Satura rādītājs:
- Galvenais jautājums: vai jūs varat katru dienu salapot?
- Kādu pīlingu jums vajadzētu lietot jūsu ādas tipam?
- 1. Normāla vai kombinēta āda
- 2. Taukaina āda
- 3. Sausa āda
- 4. Jūtīga āda
- 5. Pūtītēm pakļauta āda
- 6. Nobriedusi āda
- Ko darīt pēc pīlinga?
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Dāmas, ja vēlaties, lai seja izskatās mirdzoša un veselīga, pīlinga ir viena no labākajām lietām, ko varat darīt tās labā. Laika gaitā mirušās ādas šūnas uzkrājas uz jūsu ādas virsmas, izraisot poru aizsērēšanu un padarot to blāvu. Pīlings noņem šīs šūnas, tāpēc jūsu sejas krāsa izskatās tīrāka un gaišāka. Dažreiz ir grūti saprast, cik bieži jums vajadzētu pīlingēt ādu, bet mēs esam jūs apseguši! Šis raksts ir galīgais ceļvedis visiem jūsu pīlinga jautājumiem. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, ko dermatologi vēlas, lai jūs zināt.
Galvenais jautājums: vai jūs varat katru dienu salapot?
Lūk, tā ir: nepārsniedziet mehāniskos pīlingus (piemēram, kulta iemīļoto Sv. Īves aprikožu skrubi). Viss, kas notiek vairāk nekā trīs reizes nedēļā, ir pārāk liels pīlings. Ja jūs nepārtraukti skrubējat sausas un pārslainas ādas vietas, lai tās salabotu, jūs tikai atbrīvojat ādu no dabīgajām eļļām, būtībā nodarot lielāku kaitējumu nekā labumu. Turklāt tradicionālie pīlinga produkti, kurus jūs pērkat, ir paredzēti lietošanai tikai vienu vai divas reizes nedēļā, un zīmoli šajos virzienos ir īpaši specifiski.
No otras puses, pastāv dziļākas pīlinga metodes. Tie ir efektīvāki, vienlaikus maigi pret ādu. Mūsdienās tirgū esošajiem skrubjiem ir skābe vai uz fermentiem balstīta formula, piemēram, beta hidroksi skābe (BHA) (piemēram, salicilskābe) un alfa hidroksi skābe (AHA) (piemēram, glikolskābe). Pīlingi izmanto arī ļoti smalkas, vienādas formas un izmēra pērlītes, kas nodrošina daudz maigāku un precīzāku pīlingu, neriskējot, ka jūsu āda kļūst iekaisusi, pārāk sausa vai kairināta.
Neatkarīgi no pīlinga izvēles, vislabāk ir pieturēties pie ideālas rutīnas - divas līdz trīs reizes nedēļā gandrīz katram ādas tipam un reizi nedēļā jutīgai ādai. Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, vienlaikus ievērojot labu pīlinga grafiku, jums arī jāizmanto pareizais pīlings jūsu ādas tipam. Pārbaudiet nākamo sadaļu, lai uzzinātu, kuru no tām vajadzētu izmantot.
Kādu pīlingu jums vajadzētu lietot jūsu ādas tipam?
Katra cilvēka ādai ir dažādas vajadzības, un, lai iegūtu veselīgu ādu, jums jāņem vērā jūsu ādas tips. Lai atvieglotu šo uzdevumu, mēs kategorizējām labākos pīlinga līdzekļus un procedūras dažādiem ādas tipiem.
1. Normāla vai kombinēta āda
2. Taukaina āda
Taukainas ādas uzturēšana var būt īsta cīņa. Jums jācīnās pret pastāvīgo spīdumu un jāmeklē pareizie produkti, kas jūs neizlauzīs un neaizsprostos jūsu poras tālāk.
Kādam ar taukainu ādu pīlings ir nediena. Labākais variants jums būtu ieguldīt pīlings ar salicilskābi, jo tas dziļi iekļūst ar eļļu pildītās porās un attīra piemaisījumus.
