Satura rādītājs:
- Cik daudz greipfrūtu atšķiras no citiem citrusaugļiem?
- Kāpēc tas ir populārs? Pateicoties tās aplikāciju baram!
- Kādi ieguvumi veselībai ir greipfrūti? Kā tas var dot jums piemērotu ķermeni?
- 1. Aizsargā un atjauno jūsu ādu
- 2. Uzlabo glikozes nepanesību un diabētu
- 3. Uzlabo vairāku zāļu farmakokinētiku
- 4. Regulē holesterīna līmeni asinīs
- 5. Palīdzība aknu detoksikācijai un uzturēšanai
- 6. Palielina gremošanu un izdalīšanos
- 7. Var pārvaldīt iekaisumu un imunitāti
- 4 jautri veidi, kā ēst greipfrūtus
- Padomi, kā izvēlēties labāko greipfrūtu
- Kādi ir greipfrūtu lietošanas riski / negatīvās sekas?
- Traucē perorāli ievadītas zāles
- Fotosensitivitāte
- C vitamīna pārdozēšana
- Kopsavilkumā…
- Atsauces
Sinonīms C vitamīnam, citrusaugļi ir saraksta augšgalā. Greipfrūti, viens no ģimenes locekļiem, šobrīd ir mana mūza. Greipfrūti piedāvā daudzas priekšrocības jūsu veselībai (un arī dažus piesardzības pasākumus).
Daži apgalvo, ka tas ir “aizliegtais auglis”, savukārt daži mudina tos lietot visās ēdienreizēs. Ēst vai neēst - mēs ļausim jums pašiem izlemt, izlasot šo apjomīgo gabalu. Nostipriniet sevi un ritiniet uz leju!
Cik daudz greipfrūtu atšķiras no citiem citrusaugļiem?
Greipfrūti ( Citrus X paradisi ) ir “nejaušs” hibrīds starp pummelo un apelsīnu. Daudzi botāniķi un entuziasti to sauca par “aizliegto augli”.
Sākotnēji to audzēja lielākajā daļā Jamaikas, Floridā un Kalifornijā. Vēlāk greipfrūtu plantācijas tika izveidotas Meksikā, Argentīnā, Kiprā, Marokā un dažos Dienvidamerikas apgabalos (1).
Greipfrūti ir gandrīz apaļi, biezi, gaiši citrona krāsas vai sarkani ar rozā ādu. Tā iekšpusē ir balta, poraina un rūgta krāsa, kas izskatās gaiši dzeltena, gandrīz bālgana, rozā vai dziļi sarkana (1).
Jūs varat atrast šī augļa šķirnes bez sēklām un sēklām. Atšķirībā no pummelo sēklām, greipfrūtu sēklas parasti ir polimembroniskas. Augļu skaits kopā ir ļoti atšķirīgs; ducis ir neparasts, bet tādu ir bijis pat 20! Tādējādi nosaukums “vīnogu” auglis (1).
Kāpēc tas ir populārs? Pateicoties tās aplikāciju baram!
Greipfrūtu ēd brokastīs un vakariņās - salātos, uzkodās, desertos, marmelādēs un želejās. Greipfrūtu sulu (svaigu, atdzesētu, konservētu, dehidrētu vai pulverveida) mīl daudzi. No tā jūs varat arī pagatavot vīnu un etiķi, taču tas ir ļoti jākopj (1).
Greipfrūtu miza ir svarīgs pektīna avots. To lieto konfekšu veidā, lai saglabātu citus augļus. Mizas eļļu (apstrādātu, destilētu) parasti izmanto bezalkoholisko dzērienu aromatizētājiem (1).
Greipfrūtu sēklu eļļa ir īpaši rūgta un tumša. Tas ir rafinēts, lai smaržotu pēc olīveļļas, un to var izmantot līdzīgi.
Tagad ķeramies pie lietas.
Greipfrūti ir pildīti ar makro un mikroelementiem. Tādējādi, ēdot to mazās porcijās, jūs varat kļūt piemērots kā vijole.
Vai vēlaties uzzināt, kurus jūsu ķermeņa orgānus šis auglis ietekmē visvairāk? Turpini lasīt!
Kādi ieguvumi veselībai ir greipfrūti? Kā tas var dot jums piemērotu ķermeni?
