Satura rādītājs:
- Kas ir Vinyasa plūsmas joga?
- Vinyasa plūsmas jogas pozas
- 1. Uttanasana (stāvošs priekšu saliekums)
- Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Uttanasana
- 2. Anjaneyasana (pusmēness poza)
- Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Anjaneyasana
- 3. Vasisthasana (sānu dēļu poza)
- Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Vasisthasana
- 4. Chaturanga Dandasana (četrkājaina personāla poza)
- Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Chaturanga Dandasana
- 5. Malasana (Garland Pose)
- Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Malasana
- 6. Balasana (bērna poza)
- Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Balasana
- 7. Janu Sirsasana (galva pret ceļa pozu)
- Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Janu Sirsasana
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vai jūs jūtaties stīvs un iestrēdzis? Ja kustības sajūta ir viss, pēc kā jūs šajā brīdī alkstat, jums jāizmēģina plūsmas joga.
Plūsmas joga vai Vinjasa plūsmas joga ir atbilde uz visām mazkustīgā dzīvesveida problēmām. Prakse ir unikāla, un tajā ir elementi, kas īpaši izceļas starp citiem.
Par laimi jums viss, kas jums jāzina par Flow Yoga, ir tieši šeit. Mēs arī pievienojām informāciju par Vinyasa Flow Yoga pozām, kas palīdzēs labāk izprast šo jēdzienu.
Ko tu gaidi? Sāciet lasīt šo. Turpini.
Kas ir Vinyasa plūsmas joga?
Vinjasa joga, kuras vienmērīgā stila dēļ tiek saukta arī par plūsmas jogu, ir jogas sistēma, kuru plaši uzskata par leģendārā jogas skolotāja no Indijas Tirumalai Krišnamaharja.
Vinyasa Flow Yoga ir iecienīts jogas stils, kas saista elpu ar kustību. Sanskrita vārds “vinyasa” nozīmē savienojumu. Vinjasa stilā pastāv saikne starp elpu un kustību un starp jogas asanām plūstošā secībā.
Vinjasa jogas praktizētāji apvieno kustību, lai elpotu un secīgi plūst no vienas pozas uz otru. Metode ir gluda, un stīgas, kuras Vinjasa rada kopā plūsmā, atšķirībā no Hatha jogas asanām, kas koncentrējas uz vienu pozu un atpūšas.
Katra Vinyasa jogas kustība ir sinhronizēta ar elpu. Šajā stilā ir ārkārtīgi svarīgi elpot pareizi. Tas darbojas kā pasākums un dod praktizētājam norādījumu virzīties no vienas pozas uz otru.
Vinjasa joga filozofiskā nozīmē atzīst lietu pagaidu raksturu, kas atspoguļojas veidā, kurā mēs kādu laiku turamies pozā, atstājam to un pārejam uz citu. Vinjasa ieguva milzīgu popularitāti un tiek plaši praktizēta visā pasaulē.
Tagad pārbaudīsim dažas tās pozas.
Vinyasa plūsmas jogas pozas
Šādas Vinjasa pozas koncentrējas uz elpošanu un iekšējo enerģiju un strādā ar noteiktām ķermeņa daļām.
- Utanasana (stāvošs priekšu saliekums)
- Anjaneyasana (pusmēness poza)
- Vasisthasana (sānu dēļu poza)
- Chaturanga Dandasana (četrkājaina personāla poza)
- Malasana (Garland Pose)
- Balasana (bērna poza)
- Janu Sirsasana (galva uz ceļa pozu)
1. Uttanasana (stāvošs priekšu saliekums)
Attēls: iStock
Par pozu: Utanasana jeb Standing Forward Bend ir asana, kurā galva ir novietota zem sirds, izraisot daudzas priekšrocības. Asana vislabāk darbojas, ja to praktizē no rīta tukšā dūšā.
Ieguvumi: Asana dod labu stiept jūsu gurniem un teļiem. Tas atbrīvo trauksmi un galvassāpes. Poza masē jūsu gremošanas orgānus un aktivizē nieres. Tas arī mazina menstruāciju problēmas un astmu.
Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Uttanasana
Atpakaļ uz TOC
2. Anjaneyasana (pusmēness poza)
Attēls: iStock
Par pozu: Anjaneya ir vēl viens vārds Lordam Hanumanam, lama Rama dižajam palīgam Indijas eposā Ramayana. Poza atgādina tipisko Hanumana nostāju, un tāpēc to sauc par Anjaneyasana. No rīta praktizē pozu tukšā dūšā.
