Satura rādītājs:
- Kā atvērt čakras
- Sahasrara jeb kroņa čakra
- Kā sabalansēt vai pamodināt kroņa čakru
- Uzmanību
- Krona čakras noturēšana līdzsvarota caur līķa pozu vai Savasanu
- Kā darīt Savasana
- Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
- Ajna vai trešās acs čakra
- Kā līdzsvarot vai pamodināt trešās acs čakru
- Uzturot Ajnas čakru līdzsvarā ar vieglu pozu vai Sukhasanu
- Kā darīt Sukhasana
- Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
- Visudhi jeb rīkles čakra
- Kā līdzsvarot vai pamodināt rīkles čakru
- Rīkles čakras uzturēšana līdzsvarā caur atbalstīto plecu balstu vai Salamba Sarvangasana
- Kā to izdarīt Sarvangasana
- Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
- Anahata jeb sirds čakra
- Kā līdzsvarot vai pamodināt sirds čakru
- Saglabājot līdzsvarotu sirds čakru, izmantojot kamieļu pozu vai Ustrasanu
- Kā darīt Ustrasana
- Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
- Manipuras čakra vai Saules pinums
- Kā līdzsvarot vai pamodināt Saules pinumu
- Manipuras čakras uzturēšana līdzsvarotā caur Navasana vai Laivu pozu
- Kā darīt Navasana
- Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
- Svadhisthana jeb Sakrālā čakra
- Kā līdzsvarot vai pamodināt sakrālo čakru
- Sakrālās čakras uzturēšana līdzsvarā ar dievietes pozu vai deviasanu
- Kā darīt Deviasana
- Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
- Muladhara jeb sakņu čakra
- Kā līdzsvarot vai pamodināt sakņu čakru
- Sakņu čakras noturēšana līdzsvarota caur koka pozu vai Vriksasanu
- Kā darīt Vrikshasana
- Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
Dažreiz, aizņemto grafiku vidū, mēs varētu apstāties, lai apskatītu savu dzīvi. Apskatot sevi, mēs varam secināt, ka stress un slodze ir pārņēmusi mūsu ķermeņus un prātu, un mēs varētu būt pasliktinājušies gan fizioloģiski, gan psiholoģiski. Nav ko uztraukties. Iespējams, būs iespējams kārtīgi attīrīt un pamodināt čakras, lai justos enerģiskas, atsvaidzinātas un veselīgas. Galu galā enerģija pārvalda mūsu dzīvi.
Hindu un budistu pētījumi mūsu ķermeņos atrada enerģijas kopas, kas nosaka mūsu kognitīvās īpašības. Ir septiņas pamata čakras, no kurām četras atrodas mūsu ķermeņa augšdaļā, kas regulē mūsu intelektuālās īpašības, un trīs no tām pārrauga mūsu instinktīvās īpašības ķermeņa apakšdaļā.
Tās ir septiņas čakras. Sahasrāras čakra vai kroņa čakra vainago mūsu būtnes. Ajna, ko tautā sauc par trešās acs čakru, atrodas tieši mūsu pieres centrā. Visudhi čakra, saukta arī par rīkles čakru, ir dominējošā pie rīkles. Sirds čakra, kas pazīstama kā Anahata čakra, ir mūsu būtņu, sirds, centrā. Manipura čakra vai saules pinuma čakra atrodas pie vēdera. Svadhisthana jeb sakrālā čakra atrodas zem vēdera. Muladharas čakra, saukta arī par saknes čakru, atrodas mūsu ķermeņa pamatnē.
Jogu, kas kanalizē enerģiju, sauc par Kundalini jogu. To sauc arī par Laya jogu, un tā ir jogas plūsma, kuru pārvalda Tantra un Šaktisms. Izmantojot pranajamu, meditāciju, asanas un mantras, enerģijas punkti tiek līdzsvaroti vai aktivizēti. Praktizētāji to sauc par izpratnes jogu, un tā mērķis ir izplatīt cilvēku radošo un garīgo potenciālu, lai viņi varētu runāt patiesību, praktizēt augstas vērtības, būt uzmanīgiem un līdzjūtīgiem pret citu vajadzībām un spēt dziedināt citus cilvēki.
