Satura rādītājs:
- 15 labākie ēdieni sausas ādas mitrināšanai
- 1. Ūdens
- 2. Rieksti
- 3. Avokado
- 4. Linu sēklas
- 5. Banāns
- 6. Alveja
- 7. Olīveļļa
- 8. Zivis
- 9. Gurķis
- 10. Tumši lapu zaļumi
- 11. Olas
- 12. Granātābols
- 13. Kumelīšu tēja
- 14. Saldais kartupelis
- 15. Kokosriekstu eļļa
- Norāda, ka jāatceras
- Secinājums
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
- 24 avoti
Sausa, pārslaina un saplaisājusi āda ir raupja un sāpīga. Ļoti sausa āda visu gadu izskatās nepietiekami barota un blāvi, un tā ir ādas infekciju vieta. Ja mitrinātāja ārējā lietošana nedara pietiekami daudz laika, ir pienācis laiks izmēģināt sausas ādas diētu. Pārtika un dzērieni, kas izskalo toksīnus un bloķē mitrumu, ir labākais līdzeklis sausai ādai. Šeit ir 15 pārtikas produkti, kas mitrina un mitrina jūsu ādu, lai padarītu to mirdzošu un nevainojamu. Turpini lasīt!
15 labākie ēdieni sausas ādas mitrināšanai
1. Ūdens
Runājot par sausas ādas ārstēšanu, pirmais un vissvarīgākais faktors ir ūdens. Ūdens rehidrē jūsu šūnas, uztur homeostāzi, novērš novecošanos un uztur visas jūsu šūnas aktīvas un funkcionējošas. Nedzerot pietiekami daudz ūdens, var notikt ādas ūdens zudums, izraisot daudzas ādas problēmas, tostarp sausu un pārslveida ādu. Dzert vismaz 3 litrus ūdens (vai vairāk, ja regulāri trenējaties) dienā, lai palīdzētu jūsu šūnām saglabāt to apjomu un formu (1).
Kā sausu ādu ārstēt ar ūdeni
- Ja jūs pastāvīgi aizmirstat dzert ūdeni, iestatiet atgādinājumus tālrunī vai katrā mājas stūrī vai darba stacijā ielīmējiet piezīmes.
- Ūdenim varat pievienot arī sagrieztus augļus, zaļumus un garšvielas, lai tas izskatās interesantāk.
2. Rieksti
Rieksti, piemēram, mandeles, valrieksti, makadāmija, priežu rieksti, pistācijas, indijas rieksti un lazdu rieksti, ir piepildīti ar neaizvietojamām taukskābēm (EFA), piemēram, omega-3 un omega-6 taukskābēm, olbaltumvielām, E vitamīnu, B grupas vitamīniem, magnijs, selēns, varš, dzelzs, cinks, kalcijs, kālijs un uztura šķiedras. Šīs barības vielas palīdz uzturēt šūnu turgilitāti un integritāti, uzlabo cirkulāciju un mitrina šūnas, tādējādi padarot jūsu ādu maigu, elastīgu un mirdzošu (2).
Kā sausu ādu ārstēt ar riekstiem
- Mērcē riekstus nakti. No rīta kopā ar brokastīm ir nedaudz sauju riekstu. Jūs varat arī pievienot riekstus brokastu kokteilim, salātiem, ceptajiem kartupeļiem, pienam utt. Tomēr patērēto riekstu daudzumam jābūt mērenam vai ierobežotam, lai izvairītos no pārmērīgas tauku uzņemšanas.
- Paņemiet 4-6 mandeles (iemērc uz nakti), noņemiet to ādu un izmantojiet maisītāju mandeļu pastas pagatavošanai. Pievieno divas ēdamkarotes piena un kārtīgi samaisa. Uzklājiet šo masku uz sejas un atstājiet to iedarboties 20 minūtes. Noslaukiet to ar tīru un mīkstu drāniņu, kas iemērkta remdenā ūdenī.
