Satura rādītājs:
- Vai pretiedeguma līdzeklis izraisa pūtītes?
- Kādas saules aizsargkrēma sastāvdaļas var izraisīt pūtītes?
- 1. Komedogēnās eļļas un sviesti
- 2. Minerāleļļas un silikoni
- 3. Benzofenoni
- 4. PABA un citas ķīmiskas vielas
- 5. Bišu vasks un citi augu vaski
- Padomi, kā izvēlēties piemērotāko sauļošanās krēmu savai ādai
- 1. Pārbaudiet, vai nav sauļošanās krēmu, kurā ir teikts “nekomedogēns” un “bez eļļas”.
- 2. Izvairieties no oksibenzona un PABA
- 3. Izvēlieties dienas krēmu ar SPF
- 4. Izvēlieties Tonētu sauļošanās līdzekli
- Sauļošanās un SPF bāzes līdzekļi pūtītēm pakļautai ādai
- 1. Elta MD UV dzidrs plaša spektra SPF 46
- 2. Neutrogena Hydro Boost gēla losjona sauļošanās krēms SPF 30
- 3. Avene High Protection tonēts kompakts SPF 50
- 4. LA Roche-Posay Anthelios AOX sejas sauļošanās SPF 50
- 5. Clinique Super City Block ikdienas eļļu nesaturošs sejas aizsargs plaša spektra SPF 40
Pirms izkāpjat saulē, jūs uzklājāt sauļošanās līdzekli. Tomēr tas lika jūsu ādai izlauzties. Vai tas kādreiz notika ar jums? Ja jā, jūs varētu domāt, ka jebkura sauļošanās līdzekļa lietošana var padarīt jūsu ādu vēl vairāk izkļūt!
Lai gan sauļošanās līdzekļa lietošana ir absolūti nepieciešama, jums jāzina arī tas, ka temperamentīgā āda dažreiz var būt nepatīkama. Tādēļ jums ir jābūt uzmanīgam, izvēloties sauļošanās krēmu, jo dažas tā sastāvdaļas var izraisīt pūtītes. Ritiniet uz leju, lai lasītu sīkāk.
Vai pretiedeguma līdzeklis izraisa pūtītes?
iStock
Jūs domājat, ka sauļošanās aktīvās sastāvdaļas ir vainojamas pie izlaušanās un pūtītēm. Bet patiesība ir tālu no tā.
Tad kuras no tām dara?
Turklāt, nepareiza uzglabāšana sauļošanās var arī sadalīt ķīmiskās vielas un sastāvdaļas tajā un izraisa pinnes izlaušanos .
Piemēram, ja atstājat sauļošanās pudeli vai mēģeni karstā automašīnā vai zem saules pie pludmales vai pie baseina, karstums padara saules aizsargkrēma sastāvdaļas neefektīvas un tās noārda. Lietojot to nākamajā reizē, jūs saņemsiet izlaušanos.
Daži ķīmiski UV filtri, ko lieto pretiedeguma līdzekļos, var izraisīt arī ādas alerģiju un izlaušanos. Apskatīsim sastāvdaļas, kas varētu izraisīt pūtītes.
Kādas saules aizsargkrēma sastāvdaļas var izraisīt pūtītes?
iStock
Atsevišķas saules aizsargkrēma poras aizsprostojošās sastāvdaļas var izraisīt pūtītes. Tomēr atcerieties, ka pārmērīga netīrumu, eļļas, sebuma un atmirušo ādas šūnu uzkrāšanās kopā ar baktēriju augšanu izraisa pūtītes un pūtītes. Produktu lietošana ar porām aizsprostojošām sastāvdaļām, kas izraisa turpmāku sastrēgumu, situāciju var pasliktināt. Tādējādi, pirms pērkat sauļošanās līdzekli, pārliecinieties, ka tajā nav šo sastāvdaļu:
1. Komedogēnās eļļas un sviesti
Daudzi sauļošanās līdzekļi satur tādas sastāvdaļas kā kakao sviests, kviešu dīgļu eļļa, sojas pupu eļļa un kokosriekstu eļļa. Lai gan tās ir dabīgas sastāvdaļas, tām ir tendence aizsprostot ādas poras. Ja jums ir pakļauta ādai ar pūtītēm, šīs sastāvdaļas var saasināt jūsu izlaušanos. Tādējādi izvairieties no tiem. Tā vietā jūs varat izvēlēties sauļošanās līdzekļus, kas satur saulespuķu, jojobas, smiltsērkšķu, mežrozīšu sēklas un vīnogu kauliņu eļļas.
2. Minerāleļļas un silikoni
Šīs ir divas visbiežāk sastopamās sastāvdaļas, kuras atradīsit sauļošanās krēmos. Minerāleļļas un silikoni neļauj sviedriem izplūst caur jūsu ādas porām. Tā rezultātā sviedri un netīrumi tiek notverti poru iekšpusē, kas galu galā izraisa kairinājumu un izlaušanos.
3. Benzofenoni
Tie ir UV filtri, kurus atradīsit daudzos sauļošanās krēmos un losjonos. Visizplatītākie ir oksibenzons un avobenzons. Pētījumā konstatēts, ka oksibenzons var izraisīt eritematozu papulovesikulāru izvirdumu un izraisīt fotoalerģiju. Tajā secināts, ka benzofenoni var izraisīt šādas ādas reakcijas (1).
4. PABA un citas ķīmiskas vielas
Dažas sastāvdaļas, piemēram, para-aminobenzoskābe (PABA) un metoksicinnamāts (parasti atrodams ūdensizturīgajā sauļošanās krēmā), var izraisīt pūtītes un izlaušanos, ja jums ir jutīga un pūtītēm pakļauta āda.