1. Aizsargā un atjauno jūsu ādu
Shutterstock
Ir pierādījumi, kas liecina par palielinātas fotoekspozīcijas kancerogēno iedarbību. Saules gaismas UVA un UVB stari var izraisīt imūnsupresiju, izraisot DNS bojājumus un galu galā ādas vēzi (2).
Citrusaugļi, ieskaitot greipfrūtus, var novērst ādas jutību pret gaismu. Greipfrūtam ir fenola skābes, flavonoīdi un spēcīgi polifenoli, kuriem ir antioksidanta un pretiekaisuma iedarbība uz jūsu ādu.
Tie novērš brīvos radikāļus, bloķē pretiekaisuma savienojumus, aizkavē saules apdegumu vai apsārtuma (eritēmas) attīstību uz jūsu ādas un uzlabo ādas stīvumu un elastību (2). Tomēr pārmērīgs greipfrūtu (un citrusaugļu) patēriņš ir saistīts ar fotosensitivitāti un kancerogenitāti. Vainojiet fitoķīmiskās vielas (3), (4)!
Ironiski, vai ne?
FYI (jūsu informācijai)…
- Greipfrūti nav noderīgi kā svara zaudēšanas papildinājums.
- Oksfordas universitātē, Lielbritānijā, veiktais 2018. gada pētījums saka, ka starp kontroles un testa grupām svara samazināšanās nav būtiska (5
- Šajā ziņā ir vajadzīga papildu skaidrība, kas balstīta uz pētījumiem.
- Visu greipfrūtu ēšana tiek uzskatīta par veselīgāku nekā tā sulas dzeršana.
- Parasti audzētām greipfrūtu šķirnēm ir interesanti nosaukumi. To skaitā ir Dankans, Fosters, Maršs, Oroblanko, Saldumiņš, Paradīzes nabas, Redblush, Star Ruby, Thomson, Triumph, Melogold uc (1).
2. Uzlabo glikozes nepanesību un diabētu
Saskaņā ar pētījumiem greipfrūtu sula var uzlabot glikozes nepanesamību diabēta diabēta žurkām (6). Tas neietekmē insulīna ražošanu vai sekrēciju. Bet šī sula var paaugstināt glikokināzes enzīmu aktivitāti, kas izraisa ātru glikozes metabolismu (6).
Daži pētījumi apgalvo, ka greipfrūtu sula var samazināt ķermeņa svaru aptaukošanās / liekā svara diabētiskās peles modeļos. Pierādījumi šobrīd nav pārliecinoši (7).
Interesanti, ka greipfrūtu sula palielina metformīna uzkrāšanos diabēta slimniekiem. Tika konstatēts, ka metformīna līmenis diabēta slimnieka aknās ir augstāks nekā kontroles grupā (8).
3. Uzlabo vairāku zāļu farmakokinētiku
Mūsu aknu un zarnu sienās ir dažas īpašas enzīmu sistēmas, piemēram, CYP (citohroma P 450) sistēma. Šīs ģimenes fermenti ir iesaistīti dažādu endogēno un eksogēno savienojumu biotransformācijā.
Daudzas zāles, kuras mēs lietojam iekšķīgi, CYP sistēma sadala aknās un nosūta apgrozībā (9). Bet, tā kā tos sadala CYP sistēma, asinsritē var nonākt mazāks zāļu daudzums.
Greipfrūtu sula var inhibēt šo CYP sistēmu. Šādā gadījumā iekšķīgi lietotās zāles ir vairāk bioloģiski pieejamas apritē. Pēc greipfrūtu sulas uzņemšanas (200-300 ml) 4 stundu laikā pēc CYP3A4 enzīmu līmeņa pazemināšanās ir gandrīz par 47% (200-300 ml) (9), (10)!
Greipfrūtu sulas dzeršana varētu uzlabot vairāku iekšķīgi lietotu zāļu - pretmikrobu līdzekļu, ķīmijterapijas, antihistamīna, antiholesterinēmisko, kardiovaskulāro, antihipertensīvo uc - koncentrāciju serumā.
