Satura rādītājs:
- Viss, kas jums jāzina par Hanumanasana
- Kas jums jāzina, pirms darāt Asana
- Kā darīt Hanumanasana (Pērtiķu poza)
- Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
- Iesācēju padomi
- Papildu pozu variācijas
- Pērtiķu pozas priekšrocības
- Zinātne aiz Hanumanasanas
- Sagatavošanās pozas
- Turpmākās pozas
Hanumanasana jeb Monkey Pose ir asana. Sanskrita: हनुमानासन; Hanumans - hinduistu dievība, kas atgādina pērtiķi, Asana - Pose; Izrunāts kā - hah-NU-mahn-AHS-anna.
Nosaukums cēlies no sanskrita vārda Hanuman . Viņš ir hindu dievība, Kunga Šivas iemiesojums, kurš paņēma mērkaķa iemiesojumu. Šī poza iezīmē milzu lēcienu, ko BajrangBali veica, lai sasniegtu Lanku no Indijas.
Viss, kas jums jāzina par Hanumanasana
- Kas jums jāzina, pirms darāt Asana
- Kā darīt Hanumanasana
- Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
- Iesācēju padomi
- Papildu pozu variācijas
- Pērtiķa priekšrocības
- Zinātne aiz Hanumanasanas
- Sagatavošanās pozas
- Turpmākās pozas
Kas jums jāzina, pirms darāt Asana
Šī asana jātrenē tukšā dūšā. Pārliecinieties, ka starp maltīti un praksi ir vismaz 10 līdz 12 stundu starpība. Lai tas notiktu, jums jāpraktizē šī asana agri no rīta. Pirms praktizējat šo asanu, jums arī jāpārliecinās, vai jūsu zarnas ir tukšas.
Attēls: Shutterstock
- Līmenis: Starpnieks
- Stils: Vinyasa joga
- Ilgums: no 30 līdz 60 sekundēm
- Atkārtojums: vienu reizi uz labās kājas un vienu reizi uz kreisās kājas
- Izstiepšanās: gūžas locītavas, augšstilbi, cirksnis
- Stiprina: kājas, vēderu, gurnus
Atpakaļ uz TOC
Kā darīt Hanumanasana (Pērtiķu poza)
- Noliecieties uz grīdas, pārliecinoties, ka jūsu ceļgali ir nedaudz atdalīti. Pārvietojiet labo kāju uz priekšu un paceliet iekšējo zoli. Tikai ārējam papēdim jāpieskaras grīdai. Ieelpot.
- Izelpojot, viegli nolieciet rumpi uz priekšu un ar pirkstu galiem pieskarieties grīdai.
- Tagad pārvietojiet kreiso celi atpakaļ, līdz pēdas priekšpuse un celis pieskaras grīdai. To darot, viegli pabīdiet labo kāju uz priekšu, līdz tā arī pilnībā pieskaras grīdai.
- Lai pabeigtu pozu un nonāktu sadalītā stāvoklī, turpiniet bīdīt labo kāju uz priekšu. Pārliecinieties, ka pirksti ir vērsti uz debesīm. Pabīdiet kreiso kāju atpakaļ, pārliecinoties, ka pirksti pieskaras zemei.
- Paceliet rokas virs galvas un savienojiet plaukstas kopā. Izstiepiet rokas un viegli izlieciet muguru, līdz jums ir ērti.
- Elpojiet normāli. Turiet pozīciju apmēram minūti vai līdz brīdim, kad jums ir ērti.
- Atlaidiet stāju, pārvietojot ķermeņa svaru uz rokām. Cieši nospiediet rokas uz grīdas un pabīdiet abas kājas atpakaļ sākotnējā stāvoklī. Atkārtojiet asanu ar kreiso kāju uz priekšu un labo aizmugurē.
Atpakaļ uz TOC
Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
Šie ir daži piesardzības punkti, kas jums jāpatur prātā, praktizējot šo asanu.
- Vislabāk ir praktizēt šo asanu pēc ārsta ieteikuma un sertificēta jogas trenera vadībā, jo tā nav pamata jogas poza. Jūs varat beigties ar sev kaitējumu, ja to nedarīsit pareizi.