Budistu un hinduistu mācībās ir skaidri pieminēts, ka šīs dziedinošās čakras veicina mūsu labklājību. Ir teikts, ka mūsu instinktiem ir paredzēts apvienot spēkus ar mūsu domāšanu un emocijām. Kaut arī dažas čakras varētu būt ārkārtīgi aktīvas, dažas var nebūt atvērtas. Tikai tad, ja čakras ir līdzsvarotas, mēs varam būt mierā ar sevi un apkārtējo pasauli. Vai domājat, kā atvērt čakras cilvēka ķermenī? Apskatiet, kā jūs varat pamodināt un regulēt septiņas čakras, izmantojot Kundalini jogu.
Kā atvērt čakras
Šeit ir viss, kas jums jāzina par septiņu čakru apzināšanos un atvēršanu:
- Sahasrara jeb kroņa čakra
- Ajna vai trešās acs čakra
- Visudhi jeb rīkles čakra
- Anahata jeb sirds čakra
- Manipuras čakra vai Saules pinums
- Svadhisthana jeb Sakrālā čakra
- Muladhara jeb sakņu čakra
Sahasrara jeb kroņa čakra
Sanskrita: Sahasrara
Atrašanās vieta: Galvas augšdaļa
Aromāts: Jasmīna
Mantra: Klusums pēc Om
Krāsa: Violeta, Balta
elements: Kosmiskās enerģijas
jogas poza: Lotosa poza vai Līķa poza ir paredzēta
: Ego atdalīšanai, Apgaismībai
Šī čakra ir atbildīga par mūsu būtņu garīgumu. Tas nodrošina, ka mēs kļūstam vienoti ar Visumu, un palielina arī mūsu gudrību. Šīs čakras atvēršana nodrošina, ka jūs kļūstat atvērts un apzināties ne tikai sevi, bet arī apkārtējo pasauli un savu saikni ar to. Jūs pamanīsit, ka visi jūsu aizspriedumi izzūd.
Bet, ja šī čakra nav pietiekami aktīva, jūs nebūsiet atvērts garīgumam, un jūs atradīsit sevī stingras domas. Ja vainaga čakra ir aktīvāka nekā parasti, jūs mēdzat būt ārkārtīgi garīga, tik daudz, ka aizmirsīsit savas ķermeņa pamatvajadzības, piemēram, pajumti, ēdienu un ūdeni. Jums būs tendence pārmērīgi analizēt lietas.
Kā sabalansēt vai pamodināt kroņa čakru
- Sēdi sakrustotām kājām.
- Novietojiet rokas vēdera priekšā. Pārliecinieties, ka mazie pirksti ir vērsti uz augšu un prom no jums, pieskaroties viens otram to augšdaļā. Sakrustojiet pārējos pirkstus un ļaujiet kreiso īkšķi novietot zem labās.
- Tagad, kad aizverat acis un sākat meditēt, koncentrējieties uz savu vainaga čakru. Apzinies visu, ko šī čakra apzīmē.
- Tad, maigi, bet skaidri, skandējiet šo skaņu - “NG”.
- Kamēr jūs to visu darāt, atslābiniet prātu un ķermeni, bet neaizmirstiet savu vainaga čakru.
- Šī ir visilgākā meditācija, un jums ir jāpārliecinās, ka jūs to darāt vismaz 10 minūtes.
Uzmanību
Šī meditācija jāveic tikai pēc tam, kad sakņu čakra ir ne tikai atvērta, bet arī spēcīga. Tādēļ ar šo čakru jums jātiek galā pēdējam. Jums ir jābūt spēcīgam pamatam, lai pamodinātu šo čakru, ko padara iespējamu tikai sakņu čakras atvēršana.
Krona čakras noturēšana līdzsvarota caur līķa pozu vai Savasanu
Šī asana, ja tā palīdz izlīdzināt vainaga čakru, var palīdzēt atrauties no sava ego un paaugstināt garastāvokli. Kronu čakra palīdz jums sazināties ar garīgo un arī ar visu skaisto. Šī čakra palīdz jums saprast sevi un māca pieņemt faktu, ka jūs esat garīga būtne, kurai ir tikai cilvēciska pieredze. Kad jūs darāt Savasanu, lai virzītu enerģiju vainaga čakrā, tas palīdz jums sasniegt garīgas pieķeršanās sajūtu.
Attēls: Shutterstock
Kā darīt Savasana
- Nogulieties uz grīdas, nodrošinot, ka pozas laikā netiks traucēti. Pārliecinieties, ka jums ir ērti, bet nelietojiet spilvenus vai spilvenus. Vislabāk būs, ja gulēsiet uz cietas virsmas.
- Aizver savas acis.