Bet atkal tā ir lielāka problēma! Jūs to drīz uzzināsiet…
4. Regulē holesterīna līmeni asinīs
Šim citrusauglim ir augsts pektīna līmenis - šķīstošā šķiedra, kas pazīstama ar savu antihiperlipidēmisko aktivitāti. Naringīns ir vēl viens svarīgs fitoķīmiskais elements greipfrūtos. Līdz ar augļiem raksturīgās rūgtenās garšas piešķiršanu, naringīnam piemīt spēcīgas lipīdu līmeni pazeminošas un antioksidanta īpašības (11).
Tiek teikts, ka naringīns samazina holesterīna līmeni, novēršot HMG-CoA reduktāzes enzīmu aktivitāti. 2016. gada pētījums parādīja, ka greipfrūtu 0,3 ml / kg deva varētu palielināt ABL (labā holesterīna) līmeni (11).
Šī lipīdu līmeni pazeminošā darbība ir saistīta ar greipfrūtu fitoķīmisko vielu antioksidantu aktivitāti. Šie flavonoīdi un polifenoli novērš ZBL (sliktā holesterīna) oksidēšanos, kavē oksidētā ZBL uzņemšanu makrofāgos (specializētās šūnās) un ierobežo oksidētā ZBL agregāciju (11).
Tādējādi arī greipfrūtam, tāpat kā citiem citrusaugļiem, piemīt anti-aterosklerozes īpašības.
5. Palīdzība aknu detoksikācijai un uzturēšanai
Shutterstock
Vairākos žurku pētījumos greipfrūtu sula parādīja stimulējošu iedarbību uz aknu enzīmiem. Šie fermenti pasargā aknas no iekaisuma, ko izraisa lipīdu peroksidācija un uzkrāšanās (12).
Šīs citrusaugļu sulas ilgstoša lietošana palielināja antioksidantu enzīmu līmeni, ieskaitot katalāzi (CAT), ksantīna oksidāzi (XOD), peroksidāzi (Px), lipīdu peroksidāzi (LPx) un glutationa peroksidāzi (GSH-Px) (12).
Saskaņā ar citu pētījumu, kas veikts ar vistu, tika ziņots, ka citrusaugļu eļļa uzlabo hepatotoksicitāti. Citrusaugļu eļļas var mazināt kancerogēnu izraisītos bojājumus un aknu iekaisumu. Viņu bioķīmiskās vielas var mazināt arī aknu hiperplāziju un vēzi (13).
6. Palielina gremošanu un izdalīšanos
Vienā tasē (230 g) neapstrādātu greipfrūtu sekcijas ar sulu un mīkstumu ir apmēram 3,7 g pārtikas šķiedrvielu (14). Šī šķiedra atjauno zarnu mikrobiotas līdzsvaru, tāpat kā citi prebiotikas pārtikas produkti.
Greipfrūti satur diezgan daudz šķīstošo šķiedru, piemēram, pektīnu, un nešķīstošās šķiedras, piemēram, lignīnu, kā arī C vitamīnu un kāliju. Šīs molekulas darbojas kā caurejas līdzekļi un palielina izveidotā izkārnījuma ūdens svaru. Tādā veidā izkārnījumi viegli iziet caur ekskrēcijas sistēmu - tādējādi novēršot aizcietējumus un resnās zarnas vēzi (15).
Tā kā šķiedra tiek sagremota lēnāk nekā ogļhidrāti vai tauki, šādi augļi dod jums sāta sajūtu. Tā kā tas neļauj jums ēst bez prāta, greipfrūti var būt saistīti ar ķermeņa svara kontroli.
7. Var pārvaldīt iekaisumu un imunitāti
Palielinot greipfrūtu daudzumu kopā ar citiem citrusaugļiem, var mazināt iekaisumu un ar to saistītās slimības, īpaši sirds un asinsvadu slimības. Šajos augļos ir daudz flavonoīdu, kuriem ir spēcīga antioksidanta un pretiekaisuma iedarbība (16).
Turklāt žurku pētījumos tika novērots, ka greipfrūtu sula var palielināt tādu zāļu kā diklofenaka pretiekaisuma iedarbību, ja tās lieto kopā (17).
Jāatzīmē, ka 1 glāzē (230 g) greipfrūtu sekciju (ar sulu) ir aptuveni 71,8 mg C vitamīna (14)! Šis vitamīns palīdz jūsu ķermenim radīt antivielas un specializētas šūnas, lai uzlabotu imunitātes spēli (18).
Bust gripas mīti!
