām un tos kairināt.
Matu un ķermeņa mazgāšanai varat izmantot neem šampūnu un neem ziepes vai jebkuru citu vieglu tīrīšanas līdzekli ar mīkstinošiem līdzekļiem.
4. Mitrina
Pēc peldēšanās ādas mitrināšana ir obligāta. Izmantojiet intensīvu mitrināšanas formulu.
Mitriniet vienmēr un pēc iespējas biežāk, īpaši pēc peldēšanās un pirms gulētiešanas.
Labāk ir ieplānot peldēšanās un mitrināšanas kārtību tieši pirms gulētiešanas. Tādā veidā jūsu āda var iemērkt mitrumu visu nakti.
5. Izvairieties no ādas berzes
Peldēšanās laikā izvairieties no veļas lupatām vai skruberiem, lai notīrītu ādu, jo tie var saasināt kairinājumu. Vienmēr uzmanīgi noskalojiet ar rokām.
6. Nekad neizžāvējiet ādu pilnībā
Ļaujiet ķermenim iemērkt mitrumu. Nekad pilnībā nesausiniet ādu pēc peldēšanās, enerģiski to noslaukot ar dvieli. Viegli paglaudiet to ar dvieli un nekavējoties uzklājiet mitrinātāju.
Ekzēmas ārstēšanai, izņemot balinātāju vannu, varat izmēģināt arī vairākus citus īpašas vannas veidus. Šeit ir saraksts ar īpašām vannas procedūrām, kuras varat izmēģināt.
Atpakaļ uz TOC
Vannu veidi, lai mēģinātu pārvaldīt ekzēmu
Shutterstock
1. Cepamās soda vanna
Pievienojiet vienu ceturto tasi cepamā soda vannā, kas ir pilna ar ūdeni. Iemērciet tajā 10-15 minūtes. Cepamā soda palīdz mazināt niezi. Jūs varat arī pagatavot pastu, izmantojot cepamo soda un ūdeni, un uzklājiet to skartajā zonā.
2. Vannas eļļas mērcēšana
Pievienojiet vannas ūdenim dabīgas vannas eļļas. Tomēr pārliecinieties, ka tie nesatur smaržvielas. Tāpat uzmanieties, neizmantojot burbuļvannas šķīdumus, jo tie satur ķīmiskas vielas, kas var kairināt ādu. Visbeidzot, esiet piesardzīgs, lietojot vannas eļļas, jo tās var padarīt vannu slidenu.
3. Sāls vanna
Kad jums ir ekzēma, jūsu āda ir īpaši jutīga. Tāpēc, nokļūstot vannā, jūs varat sajust durstošu sajūtu uz ādas. Lai atvieglotu šo sākotnējo dzēluma sajūtu, pievienojiet ūdenim sāli.
4. Auzu vanna
Auzas jūtas ļoti nomierinošas uz jūsu ādas. Pievienojiet vannai nedaudz auzu pārslu. Tas mazina niezi un ādas kairinājumu. Pirms peldēšanās skartajā zonā varat pat uzklāt auzu pārslu pastu.
5. Etiķa vanna
Pievienojiet tasi etiķa vannas vannai. Etiķis (īpaši ābolu sidra etiķis) ir ārkārtīgi noderīgs ādai, jo tas mazina niezi un iznīcina baktērijas. Jūs pat varat izmantot etiķi kā mitru mērci un uzklāt to uz skartās vietas.
Visbeidzot, neaizmirstiet regulāri sekot dermatologam, jo ekzēmas simptomi ar vecumu turpina mainīties.
Kad jums ir ekzēma, peldēšanās var būt nedaudz grūts. Turklāt šim ādas stāvoklim nepieciešama pilnīgi jauna un unikāla ādas kopšanas kārtība. Reliģiski ievērojiet personalizētu ādas kopšanas kārtību, nevis tikai uzliesmojumu laikā. Dažu lietu paturēšana prātā palīdzēs atgūt kontroli pār savu stāvokli. Izmēģiniet šīs metodes un paziņojiet mums, kā tas notika, zemāk komentāru sadaļā.
Atpakaļ uz TOC
Atsauces
- “Balinātāju vannu izmantošana ārstēšanai..”, Australasian Journal of Dermatology, Wiley Online Library
- “Staphylococcus aureus ārstēšana..”, Pediatrija, NCBI
- “Balinātāju vannu efektivitāte, samazinot smaguma pakāpi..”, Annals of Allergy, Asthma & Immunology, Elsevier