3. Avokado
Viena glāze biezenī esošā avokado satur 23 mg C vitamīna, 4,8 mg E vitamīna, 16,1 µg A vitamīna, 48,3 µg K vitamīna, 253 mg omega-3 taukskābju un 183 µg folātu (3). Šīs barības vielas palīdz atjaunot ādas audus, rehidratē ādas šūnas, padara ādu elastīgu un samazina grumbas (4).
Kā ārstēt sausu ādu ar avokado
Jūs varat patērēt avokado, pagatavojot avokado mērci, pievienojot avokado salātiem vai pagatavojot avokado smūtiju un guakamolu.
Varat to pielietot arī ārēji. Sagatavojiet masku, samīcot vienu ceturtdaļu avokado un pievienojot tam jogurtu un medu. Turiet to ieslēgtu 20 minūtes, pēc tam notīriet to ar mīkstu drāniņu, kas iemērkta remdenā ūdenī.
4. Linu sēklas
Ēdamkarote linu sēklu var palīdzēt ārstēt aizcietējumus, palīdzēt zaudēt svaru, uzlabot sirds un asinsvadu veselību, pasargāt jūs no vēža un, protams, ārstēt ādas problēmas. Linu sēklas ir bagātas ar neaizvietojamām taukskābēm (omega-3 un omega-6), lignāniem, fitoestrogēniem, olbaltumvielām un uztura šķiedrvielām (5). Ir konstatēts, ka linsēklas samazina ādas kairinājumu, transepidermālo ūdens zudumu, raupjumu un zvīņošanos, kā arī uzlabo ādas gludumu un mitrināšanu (6).
Uzmanību: Ja jums ir sirds problēmas vai lietojat asins atšķaidītājus, pirms linu sēklu pievienošanas ikdienas uzturam konsultējieties ar savu ārstu, jo tie darbojas arī kā asins atšķaidītāji un var mijiedarboties ar jūsu medikamentiem.
Kā ārstēt sausu ādu ar linu sēklām
- Lai atvieglotu to sagremošanu un barības vielu uzsūkšanos, patērējiet slīpētus linu sēklas vai linu sēklu pulveri. Pievienojiet linu pulveri rīta brokastīm, kokteiļiem, sulām, salātiem utt.
- Pievienojiet tējkaroti jogurta ēdamkarotei linšķiedru pulvera un labi samaisiet. Uzklājiet šo masku uz ādas un atstājiet to iedarboties 20 minūtes. Noskalojiet to ar remdenu ūdeni.
5. Banāns
Banānos ir daudz vitamīnu A, B, C un D, niacīna, riboflavīna, tiamīna, vara, cinka, dzelzs, magnija, kalcija, kālija, fosfora, folātu un uztura šķiedrvielu (7). Banānos esošās uztura šķiedras palīdz izvadīt toksīnus, tādējādi atjaunojot ādas šūnas. Ir arī teikts, ka regulāra banānu lietošana var dot jūsu ādai nepieciešamo mirdzumu un gludumu, lai gan nav zinātnisku pierādījumu, kas to pierādītu.
Uzmanību: ja Jums ir nieru darbības traucējumi vai diabēts, pirms banānu pievienošanas ikdienas uzturam konsultējieties ar ārstu vai dietologu.
Kā sausu ādu ārstēt ar banānu
- Patērējiet vismaz vienu banānu (un ne vairāk kā divus banānus) dienā. Jūs varat to pagatavot kā uzkodu vai pagatavot banānu kokteiļus, pankūkas, smalkmaizītes, kūkas vai pievienot to brokastu pārslām.
- Jūs varat pagatavot banānu sejas iepakojumu, pusi banāna sasmalcinot ar vienu tējkaroti medus un vienu ēdamkaroti jogurta. Vienmērīgi uzklājiet to uz sejas. Atstājiet to iedarboties 20 minūtes un pēc tam nomazgājiet ar remdenu ūdeni.
