Satura rādītājs:
- Satura rādītājs
- Kas ir ķīmiskā miza?
- Kādi ir ķīmisko pīlingu veidi?
- Kādi ir ķīmiskās pīlinga ieguvumi?
- Ķīmiskais pīlings: sastāvdaļas, kuras meklēt
- Vai ir kādas ķīmisko pīlingu blakusparādības?
- Kā veikt ķīmisko pīlingu mājās
- 1. darbība: notīriet seju
- 2. darbība: aizsargājiet jutīgās daļas
- 3. solis: Apple ķīmiskā pīlinga šķīdums
- 4. solis: atstājiet to ieslēgtu ražotāja ieteiktajam laikam
Vai vēlaties atbrīvoties no savas blāvās ādas? Vai arī pazust vecuma plankumus un vasaras raibumus? Vai vēlaties uzlabot ādas struktūru? Neatkarīgi no tā, vai meklējat risinājumu tikai vienai no šīm problēmām vai visām, ķīmiska pīlinga apstrāde ir atbilde.
Eksperti to atzinīgi vērtē kā vienu no visefektīvākajiem ādas kopšanas risinājumiem. Un labākais ir tas, ka to var izdarīt mājās! Šajā rakstā ir apspriests viss, kas jums jāzina par ķīmisko pīlingu mājās. Sāksim!
Satura rādītājs
- Kas ir ķīmiskā miza?
- Kādi ir ķīmisko pīlingu veidi?
- Kādi ir ķīmiskās pīlinga ieguvumi?
- Ķīmiskais pīlings: sastāvdaļas, kuras meklēt
- Vai ir kādas ķīmisko pīlingu blakusparādības?
- Kā veikt ķīmisko pīlingu mājās
- Kā rūpēties par ādu pēc ķīmiskās pīlinga
Kas ir ķīmiskā miza?
Shutterstock
Ķīmiskais pīlings ir procedūra, kurā ķīmisks šķīdums tiek izmantots, lai atslāņotu ādu. Uz jūsu ādas tiek uzklāta ķīmiska viela, kas izraisa audu nāvi (kontrolētā veidā), kā rezultātā ādas augšējais slānis nomizojas. Kad slānis ir nomizots, tiek atjaunots jauns ādas slānis, kas ir gludāks, mazāk krunkains un labāks nekā jūsu vecā āda. Jaunā āda parasti ir diezgan jutīga, taču dažu dienu laikā tā pilnībā sadzīst.
Atkarībā no izveidotās brūces dziļuma ķīmiskās mizas tiek plaši iedalītas trīs veidos.
Atpakaļ uz TOC
Kādi ir ķīmisko pīlingu veidi?
Shutterstock
Ķīmiskais pīlings tiek klasificēts kā:
- Virspusējas mizas
Šis ķīmiskais pīlings neiekļūst ādā ārpus epidermas (augšējā slāņa). Tas ir ārkārtīgi maigs, un tas maigi atslāņo tikai ārējo ādas slāni. Ja jums ir maiga ādas krāsa vai vēlaties uzlabot raupjas ādas struktūru, šī jums ir piemērota. Parasti šāda veida ķīmiskajā mizā tiek izmantota alfa hidroksi skābe, salicilskābe (mazas stiprības) vai jebkura cita maiga skābe.
- Vidēji mizas
Šīs mizas ķīmiskās vielas šķērso epidermu un sasniedz dermas augšējo līmeni (vidējo ādas slāni). Vidējas mizas parasti lieto tādu slimību ārstēšanai kā vecuma plankumi, grumbas, smalkas līnijas un mērena krāsas maiņa. Šī miza palīdz arī izlīdzināt jūsu raupjo ādu un ārstēt pirmsvēža ādas augšanu. Glikolskābe (augsts procentuālais daudzums), trihloretiķskābe un Džesnera mizas ietilpst šajā kategorijā.
- Dziļi mizas
Kā norāda nosaukums, dziļi pīlingi iekļūst dermā un sasniedz dziļāko ādas slāni. Tos lieto seklu rētu, vasaras raibumu, vecuma plankumu, dziļu grumbu, ādas krāsas maiņu un mērenu līniju ārstēšanai. Dziļai pīlingai tiek izmantoti fenola un trihloretiķskābes pīlingi (liels procentuālais daudzums). Procedūru var veikt ne biežāk kā reizi gadā, un tā jāveic profesionālim.
Pareizi izdarot ķīmisko pīlingu, jūs varat dramatiski pārveidot ādu un piešķirt tai jauneklīgu izskatu. Šeit ir dažas ķīmiskās pīlinga priekšrocības.
Atpakaļ uz TOC
Kādi ir ķīmiskās pīlinga ieguvumi?
Shutterstock
Līdztekus ādas struktūras uzlabošanai ķīmiskās pīlingas var daudz darīt jūsu ādai.