- Lai gan ir zināms, ka C vitamīns uzlabo jūsu imunitāti, tā papildināšana ne vienmēr novērš saaukstēšanās uzbrukumus.
- Viss, ko tas varētu darīt, ir, iespējams, samazināt infekcijas smagumu un ilgumu.
- Tika ziņots par maksimālo C vitamīna ietekmi uz gripu, kad tā papildināšana (apmēram 8 g / dienā) sākās 24 stundu laikā pēc simptomu rašanās. Un šī terapija tika turpināta 5 dienas.
- Jums jāatceras: C vitamīns patiešām var palīdzēt tikt galā ar saaukstēšanos / gripu. Bet ir nepārliecinoši pierādījumi, kas pierāda, vai tas var "novērst" šo infekciju (19).
Neatkarīgi no tā, vai tas novērš aukstumu vai nē, greipfrūti joprojām iekļūst manā pārtikas preču sarakstā. Ja es gatavojos iegūt visus šos ieguvumus, ēdot tikai vienu augli, kāpēc gan ne?
Uzturviela | Vienība | Daudzums (1 glāze porcijas ar sulu, 230g) |
Ūdens | g | 202.54 |
Dzelzs | g | 97 |
Olbaltumvielas | g | 1.77 |
Kopējais lipīdu daudzums (tauki) | g | 0,14 |
Ogļhidrāti pēc starpības | g | 10.66 |
Šķiedra, kopēja diētiska | g | 1.6 |
Cukuri, kopā | g | 6.89 |
Minerāli | ||
Kalcijs | mg | 51 |
Magnijs | mg | 21 |
Fosfors | mg | 41 |
Kālijs | mg | 310 |
Vitamīni | ||
C vitamīns | mg | 71.8 |
Tiamīns | mg | 0,099 |
Riboflavīns | mg | 0,071 |
Niacīns | mg | 0,469 |
Pantotēnskābe | mg | 0,603 |
B-6 vitamīns | mg | 0.122 |
Folāts | µg | 30 |
Holīns | mg | 17.7 |
A vitamīns | IU | 2645 |
Citi | ||
Karotīns | µg | 1578. gads |
Kriptoksantīns | µg | 14 |
Likopēns | µg | 3264 |
Luteīns + zeaksantīns | µg | 12 |
Kopā ar vitamīniem C un A, kāliju, kalciju, fosforu un folātu greipfrūtā ir daudz flavonoīdu.
Daži raksturīgi ir naringīns, naringenīns, hesperidīns, didimīns, neohesperidīns, poncirīns, apigenīns, kaempferols, izorhoifolīns, miricetīns, diosmīns, luteolīns, kvercetīns, rutīns, neodiosimīns, tangeritīns, nobiletīns un rhoifolīns (20).
ß-karotīns, likopēns, ζ-karotīns, fitofluēns, zeaksantīns un β-kriptoksantīns ir daži citrusaugļu karotinoīdi (21). Citronskābe bija visplašākā organiskā skābe, kam sekoja hinīnskābe (22).
Dominējošie monoterpēni un seskviterpēni ir limonēns, kariofilēns, α-humulēns, humulēns- (v1) un β-linalols (22). Tomēr šo fitochemisko vielu sastopamība, koncentrācija un bioloģiskā pieejamība dažādās šķirnēs atšķiras.
Woah! Tas ir sprādzienbīstams profils, vai ne?
Tagad, ja es tev jautātu, vai tu vēlētos ēst greipfrūtu, es esmu pārliecināts, ka tu to uzlēci. Šeit ir daži veidi, kā baudīt šo augli.
4 jautri veidi, kā ēst greipfrūtus
- Ļoti atsvaidzinoša uzkoda: jogurtam ar zemu tauku saturu varat pievienot sagrieztus banānus, greipfrūtu šķēles un dažus riekstus. Tā ir jūsu atsvaidzinošā un sātīgā uzkoda, atrodoties ceļā!
- Salātu mērce: Sajauciet dažus greipfrūtu gabalus ar vienādām (vai mazākām) olīveļļas un etiķa daļām. Tas būs tas zesty salātu mērce, kuru jūs visu laiku meklējāt!
Alternatīvi, jūs varat iemest dažus mizotus greipfrūtu gabaliņus savos salātos, lai jūsu garlaicīgās pusdienas varētu izbaudīt.
