Satura rādītājs:
- Sastāvdaļas, kas jums būs nepieciešamas pašmāju losjonam
- 1. Ūdens
- 2. Sviesti un eļļas
- 3. Emulgatori un vasks
- 1. Emulgējošais vasks (iegūstiet to šeit!)
- 2. Polawax emulgējošais vasks (Iegūstiet to šeit!)
- 3. BTMS 50 (Iegūstiet to šeit!)
- 4. Olivem 1000 (Iegūstiet to šeit!)
- Konservanti mājās gatavotam losjonam
- Mājas losjona recepte
- Jums būs nepieciešams
- Jūs varat pievienot arī (pēc izvēles)
- Metode
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Mitrinošs. Nav taukains. Nav atlikumu. Bez ķīmiskām vielām. Vai jūs domājat, ka no pudeles mitrinātāja gaidāt pārāk daudz? Ne īsti. Runājot par mitrinātāja izvēli, ir grūti atrast tādu, kas atbilst visām mūsu ādas vajadzībām. Arī lielākā daļa veikalā nopērkamo mitrinātāju satur ķīmiskas vielas un mākslīgos konservantus. Kāda tad ir izeja?
Vienkārši. Sagatavojiet losjonu mājās un pielāgojiet to tā, kā vēlaties! Tas nav tik grūts, kā jūs to pieņemat. Šajā rakstā jūs atradīsit recepti, kā saputot mājās gatavotu losjonu. Ritināt uz leju.
Sastāvdaļas, kas jums būs nepieciešamas pašmāju losjonam
Shutterstock
Pirmais solis ir zināt, kādas sastāvdaļas jums nepieciešamas. Pašmāju losjoni ir trīs sastāvdaļu kombinācija:
- Eļļa
- Ūdens (destilēts ūdens, nevis parastais krāna ūdens)
- Emulgators
Losjona konsistence un faktūra ir atkarīga no šo trīs sastāvdaļu proporcijas un izmantoto sastāvdaļu veida. Šeit ir sastāvdaļu sadalījums, kas jums būs nepieciešams, lai sagatavotu dabīgu ķermeņa losjonu:
1. Ūdens
Ūdens veido apmēram 70–80% ķermeņa losjona. Ūdens padara losjonu plānāku un viegli uzklājamu. Lietojot losjonam tikai ķermeņa sviestu un eļļas, tas kļūs taukains un nedos zīdainu konsistenci.
2. Sviesti un eļļas
Ķermeņa sviestos un eļļās ir daudz antioksidantu, uzturvielu un ādas ārstniecisko īpašību atkarībā no izmantoto eļļu un sviestu veida. Tie ir īpaši noderīgi ārkārtīgi sausai ādai un samazina smalku līniju un grumbu parādīšanos. Visizplatītākās eļļas un sviesti, ko izmanto losjonu pagatavošanai, ir:
- šī sviests
- Kakao sviests
- Saldo mandeļu eļļa
- Avokado eļļa
- Saulespuķu eļļa
3. Emulgatori un vasks
Jūs nevarat sajaukt eļļas / sviestu ar ūdeni. Emulgatori (vai emulgējošais vasks) palīdz jums sajaukt un stabilizēt abus. Emulgatori satur sastāvdaļas, kas var darboties gan ar ūdeni, gan eļļām. Tie darbojas kā līmes, lai tos sasaistītu savā DIY losjonā.
DIY ķermeņa losjonos tiek izmantoti tikai 10% vai mazāk emulgatoru. Atcerieties, ka losjonu pagatavošanai nevar izmantot vasku, piemēram, bišu vasku vai kandelilas vasku. Tie nedarbosies kā emulgatori.
Atkarībā no izmantotā emulgatora veida jūsu losjona struktūra mainīsies. Daži no tirgū pieejamiem parastajiem emulgatoriem ir:
1. Emulgējošais vasks (iegūstiet to šeit!)
Tas ir augu bāzes emulgators, un tas var sastādīt 3–5% no visas receptes.