6. Alveja
Šim zaļajam un gaļīgajam augam ir neskaitāmi daudz ieguvumu veselībai. Viena no tām ir sausas ādas vai, attiecīgā gadījumā, jebkuras ādas problēmas ārstēšana. Alvejas želeja satur lipīdus, ūdeni, vitamīnus A, C, E, B12 un holīnu, minerālvielas, piemēram, cinku, varu, kāliju, magniju, selēnu, hromu un kalciju, aminoskābes, glikozīdus, antrohinonus un glikomannānus. Alvejai piemīt antioksidanta, antibakteriālas un pretiekaisuma īpašības. Tas palīdz rehidratēt, mitrināt un mīkstināt ādu. Tas veicina kolagēna sintēzi, palēnina ādas novecošanos un aizsargā ādu no UV starojuma (8).
Kā ārstēt sausu ādu ar alveju
- Jūs varat patērēt alvejas sula, kas tiek pārdota aptiekās. Nelietojiet alvejas želeju vai mājās gatavotu alvejas sula, jo tā var saturēt letālus toksīnus.
- Sasmalciniet alvejas želeju un uzklājiet to uz ādas. Atstājiet to iedarboties 20 minūtes, pēc tam notīriet to ar tīru, mīkstu drāniņu, kas iemērkta remdenā ūdenī.
7. Olīveļļa
Senie ēģiptieši kā vienu no kosmētikas sastāvdaļām izmantoja olīveļļu. Taukskābes, kas atrodas olīveļļā, palīdz uzturēt ādas ārējā slāņa integritāti un dziedē brūces, tām piemīt pretiekaisuma un antioksidanta īpašības, tās aizsargā ādu no fotobojājumiem, novērš rētu veidošanos un mitrina ādu (9). Tātad, olīveļļa var palīdzēt barot un mīkstināt ādu jau pēc dažām lietošanas reizēm. Labākā daļa ir tā, ka tā nav tik lipīga kā kokosriekstu eļļa, un tai nav arī spēcīgas smaržas.
Kā ārstēt sausu ādu ar olīveļļu
- Pagatavojiet salātu mērci ar neapstrādātu augstākā labuma olīveļļu un izmantojiet to visu ēdienu pagatavošanai.
- Uzklājiet olīveļļu lokāli. Jūs varat arī sajaukt divas ēdamkarotes olīveļļas, divas ēdamkarotes piena un vienu ēdamkaroti medus un uzklāt maisījumu uz ādas. Atstājiet to iedarboties uz 30 minūtēm, pēc tam nomazgājiet ar remdenu ūdeni.
8. Zivis
Aukstā ūdens zivis, piemēram, menca, lasis, tunzivis un siļķes, var būt ļoti noderīgas jūsu veselībai. Šīs zivis ir bagātas ar omega-3 taukskābēm, kā arī uztur ieteicamo omega-3 un omega-6 taukskābju attiecību (1: 1). Šo zivju lietošana palīdzēs mazināt iekaisumu, izskalot toksīnus un bloķēt mitrumu jūsu ādā (10). Tādējādi jūsu āda izskatās vairāk barota, maiga un mirdzoša. Turklāt šīs zivis ir arī labs barības vielu avots, kas palīdz saglabāt jūsu šūnas proaktīvu, tādējādi uzlabojot to darbību un izskatu.
Kā ārstēt sausu ādu ar zivīm
- Pērciet no vietējā zivju tirgus savvaļā nozvejotu Aļaskas lasi, svaigi nozvejotas tunzivis, mencas vai siļķes. Šīs zivis var iegādāties arī lielveikalā, taču pārliecinieties, ka tās ir svaigas. Lai ārstētu sausu ādu, jums jāēd zivis kopā ar ādu, jo tauku slānī zem ādas ir daudz omega-3 taukskābju. Kopā ar zivīm jūs varat grilēt, cept, makšķerēt vai pagatavot kariju.
- Varat arī lietot zivju eļļas kapsulas. Konsultējieties ar savu ārstu par ieteicamo devu.
9. Gurķis
Gurķi ir lieliski piemēroti sausas ādas ārstēšanai. Viens gurķis satur 287 g ūdens, vitamīnus A, C un K, folātus, kalciju, magniju, kāliju, cinku, selēnu, fosforu, omega-3 taukskābes un uztura šķiedrvielas (11). Lielais gurķu ūdens saturs padara to par vienu no labākajiem pārtikas produktiem sausas ādas ārstēšanai. Turklāt gurķu āda ir arī lielisks silīcija dioksīda avots, kas ir svarīga muskuļu, cīpslu, saišu, skrimšļu un kaulu sastāvdaļa (12). Tas padara ādu veselīgu.
