Satura rādītājs:
- Satura rādītājs
- Kas notiek ar varu?
- Kādi ir vara veselības ieguvumi?
- 1. Uzlabo jūsu smadzeņu veselību
- 2. Uzlabo locītavu un kaulu veselību
- 3. Stiprina jūsu imunitāti
- 4. Veicina vielmaiņu
- 5. Veicina pareizu izaugsmi un attīstību
- 6. Atbalsta jūsu vairogdziedzera veselību
- 7. Aizkavē novecošanu
- 8. Varš var uzlabot matu veselību
- Kādas ir vara deficīta pazīmes?
- Kādi pārtikas produkti ir bagāti ar varu?
- Kādas ir vara pārpalikuma blakusparādības?
- Jautājumi grūtniecības un zīdīšanas laikā
- Vilsona slimība
- Citas blakusparādības
- Zāļu mijiedarbība
- Secinājums
- Atsauces
Ko darīt, ja es jums saku, ka ir viens mikroelements, kas var uzlabot jūsu smadzeņu veselību un novērst visas smadzeņu kaites? Vai kā par imunitātes uzlabošanu lielā laikā? Es runāju par varu. Lai gan tas nav daudz apspriests, šis minerāls vairākos veidos padara jūsu dzīvi labāku. Šajā rakstā mēs aplūkosim tos visus - vara priekšrocības, kas jums jāzina. Vienkārši turpini lasīt.
Satura rādītājs
Kas notiek ar varu?
Kādi ir vara veselības ieguvumi?
Kādas ir vara deficīta pazīmes?
Kādi pārtikas produkti ir bagāti ar varu?
Kādas ir vara pārpalikuma blakusparādības?
Kas notiek ar varu?
Ir diezgan daudz veidu, kā var jums noderēt. Pirmais no tiem ir tas, ka tas nodrošina enerģiju smadzenēm un uzlabo nervu sistēmas darbību. Tas palīdz arī sarkano asins šūnu ražošanā - tas veicina procesu un palielina jūsu imunitāti. Tas to panāk kopā ar dzelzi.
Varš arī savā veidā veicina kaulu, nervu veselību un pat veicina dzelzs uzsūkšanos (piedāvājot pilnīgi atšķirīgu priekšrocību kopumu).
Nu, tur ir vairāk. Kāpēc jūs tos vienkārši nepārbaudāt?
Atpakaļ uz TOC
Kādi ir vara veselības ieguvumi?
1. Uzlabo jūsu smadzeņu veselību
Varš ir viena svarīga fermentu sastāvdaļa, kas aktivizē smadzeņu neirotransmiterus. Jauni pētījumi liecina, ka atbilstošs vara līmenis ir būtisks smadzeņu veselībai. Smadzenes uzņem 20 procentus skābekļa, ko jūs ieelpojat. Tā kā lielākā daļa vara ķermeņa ir atrodama smadzenēs, orgānam ir nepieciešams pietiekams varš (1).
Neirodegenerācija pieaugušajiem bieži ir saistīta ar vara līmeņa nelīdzsvarotību. Arī pāris vara deficīta simptomi ir nespēja koncentrēties un slikts garastāvoklis.
2. Uzlabo locītavu un kaulu veselību
Varš veicina kaulu minerālo blīvumu, un zems minerālvielu daudzums var izraisīt osteoporozi (2). Tam ir arī nozīme kolagēna veselībā, kas ir svarīga mūsu ķermeņa strukturālā sastāvdaļa. Nepietiekams vara daudzums var izraisīt kolagēna izsīkšanu, un tas galu galā izraisa locītavu disfunkciju.
Vara pretiekaisuma īpašības var arī mazināt artrīta sāpes.
Un, starp citu, ir daži apgalvojumi par vara aprocēm un to, kā viņi var ārstēt locītavu sāpes. Atbalstītāji apgalvo, ka aprocē esošā vara pretiekaisuma īpašības pēc saskares var nonākt ķermenī. Ļaujiet man jums pateikt, ka nav pētījumu, kas pamatotu šo apgalvojumu (3).
3. Stiprina jūsu imunitāti
Shutterstock
Kā mēs iepriekš apspriedām, varš kopā ar dzelzi palīdz sarkano asins šūnu ražošanā. Tas stiprina jūsu imunitāti. Vara trūkums var izraisīt neitropēniju, kas ir mazāks balto asins šūnu daudzums, un pētījumi saka, ka šis stāvoklis var izraisīt biežāku saslimšanu. Šīs sekas ir izteiktākas zīdaiņiem, tāpēc viņiem jābūt pietiekamam vara līmenim vairāk nekā jebkuram citam (4).
4. Veicina vielmaiņu
Varš atbalsta vairāk nekā 50 fermentu reakcijas, kas ikdienā notiek jūsu ķermenī. Tas atbalsta veselīgu vielmaiņu.
Minerālam ir arī loma ATP jeb adenozīna trifosfāta - kas ir ķermeņa enerģijas avots - sintēzē. Tāpēc vara trūkums var izraisīt gausu metabolismu.
5. Veicina pareizu izaugsmi un attīstību
Diemžēl vara trūkums ir diezgan izplatīts trešās pasaules valstīs un ir diezgan redzams bērniem - kur bērni cieš no augšanas apstāšanās un citām attīstības komplikācijām. Tas ir tāpēc, ka vara deficīts var ietekmēt locītavu un kaulu attīstību un pat smadzeņu attīstību.