- Novietojiet kājas tā, lai tās būtu ērti viena no otras. Pārliecinieties, ka kājas pilnībā atslābina un pirksti ir vērsti uz sāniem.
- Rokas jānovieto gar ķermeni un nedaudz atsevišķi, atstājot plaukstas vaļā un vērstas uz augšu.
- Tagad lēnām pievērsiet uzmanību ikvienai ķermeņa zonai, sākot no pirkstiem. To darot, elpojiet lēni, tomēr dziļi, nostādot ķermeni dziļas relaksācijas stāvoklī. Šajā procesā neaizmieg.
- Elpojiet lēni, tomēr dziļi. Tas nodrošinās pilnīgu relaksāciju. Ieelpojot, ķermenis saņem enerģiju, un, izelpojot, ķermenis nomierināsies. Koncentrējieties uz sevi un savu ķermeni, aizmirstot visus citus uzdevumus. Palaidiet un padodieties! Bet pārliecinieties, ka jums nav ducināt off.
- Apmēram pēc 10 līdz 12 minūtēm, kad jūsu ķermenis jūtas atslābināts un atsvaidzināts, ripiniet uz vienu pusi, turot acis aizvērtas. Palieciet minūti stāvoklī, līdz sēžaties Sukhasanā.
- Pirms vēlreiz atverat acis, veiciet dažas dziļas elpas un iegūstiet izpratni par apkārtni.
Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
Šī asana ir absolūti droša, un ar to var nodarboties ikviens un ikviens. Ja vien ārsts nav ieteicis jums negulties uz muguras, jūs varat praktizēt šo asanu.
Atpakaļ uz TOC
Ajna vai trešās acs čakra
Sanskrita: Anna
Atrašanās vieta: starp jūsu uzacīm
Smarža: vaniļas
mantra: om
Krāsa: Indigo
elements: Viegla
jogas poza: Vieglā poza paredzēta
: Intuīcijai, lēmumu pieņemšanai, kur saprāts un ķermenis saplūst
Šī čakra nosaka ieskatu, un, kad tā būs atvērta, jums būs ne tikai pārsteidzoša intuīcija, sestā veida sajūta, bet arī mēdzat daudz sapņot.
Bet, ja šī čakra nav pietiekami aktīva, jūs uzmeklēsiet citus cilvēkus, lai viņi pieņemtu lēmumus jūsu vietā. Jūs būsiet apmulsis un pilnībā paļausies uz uzskatiem, kas var būt maldinoši. Ja trešās acs čakra ir pārmērīgi aktīva, jūs dzīvosiet tēlainā pasaulē, un ārkārtējos gadījumos jūs varētu sapņot vai pat sagaidīt halucinācijas.
Kā līdzsvarot vai pamodināt trešās acs čakru
- Sēdiet stāvus ar sakrustotām kājām.
- Novietojiet rokas pirms krūšu apakšējās daļas. Vidējam pirkstam jābūt taisnam un pieskaroties viens otram augšdaļās, bet jānorāda no jums. Pārējiem pirkstiem jābūt saliektiem, un tiem jāpieskaras viens otram pie augšējiem falangiem. Īkšķiem jābūt vērstiem uz jums un jāsatiekas viens otram virsotnēs.
- Aizveriet acis un koncentrējieties uz Ajna čakru. Apzinieties, ko tas nozīmē. Atcerieties, ka šī čakra ir novietota nedaudz virs jūsu uzacu centra.
- Klusi, bet salasāmi skandē “OM”.
- Atpūšoties un meditējot, padomājiet par to, kā šī čakra ietekmē jūsu dzīvi vai kā vēlaties, lai tā ietekmētu jūsu dzīvi.
- Jūs varat meditēt tik ilgi, cik vēlaties, līdz jūsu prāts jūtas attīrīts un atsvaidzināts.
Uzturot Ajnas čakru līdzsvarā ar vieglu pozu vai Sukhasanu
Šī asana paver jūsu prātu jaunām mācībām, kad jūs to praktizējat, lai līdzsvarotu savu Ajna čakru. Tas palīdz stiprināt intuīciju un ticēt instinktiem. Šī čakra regulē pārējo čakru darbību. Tādēļ ir ārkārtīgi svarīgi to līdzsvarot.
Attēls: Shutterstock
Kā darīt Sukhasana
- Sēdi uz sēžamvietas. Sakrustojiet kājas uz iekšu, vispirms novietojot kreiso kāju un labo kāju pāri tai. Jūsu ceļgaliem ir jāatdala un jāšķērso apakšstilbi, kad jūs abas kājas slīdat zem pretējiem ceļiem.
