Satura rādītājs:
- Satura rādītājs
- Ko sejas maska nodara jūsu ādai?
- Cik bieži jālieto sejas maska?
- 1. Korejas lapas sejas maska
- 2. Aktivētā kokogles sejas maska
- 3. Māla vai dubļu sejas maskas
- 4. Želatīna sejas maskas
- 5. Tējas sejas maskas
- 6. DIY sejas maskas
- Cik ilgi jums vajadzētu atstāt sejas masku uz ādas?
Pārāk daudz kas neko nedod. Tas attiecas arī uz sejas maskām. Mums visiem patīk palutināt ādu ar sejas maskām. Vai tā būtu DIY maska vai jaunākā lapu maska, kuru paņēmāt veikalā, katrai no tām ir īpašas ādas priekšrocības. Bet vai jums ir kāda ideja, cik bieži jums vajadzētu lietot šīs maskas? Mēs to esam apsprieduši un daudz ko citu šajā rakstā. Ritiniet uz leju, lai uzzinātu.
Satura rādītājs
-
- Ko sejas maska nodara jūsu ādai?
- Cik bieži jālieto sejas maska?
- Cik ilgi jums vajadzētu atstāt sejas masku uz ādas?
Ko sejas maska nodara jūsu ādai?
Shutterstock
Tas, ko sejas maska nodara jūsu ādai, ir atkarīgs no maskas veida vai izmantotās formulas.
Runājot par sejas maskām, var izvēlēties bezgalīgas šķirnes. Ne visiem ir vienāds sastāvs un sastāvdaļas. Kolagēnu veicinošās maskas iedarbība uz jūsu seju pilnīgi atšķiras no tā, kā darbotos dubļu maska. Neatkarīgi no izvēlētās maskas veida vai izvēlētās formulas, sejas maska jūsu ādai var darīt šādas darbības:
- Uzlabo ādas struktūru
- Uzlabo ādas poras
- Padara ādu maigu un gludu, noņemot atmirušās šūnas
- Uztur ādu mitrinātu
- Notīra liekos netīrumus, eļļu un piemaisījumus
- Padara jūsu ādu mirdzošu
- Samazina smalku līniju, tumšu plankumu un grumbu izskatu
- Atsprosto ādas poras
- Uzlabo jūsu ādas elastību
- Mazina pūtītes
- Samazina acu pietūkumu
Regulāri lietojot sejas masku, ir savas priekšrocības. Bet pagaidiet, ko nozīmē “regulāri”? Vai tas notiek katru otro dienu vai reizi nedēļā? Kādai jābūt biežumam? Noskaidrosim.
Atpakaļ uz TOC
Cik bieži jālieto sejas maska?
Shutterstock
Tas, cik bieži jums vajadzētu lietot sejas masku, ir pilnībā atkarīgs no maskas mērķa. Ļaujiet mums paskaidrot, izmantojot dažādu veidu maskas, kuras parasti izmantojat:
1. Korejas lapas sejas maska
Šīs K-beauty lapu maskas satur sastāvdaļas, kas var palīdzēt jūsu ādai atjaunoties un dziedēt daudzos veidos. Tie ir ārkārtīgi mitrinoši. Tomēr, no otras puses, Korejas lokšņu maskas priekšrocības saglabājas tikai līdz brīdim, kad tā ir mitra. Kad lapa ir nožuvusi, tā var izvilkt no sejas visus minerālus un vitamīnus! Dažās lokšņu maskās var būt arī ķīmiskas vielas, un tāpēc vienmēr rūpīgi izlasiet sastāvdaļas, pirms to izvēlaties.
Ir ļoti vilinoši katru dienu lietot korejiešu lokšņu maskas, taču mēs to neiesakām. Dažas maskas sastāvdaļas katru dienu lietojot, var aizsprostot jūsu ādas poras. Tāpēc labāk ir lietot Korejas lokšņu sejas maskas reizi nedēļā .
2. Aktivētā kokogles sejas maska
Kokogļu nolobāmās sejas maskas ir neticami izdevīgas, lai notīrītu jūsu ādas piemaisījumus un noņemtu melnus un baltus punktus. Tomēr tas var būt ļoti skarbs jūsu ādai (atcerieties, ka kokogļu maskas neizdošanās videoklipi).
Nav šaubu, ka aktīvā ogle ir ideāls līdzeklis ādas attīrīšanai. Tas var izvilkt baktērijas, piemaisījumus un toksīnus no jūsu ādas porām. Problēma ir tā, ka aktivētā kokogle kopā ar netīrumiem un piemaisījumiem var arī noņemt dabiskās ādas eļļas. Tātad, nomizojot šo masku, jūs atstājat savu ādu neaizsargātu pret visiem gaisā esošajiem piesārņotājiem.
Tādējādi jums vajadzētu lietot kokogļu sejas maskas reizi mēnesī , ne vairāk.
3. Māla vai dubļu sejas maskas
Māla sejas maskas parasti der visiem ādas tipiem un nekairina ādu. Atkarībā no izmantotā māla veida māla maskas var cīnīties ar pūtītēm, tumšiem plankumiem un fotonovecošanas pazīmēm. Viņi var arī noņemt lieko eļļu no sejas. Tā kā māli ir bagāti ar dabīgām minerālvielām, jūsu āda absorbē visu šo masku labestību.