Kā ārstēt sausu ādu ar gurķi
- Gurķus sagriež plānās šķēlēs, apkaisa nedaudz sāls un patērē tos. Vai arī salātiem, sviestmaizi vai detoksikācijas ūdeni varat pievienot gurķim vai pagatavot gurķu zupu un gurķu sulu.
- Nomizojiet gurķi un smalki sarīvējiet. Pievienojiet katru tējkaroti medus un alvejas želejas un labi samaisiet. Uzklājiet šo masku un atstājiet to iedarboties 20 minūtes. Noslaukiet masku ar tīru un mīkstu drāniņu, kas iemērkta remdenā ūdenī.
10. Tumši lapu zaļumi
Tumši lapu zaļumi ir lieliski piemēroti jūsu ādai (13). Kale, spināti, brokoļi, kāposti, mangoldi, kolarda zaļumi, rāceņu zaļumi, pienenes zaļumi utt., Ir bagāti A, B, C un K vitamīnu, kalcija, cinka, magnija, dzelzs un folijskābes, kā arī uztura avoti. šķiedra. Viņiem ir arī antioksidants un pretiekaisuma raksturs (14). Tādējādi tie var palīdzēt izārstēt sausu un niezošu ādu, noņemot toksīnus no ķermeņa un nomierinot ādu.
Kā sausu ādu ārstēt ar tumšiem lapu zaļumiem
- Jūs varat pagatavot zaļo kokteili ar spinātiem vai kāpostiem. Lieto blanšētus tumšus lapu zaļumus. Jūs varat tos arī maisīt vai arī salātos vai sviestmaizēs.
- Pērciet svaigus, tumšus lapu zaļumus. Jūs varat tos uzglabāt ziplock maisiņos, bet ne ilgāk kā trīs dienas.
11. Olas
Olas ir piepildītas ar A, D un E vitamīniem, folātiem, holīnu, olbaltumvielām, omega-3 un omega-6 taukskābēm, kalciju, kāliju, fosforu, selēnu un nātriju (15). Ja jūs lietojat olas, lai atbrīvotos no sausas un pārslveida ādas, atcerieties olas dzeltenumu. Patērējiet to ierobežotā daudzumā, atkarībā no individuālās noslieces uz paaugstināta holesterīna līmeņa vai sirds problēmu risku. Tas satur taukos šķīstošos vitamīnus, kas palīdz uzlabot ādas šūnu membrānas integritāti (16).
Kā sausu ādu ārstēt ar olām
- Brokastīs no rīta patērē 1-2 veselas vārītas vai sautētas olas. Jums var būt arī olu kulteni. Pusdienās pievienojiet olām salātus vai sviestmaizi.
- Uzklājiet olas dzeltenumu uz ādas. Atstājiet to iedarboties 10 minūtes un nomazgājiet ar remdenu ūdeni.
12. Granātābols
Ir praktiski neiespējami ēst granātābolu bez sēklām. Un jums ir vajadzīgas šīs sēklas, lai ārstētu ādu. Granātābolu sēklām piemīt pretiekaisuma un antioksidanta īpašības (17). Tādēļ tie var palīdzēt uzlabot ādas elastību un mazināt kairinājumu, iekaisumu un niezi. Granātāboli ir arī bagāti ar ūdeni, A un C vitamīniem un minerālvielām (18). Tas palīdz mitrināt ādas šūnas un izārstēt sausuma dēļ izveidojušās plaisas.
Kā sausu ādu ārstēt ar granātābolu
- Uzkodām vai rīta brokastīs ieturiet pusi tases granātābolu. Varat arī salātiem pievienot granātābolu vai dzert granātābolu sulu.