- Nodrošiniet ērtu atstarpi starp kājām un iegurni.
- Tagad ielieciet plaukstas uz ceļiem un iztaisnojiet muguru, lai ķermenis neatpaliktu. Pārliecinieties, ka mugurkauls nav noapaļots.
- Jums ir jāsabalansē mugurkauls pār iegurni un jājūt, kā ķermenis atrodas centrā, nedz noliecies uz priekšu, nedz atpakaļ. Jums arī jājūt, kā jūsu augšstilbi ripo uz āru, un jūsu ceļgali nospiežas pret zemi.
- Ieelpojiet un paceliet mugurkaulu. Izelpojiet un atslābiniet plecus. Ļaujiet krūtīm paplašināties, kad atslēgas kauls un plecu asmeņi mīkstina.
- Aizveriet acis un ļaujiet ķermenim atslābināties. Jūs varat nedaudz pazemināt zodu, bet pārliecinieties, ka neliecat galvu uz priekšu. Ļaujiet sejas muskuļiem atslābināties un ļaujiet mēles galam pieskarties mutes jumtam aiz priekšējiem zobiem.
- Elpojiet lēnām un ritmā. Turiet pozu dažas minūtes, pirms atbrīvojat. Jūs varat atkārtot, sakrustojot kājas pretējā virzienā.
Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
Šo asanu ir pilnīgi droši praktizēt, ja vien jums nav bijusi nesen vai hroniska gūžas vai ceļa trauma. Šādos gadījumos vislabāk ir konsultēties ar ārstu vai sertificētu jogas skolotāju.
Atpakaļ uz TOC
Visudhi jeb rīkles čakra
Sanskrita: Visuddhi
vieta: Kakls vai kakla pamatni
Scent: Lavanda
Mantra: Ham
Krāsa: Zila
Element: Ether
Yoga Pose: pleca stāvēt vai Bridge Pose
apzīmē: pašizpausmei
Šī čakra nodarbojas ar komunikāciju un pašizpausmi. Atvērtā rīkles čakra palīdz jums viegli izpausties. Jūsu radošā puse parādīsies un kļūs par pašizpausmes līdzekli.
Ja šī čakra nav aktīva, jūs būsiet kautrīgs un runāsiet mazāk. Ja jums šķiet, ka jūs pārāk daudz melojat, tas varētu būt rādītājs tam, ka šī čakra ir pilnībā bloķēta. Pārāk aktīva rīkles čakra liks jums pārāk daudz runāt un mazāk klausīties, kas varētu izslēgt ļoti daudzus cilvēkus.
Kā līdzsvarot vai pamodināt rīkles čakru
- Sēdies uz ceļiem. Jūs pat varat pieņemt, ka Vajrasana.
- Roku iekšpusē sakrustojiet pirkstus, atstājot īkšķus. Īkšķi ir nedaudz jāpavelk uz augšu, un tiem jāpieskaras viens otram augšpusē.
- Tagad aizver acis un koncentrējies uz šo čakru, kas atrodas rīkles pamatnē. Apzināties visu, par ko tas stāv.
- Klusi un skaidri skandējiet “HAM”.
- To darot, atslābiniet prātu un ķermeni un turpiniet koncentrēties uz rīkles čakru, to, ko tas nozīmē un kā jūs vēlaties, lai tas ietekmētu jūsu dzīvi.
- Piecas minūtes pēc meditācijas jūs jutīsities jau iztīrīti. Pēc tam jūs varat izlemt vai nu turpināt vai beigt meditāciju.
Rīkles čakras uzturēšana līdzsvarā caur atbalstīto plecu balstu vai Salamba Sarvangasana
Šī asana palīdzēs jums atrast savu balsi un palīdzēs jums labāk izteikt savu viedokli, ja jūs to praktizēsiet, lai līdzsvarotu rīkles čakru. Jūs kļūsiet izteiktāks.
Attēls: Shutterstock
Kā to izdarīt Sarvangasana
- Sāciet, guļot plakaniski uz muguras, turot kājas kopā un rokas pie sāniem.
- Tad ar vienu ātru kustību paceliet kājas, sēžamvietu un muguru tā, lai elkoņi atbalstītu ķermeņa apakšdaļu, un jūs stāvētu augstu uz pleciem. Izmantojiet rokas, lai atbalstītu muguru.