- Greipfrūtu pudele: sasaldējiet 100% greipfrūtu sulu popsicle veidnē. Izbaudiet to saulainā pēcpusdienā.
- Greipfrūti: Jūs varat izbaudīt sulīgus un svaigus greipfrūtus visu gadu vai izmēģināt tuvos brālēnus, piemēram, pummelos, kumkvatus, mandarīnus, mandarīnus un apelsīnus, lai iegūtu jaunu veselības un labsajūtas devu.
Greipfrūti izklausās pēc ideāla medicīniskā palīga, vai ne? Šoreiz noteikti izvēlieties dažus no tiem.
Kamēr esat pie tā, ņemiet vērā šādus punktus.
Padomi, kā izvēlēties labāko greipfrūtu
- Izvēlieties greipfrūtus ar gludu, spīdīgu ādu.
- Greipfrūtam pēc to lieluma vajadzētu justies smagam.
- Pārbaudiet, vai uz augļiem nav brūnu vai mīkstu / biezu plankumu.
- Jums vajadzētu būt iespējai greipfrūtus nedēļu uzglabāt istabas temperatūrā (18 ° C – 25 ° C) (23).
Atcerieties, ka jums ir trīs galvenie greipfrūtu veidi: balts / dzeltens, rozā un sarkans. Puse porcijas vidēja greipfrūta nodrošina 100% C vitamīna, 8% uztura šķiedrvielu, 35% A vitamīna un apmēram 5% kālija, folātu, kalcija, magnija un B vitamīna kompleksa ikdienas vērtību (24).
Tādējādi, ēdot tasi (vai pusi) greipfrūtu segmentu, jūs varēsiet uzturēt fizisko formu un detoksikāciju.
Bet ir zināmas bažas, ko medicīnas sabiedrība ir minējusi par greipfrūtiem. Jums vajadzētu uzzināt vairāk par viņiem, pirms atgriežaties mājās kastē.
Kādi ir greipfrūtu lietošanas riski / negatīvās sekas?
Greipfrūtu sula nomāc zarnu citohroma P450 3A4 (CYP3A4) enzīmu sistēmas aktivitāti. Par šo blokādi varētu būt atbildīgi tā komponenti furanokumarīni. Šī inhibīcija noved pie paaugstināta iekšķīgi lietotu zāļu līmeņa serumā (25).
Piemēram, kad iekšķīgi lietoja estrogēnu kopā ar greipfrūtu uzņemšanu, endogēnā estrogēna līmenis palielinājās. Paaugstināts estrogēna līmenis varētu būt atbildīgs par krūts vēža rašanos sievietēm (25).
Ne visas zāles saskaras ar šo problēmu. Tikai tiem, kas tiek lietoti iekšķīgi, ir zema vai vidēja perorāla biopieejamība un kurus metabolizē CYP450 3A4 (26).
Amiodarons, Verapamils, Atorvastatīns, Simvastatīns, Takrolims, Kolhicīns, Etinilestradiols ir dažas zāles, par kurām ir dokumentēts, ka tām ir negatīva ietekme, lietojot tās kopā ar greipfrūtu (26).
Savienojumi, ko sauc par psoralēniem, padara jūsu ādu jutīgu, pakļaujoties saules gaismai. Diemžēl psoralēnu ir daudz citrusaugļos. Pētnieki Alpertas Brauna Universitātes Medicīnas skolā un Rodas salas slimnīcā pētīja greipfrūtu sulas patēriņa ietekmi uz 10 000 balto vīriešu un sieviešu (3).
Psoralens bija saistīts ar lielāku ļaundabīgas melanomas risku. Tiem, kas citrusaugļus lietoja 1,6 vai vairāk reizes dienā, bija par 33% lielāks risks nekā tiem, kas patērēja <2 reizes nedēļā (3).
Tas joprojām nav pilnībā pierādīts - turpmāki pētījumi var tikai izskaidrot šīs jutības mehānismu.
Pārāk liela greipfrūta lietošana var izraisīt C vitamīna pārdozēšanu. C vitamīna pārdozēšana var izraisīt tādus simptomus kā slikta dūša, caureja, atraugas, vēdera krampji un pārkaļķošanās nierēs (nierakmeņi) (27).