- Uzklājiet uz ādas granātābolu eļļu ar olīveļļu. Atstājiet to iedarboties 20 minūtes, pēc tam nomazgājiet ar remdenu ūdeni.
13. Kumelīšu tēja
Kumelīšu tēja ir pildīta ar A vitamīnu, folātu un minerālvielām, piemēram, kāliju, nātriju, kalciju, magniju un dzelzi (19). Kumelīšu tējai ir daudz pretiekaisuma savienojumu, piemēram, alfa-bisabolols un chamazulēns, kas palīdz nomierināt sausu un niezošu ādu. Tam ir arī antioksidanta īpašības, kas palīdz samazināt ķermeņa toksisko slodzi, tādējādi ļaujot šūnām darboties pareizi (20). Ūdens, kas atrodas kumelīšu tējā, palīdz arī mitrināt ādu.
Kā sausu ādu ārstēt ar kumelīšu tēju
- Kafijas vietā iedzeriet tasi kumelīšu tējas. Varat arī pagatavot kumelīšu ledus tēju un eksperimentēt, pievienojot citronu, ingveru vai medu, lai mainītu garšu.
- Viegli notīriet kumelīšu tējas maisiņus uz ādas vai izveidojiet kumelīšu tējas vannu, vannas ūdenim pievienojot kumelīšu tēju, medu un kokosriekstu eļļu.
14. Saldais kartupelis
Saldie kartupeļi ir bagāti ar vitamīniem A, B6, B3, B2 un B1, pantotēnskābi, biotīnu, varu, kāliju, fosforu, uztura šķiedrvielām un karotinoīdiem (21). Saldajos kartupeļos esošie karotinoīdi ir antioksidanti un palīdz stimulēt antioksidantu enzīmu darbību. Antocianīnam, vēl vienam saldo kartupeļu saturam, ir pretiekaisuma raksturs. Tātad, lietojot saldos kartupeļus, jūs varēsiet nomierināt ādu un atbrīvoties no toksīniem. Turklāt pētījumā, kas tika veikts ar žurkām, tika konstatēts, ka saldie kartupeļi var palīdzēt dziedēt sāpīgu saplaisājušu ādu (22).
Kā ārstēt sausu ādu ar saldo kartupeli
- Ir garšīgi grilēti, cepti vai sautēti saldie kartupeļi.
- Sarīvē saldo kartupeli un izspiež sulu. Tajā sajauciet tējkaroti medus. Ieduriet maisījumu uz ādas un atstājiet to iedarboties 30 minūtes. Nomazgājiet to ar remdenu ūdeni.
15. Kokosriekstu eļļa
Kokosriekstu eļļa ir izmantota tūkstošiem gadu, lai ārstētu daudzas ādas un matu problēmas (23). Patiesībā tās unikālās vidējās ķēdes taukskābes padara to arī par labu eļļu patēriņam svara samazināšanai (24). Kokosriekstu eļļa satur labu daudzumu vitamīnu E un K, mononepiesātinātos, polinepiesātinātos un piesātinātos taukus un olbaltumvielas. Tam ir arī antibakteriālas, antioksidanta un pretiekaisuma īpašības. Tas nodrošina ādu ar pietiekamu tauku daudzumu, kas ir neatņemama šūnu sastāvdaļa, un mitrina ādu, tādējādi padarot to maigu un spīdīgu (23).
Kā ārstēt sausu ādu ar kokosriekstu eļļu
- Pērciet gatavotu kokosriekstu eļļu no tuvējā lielveikala un izmantojiet 2-3 ēdamkarotes tās pārtikas produktos. Salātu mērci var pagatavot arī ar kokosriekstu eļļu, nevis olīveļļu. Lietojiet kafiju ar ložu necaurlaidību, lai ķermenim piešķirtu papildu devu kokosriekstu eļļas.
- Uzklājiet uz ādas organisko kokosriekstu eļļu un atstājiet to uz stundu (ja jums ir steiga) vai visu nakti. Paņemiet siltu dušu un nomazgājiet to ar maigu dušas želeju vai ziepēm.