- Apmetoties pozā, pārliecinieties, ka elkoņi ir tuvināti viens otram. Iztaisnojiet mugurkaulu un kājas. Jūsu ķermeņa svaram jāatrodas uz pleciem un augšdelmiem. Neatbalstiet ķermeni uz kakla vai galvas.
- Nostipriniet kājas un izlieciet pirkstus. Turiet stāju apmēram 30 līdz 60 sekundes. Elpojiet dziļi, kamēr jūs to darāt. Ja jūtat jebkādu kakla slodzi, nekavējoties atlaidiet.
- Lai atbrīvotu, vispirms nolaidiet ceļus un nolieciet rokas uz grīdas. Pēc tam gulējiet līdz un atpūtieties.
Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
- Nepraktizējiet šo stāvokli, ja ciešat no asinsspiediena, hroniskiem vairogdziedzera traucējumiem, glaukomas, stenokardijas, plecu un kakla traumām vai atdalītas tīklenes.
- Menstruācijām sievietēm vajadzētu izvairīties no šīs asanas darīšanas.
- Vislabāk šo pozu darīt trenera vadībā. Ja asana nav izdarīta pareizi, tā var ievainot kaklu vai mugurkaulu.
Atpakaļ uz TOC
Anahata jeb sirds čakra
Sanskritu: Anahata
Atrašanās vieta: Krūškurvja centrs
Aromāts: Eikalipta
Mantra: Jam
Krāsa: Zaļš
Elements: Gaisa
jogas poza: Kamieļu poza
: Mīlestība, Empātija
Šī čakra rada mīlestības, rūpju un mīlestības jūtas. Kad šī čakra atvērsies, jūs būsiet silts, draudzīgs un līdzjūtīgs, un jūsu kaķenē būs daudz draudzīgu attiecību.
Ja šī čakra nav pietiekami aktīva, jums būs tendence būt tuvai, nedraudzīgai un aukstai. Pārmērīga sirds čakra varētu likt jums tik ļoti noslāpēt cilvēkus, ka jūs mēdzat šķist savtīgi.
Kā līdzsvarot vai pamodināt sirds čakru
- Sēdi sakrustotām kājām.
- Novietojiet kreiso roku uz kreisā ceļgala un labo roku tieši krūšu kaula apakšējās daļas priekšā. Īkšķa un rādītājpirkstu galiem jāpieskaras viens otram.
- Aizver savas acis. Koncentrējieties uz sirds čakru un apzinieties, ko tā nozīmē.
- Skaidri, bet maigi skandiniet skaņu “YAM”.
- Kamēr jūs to darāt, atslābinieties un padomājiet par šo čakru un tās ietekmi uz savu dzīvi.
- Meditējiet katru dienu piecas minūtes vai līdz brīdim, kad jūtaties attīrīts un atsvaidzināts.
Saglabājot līdzsvarotu sirds čakru, izmantojot kamieļu pozu vai Ustrasanu
Šī asana dara brīnumus, padarot jūs mīlošu, iejūtīgu un priecīgāku, kad jūs to praktizējat, lai līdzsvarotu sirds čakru. Tas pamodinās beznosacījuma mīlestības spēku un padarīs jūs vairāk tendētu pieņemt un piedot.
Attēls: Shutterstock
Kā darīt Ustrasana
- Sāciet asanu, ceļos uz paklāja un uzliekot rokas uz gurniem.
- Jums jāpārliecinās, ka jūsu ceļgali un pleci atrodas vienā līnijā un ka pēdu zoles ir vērstas uz griestiem.
- Ieelpojiet un ievelciet astes kaulu uz pubi. Jums jājūt vilkšana pie nabas.
- Kamēr jūs to darāt, izlieciet muguru un viegli pabīdiet plaukstas virs kājām un iztaisnojiet rokas.
- Turiet kaklu neitrālā stāvoklī. To nevajadzētu sasprindzināt.
- Turiet pozīciju apmēram 30 līdz 60 sekundes, pirms atlaidat pozu.
Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
Vislabāk ir praktizēt šo asanu jogas instruktora uzraudzībā. Ja Jums ir muguras vai kakla trauma vai ja Jums ir vai nu zems, vai augsts asinsspiediens, vislabāk izvairieties no šīs asanas.
Atpakaļ uz TOC
Manipuras čakra vai Saules pinums
Sanskritu: Manipura
Atrašanās vieta: Starp saules pinumu un krūšu kurvja
pamatni: Citrona
mantra: Auna
krāsa: Dzeltena
Elements: Uguns
jogas poza: Laivas poza paredzēta
: spēkam, mērķim, pašnovērtējumam
Šī čakra ir viena no vissvarīgākajām čakrām, jo tā nodarbojas ar pārliecību, it īpaši, ja esat starp citiem cilvēkiem. Atvērts saules pinums dod jums cieņas sajūtu un sajūtu, ka kontrolējat lietas.
