Satura rādītājs:
- Vai balināšana ir droša ādai?
- Ķīmisko ādas balināšanas līdzekļu lietošanas riski un blakusparādības
- Ādas balināšana: DIY mājas aizsardzības līdzekļi, lai dabiski izgaismotu ādu
- 1. Jogurts
- 2. Citronu
- 3. Piens
- 4. Tomāts
- 5. Grama milti
- 6. Kurkuma
- 7. Sandalkoks (Shwet Chandan vai White Sandalwood)
- 8. Safrāns
- 9. Kartupelis
- 10. Olu baltumi
- 11. Papaija
- 12. Zemeņu
- 13. Lakrica
- 14. Burkāns
- 15. Auzu pārslas
- bieži uzdotie jautājumi
- 11 avoti
Jūsu sejas krāsa nenosaka, vai esat skaista vai nē. Ja jūs domājat, ka šis raksts ir par to, kā padarīt jūsu ādu taisnīgāku, jūs būsiet vīlušies.
Šajā rakstā mēs runāsim par vienu no visbiežāk sastopamajiem ādas centieniem, kas mums visiem ir kopīgi - spilgtu un mirdzošu ādu. Vainīgie, kas nāk starp mums un šo ādas mērķi, ir piesārņojums un saules iedarbība. Tie izraisa pigmentāciju, miecēšanu, pūtītes un aizsprostotas poras, kas padara mūsu ādu blāvu un tumšu. Mēs nekādi nevaram no tiem izvairīties.
Balināšana ir efektīvs veids, kā mazināt plankumu un tumšu plankumu izskatu un izgaismot ādu. Bet ķīmiskie balinātāji kaitīgi ietekmē jūsu ādu. Labākā alternatīva ir izmantot dabiskus līdzekļus, lai padarītu ādu gaišāku, nebojājot to. Šajā rakstā mēs esam apsprieduši iemeslus, kā izvairīties no ķīmiskas balināšanas, un dažus dabiskus veidus, kas var palīdzēt jums izgaismot ādu, nebojājot to. Turpini lasīt.
Vai balināšana ir droša ādai?
Nē. Absolūti nē.
Saskaņā ar statistiku, it īpaši Āfrikas un Āzijas sieviešu vidū ir neveselīga apsēstība ar “gaišu” ādu. ANO dati saka, ka 40% Āfrikas sieviešu balina ādu (1). Tiek lēsts, ka līdz 2024. gadam ādas apgaismošanas un balināšanas līdzekļu tirgus vērtība ir 31,2 miljardi USD (2). Tomēr maz jūs saprotat, ka jūs faktiski sabojājat ādu, izmantojot ķīmiskus balinātājus. Ādas balināšana var izraisīt nopietnas ādas komplikācijas. Tādēļ, pirms izmēģināt kādu balinošu līdzekli, jums jāzina riski un blakusparādības.
Ķīmisko ādas balināšanas līdzekļu lietošanas riski un blakusparādības
Ķīmiskie balinātāji, tostarp balinošās ziepes, krēmi un losjoni, satur ķīmiskas vielas, piemēram, hidrohinonu, dzīvsudrabu (Hg) un steroīdus, kas var izraisīt nopietnas blakusparādības, piemēram:
- Saindēšanās ar dzīvsudrabu
- Dermatīts (ādas iekaisums, piemēram, izsitumi, nieze, apsārtums un tulznas)
- Eksogēna ohronoze (zili-melna pigmentācija)
- Steroīdu pūtītes (sarkani, sāpīgi izciļņi, balti un melni punkti)
- Nefrotiskais sindroms (nieru darbības veids, kurā bojāti nieru asinsvadi)
Tajā pašā pētījumā pētnieki norādīja, ka hidrohinons var izraisīt DNS bojājumus un imūnsupresīvas reakcijas (imūnsistēmas efektivitātes vai aktivitātes samazināšanās). Viņi arī vērsa uzmanību uz iespējamo paaugstinātu neaizsargātību pret ādas vēzi, ko izraisa jebkādas izmaiņas melanīna ražošanā cilvēkiem, kuri balina ādu, it īpaši, ja viņi dzīvo tropiskos apgabalos ar spēcīgu UV starojumu. Viņi secināja, ka tieša savienojuma izveidošanai ir nepieciešami vairāk pētījumu.
Jums nevajadzētu uztraukties par sejas krāsu, ja vien jums ir veselīga āda. Tomēr mēs saprotam, ka plankumi, plankumi un pigmentācija var jums traucēt. Jūs varat mēģināt izmantot dabiskus mājas aizsardzības līdzekļus, lai samazinātu plankumus un plankumus un izgaismotu ādu. Šie DIY ādas izgaismošanas līdzekļi var pilnībā neizdzēst jūsu plankumus vai tiem ir intensīvs ādas balināšanas vai balināšanas efekts, taču tie nekaitēs jūsu ādai (ja vien jums nav alerģijas pret kādu no sastāvdaļām) un saglabāsit to veselīgu un spilgtu. Pārbaudiet tos.