Turklāt varš ir nepieciešams arī sarkano asins šūnu oksigenēšanai - un zems minerālvielu daudzums var nozīmēt, ka jūsu orgāni nesaņem pietiekamu skābekļa līmeni. Tas var izraisīt attīstības problēmas. Pētījumi liecina, ka vara deficīts var aizkavēt zīdaiņu augšanu.
6. Atbalsta jūsu vairogdziedzera veselību
Varš darbojas ar kāliju, cinku, kalciju un kāliju (būtiskas uzturvielas vairogdziedzera veselībai) un veicina vairogdziedzera veselību. Rezultātā tas var palīdzēt novērst tādus apstākļus kā hipotireoze vai hipertireoze.
Pētījumi liecina, ka vara metabolismam ir būtiska nozīme vairogdziedzera slimību profilaksē vai pārvaldībā (5).
7. Aizkavē novecošanu
Shutterstock
Pētījumi liecina, ka varš ir tikpat svarīgs pret novecošanos kā retinols un alfa hidroksi skābes. Un tad ir vara peptīdi, vara komplekss, kas var mazināt iekaisumu un saglabāt ādas izskatu jaunāku un svaigāku. Tā kā varš palīdz veidot kolagēnu, un tā kā kolagēns ir svarīgs arī ādas elastības uzturēšanai, vajadzētu droši apgalvot, ka varš var uzlabot ādas tvirtumu un samazināt grumbas.
Pētījumos arī norādīts, ka varš stabilizē ādas olbaltumvielas, uzlabojot vispārējo ādas veselību (6). Tas palīdz arī melanīna ražošanā, kas ir pigments, kas aizsargā jūsu ādu no UV starojuma.
8. Varš var uzlabot matu veselību
Ir zināms, ka vara peptīdi palielina matu folikulu lielumu un pēc tam aptur matu retināšanu. Tā kā varš palīdz melanīna ražošanā, tas pat var novērst priekšlaicīgu matu pelēcību.
Tās ir vara priekšrocības. Tie mums parāda, cik svarīgs ir mikroelements, vai ne? Nepietiekams šī minerāla daudzums var izraisīt komplikācijas. Apskatīsim, kādi tie ir.
Atpakaļ uz TOC
Kādas ir vara deficīta pazīmes?
Vara trūkums var izraisīt šādus jautājumus:
- Anēmija
- Kaulu lūzumi
- Vairogdziedzera problēmas
- Osteoporoze
- Matu un ādas pigmentācijas zudums
- Menkes slimība (zīdaiņu neiroloģiskās attīstības kavēšanās)
Vienīgais veids, kā novērst vara deficītu, ir nodrošināt, ka jūs to lietojat pietiekami daudz. Kas mūs noved pie nākamās sadaļas.
Atpakaļ uz TOC
Kādi pārtikas produkti ir bagāti ar varu?
Vara RDA ir 900 mkg dienā gan pieaugušajiem, gan pusaudžiem. Un augšējā robeža ir 10 mg dienā. Paturot to prātā, diētā pēc vajadzības varat iekļaut šādus pārtikas produktus:
- Liellopu aknas - 3 oz satur 4,49 mg, kas atbilst 641% no RDA.
- Sēnes (shitake) - 1 glāze (vārīta) satur 1,29 mg, kas atbilst 184% no RDA.
- Indijas rieksti - 1 oz satur 0,62 mg, kas atbilst 88% no RDA.
- Kale - 2 glāzes (neapstrādātas) satur 0,48 mg, kas atbilst 68% no RDA.
- Kakao pulveris - 1 ēdamkarote (nesaldināts) satur 0,41 mg, kas atbilst 58% no RDA.
- Mandeles - 1 oz satur 0,29 mg, kas atbilst 41% no RDA.
- Avokado - ½ augļi satur 0,12 mg, kas atbilst 17% no RDA.
Viss labi. Bet vai jūs zināt, ka vara pārpalikums jūsu ķermenī var izraisīt problēmas?
Atpakaļ uz TOC
Kādas ir vara pārpalikuma blakusparādības?
Grūtniecības un zīdīšanas laikā vara lietošana lielākās devās var būt nedroša. Grūtniecēm, kas vecākas par 19 gadiem, dienā jālieto ne vairāk kā 10 mg vara.
Pārmērīgs vara līmenis organismā var izraisīt vara toksicitāti, kas var ietekmēt galvenos ķermeņa orgānus.
Galvassāpes, reibonis, vājums, aknu ciroze un dzelte.
Pārmērīgs varš, īpaši papildu formā, var mijiedarboties ar kontracepcijas tabletēm, NPL, piemēram, aspirīnu un ibuprofēnu, penicilamīnu, alopurinolu un citiem cinka piedevām.
Atpakaļ uz TOC
Secinājums
Tas varētu būt izsekot minerāls, bet tas tiešām dod labumu jums vairākos veidos, vai ne? Tātad, kāpēc jūs nesākat, iekļaujot vairāk pārtikas, kas bagāts ar varu?
Un kāpēc jūs neatstājat komentāru zemāk? Informējiet mūs, kā šis ziņojums jums ir palīdzējis.
Atsauces
1. “Varš uz smadzenēm miera stāvoklī”. ScienceDaily.
2. “Vara iegūšanas mehānismi…”. ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
3. “Vara aproces un magnētiskas plaukstas locītavas…”. ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
4. “Varš”. Oregonas Valsts universitāte.
5. “Cinks, varš, mangāns…”. ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
6. “Vara izmantošana, lai uzlabotu…”. ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.