Tomēr, ja šī čakra nav tik aktīva kā vajadzētu, jūs mēdzat būt neizlēmīga un pasīva. Pārāk aktīvs saules pinums padarīs jūs agresīvu un pārmērīgu.
Kā līdzsvarot vai pamodināt Saules pinumu
- Sēdieties uz ceļiem, pārliecinoties, ka mugura ir uzcelt. Jūsu nostājai jābūt atslābtai.
- Novietojiet rokas uz vēdera, nedaudz zemāk par saules pinumu. Visiem pirkstiem ir jāpievienojas viens otram augšdaļās, un tie ir jānovērš no jums. Vissvarīgākais ir tas, ka jums ir jāšķērso īkšķi, turot pirkstus taisnus.
- Koncentrējieties uz manu Manipura čakru ar aizvērtām acīm. Iegūstiet izpratni par visu, par ko tas stāv.
- Lēnām, maigi, bet skaidri skandējiet “RAM”.
- Atpūtieties, kamēr to darāt, izplatot mieru un mieru pār savu prātu un ķermeni, taču nezaudējiet izpratni par saules pinumu. Padomājiet par to, kā jūs vēlaties, lai šī čakra mainītu jūsu dzīvi.
- Dariet to, līdz jūtaties tīrs un atsvaidzināts.
Manipuras čakras uzturēšana līdzsvarotā caur Navasana vai Laivu pozu
Kad jūs praktizējat šo asanu, lai līdzsvarotu Manipuras čakru, tas efektīvi veicinās personiskās pārmaiņas vai uzlabos sevis spēku. Jūs iegūsiet lielisku pārliecību un paaugstināsiet pašnovērtējumu.
Attēls: Shutterstock
Kā darīt Navasana
- Nogulieties plakani uz muguras, saliekot kājas kopā un rokas blakus ķermenim.
- Elpojiet dziļi un tad, izelpojot, paceliet kājas un krūtis no zemes. Izstiepiet rokas pret kājām.
- Turiet pirkstus, pirkstus un acis vienā taisnā līnijā.
- Kamēr vēdera muskuļi saraujas, jums jājūt stiepšanās nabas zonā.
- Uzturot pozu, elpojiet dziļi un normāli.
- Izelpojiet un atlaidiet pozu.
Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
- Izvairieties no šīs pozas, ja jūs ciešat no migrēnas vai smagām galvassāpēm. Arī izvairieties no šīs asanas, ja Jums ir zems asinsspiediens, mugurkaula traucējumi vai hroniska slimība.
- Sirds slimniekiem un astmas slimniekiem jāizvairās no šīs pozas.
- Arī grūtniecēm jāizvairās no šīs pozas, tāpat kā sievietēm pirmajās divās menstruāciju dienās.
Atpakaļ uz TOC
Svadhisthana jeb Sakrālā čakra
Sanskrita: Svadhisthana
Atrašanās vieta: Apakšējā vēdera
smarža: Mandarīna
mantra: Vam
Krāsa: Oranža
Elements: Ūdens
jogas poza: Dievietes poza ir paredzēta
: emocionālai stabilitātei, elastībai, radošumam
Šī čakra pārvalda ķermeņa seksuālās vajadzības. Atklāta sakrālā čakra noved pie brīvības un vienmērīgas seksuālās enerģijas plūsmas, bez tā jūs pārāk pārdzīvojot. Jums būs ērti iekļūt attiecībās un nebūsit pret tām atvērts, bet arī kaislīgs, kamēr atrodaties šajās attiecībās. Atvērta Svadhisthana čakra nodrošinās, ka jums nav seksuālu disfunkciju.
Tomēr, ja šī čakra ir mazaktīva, jums ir tendence zaudēt interesi un trūkst emociju. Ja jūsu čakra ir pārmērīgi aktīva, jūs visu laiku būsiet emocionāls un jūtīgs. Jums var būt arī pastāvīga vajadzība pēc dzimumakta.
Kā līdzsvarot vai pamodināt sakrālo čakru
- Apsēdieties uz ceļiem, ar taisnu muguru, bet atviegloti.