Vai tas nozīmē, ka jums vajadzētu turēties tālāk no greipfrūtiem? Nu nav īsti. Pareizam laikam vajadzētu atrisināt problēmu.
Kopsavilkumā…
Greipfrūti ir C vitamīna un kālija rezervuārs - mikroelementi, kas mums visvairāk nepieciešami. Šis citrusauglis var dot jums mirdzošu ādu, tīru vēderu, veselīgas aknas un spēcīgu imunitāti.
Bet paturiet prātā zāļu mijiedarbību. Nelietojiet greipfrūtu / sulu, ja ārsts to iesaka.
Jūs varat lūgt zāles, kas netraucē citrusaugļu furanokumarīnus.
Nesiet mājās veselības un fitnesa uzliesmojumu ar greipfrūtu!
Atsauces
- “Greipfrūti” NewCROP ™, Purdue universitātes Jauno kultūru un augu produktu centrs.
- “Ādas fotoprotektīvie un novecošanās efekti…” Pārtikas un uztura pētījumi, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Ēdiet daudz citrusaugļu?…” Ziņas no Brauna, Brauna universitātes.
- “Citrusaugļu patēriņš un bazālo šūnu karcinomas risks…” Kancerogenēze, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- "Vai greipfrūtu ēšana palīdz zaudēt svaru?" Ziņu kodumi, veselīga un uztura vēstule, Tufts Universitātes Frīdmana uztura zinātnes un politikas skola.
- “Greipfrūtu sula uzlabo glikozes nepanesamību…” European Journal of Nutrition, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Attīrītas greipfrūtu sulas patēriņš…” PLoS One, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Greipfrūtu sula uzlabo glikēmijas kontroli, bet…” ASV Nacionālās medicīnas bibliotēkas metodes un atklājumi eksperimentālajā un klīniskajā farmakoloģijā.
- “Greipfrūtu sulas un… medicīniskā nozīme”, Uztura žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka
- “Mijiedarbība starp greipfrūtu sulu un…” American Journal of Cardiovascular Drugs, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Citrus sinensis, Citrus… antihiperlipidēmiskā iedarbība”. Farmācijas un BioAllied Sciences žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Aknu oksidatīvo enzīmu aktivitāte pēc…” Eksperimentālā un toksikoloģiskā patoloģija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Augu patēriņš un aknu veselība”, uz pierādījumiem balstīta papildinošā un alternatīvā medicīna, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Pilns ziņojums (visi barības elementi): 09112, greipfrūti…” Pārtikas meklēšana, Nacionālā uzturvielu datu bāze standarta atsauces izlaišanai, Lauksaimniecības pētījumu dienests, Amerikas Savienoto Valstu Lauksaimniecības departaments.
- “Augļu un dārzeņu ieguvumi veselībai”, uzlabojumi uztura jomā, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Ikdienas greipfrūtu patēriņš 6 nedēļu laikā samazina…” The Journal of Nutrition, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- "Greipfrūtu sula pastiprina pretiekaisuma…", Farmakoloģiskie pētījumi, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- NDSU paplašināšanas pakalpojums “Baro savu imūnsistēmu”.
- “C vitamīns profilaksē un ārstēšanā…” American Journal of Lifestyle Medicine.
- “Flavonoīdi greipfrūtos un komerciālajos greipfrūtos…” Floridas štata dārzkopības biedrība.
- “Karotinoīdi greipfrūtos, Citrus paradisi”. Brief Papers, Augu fizioloģija, Pārtikas tehnoloģijas departaments, Kalifornijas Universitāte.
- “Cukuru, organisko skābju, aromāta sastāvdaļu un… noteikšana”. Pārtikas ķīmija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- Tīkls “Mēneša raža” veselīgai Kalifornijai, pārmaiņu čempioni, Kalifornijas Sabiedrības veselības departaments.
- "Greipfrūtu patēriņš ir saistīts ar augstāku uzturvielu saturu…" Pārtikas un uztura pētījumi, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Greipfrūtu uzņemšanas ietekme uz endogēno…”, HHS publiskā piekļuve, autora rokraksts, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Mijiedarbība ar greipfrūtu un medikamentiem: aizliegta…” Kanādas Medicīnas asociācijas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “C pielikums: Uzturvielu diagramma - funkcija…” Zīdaiņu uzturs un barošana, WIC darbu resursu sistēma.