Šie ir 15 pārtikas produkti sausas ādas ārstēšanai vai dziedēšanai. Apskatiet zemāk esošo sarakstu, lai uzzinātu, ko vēl varat darīt, lai pasargātu ādu no sausas un blāvas.
Norāda, ka jāatceras
- Izvairieties no alkohola lietošanas, jo tas izraisa dehidratāciju.
- Dzert pietiekami daudz ūdens.
- Sausai ādai izmantojiet sejas iepakojumu.
- Pirms izkāpšanas uzklājiet mitrinošu serumu un sauļošanās līdzekli.
- Lietojot dušu, sausai ādai izmantojiet dušas želeju.
- Izmantojiet ķermeņa losjonu tūlīt pēc iziešanas no dušas.
- Vienmēr nēsājiet līdzi labu mitrinātāju un krēmu. Pārliecinieties, ka nelietojat mitrinātāju uz ūdens bāzes.
- Katru dienu veltiet laiku, lai mazinātu stresu.
- Labāk gulēt.
- Apmeklēt ārstu.
Secinājums
Izpildiet šos padomus un iekļaujiet iepriekš uzskaitītos sausās ādas cīņas ēdienus, lai mitrinātu un barotu ādu. Esmu pārliecināts, ka pēc dažām dienām jūs redzēsiet redzamu atšķirību. Piešķiriet savai ādai tādu ārstēšanu, kāda tā ir pelnījusi. Ja jums ir kādi jautājumi, lūdzu, atstājiet komentāru zemāk esošajā lodziņā.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Kuri pārtikas produkti ir piemēroti sausai ādai?
Jums ir jādzer ūdens, lai mitrinātu ādu no iekšpuses. Patērējiet riekstus, sēklas, avokado, zivis, zaļo lapu dārzeņus un kumelīšu tēju hidratētai, skaistai ādai.
Kuri pārtikas produkti ir kaitīgi ādai?
Eļļaini cepti ēdieni ir kaitīgi jūsu ādai. Pārtika, kas satur lielu daudzumu nātrija, cukura un transtaukskābju, ir liela nē, ja vēlaties uzlabot ādas veselību.
Kā es varu uzlabot sausu ādu?
Sāciet rūpēties par ādu no iekšpuses un ārpuses. Mainiet diētu. Lietojiet sausai ādai piemērotu diētu. Iekļaujiet uzturā riekstus, sēklas, olīveļļu, avokado, svaigus dārzeņus, tēju un ūdeni. Sportošana (paliekot aktīvai) izraisa svīšanu, kas arī palīdz izvadīt toksīnus. Katru dienu izmantojiet mitrinošu sejas iepakojumu un katru dienu - mitrinošu ziepju / dušas želeju un losjonu.
Kāds ir labākais vitamīns sausai ādai?
E vitamīns ir labākais vitamīns sausai ādai. Pirms lietojat E vitamīna piedevas sausai ādai, konsultējieties ar ārstu.
Kāds vitamīnu trūkums izraisa sausu ādu?
B-vitamīna trūkums var izraisīt sausu, niezošu un pārslīgu ādu. Konsultējieties ar ārstu un lietojiet B12, B6 un B3 vitamīnu piedevas, lai uzlabotu sausu ādu.
Vai piens ir piemērots sausai ādai?
Jā, piens ir labs sausai ādai, ja to lietojat lokāli. Piens dažreiz izraisa izlaušanos un var nebūt piemērots visiem. Vislabāk to lietot lokāli. Izmantojiet tējkaroti medus, lai pagatavotu piena un medus mājas sejas iepakojumu. Atstājiet to iedarboties 10 minūtes pirms mazgāšanas ar ūdeni.
Vai stress var izraisīt sausu ādu?
Jā, stress var izraisīt sausu ādu. Stress izraisa toksīnu uzkrāšanos. Turklāt, ja jūs nedzerat ūdeni vai pārtikas produktus, kam piemīt antioksidanta un pretiekaisuma īpašības, jūsu āda var ātri izžūt.
Vai dzeramais ūdens palīdz sausai ādai?