- Padara jūsu sauso ādu gludāku
- Samazina pigmentāciju
- Novērš plankumus
- Mazina pūtītes
- Samazina vieglu saules bojājumu pazīmes
- Jaunāka izskata āda
- Novērš vieglu plankumainību
Turklāt tam ir mazāks atkopšanas laiks.
- Smalkas līnijas kļūst mazāk pamanāmas
- Novērš rētas un dzimumzīmes
- Samazina pigmentāciju
- Noņem vecās pūtītes rētas
- Samazina sausu ādu
- Samazina saules bojājumu un plankumu pazīmes
- Svaiga un jaunāka izskata āda
- Noņem pirmsvēža izaugumus
- Samazina dziļas pūtītes rētas
- Novērš pūtītes
- Novērš dziļas grumbas
- Samazina vecuma plankumus
- Gludāka un jaunāka izskata āda
- Ilgtermiņa rezultāti
Galvenokārt dziļa ķīmiskā pīlings ir vienreizēja procedūra, kas ilgstoši ietekmē jūsu ādu.
Ķīmiskais pīlings, ko cilvēki lieto mājās, parasti ir virspusējs pīlings. Ja mājās veicat vidēju pīlingu, jums jābūt ļoti uzmanīgam. Labāk neriskēt, ja pirmo reizi veicat ķīmisku pīlingu mājās. Izvēloties ķīmisko pīlingu, sastāvdaļu saraksts var būt pilnīgs un mulsinošs. Ja esat iesācējs, šeit ir īss ceļvedis par sastāvdaļām, kuras varat izvēlēties.
Atpakaļ uz TOC
Ķīmiskais pīlings: sastāvdaļas, kuras meklēt
Shutterstock
Šeit ir sastāvdaļas, kuras jāmeklē, pērkot ķīmisko pīlingu.
- Fermentu mizas
Tie ir neticami maigi, jo tie satur augļu enzīmu maisījumu. Tie maigi atslāņo jūsu ādas virsējo slāni un uzlabo ādas poras. Fermentu mizas ir lieliski piemērotas ikvienam, kam ir jutīga āda, un tiem, kuri nepanes skābes.
- Pienskābe
Pienskābes mizas parasti satur alfa hidroksi skābes (AHA) un ir ārkārtīgi vieglas. Tie ir piemēroti iesācējiem un palīdz izlīdzināt ādu un ārstēt nelielas grumbas, smalkas līnijas un vieglu krāsas maiņu (1). Tie ir arī ārkārtīgi mitrinoši.
- Mandeles skābe
Mandelīnskābei ir anti-novecošanās priekšrocības, un tā ir ļoti efektīva, lai noņemtu atmirušās ādas šūnas. Tas palīdz uzlabot jūsu ādas struktūru un samazināt grumbas un smalkās līnijas. Tas arī palīdz samazināt hiperpigmentāciju (2). Tas darbojas labi, ja to apvieno ar salicilskābi.
- Salicilskābe
Salicilskābi plaši izmanto pūtītes ārstēšanai. Lietojot pīlinga šķīdumos, salicilskābe uzsūcas jūsu ādas porās un tās atsprosto. Atšķirībā no AHA un glikolskābes, šī skābe nepadarīs jūsu ādu jutīgu pret saules stariem (3). Salicilskābe palīdz ārstēt melasmu, vasaras raibumus, hiperpigmentāciju un saules bojājumus.
- Glikolskābe
Salīdzinot ar visām iepriekš minētajām sastāvdaļām, glikolskābe ir nedaudz spēcīgāka. Tas ir gan virspusējs, gan vidējs miza, atkarībā no izmantotās skābes procentuālā daudzuma. Tas ne tikai uzlabo ādas struktūru, bet arī samazina grumbu un rētu izskatu un izgaismo ādas toni (4).
- Džesnera miza
Meklējot ķīmiskās mizas produktus, jūs noteikti saskaraties ar šo nosaukumu. Džesnera miza galvenokārt sastāv no trim sastāvdaļām: pienskābes, salicilskābes un rezorcīna. Tas ir diezgan efektīvs hiperpigmentācijas un pūtītes ārstēšanā. Tas ir piemērots taukainai ādai. Tomēr, ja jums ir sausa āda, šī miza var padarīt to sausāku. Pēc šīs mizas lietošanas neaizmirstiet sekot mitrinātājam.
- Trihloretiķskābe vai TCA mizas
Šī ir arī vidēja stipruma miza vai sastāvdaļa, taču tā ir stiprāka nekā visas iepriekš minētās sastāvdaļas. Tas labi darbojas hiperpigmentācijas, saules bojājumu, grumbu, pūtītes rētu un striju ārstēšanai (5).