- Novietojiet rokas klēpī ar plaukstām uz augšu un viena virs otras. Turiet kreiso roku zem labās tā, lai pirksti pārklājas. Citiem vārdiem sakot, kreisās rokas pirksti tiks novietoti zem labās rokas, bet pārējā kreisā plauksta būs tikpat pakļauta kā labā.
- Aizveriet acis un koncentrējieties uz sakrālo čakru. Iegūstiet izpratni par to, ko tas nozīmē.
- Klusi, bet skaidri skandē “VAM”.
- Pilnībā atpūšoties, padomājiet par čakru un to, kā vēlaties, lai tā ietekmētu jūsu dzīvi.
- Meditējiet, līdz jūtaties šķīstīts un atsvaidzināts.
Sakrālās čakras uzturēšana līdzsvarā ar dievietes pozu vai deviasanu
Šīs asanas praktizēšana radīs ne tikai radošumu, bet arī emocionālu stabilitāti. Tā kā šī čakra pārvalda ķermeņa seksuālās enerģijas, šai asanai ir arī nozīme auglības veicināšanā, līdzsvarojot čakru.
Attēls: Shutterstock
Kā darīt Deviasana
- Sāciet asanu ar kalnu pozu. Novietojiet rokas pie sāniem un ļaujiet tām ērti atpūsties uz gurniem.
- Paplašiniet kājas tā, lai tās būtu vismaz četru pēdu attālumā viena no otras. Pagrieziet pirkstus uz āru. Dziļi ieelpo.
- Izelpojot, salieciet ceļus un pārliecinieties, ka tie ir pāri jūsu pirkstiem. Nolaidiet gurnu tupus. Jūsu augšstilbiem jābūt pilnīgi paralēliem grīdai. Bet tam jānotiek ar praksi, tiklīdz jūs esat pilnīgi apmierināts ar tupēšanu.
- Izstiepiet rokas uz sāniem tā, lai tās būtu jūsu plecu augstumā. Jūsu plaukstām jābūt vērstām uz leju. Pēc tam maigi salieciet plaukstas Namaste mudrā pie krūtīm. Jūsu apakšdelmiem jābūt 90 grādu leņķī.
- Pārliecinieties, ka astes kauls ir iespiests, un gurni ir nospiesti uz priekšu, kamēr augšstilbi tiek ievilkti aizmugurē. Jūsu ceļgaliem jābūt vienā virzienā ar pirkstiem, un pleciem jābūt mīkstinātiem, skatoties horizonta virzienā.
- Turiet pozu apmēram pusminūti un lēnām atlaidiet pozu tādā pašā secībā, kādā tajā iekļuvāt.
Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
Vislabāk ir izvairīties no šīs asanas, ja nesen esat ievainojis muguru, plecus, kājas vai gurnus. Esiet uzmanīgs pret to, cik daudz jūsu ķermenis var visu laiku spiest. Vislabāk ir konsultēties ar ārstu, ja jums ir medicīniskas problēmas, un tikai pēc tam praktizēt jogu.
Atpakaļ uz TOC
Muladhara jeb sakņu čakra
Sanskrita: Muladhara
vieta: pamatnes mugurkaula
Scent: Vetiver
Mantra: Lam
Krāsa: Red
Element: Zemes
jogas pozu: Tree Pose
apzīmē: Būt Droša un pamatota, pārtikušu
Šīs čakras mērķis ir apzināties savu fizisko es un būt ērti savā ādā, lai jūs varētu iziet un stāties pretī pasaulei neatkarīgi no situācijas. Atvērt sakņu čakra ļaus jums justies droši, saprātīgi un stabili. Jūs iemācīsities uzticēties cilvēkiem, bet ne bez pamata. Jūs dzīvosiet tagadnē un uzturēsiet savienojumu ar savu fizisko būtni.
Nepietiekama sakņu čakra padarīs jūs nervozu un bailīgu, savukārt pārāk aktīva saknes čakra padarīs jūs materiālistisku un alkatīgu un nevēlēšanos mainīties.
Kā līdzsvarot vai pamodināt sakņu čakru
Lai līdzsvarotu sakņu čakru, jums jāapzinās savs ķermenis. Jebkura fiziska aktivitāte, vai tā būtu joga, vingrinājumi vai pat mājas uzkopšana, jūs iepazīstinās ar savu ķermeni un tādējādi stiprinās čakru.
Jūs varat arī piezemēties un meditēt, lai labāk apzinātos savu ķermeni.