Centieties izvairīties no sauļošanās līdzekļiem, kas satur:
- Butilstearāts
- Decila oleāts
- Izopropila miristāts
- Izopropilizostearāts
- Izopropila neopentanoāts
- Miristila miristāts
- Izopropilpalmitāts
- Oktilpalmitāts
- Tiristila propionāts
- Oktilstearāts
- Piparmētru eļļa vai propilēnglikol-2 (PPG-2)
Visas šīs ķīmiskās vielas var kairināt pūtītēm raksturīgu ādu un izraisīt izlaušanos (2).
5. Bišu vasks un citi augu vaski
Augu vaski un bišu vasks ir ārkārtīgi noderīgi ādai, un lielākā daļa ādas tipu tos var panest. Tomēr, ja jums ir jutīga un pūtītēm pakļauta āda, šie vaski var vēl vairāk nosmakt jūsu ādu. Šīs sastāvdaļas var aizsprostot jau aizsērējušās poras, apgrūtinot ādas elpošanu.
Atcerieties, ka visas šīs sastāvdaļas var vai var neatbilst jūsu ādai. Daži ādas tipi var viegli panest šīs sastāvdaļas, bet citi - ne. Tāpēc ir svarīgi gudri izvēlēties sauļošanās līdzekli. Šeit ir daži padomi, kas jāpatur prātā, izvēloties sauļošanās līdzekli.
Padomi, kā izvēlēties piemērotāko sauļošanās krēmu savai ādai
iStock
1. Pārbaudiet, vai nav sauļošanās krēmu, kurā ir teikts “nekomedogēns” un “bez eļļas”.
Noncomedogenic ir vārds, uz kuru jums vajadzētu koncentrēties, ja jums ir āda, kurai ir pūtītes. Tas nozīmē, ka sauļošanās krēms nesatur sastāvdaļas, kas var aizsprostot jūsu ādas poras un izraisīt izlaušanos. Eļļas nesaturoši sauļošanās līdzekļi palīdz noturēt lieko eļļu no ādas.
2. Izvairieties no oksibenzona un PABA
3. Izvēlieties dienas krēmu ar SPF
Mitrināšanai ir izšķiroša nozīme visiem ādas tipiem, un, ja dienas krēms satur SPF, jūsu āda to mīlēs. Tā vietā, lai slānītu ādu ar mitrinātāju un SPF, izvēlieties produktu, kas piedāvā abus. Tirgū ir pieejami daudz mitrinātāju un sauļošanās kombināciju, kuriem ir SPF 30 vai augstāka, kā arī plaša spektra aizsardzība. Pārbaudiet tos.
4. Izvēlieties Tonētu sauļošanās līdzekli
Tas ir paredzēts tiem, kam ir taukaina āda un kuri lieto kosmētiku. Tā vietā, lai slānītu ādu ar tonālo krēmu un sauļošanās krēmu, izvēlieties tonētu sauļošanās līdzekli un pabeidziet to ar vaļīgu pulveri ar sauļošanās sastāvdaļām.
- Ja jums ir sausa āda, izvēlieties sauļošanās krēmus sejai.
- Citām ķermeņa daļām vislabāk darbojas sauļošanās līdzekļi, kuru pamatā ir želeja.
- Jutīgajā zonā ap acīm vislabāk darbojas sauļošanās spieķi.
American Academy of Dermatology arī vadlīnijas par to, cik daudz sauļošanās jums ir nepieciešams, lai piemērotu un biežumu pieteikumu.
- Pieaugušajiem parasti vajag apmēram 30 ml sauļošanās, lai pārklātu katru ķermeņa daļu.
- Uzklājiet sauļošanās līdzekli 15 minūtes pirms izkāpšanas saulē un atkārtojiet to ik pēc divām stundām vai atbilstoši norādījumiem uz pudeles.
- Neaizmirstiet savas lūpas! Izejot, uzklājiet lūpu balzamu vai lūpu krāsu ar SPF.
Jūsu ērtībai mēs esam uzskaitījuši labākos sauļošanās un SPF bāzes produktus, kurus varat izvēlēties.
Sauļošanās un SPF bāzes līdzekļi pūtītēm pakļautai ādai
1. Elta MD UV dzidrs plaša spektra SPF 46
Šo sauļošanās līdzekli ļoti iesaka dermatologi, un tas ir pieejams gan tonētā, gan tonētā formā. Tas ir bez eļļas un bez smaržvielām.
2. Neutrogena Hydro Boost gēla losjona sauļošanās krēms SPF 30
Šis sauļošanās līdzeklis uz gela bāzes ir viegls, bez taukiem un ūdens izturīgs. Tas piedāvā arī mitrināšanu kopā ar saules aizsardzību.
3. Avene High Protection tonēts kompakts SPF 50
Tas ir minerālvielu sauļošanās līdzeklis, un tam ir krēma-pulvera formula. Tas ir īpaši izgatavots jutīgai ādai un nesatur oksibenzonu un oktinoksātu.
4. LA Roche-Posay Anthelios AOX sejas sauļošanās SPF 50
Tas ir ikdienas antioksidanta serums ar sauļošanās līdzekli. Tas satur antioksidantu kompleksu, un formula ir bez eļļas, pārbaudīta ar dermatologu un bez parabēniem.
5. Clinique Super City Block ikdienas eļļu nesaturošs sejas aizsargs plaša spektra SPF 40
Šī ir dermatologa apstiprināta formula, kas jūtas bez svara uz jūsu sejas. To var izmantot arī kā grimu grunts. Tas pasargā no saules un vides kaitējuma.
Jūs atradīsit daudz iespēju sauļošanās līdzekļiem, kas ir mazāk okluzi un taukaini. Rūpīgi izlasiet etiķetes un meklējiet pareizo ādas formu. Tā ir vienmēr