Satura rādītājs:
- Veidi, kā sarukt drēbes
- 4 veidi, kā sarukt drēbes mājās
- 1. Kā sarauties drēbēs ar verdošu ūdeni
- Lietas, kas jāatceras
- 2. Kā sarukt drēbes, izmantojot veļas mašīnu un žāvētāju
- Lietas, kas jāatceras
- 3. Kā sarukt drēbes bez žāvētāja
- Lietas, kas jāatceras
- 4. Kā sarauties ar fēnu
- Lietas, kas jāatceras
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Jauno drēbju saraušanās, iespējams, nav pirmā lieta, kas mums ienāk prātā, pat ja mums to vajag mazliet pievilkt. Bet kādā brīdī mūsu dzīvē mēs nonākam pie krekla vai topa, kuram ir pagarināta apmale, uzvilktas piedurknes vai vienkārši mazliet par milzīgu. Dažreiz tas var būt mazliet grūts, lai precīzi paskaidrotu, ko vēlaties savam drēbniekam. Tieši tad šis uzlaušana ir noderīga. Bet es zinu, ko tu domā! Kokvilnas saraušanās ir daudz vienkāršāka nekā citi audumi, piemēram, džinsa audums, poliesters vai pat zīds! Hei, chill, mums ir daži hacks uz augšu. Padziļināsimies, lai uzzinātu, kā dažādos veidos sarukt drēbes.
Veidi, kā sarukt drēbes
- Kā sarauties drēbēs ar verdošu ūdeni
- Kā sarauties apģērbam, izmantojot veļas mašīnu un žāvētāju
- Kā sarauties drēbēm bez žāvētāja
- Kā sarauties drēbēm ar fēnu
4 veidi, kā sarukt drēbes mājās
1. Kā sarauties drēbēs ar verdošu ūdeni
Shutterstock
- Uzvāra lielu katlu ar ūdeni.
- Ielieciet apģērbu, kuru mēģināt sarauties, un izslēdziet siltumu. Izmantojiet koka karoti, lai nodrošinātu, ka apģērbs ir pilnībā iegremdēts.
- Atstājiet apģērbu apmēram 5-7 minūtes, atkarībā no materiāla.
- Ļaujiet tai atdzist, pirms to izņemat un izliekat, lai pārbaudītu, cik daudz tas sarucis.
- Ielieciet to žāvētājā vai pakārt nožūt uz veļas auklas.
Lietas, kas jāatceras
- Kokvilna - kokvilna viegli saraujas un dažreiz arī nokrāso krāsu, salīdzinot ar citiem audumiem. Tāpēc pārliecinieties, ka tos glabājat atsevišķi, it īpaši, ja tur ir baltumi.
- Poliesteris - poliestera saraušanās ir samērā sarežģīta, jo tā ātri nesarūk kā kokvilna. Tomēr procedūra paliek nemainīga. Iespējams, jums būs jāatkārto šis process dažas reizes, jo to sarukšana prasa laiku.
- Džinsa audums - džinsiem jāsamazinās daudz ilgāk nekā kokvilnai. Tātad, savelciet džinsus, džinsu jaku utt. Un iemetiet tos verdoša ūdens katlā. Ļaujiet apģērbam tur vārīties 20–30 minūtes, pirms izslēdzat siltumu. Ļaujiet viņiem atdzist, sagraujot, un pēc tam pakārt tos nožūt.
- Zīds - zīds ir olbaltumvielu šķiedra un saraujas minūtē, kad to pakļauj lielākam karstumam jebkādā formā, kas nozīmē, ka tā saraušanās prasa mazāk laika. Ievietojiet apģērbu verdošā ūdenī un nekavējoties izslēdziet uguni. Ļaujiet tai atdzist, pirms to pakarat sausu.
Atpakaļ uz TOC
2. Kā sarukt drēbes, izmantojot veļas mašīnu un žāvētāju
Shutterstock
- Iemest apģērba gabalus, kurus vēlaties sarauties paplāksnē.
- Ievietojiet to karstā ūdens iestatījumā.
- Iestatiet programmu visilgākajam ciklam.
- Izņemiet tos un ievietojiet žāvētājā.
- Izvēlieties arī augstāko žāvētāja siltuma iestatījumu.
Lietas, kas jāatceras
- Zīds - zīda audumi viegli saraujas un zaudē spīdumu, ja tie pastāvīgi tiek pakļauti lielam karstumam. Tātad, mazgāšanas laikā vienmēr izmantojiet sietu un darbiniet tos mērenā siltuma režīmā. Tie var ātri sarukt, tāpēc žāvēšanas laikā izmantojiet arī smalku siltuma iestatījumu. Izmazgājot zīda apģērbus, izvairieties no hlora vai balinātāju bāzes mazgāšanas līdzekļiem, jo tie noņem spīdumu.
- Džinsa audums - džinsa audums var uzņemt lielu karstumu, tāpēc jūs varat izmantot visaugstāko iestatījumu. Vēl labāk, ja jūsu mazgātājam ir džinsa auduma iestatījums. Lai redzētu redzamus rezultātus, iespējams, tas būs jāatkārto pāris reizes.