2. Polawax emulgējošais vasks (Iegūstiet to šeit!)
Šis emulgējošais vasks var veidot 3% -6% no jūsu losjona receptes kopējā svara.
3. BTMS 50 (Iegūstiet to šeit!)
Šo emulģējošo vasku uz dārzeņu bāzes var izmantot no 1% līdz 15% no jūsu losjona receptes kopējā svara.
4. Olivem 1000 (Iegūstiet to šeit!)
Tas ir iegūts no olīvkoka un to var izmantot ar 1,5% -3% no receptes kopējā svara, ja tas ir viegls losjons, un ar 3% -8% no kopējā svara, ja tas ir biezs losjons.
Ūdens lietošana jūsu losjonā atvieglo uzklāšanu. Bet tas arī pārvērš jūsu losjonu par baktēriju un pelējuma audzēšanas vietu. Losjona turēšana ledusskapī nenovērš baktērijas un pelējumu, ja vien neizmantojat konservantu.
Konservanti mājās gatavotam losjonam
Vārds “konservants” varētu izklausīties biedējoši, un jūs varētu domāt, ka tas nogalina dabīgā ķermeņa losjona pagatavošanas mērķi. Neuztraucieties, jūs atradīsit dabīgus konservantus, kas jūsu mājas losjonam var dot 2-3 mēnešu derīguma termiņu. Daži maigi un dabiski konservanti, kurus varat izmantot, ir Leucidal, Rokonsal un Geogard 221 (Cosgard). Tos visus ir apstiprinājusi ECO-CERT.
Daudzi cilvēki un DIY entuziasti uzskata, ka kokosriekstu eļļa, ēteriskās eļļas, E vitamīns un kālija sorbāts darbojas kā dabiski konservanti mājas losjoniem un citiem ādas kopšanas līdzekļiem. Lai gan šīm sastāvdaļām var būt antibakteriālas vai pretsēnīšu īpašības, tās nevar novērst baktērijas un pelējumu. E vitamīna eļļa un greipfrūtu sēklu ekstrakti var palēnināt jūsu losjonā esošo eļļu sasmakumu, taču tie nevar novērst formēšanu. No otras puses, kālija sorbāts neaizkavē baktēriju veidošanos losjonā.
Tādēļ ir svarīgi izmantot konservantu jebkuros mājās gatavotos ādas kopšanas līdzekļos (ja vēlaties tos uzglabāt vairāk nekā mēnesi).
Bez šiem jums būs nepieciešamas krāsas (ūdenī šķīstošas) un piedevas, piemēram, glicerīns vai smaržvielas. Tomēr tie nav obligāti.
Tagad pāriesim pie sava DIY losjona receptes.
Mājas losjona recepte
Shutterstock
Jums būs nepieciešams
- 65 ml destilēta ūdens (destilēta ūdens vietā varat izmantot ziedu ūdeni vai destilātus vai tādu pašu daudzumu tīra alvejas želejas)
- 30 ml eļļas (izvēlieties jebkuru eļļu pēc savas izvēles, piemēram, jojobas, saldo mandeļu, vīnogu kauliņu vai avokado eļļu)
- 4 grami emulgējošā vaska
- 3 pilieni pienskābes
- 0,6 grami Rokonsol vai 3,5 grami Leucidal
Jūs varat pievienot arī (pēc izvēles)
- 0,5% aromāta
- Glicerīns (mazāk nekā 5% no visas receptes) vai E vitamīna eļļa
- Hialuronskābe (2% no visas receptes)
- 10 pilieni 100% tīras ēteriskās eļļas pēc jūsu izvēles
Lai pārliecinātos, vai mērījumi ir pareizi, izmantojiet arī skalu vai mērkrūzes.
Metode
- Izmēra destilētu ūdeni tīrā stikla traukā un sasilda līdz apmēram 70–75 ° C. Ūdens sildīšana ir nepieciešama, lai to sasniegtu tādā pašā temperatūrā kā eļļas. Tas palīdz pareizi emulgēt.