Jā, mitrināšana ir labākais veids, kā samazināt ādas sausumu. Dzert vismaz 2-3 litrus ūdens, ja esat sieviete, un 3-4 litrus ūdens, ja esat vīrietis. Palieliniet ūdens patēriņu, ja regulāri trenējaties. Ūdens izskalos toksīnus un atkārtoti mitrinās jūsu ādas šūnas, tādējādi padarot jūsu ādu izskatīgu un mirdzošu.
24 avoti
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Uztura ūdens ietekmē cilvēka ādas mitrināšanu un biomehāniku, klīnisko, kosmētisko un pētniecisko dermatoloģiju, ASV Nacionālo medicīnas bibliotēku, Nacionālos veselības institūtus.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4529263/
- Diēta un dermatoloģija, The Journal of Clinical and Estetic Dermatology, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4106357/
- Avokado, neapstrādāts, FoodData Central, ASV Lauksaimniecības departaments.
fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/341528/nutrients
- Atklājot saikni starp uzturu un ādas novecošanos, Dermatoendokrinoloģija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3583891/
- Sēklas, linu sēklas, FoodData Central, ASV Lauksaimniecības departaments.
fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/169414/nutrients
- Linsēklu eļļas papildināšana mazina ādas jutīgumu un uzlabo ādas barjeras funkciju un stāvokli, Ādas farmakoloģija un fizioloģija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21088453
- Banāni, neapstrādāti, FoodData Central, ASV Lauksaimniecības departaments.
fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/341529/nutrients
- ALOE VERA: Īss pārskats, Indian Journal of Dermatology, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2763764/
- Olīvu augļu / eļļas terapeitiskā loma slimību profilaksē, modulējot antioksidantu, pretaudzēju un ģenētisko aktivitāti, Starptautiskais klīniskās un eksperimentālās medicīnas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4057827/
- Omega-3 polinepiesātinātās taukskābes: ieguvumi un galapunkti sportā, barības vielas, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6357022/
- Gurķis, neapstrādāts, FoodData Central, ASV Lauksaimniecības departaments.
fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/342612/nutrients
- Silīcija biopieejamība Cucumis sativus Linn. Eksokarpā, 3 Biotech, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5678890/
- Fito uzturvielu loma ādas veselībā, barības vielas, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3257702/
- Parasti patērēto zaļo lapu dārzeņu potenciāls, ņemot vērā to antioksidantu spēju un saistību ar mikroelementu profilu, Starptautiskais Pārtikas zinātņu un uztura žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14522687
- Olas, A pakāpe, lielas, olas veselas, FoodData Central, ASV Lauksaimniecības departaments.
fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/748967/nutrients
- Olu dzeltenuma eļļas ietekme trešās pakāpes apdeguma brūču dziedēšanā žurkām, Irānas Sarkanā Pusmēness medicīnas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3371884/
- Granātābolu (Punica granatum L.) sēklu un attaukotu sēklu ekstraktu antioksidantu un antiradikālo īpašību novērtējums, Pārtikas zinātnes un tehnoloģijas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4325071/
- Granātābols, neapstrādāts, FoodData Central, ASV Lauksaimniecības departaments.
fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/341622/nutrients
- Tēja, karsta, kumelīte, FoodData Central, ASV Lauksaimniecības departaments.
fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/344311/nutrients
- Kumelīte: Pagātnes augu izcelsmes zāles ar gaišu nākotni, Molecular Medicine Reports, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2995283/
- Saldie kartupeļi, konservēti, FoodData Central, ASV Lauksaimniecības departaments.
fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/342493/nutrients
- Saldā kartupeļu šķiedras lietošana žurku ādas brūcēs, Bioloģiskais un farmaceitiskais biļetens, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8839973
- Jaundzimušo kokosriekstu eļļas pretiekaisuma un ādu aizsargājošās īpašības in vitro, Tradicionālās un papildinošās medicīnas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6335493/
- Svara zaudēšanas diēta, kas ietver vidējas ķēdes triacilglicerīna eļļas patēriņu, izraisa lielāku svara un tauku masas zudumu nekā olīveļļa, American Journal of Clinical Nutrition, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2874190/