3. Sausa āda
Arī sausai ādai nepieciešama pīlings. Tomēr triks ir atrast formulu, kas ne tikai novērš blāvu, mirušu ādu, bet arī nodrošina pietiekamu mitrināšanu. Ir saprātīgi pieturēties pie krēmveida maisījuma ar vislabākajiem graudiem. Bet, ja jūs visu domājat, lai tas būtu dabisks, izveidojiet savu skrubi ar medu, jo tas ne tikai pīlinga, bet arī mitrina ādu.
4. Jūtīga āda
5. Pūtītēm pakļauta āda
Nodarboties ar ādu, kurai raksturīga pūtītes, ir grūts. Jums jābūt īpaši piesardzīgam un nelietojiet skarbus fiziskus pīlingus, piemēram, sāli, cukura skrubjus vai sejas otas, jo tie var pasliktināt situāciju. Mēģiniet izmantot ķīmisku pīlingu, īpaši tādu, kas satur salicilskābi, jo tas ne tikai atbrīvosies no poras aizsērējošiem piemaisījumiem un samazinās taukainību, bet arī novērsīs pūtītes rētas un uzlabos jūsu ādas struktūru.
6. Nobriedusi āda
Blāvai un novecojošai ādai nepieciešama formula, kas paātrinās jūsu ķermeņa ādas šūnu atjaunošanās ātrumu. Vecāka gadagājuma āda parasti mēdz būt jutīga un sausa, tāpēc izvēlieties fizisku pīlingu ar ārkārtīgi smalkām daļiņām. Varat arī izmantot ķīmisko pīlingu, kas piekrauts ar AHA un BHA, jo tie iekļūst dziļāk ādā. Jūs būsiet pārsteigts, redzot smalkās līnijas uzlabošanos ar pareizu pīlinga kārtību.
Tas, ko jūs darāt pēc ādas pīlinga, ir ļoti svarīgs, lai pārliecinātos, ka to nesabojājat. Ritiniet uz leju, lai uzzinātu, kas jums jādara pēc pīlinga.
Ko darīt pēc pīlinga?
Kad esat pabeidzis sejas pīlingu, ir pienācis laiks lielai ādas palutināšanai. Izmantojot iecienīto serumu ar tādu sastāvdaļu kā C vitamīns, jūsu āda tūlītēji palielinās mirdzumu. Bet, ja jūsu ādai vairāk nepieciešams mitrums un mitrināšana, vienkārši sekojiet mitrinātājam.
Sekošana konsekventai pīlinga rutīnai, kas jums der, ir efektīvs veids, kā iegūt krāšņu, mirdzošu sejas krāsu. Tas ir arī ārkārtīgi noderīgs pūtītes un izlaušanos novēršanā. Tas arī liek jūsu dārgajiem ādas kopšanas līdzekļiem iekļūt dziļāk jūsu ādas slāņos. Tādējādi tas palīdz jūsu ādai saņemt nepieciešamo barību.
Cik bieži jūs atslāņojat? Dalieties savā rutīnā ar mums zemāk komentāru sadaļā.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vai man vajadzētu salapot pirms vai pēc dušas?
Jums vienmēr vajadzētu salapot tīru ādu. Ja jūs izmantojat skrubi, vislabāk ir sekot pīlingam dušā pēc tam, kad esat mazgājis seju, izmantojot tīrīšanas līdzekli. Pēc tīrīšanas un tonizēšanas jālieto AHA vai BHA bāzes pīlinga līdzeklis.
Vai man vajadzētu salapot no rīta vai naktī?
Šis ir fakts - jūsu āda atjaunojas visu nakti, un tāpēc labs nakts miegs ir būtisks jūsu ādas labsajūtai. Dermatologi iesaka veikt pīlingu no rīta, lai notīrītu mirušo ādu.
Vai pēc pīlinga vajadzētu lietot toneri?
Ja izmantojat mehānisku pīlingu, piemēram, skrubi vai sejas suku, pēc pīlinga beigām varat izmantot pH līdzsvarojošu toniku un mitrinātāju.
Vai pirms kosmētikas uzlikšanas man vajadzētu salapot?
Jā, ādas sagatavošana pirms pīlinga pirms kosmētikas uzklāšanas palīdzēs novērst mirušo ādu. Tā rezultātā jūsu prasme izskatīsies mirdzoša, un jūsu grims turpināsies labāk.