- Izmēriet eļļas un vasku un pievienojiet tos citā traukā. Sildiet vasku un eļļu (-as) dubultā katlā (uzkarsējiet ūdeni lielākā traukā un ielieciet tajā eļļas un vaska trauku). Turpiniet maisīt eļļu un vasku. Uzsildiet to līdz aptuveni 70–75 ° C.
- Pievienojiet ūdeni karstajam eļļas un vaska maisījumam un noslaukiet to. Turpiniet putot ūdeni ar eļļu un vasku, līdz maisījums kļūst biezāks un necaurspīdīgs. Pārliecinieties, ka uzturat ūdens, kā arī eļļas un vaska maisījuma temperatūru. Citādi būs problēmas ar emulgācijas procesu, un tie netiks pareizi sajaukti. Ja tas notiks, neuztraucieties. Maisījumu vēlreiz silda dubultā katlā un turpina putot, līdz tas ir labi samaisīts.
- Ļaujiet maisījumam nedaudz atdzist.
- Pārbaudiet maisījuma pH, izmantojot pH sloksni. Ja lietojat Leucidal, tas var darboties ar pH diapazonu 3-8. Tomēr, ja jūs lietojat Rokonsol, tas darbosies tikai tad, ja pH būs zemāks par 5,5.
Ja jūsu losjona pH ir lielāks par 5,5 un jūs lietojat Rokonsol, pievienojiet maisījumam dažus pilienus pienskābes un pārbaudiet pH. Turpiniet, kad pH ir zemāks par 5. Ja lietojat Leucidal, pienskābe jums nebūs nepieciešama.
- Kad maisījums ir atdzisis, pievienojiet konservantus. Šajā brīdī jūs varat pievienot karstumam jutīgās piedevas (ēteriskās eļļas vai glicerīnu vai E vitamīnu, hialuronskābi, dažus pilienus krāsas utt.) Un turpināt putot.
- Kad visas sastāvdaļas ir sajauktas, pārvietojiet losjonu hermētiskos traukos vai silikona mēģenēs vai traukos.
- Ļaujiet losjonam pilnībā atdzist. Kad temperatūra ir nokritusies līdz istabas temperatūrai, tvertni vai mēģenes aizveriet ar vāciņu.
Šis losjons ilgs 3 mēnešus. Uz konteinera atzīmējiet datumu, lai zinātu, kad jums tas jāmaina, un pagatavojiet jaunu partiju.
Izmēģiniet šo recepti mājās. Tomēr, ja jūs esat jauns losjonu izgatavošanā mājās, tas var aizņemt nedaudz laika un dažus izmēģinājumus, pirms iegūstat perfektu formulu, kas piemērota jūsu ādai. Pat ja esat piesardzīgs, procesa laikā ir iespējamas nelielas kļūdas. Sāciet ar mazām partijām, un, tiklīdz esat to sajutis, jūs viegli varat pagatavot losjonus mājās.
Vai jums ir vairāk šaubu? Nometiet savus jautājumus zemāk esošajā komentāru sadaļā, un mēs ar jums sazināsimies.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Kāpēc mans pašmāju losjons jūtas graudains?
Tas ir tāpēc, ka jūs, iespējams, neļāvāt emulgatoriem pilnībā izšķīst. Neuztraucieties, atkārtoti sildiet to dubultā katlā un atkārtoti noslaukiet.
Kāpēc mans pašmāju losjons tiek atdalīts?
Eļļu emulgējošā vaska maisījuma un ūdens temperatūra sajaukšanas laikā nebija pietiekami tuvu. Atkārtoti uzsildiet maisījumu un mēģiniet vēlreiz sajaukt.
Mans pašmāju losjons jūtas taukains. Kā to novērst?
Tas varētu būt saistīts ar jūsu izmantotajām eļļām. Avokado, jojobas un kaņepju eļļas var padarīt jūsu losjonu smagu. Lai jūsu losjons justos mazāk taukains, mēģiniet izmantot vieglākas eļļas, piemēram, saldo mandeļu, kokosriekstu vai aprikožu kauliņu eļļas.