- Poliesteris - poliestera apģērbus var iestatīt arī visaugstākajā temperatūrā, taču vispirms pārliecinieties par auduma kvalitāti, jo liels karstums var likt tiem diezgan ātri izskatīties nolietotiem.
- Kokvilna - ja tas ir smalks apģērba gabals, kuru mēģināt samazināt, vispirms izvēlieties mazāku iestatījumu un pēc tam atkārtojiet, ja nepieciešams.
Atpakaļ uz TOC
3. Kā sarukt drēbes bez žāvētāja
Shutterstock
- Iemest apģērba gabalus, kurus vēlaties sarauties paplāksnē.
- Ievietojiet to karstā ūdens iestatījumā.
- Iestatiet programmu visilgākajam ciklam.
- Izņemiet tos, izspiežot, un pakārt tos nožūt. Drēbju saraušanai jums nav nepieciešams žāvētājs, ja vien tos mazgājat augstā temperatūrā.
Lietas, kas jāatceras
- Kokvilna - izvairieties no krāsainu kokvilnas drēbju ievietošanas tiešos saules staros, bet pakārt tās vietās, kur ir pietiekami daudz saules un siltuma. Jums nebūs šī problēma baltajiem.
- Poliesteris - poliesteru ir visvieglāk uzturēt un mazgāt arī. Vienkārši ļaujiet tai nožūt uz apģērba līnijas, un jūs esat šķirots. Ja nepieciešams, atkārtojiet procedūru.
- Džinsa audums - tā kā jūs neizmantojat žāvētāju, palaidiet mazgātāju ar visaugstāko siltuma iestatījumu.
- Zīds - vislabāk ir izvairīties no zīda apģērba žāvēšanas žāvētājā. Tātad, izņemiet to no paplāksnes un izvairieties no tā pārāk lielas saspiešanas. Ļaujiet pārmērīgajam ūdenim dabiski pilēt. Ielieciet to uz pakaramā un ļaujiet tai nožūt.
Atpakaļ uz TOC
4. Kā sarauties ar fēnu
Shutterstock
- Iemest apģērba gabalus, kurus vēlaties sarauties paplāksnē.
- Ievietojiet to karstā ūdens iestatījumā.
- Iestatiet programmu visilgākajam ciklam.
- Izņemiet tos un izspiediet, lai notīrītu lieko ūdeni.
- Dažreiz var rasties laika kavēšanās vai laika apstākļi var nebūt labvēlīgi. Neuztraucieties, arī mums tam ir risinājums.
- Izņemiet matu žāvētāju un uzlieciet to pēc iespējas augstāk. Izklājiet apģērbu uz līdzenas virsmas vai gludināmā dēļa.
- Koncentrējieties uz vienu daļu vienlaikus un ļaujiet tai nožūt.
- Tas ir nedaudz laikietilpīgāks nekā citas metodes, bet efektīvs karstā gaisa dēļ no žāvētāja.
Lietas, kas jāatceras
- Kokvilna - kokvilnu, linu un citus delikātus izstrādājumus ir visvieglāk sarauties un visātrāk ar fēnu.
- Poliesteris - vienkārši nelieciet žāvētāju pārāk tuvu apģērbam, lai izvairītos no statiskas iedarbības.
- Džinsa audums - džinsa audums aizņem daudz vairāk laika nekā jūsu parastie apģērbi, taču tas ir jūsu labākais solījums.
- Zīds - zīds saraujas un ātrāk reaģē uz siltumu, tāpēc, tāpat kā mēs apspriedām, vislabāk ir žāvēt savus zīda apģērbus.
Atpakaļ uz TOC
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Kāpēc drēbes saraujas un stiepjas?
Karstums ir galvenais mūsu apģērba sarukšanas cēlonis. Visu iemetot veļas mazgājamās mašīnas iekšpusē un mazgājot ar karstu ūdeni, un pēc tam tos visus ievietojot žāvētājā ar lielu karstuma pakāpi, dažreiz drēbes var ne tikai ievērojami sarauties, bet arī sabojāt. Delikāti, balti, veļa un kokvilna nav paredzēta žāvētājam, ja vien nevēlaties tos īpaši saraut. Vienmēr labāk tos žāvēt gaisā, ja jums ir izvēle vai darbināt tos zemākajā siltuma režīmā.
Kā sarukt drēbes, nezaudējot krāsu?
- Veļas mazgāšanas laikā pievienojiet sāli ūdenim, sāls palīdz bloķēt krāsu.
- Gaisa nosusiniet drēbes ēnā, jo, pakļaujot tām saules gaismu, krāsas var izbalināt.
- Mazgājot, izmantojiet krāsu aizsargājošus mazgāšanas līdzekļus.
Kā izstiept sarucušās drēbes?
- Piepildiet spaini ar remdenu ūdeni.
- Pievienojiet tam auduma kondicionieri un iemērciet drēbes apmēram 30 minūtes.
- Noskalojiet ar parasto ūdeni un pakārt tos nožūt. Lieki teikt, ka izvairieties no žāvētāja.