Protams, pastāv ķīmiskās mizas apstrādes riski. Kaut arī vieglas un virspusējas mizas var nebūt nozīmīgas, dziļi ķīmiski pīlingi rada daudz risku. Tomēr paturiet prātā, ka riski ir atkarīgi no jūsu ādas tipa, izmantotās mizas veida un no tā, kā āda uz to reaģē.
Atpakaļ uz TOC
Vai ir kādas ķīmisko pīlingu blakusparādības?
Shutterstock
Ķīmiskais pīlings var izraisīt šādas blakusparādības:
- Ādas apsārtums: tūlīt pēc apstrādes jūs pamanīsit nelielu ādas apsārtumu. Šis apsārtums var ilgt vairākas nedēļas vai mēnešus, atkarībā no ārstēšanas intensitātes.
- Rētas: tas ir vēl viens svarīgs jautājums ar ķīmisko pīlingu. Pastāv iespējas, ka uz sejas var rasties rētas. Tāpēc ķīmiskās mizas ir jāuztver ļoti nopietni un jāveic ādas kopšanas speciālista vadībā.
- Ādas infekcija: ja ķīmiskais pīlings netiek veikts pareizi, tas var izraisīt sēnīšu vai baktēriju infekciju, ieskaitot herpes vīrusu.
Ķīmiskais pīlings NAV domāts visiem. Jūs nevarat iziet ķīmisku pīlingu, ja:
- jūs lietojat izotretinoīna zāles pret pūtītēm (vai esat tās lietojis pēdējo sešu mēnešu laikā).
- tev ir tumša sejas krāsa.
- Jums ir bijuši keloīdi (rētaudu aizaugšana).
- Jums ir patoloģiska ādas pigmentācija.
- Jums bieži ir aukstumpumpas vai iepriekš ir bijušas aukstumpumpas.
Pirms intensīvas ķīmiskas pīlingas konsultējieties ar ārstu. Kaut arī ķīmiskās mizas mājās ir diezgan vieglas un tām nav būtisku blakusparādību, labāk pirms jebkuru skarbu ķīmisko vielu lietošanas uz ādas jākonsultējas ar ārstu.
Tagad, kad esat apzinājies ķīmisko pīlingu iespējamās blakusparādības, šeit ir daži padomi, kā to izdarīt mājās.
Atpakaļ uz TOC
Kā veikt ķīmisko pīlingu mājās
Shutterstock
Vienmēr veiciet plākstera pārbaudi, lai pārbaudītu, vai Jums ir alerģija pret kādu no ķīmiskajām vielām. Pat ja iepriekš esat veicis ķīmisko pīlingu, veiciet plākstera pārbaudi katru reizi, kad to darāt. Lai veiktu plākstera pārbaudi:
- Paņemiet nelielu daudzumu produkta un uzklājiet to uz iekšējās rokas vai uz plaukstas locītavas.
- Atstājiet to 24-48 stundas. Skatiet, kā jūsu āda reaģē.
- Pēc 48 stundām noņemiet to un pagaidiet vēl divas dienas, lai pārliecinātos, ka tas neizraisa novēlotu reakciju.
Ja pēc plākstera testa veikšanas jūsu āda ir kārtībā, veiciet ķīmisko pīlingu. Ja to lietojat pirmo reizi, sāciet ar zemāko iespējamo koncentrāciju. Jūs varat pakāpeniski palielināt koncentrāciju, kad āda pierod pie skābes. Pirmkārt, jūs varat izmantot 8% TCA, 30% pienskābes vai 30% glikolskābes. Ja izmantojat produktus, kuru pamatā ir tretinoīns, pārtrauciet to lietot nedēļu pirms ķīmiskās mizas lietošanas.
Tagad apspriedīsim, kā jūs varat veikt ķīmisko pīlingu mājās.
1. darbība: notīriet seju
Pirms ķīmiskā pīlinga šķīduma uzklāšanas notīriet seju ar maigu un bez ziepēm tīrīšanas līdzekli.
2. darbība: aizsargājiet jutīgās daļas
Tādas vietas kā āda ap acīm, lūpu kaktiņi un nāsis ir ļoti jutīgas. Uzklājiet uz tiem vazelīnu, lai pasargātu tos no skābes.
3. solis: Apple ķīmiskā pīlinga šķīdums
Izmantojiet Q-tip, vates tamponu vai kokvilnas spilventiņu, lai uz sejas uzklātu ķīmisko šķīdumu. Sāciet ar mazāk jutīgām vietām, piemēram, pieres, vaigu un zoda ādu, un pēc tam uzklājiet to uz deguna un kakla.
4. solis: atstājiet to ieslēgtu ražotāja ieteiktajam laikam
Gaidīšanas laiks atšķiras no sastāvdaļām. Tomēr vienmēr ir droši to turēt mazāk nekā