Ieguvumi: Anjaneyasana paver jūsu plecus un krūtis. Tas palielina jūsu koncentrāciju un līdzsvaru, stiprina jūsu ceļus un atbrīvo išiasu. Tas nomierina jūsu prātu un attīsta galveno izpratni.
Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Anjaneyasana
Atpakaļ uz TOC
3. Vasisthasana (sānu dēļu poza)
Attēls: iStock
Par pozu: Vasistha ir viens no septiņiem lielajiem Indijas redzētājiem. Vasistha nozīmē arī bagātību. Asana ir nosaukta tā, ka tā padara cilvēku veselīgu, kas ir diženuma un bagātības apvienojums. No rīta vingriniet asanu tukšā dūšā.
Ieguvumi: Vasisthasana padara jūsu kājas un rokas izturīgas. Tas izstiepj plaukstas locītavu un stiprina plecu. Poza arī uzlabo ķermeņa koordināciju un veido galveno spēku.
Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Vasisthasana
Atpakaļ uz TOC
4. Chaturanga Dandasana (četrkājaina personāla poza)
Attēls: iStock
Par pozu: Chaturanga Dandasana jeb četrkājainā personāla poza atgādina zemu dēli. Šeit ķermeni atbalsta pirkstu un plaukstu gali. Praktizējiet asanu tukšā dūšā no rīta vai vakarā pēc 4 līdz 6 stundu pārtraukuma no pēdējās ēdienreizes.
Ieguvumi: Chaturanga Dandasana stiprina plaukstas locītavu un padara tās elastīgākas. Tas veido muskuļus jūsu rokās un plecos.
Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Chaturanga Dandasana
Atpakaļ uz TOC
5. Malasana (Garland Pose)
Attēls: iStock
Par pozu : Malasana jeb Garland Pose ir vienkāršs pietupiens. Asana ir dabisks sēdēšanas veids daudzos Austrumu valstu reģionos. Tas ātri nonāk tiem, kas ir fiziski aktīvi. Praktizējiet Malasana no rīta tukšā dūšā.
Ieguvumi: Malasana dod krustu un cirkšņiem labu izstiepšanos. Tas palielina jūsu potīšu un ceļgalu elastību, stiprina vēderu un uzlabo gūžas kustīgumu.
Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Malasana
Atpakaļ uz TOC
6. Balasana (bērna poza)
Attēls: iStock
Par pozu: Balasana jeb bērna poza atgādina augļa stāvokli. Sanskrita vārds “bala” nozīmē bērnu, un tāpēc pozai tiek dots nosaukums Balasana. Tā ir relaksējoša poza un vislabāk darbojas, ja to praktizē no rīta vai vakarā tukšā dūšā.
Ieguvumi: Balasana atbrīvo spriedzi plecos un mugurā. Tas samazina nogurumu un uztur jūsu iekšējos orgānus aktīvus. Poza arī izstiepj mugurkaulu un mazina kakla sāpes.
Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Balasana
Atpakaļ uz TOC
7. Janu Sirsasana (galva pret ceļa pozu)
Attēls: iStock
Par pozu : Janu Sirsasana jeb Head To Cee Pose ir sēdošs priekšu saliekums, kas prasa pieskarties galvai pie jebkura no ceļgaliem. Praktizējiet asanu vai nu no rīta tukšā dūšā, vai vakarā pēc 4 līdz 6 stundu pārtraukuma no pēdējās ēdienreizes.
Ieguvumi: Janu Sirsasana atvieglo vieglu depresiju un labi izstiepj jūsu plaukstas locītavas un stimulē aknas un reproduktīvos orgānus. Tas izārstē bezmiegu un paaugstinātu asinsspiedienu.
Lai uzzinātu vairāk par asanu un kā to praktizēt, noklikšķiniet šeit: Janu Sirsasana
Atpakaļ uz TOC
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Ko es velku, lai praktizētu Vinyasa jogu?
Valkājiet brīvas un ērtas drēbes, lai nodarbotos ar Vinyasa jogu.
Cik bieži es praktizēju Vinyasa jogu?
Praktiski katru dienu, ja iespējams.
Jums nevajadzētu būt neaktīvam dzīves stāvoklim. Tas aizrauj jūsu šarmu un dzirksti. Plūst kā upe, neatkarīgi no tā. Rīkojieties ar situācijām, piedzīvojiet un mācieties no tām. Bet nekad neapstājieties pie tā. Pāriet tālāk. Dzīvē ir kas vairāk. Vinjasa palīdzēs jums tur nokļūt, tāpēc sāciet ar to.