Ādas balināšana: DIY mājas aizsardzības līdzekļi, lai dabiski izgaismotu ādu
Pirms izmēģināt kādu no šiem līdzekļiem, veiciet plākstera pārbaudi, lai pārliecinātos, ka jums nav alerģijas pret kādu no sastāvdaļām. Tāpat paturiet prātā, ka tie ir dabiski līdzekļi un tiem nebūs intensīva balināšanas vai balināšanas efekta, piemēram, ķīmiskiem balinātājiem.
1. Jogurts
Jogurts (un citi piena produkti) satur pienskābi, kas palīdz izgaismot ādu (4). Arī jogurta uzklāšana uz ādas ir nomierinoša.
Paņemiet ēdamkaroti jogurta un pievienojiet tam šķipsniņu kurkumas. Uzklājiet pastas uz ādas un atstājiet to 15-30 minūtes pirms mazgāšanas. Ievērojiet šo rutīnu vienu reizi dienā.
2. Citronu
Citronā ir C vitamīns, kas kavē melanīna veidošanos un kam ir depigmentējošs efekts (5). Tomēr izvairieties no šī līdzekļa, ja jums ir jutīga āda, jo tā var izraisīt apsārtumu un kairinājumu. Arī citrons padara ādu gaismjutīgu. Pirms šī līdzekļa izmantošanas uzklājiet sauļošanās līdzekli.
Atšķaida ēdamkaroti citrona sulas ar destilētu ūdeni un uzklāj to uz sejas kā toniku. Nomazgājiet to pēc 10-15 minūtēm.
3. Piens
Piens satur pienskābi, kurai ir ādu mazinoša iedarbība (4).
Sajauciet tējkaroti medus ēdamkarote svaigpiena un izklājiet to uz sejas, izmantojot kokvilnas bumbiņu. Atstājiet to uz 15-30 minūtēm un nomazgājiet. Ievērojiet šo rutīnu vienu reizi dienā.
4. Tomāts
Tomātu ēšana var pasargāt jūs no UV staru kaitīgās iedarbības (6). Nav zinātnisku pierādījumu par tā spilgtuma iedarbību uz ādu pēc lokālas lietošanas, taču to parasti izmanto kā mājas līdzekli ādas spilgtumam. Jūs varat pievienot tomātus ikdienas uzturā vai izmantot šādu mājas līdzekli.
Sajauciet ēdamkaroti tomātu pastas ar šķipsniņu kurkumas un mazliet piena. Uzklājiet to uz sejas un pēc 20-30 minūtēm nomazgājiet. Atkārtojiet šo rutīnu trīs reizes nedēļā.
5. Grama milti
Grama milti (vai besāns) ir viena no visbiežāk izmantotajām sastāvdaļām tā skaistuma ieguvumu dēļ. Tas pamatīgi atslāņo un attīra ādu, lai padarītu jūsu ādas toni gaišāku. Tas arī palīdz mazināt iedegumu un taukainību (7).
Lai gramu miltus izmantotu ādas izgaismošanai, sajauciet ēdamkaroti gramu miltu ar rožu ūdeni un uzklājiet pastas uz ādas. Pirms mazgāšanas ļaujiet tai nožūt. Izmantojiet šo līdzekli trīs reizes nedēļā.
6. Kurkuma
Kurkumai piemīt ārkārtas brūču sadzīšanas un antiseptiskas īpašības, tāpēc to parasti lieto ajūrvēdas preparātos, lai ārstētu vairākas ādas kaites. Kurkuma var palīdzēt samazināt pigmentāciju, tumšus plankumus un nevienmērīgu ādas toni, lai iegūtu spilgtu un mirdzošu ādu (7).
Sajauciet pusi tējkarotes kurkumas ar piena krēmu un iemasējiet to uz ādas. Pirms mazgāšanas ļaujiet tai nožūt. Izpildiet šo līdzekli vienu reizi dienā.
7. Sandalkoks (Shwet Chandan vai White Sandalwood)
Balto sandalkoka pulveri lieto ādas alerģiju izārstēšanai. Tam ir arī atvēsinoša un nomierinoša iedarbība uz ādu. Baltais sandalkoka pulveris ir īpaši izdevīgs, samazinot rētu un pūtītes pēdu izskatu, lai piešķirtu jums spilgtāku ādas toni (7).
Sajauciet tējkaroti baltā sandalkoka pulvera ar tējkaroti medus un uzklājiet pastu uz ādas. Nomazgājiet to pēc 20 minūtēm. Izpildiet šo rutīnu trīs reizes nedēļā.
8. Safrāns
Safrāns satur karotinoīdu glikozīdus un terpenoīdus. Tas atvieglo un izgaismo jūsu ādu, lai iegūtu skaidru sejas krāsu un jauneklīgu mirdzumu (7).
Mērcējiet svaigā pienā šķipsniņu safrāna pavedienu un uzklājiet maisījumu ar vates tamponu. Nomazgājiet to pēc 30 minūtēm un ievērojiet šo kārtību vienu reizi dienā.