- Vislabāk ir izvairīties no šīs asanas, ja jums ir trauma cirkšņa zonā vai hamstrings.
- Nevienā brīdī šķelšanos nedrīkst piespiest, jo tas var kaitēt jums. Klausieties savu ķermeni un spiediet tikai tik daudz, cik vien iespējams.
Atpakaļ uz TOC
Iesācēju padomi
Šī nav pamata jogas poza, un, lai veiktu sadalīšanu, ir nepieciešama intensīva prakse. Sākotnēji praktizējot šo asanu, jūs varat izmantot segu zem potītēm un ceļgaliem, lai padarītu to ērtāku.
Palieliniet rumpja garumu, nospiežot aizmugurējo kāju grīdā. Spiediens, ko izdarāt uz muguras pēdas, pacels jūsu plecu lāpstiņas un stingri nostiprinās tās uz muguras.
Atpakaļ uz TOC
Papildu pozu variācijas
Lai palielinātu stiepšanos, pēc tam, kad esat sadalījis kājas un izstiepis rokas uz augšu, jūs varat noliecies uz priekšu, noliecies pār priekšējo kāju un pieskarties kājām. Turiet pozu dažas sekundes. Ieelpojiet un atgriezieties augšā.
Atpakaļ uz TOC
Pērtiķu pozas priekšrocības
Šie ir daži pārsteidzoši Hanumanasana ieguvumi.
- Šī asana palīdz izstiepties, kā arī stiprināt augšstilbu, cirkšņa reģiona un hamstringu muskuļus.
- Šī asana palīdz arī stimulēt reproduktīvos un gremošanas orgānus, tādējādi uzlabojot to darbību.
- Regulāri praktizējot, šī asana padara gurnus ārkārtīgi elastīgus.
- Muguras muskuļi ir izstiepti.
- Tā kā intensīva stiepšanās, šī asana palīdz atbrīvot stresu un spriedzi.
Atpakaļ uz TOC
Zinātne aiz Hanumanasanas
Kad jūs sākat praktizēt šo asanu, jūsu uzmanība tiks koncentrēta uz jūsu priekšējo kāju un to, cik cieši tā jūtas. Jūs sajutīsiet vēlmi pēc iespējas vairāk izstiept hamstringus, lai iegūtu elastību, kas nepieciešama šai asanai. Tomēr jums jāpatur prātā, ka šī asana prasa, lai jūsu priekšējās un aizmugurējās kājas būtu vienādi elastīgas. Ja priekšējā kāja prasa elastību pakaušos, aizmugurējai kājai jābūt pietiekami atvērtai pie gūžas locītājiem. Kad jums izdosies iegūt šīs tiesības, jūs varēsiet līdzsvarot sevi šajā pozā.
Nav svarīgi, vai iegurnis pieskaras grīdai vai nē. Svarīgāk ir tas, ka jūs aizsargājat muguras lejasdaļu un nospiežat tikai tik daudz, cik tas var iet. Galvenais ir vienmēr uzņemt ķermeņa norādītās zīmes un apstāties, kad tas jums to lūdz. Jūs varētu izmantot spilvenu un stiprinājumu atbalstu, bet pats galvenais, jums ir jāizmanto kāju muskuļi, lai atbalstītu iegurni. Šis padoms varētu šķist dīvains, jo galu galā šī asana ir kājas stiepšana. Apskaujot iekšējās augšstilbas viena otrai pretī un nospiežot kājas uz leju, tas ne tikai palīdzēs izstiept iegurni uz augšu, bet arī palīdzēs piesaistīt jūsu plaukstas locītavas un atbalstīs locītavas. Vienkārši atcerieties, ka visu muskuļu darbību laikā elpošana ir pareiza.
Atpakaļ uz TOC
Sagatavošanās pozas
- Utanasana
- Baddha Koṇāsana
- Janusirsasana
- Virasana
- Supta Virasana
Atpakaļ uz TOC
Turpmākās pozas
- Paschimottanasana
- Eka Pada Rajakapotasana
- Upavistha Konasana
- Natarajasana
Atpakaļ uz TOC
Šī asana ir izaicinoša un grūta, un jums var paiet mēneši, lai mācītos un apgūtu. Bet, kad to izdarīsit, tas ir sasniegums, ar kuru lepoties.