Tomēr to lietošana katru dienu var kaitēt jūsu ādai. Tas ir atkarīgs arī no izmantotā māla veida (piemēram, Fulera zemes, kas, lietojot katru dienu, var padarīt jūsu ādu sausu).
Atkarībā no ādas veida, jūs varat lietot māla vai dubļu maskas vienu vai divas reizes nedēļā .
4. Želatīna sejas maskas
Šīs sejas maskas lieliski palīdz uzlabot jūsu ādas kolagēna ražošanu. Želatīnu ražo no kolagēna, kas iegūts no dzīvnieku skrimšļiem, ādas un kauliem. Kad šī maska izžūst uz jūsu ādas, tā paaugstina kolagēna līmeni, uzlabo ādas elastību un padara to gludāku.
Tomēr, uzklājot uz sejas želatīnu un nomizojot to, tas vienlaikus noņem arī nelielu ādas slāni. Iedomājieties, kā katru dienu noplēšat ādu! Tāpēc želatīna sejas maskas nedrīkst lietot vairāk kā divas reizes mēnesī, lai novērstu pārmērīgu pīlingu.
5. Tējas sejas maskas
Tējas sejas maskas ir vislabākās, lai uzlabotu jūsu ādas veselību. Viņi ne tikai cīnās ar novecošanās pazīmēm, bet arī neitralizē kaitīgo brīvo radikāļu iedarbību. Tie arī palīdz novērst pūtītes un pūtītes. Tējas maskām ir antioksidanta priekšrocības neatkarīgi no tējas maskas veida, kuru izmantojat. Neskatoties uz ādas ieguvumiem, tējas maskas nedrīkst lietot biežāk kā reizi nedēļā .
6. DIY sejas maskas
Tie ir ne tikai jautri, bet arī ļoti viegli sagatavojami. DIY sejas maskas var ietvert dažādas sastāvdaļas, piemēram, kurkumu, jogurtu, alveju, kokosriekstu eļļu, mālu un rožu ūdeni. Tā kā šīs ir dabīgas sastāvdaļas, trīs reizes nedēļā varat izmantot DIY sejas maskas.
Tomēr, ja izmantojat citrusaugļus (piemēram, citronu sulu vai vīnogu ekstraktus), esiet piesardzīgs. Neatstājiet masku ilgi uz sejas.
Sejas masku lietošanas biežums ir atkarīgs arī no jūsu ādas tipa.
- Sausai ādai
Mitrinošās maskas vislabāk darbojas sausai ādai. Ja jums ir sausa āda, gandrīz 3-4 reizes nedēļā varat izmantot maigu un mitrinošu sejas masku . Mitrinošās maskas parasti satur koncentrētu ūdeni, tāpēc tās daudz nekairinās jūsu ādu.
- Taukainai ādai
- Jūtīgai ādai
- Nobriedušai ādai
Nobriedusi āda var ātri zaudēt elastību, tāpēc jums būs nepieciešama sejas maska, kas mitrina un tonizē ādu. Sastāvdaļas, piemēram, niacinamīds, var piedāvāt anti-novecošanās priekšrocības. Jums ir noderīgas arī pīlinga maskas, kas satur AHA. Tomēr nelietojiet tos biežāk kā divas reizes nedēļā .
Izņemot šos faktorus, pirms sejas masku lietošanas ir jāņem vērā laika apstākļi un sezona. Piemēram, ziemā jūsu āda kļūst sausa, tāpēc māla maska nedarbosies labi. Ziemas laikā jums ir nepieciešama mitrinoša un mitrinoša sejas maska.
Ņemot vērā visus šos faktorus, sejas maskas periodiski jālieto, lai papildinātu ikdienas ādas kopšanas rutīnu. Kad jums šķiet, ka jūsu ādas kopšanas rutīna ir sasniegusi plato vai jums ir nepieciešams kaut kas papildus jūsu ādai, dodieties uz sejas masku. Bet tad, cik ilgi jums tas jāatstāj uz sejas?
Atpakaļ uz TOC
Cik ilgi jums vajadzētu atstāt sejas masku uz ādas?
Shutterstock
Vienmēr ievērojiet uz iepakojuma rakstītās instrukcijas un vadlīnijas. Sejas maskas bieži satur aktīvās sastāvdaļas, kuras nevajadzētu atstāt uz ādas ilgāk par 5-10 minūtēm. Ja jūs atstājat to ilgāku laiku, tā pati sejas maska var dot negatīvus rezultātus. Tomēr dažas sejas maskas laika ziņā ir diezgan elastīgas.
Piemēram, sejas maskas var atstāt uz nakti uz nakti. Šīs maskas baro un dziedina ādu, kamēr jūs gulējat. Daži pat veicina kolagēna attīstību un uzlabo ādas elastību.
Gadījumā, ja izmantojat DIY maskas ar dabīgām sastāvdaļām, varat tās paturēt tik ilgi, cik vēlaties, vai līdz tās izžūst. Tomēr esiet piesardzīgs, ja izmantojat citrusaugļu sastāvdaļas.
Atpakaļ uz TOC
Sejas maskas lietošana ir solis, kuru nevajadzētu uztvert viegli. Sākot no pareizās maskas izvēles ādai un beidzot ar tās pareizu uzklāšanu - jums ir jāapzinās un jāizdara apzināta izvēle. Mēs ceram, ka esat guvis priekšstatu par to, cik bieži jums vajadzētu palutināt seju ar barojošām maskām. Ja jums ir vēl kādi jautājumi, ievietojiet komentāru tieši zemāk.