- Lai iezemētu sevi, jums ir jāsavienojas ar zemi un jāsajūt tā zem sevis. Nostājieties taisni, bet palieciet mierīgi. Izklājiet kājas plecu platumā un viegli salieciet ceļus.
- Pārvietojiet iegurni uz priekšu. Pārbaudiet, vai jūsu ķermenis ir līdzsvarots, un jūsu svars ir vienādi sadalīts starp abām kājām.
- Nogremdējiet svaru uz priekšu un turiet šo pozīciju dažas minūtes. Jūsu ķermenis tagad ir pamatots.
- Tagad sēdi sakrustotām kājām.
- Novietojiet plaukstas uz ceļiem, īkšķi un rādītājpirkstus viegli pieskaroties viens otram.
- Aizveriet acis un koncentrējieties uz šo čakru, kas atrodas starp jūsu tūpli un dzimumorgāniem. Iegūstiet pilnīgu izpratni par visu, ko pārstāv šī čakra.
- Klusi, bet skaidri skandē “LAM”.
- Atpūtieties un padomājiet par šo čakru un to, kā vēlaties, lai tā mainītu jūsu dzīvi.
- Meditējiet, līdz jūtaties atsvaidzināts un attīrīts. Meditējot, vizualizējiet slēgtu sarkanu ziedu un spēcīgu enerģiju, kas iet caur to tā, lai tas atvērtu ziedlapiņas. Elpojiet dziļi, pirms atverat acis.
Sakņu čakras noturēšana līdzsvarota caur koka pozu vai Vriksasanu
Šī asana palīdz justies droši, stabili un modrāk. Šī čakra ietekmē saites ar jūsu ģimeni un jūsu izdzīvošanas instinktiem. Tas arī regulē piederības sajūtu un to, cik jūs esat apsargāts. Dažas no pirmajām jūsu izveidotajām atmiņām tiek glabātas šajā čakrā, un šīs atmiņas ietver arī to, vai pamatvajadzības ir vai nav apmierinātas.
Attēls: Shutterstock
Kā darīt Vrikshasana
- Nostājieties pilnīgi stāvus un nometiet rokas uz ķermeņa pusi.
- Nedaudz salieciet labo ceļgalu un tad novietojiet labo kāju augstu uz kreisā augšstilba. Pārliecinieties, ka zole ir stingri un plakani novietota uz augšstilba saknes.
- Jūsu kreisajai kājai jābūt absolūti stāvai. Kad esat ieņēmis šo pozīciju, elpojiet un atrodiet līdzsvaru.
- Tagad ieelpojiet un uzmanīgi paceliet rokas virs galvas un salieciet tos kopā “namaste” mudrā.
- Skatieties taisni uz tālu objektu un turiet skatienu. Tas palīdzēs saglabāt līdzsvaru.
- Turiet mugurkaulu taisnu. Ņemiet vērā, ka jūsu ķermenim jābūt saspringtam, tomēr elastīgam. Ieelpojiet dziļi un katru reizi, kad izelpojat, vairāk atslābiniet ķermeni.
- Viegli nolaidiet rokas no sāniem un atlaidiet labo kāju.
- Atgriezieties sākotnējā stāvoklī, stāvot garam un taisnam, kā to darījāt prakses sākumā. Atkārtojiet šo pozu ar kreiso kāju.
Piesardzības pasākumi un kontrindikācijas
Praktizējot šo asanu, jums jānodrošina, lai paceltās pēdas zole būtu vēlama virs stāvoša ceļa vai, dažos gadījumos, zem tā, bet nekad blakus. Pēdas novietošana blakus ceļam rada spiedienu uz ceļu, jo tā nelokās paralēli frontālajai plaknei.
Tiem, kas cieš no paaugstināta asinsspiediena, nevajadzētu ilgu laiku pacelt rokas virs galvas. Tos var turēt pie krūtīm "anjali" mudrā.
Vislabāk ir izvairīties no šīs pozas praktizēšanas, ja jūs ciešat no bezmiega vai migrēnas.
Atpakaļ uz TOC
Čakru pamodināšana ir svarīgāka, nekā jūs domājat. Iedomājieties, kā jūs katru mirkli dzīvojat pilnvērtīgi, rosīgi enerģiski un gatavi sasniegt visu, ko esat vēlējušies. Labi līdzsvarotas vai atvērtas čakras to var panākt.
Tagad, kad jūs zināt, kā atvērt savas čakras, ko jūs gaidāt? Pamodini savas čakras tūlīt un dalies pieredzē, komentējot tālāk.