9. Kartupelis
Kartupeļu sula ir viens no visbiežāk sastopamajiem DIY līdzekļiem ādas problēmu novēršanai. Nav zinātnisku pētījumu, kas pierādītu jebkādu kartupeļu lokālas lietošanas ieguvumu ādai. Tomēr daudzi cilvēki ir izmantojuši kartupeļus un uzskatījuši, ka tie ir izdevīgi tumšiem lokiem, plankumiem un ādas gaišumam.
Sajauciet kartupeļu sulu ar dažiem pilieniem citrona sulas un medu. Uzklājiet maisījumu uz ādas un nomazgājiet to pēc 15-20 minūtēm. Ievērojiet šo rutīnu 2-3 reizes nedēļā.
10. Olu baltumi
Nav pētījumu, kas pierādītu olu baltumu ādu izgaismojošo efektu. Daudzi cilvēki lieto neapstrādātus olu baltumus uz savas ādas, jo viņi uzskatīja, ka tam ir spilgtuma efekts. Tomēr nav ieteicams uz ādas uzklāt neapstrādātu olu, jo tā var saturēt salmonellas.
11. Papaija
Papaija satur C vitamīnu un karotinoīdus, kas var samazināt pigmentāciju un novērst apsārtumu, kad jūs tos lietojat (5), (8). Tomēr daudzi cilvēki izmanto papaiju uz ādas, lai izbalinātu zīmes, plankumus un plankumus.
To var izmēģināt, sajaucot nogatavinātu papaiju ar tējkaroti atšķaidītas citrona sulas un uzklājot to uz ādas. Izmantojiet šo līdzekli reizi dienā.
12. Zemeņu
Zemene satur arī C vitamīnu, kam piemīt depigmentējošas īpašības (5). Tomēr tā aktuālie ieguvumi nav pierādīti.
Lai izveidotu augļu sejas iepakojumu, varat izmantot zemeņu. Sasmalciniet dažas zemenes un sajauciet tās ar pienu. Uzklājiet pastas uz sejas. Pēc izžūšanas nomazgājiet to. Izpildiet šo mājas līdzekli vienu reizi dienā.
13. Lakrica
Lakrica var notīrīt un izgaismot ādu. Tas samazina pārmērīgu melanīna ražošanu un vienmērīgi izplata to visā jūsu ādā, lai mazinātu hiperpigmentāciju. Tas arī novērš UVB izraisītu pigmentāciju. Tomēr ir vajadzīgi vairāk pētījumu, lai pierādītu tā depigmentējošo efektu (9).
Jūs varat sajaukt lakricas pulveri ar sandalkoka pulveri un rožu ūdeni, pēc tam divas reizes vai trīs reizes nedēļā uzklāt pastas uz ādas.
14. Burkāns
Burkāns satur likopēnu un karotinoīdus, kas var palīdzēt samazināt UV izraisītu apsārtumu un saules apdegumus (8). Anekdotiski pierādījumi arī liecina, ka tas var palīdzēt mazināt plankumus un izlīdzināt ādas toni, lai uzlabotu tā izskatu. Lai gan tas prasa daudz laika un regulāru uzklāšanu, tiek teikts, ka burkāns ir atjaunojošs visiem ādas tipiem.
Sajauciet burkānu pastu ar jogurtu un dažiem pilieniem citrona sulas un uzklājiet to uz savas ādas. Izmantojiet šo līdzekli vienu reizi dienā.
15. Auzu pārslas
Auzu pārslas tiek plaši izmantotas kosmētikā un ādas kopšanas līdzekļos, lai panāktu ādas labumu. Tās tekstūra padara to par izcilu pīlingu, kas noņem atmirušās ādas šūnas (10). Tiek teikts, ka auzu pārslas aizsargā jūsu ādu no UV staru kaitīgās ietekmes, piemēram, iedeguma, tumšiem plankumiem un vecuma plankumiem (11). Tomēr auzu pārslu efektivitātei uz ādas ir jāveic papildu pētījumi.
Lai izmantotu auzu pārslu, samaisiet maltas auzu pārslas ar pienu un iemasējiet to uz sejas. Nomazgājiet to, kad tas ir sauss.
Salīdzinot ar ķīmiskajām procedūrām, dabiskās ādas izgaismošanas procedūras prasa ilgāku laiku, lai parādītu rezultātus. Tādēļ jums regulāri jālieto šīs procedūras un jābūt pacietīgam. Ķīmisks ādas balināšanas vai balināšanas līdzeklis var dot tūlītējus rezultātus, bet tas arī sabojās jūsu ādu. Ja jūs vēlaties balināt ādu, nekaitējot tai, izmēģiniet šos dabiskos līdzekļus, lai padarītu ādu gaišāku.
bieži uzdotie jautājumi
Ko es varu izmantot, lai balinātu ādu?
Jūs varat izmantot komerciālus balinātājus, taču tie var sabojāt jūsu ādu. Lai padarītu ādu gaišāku, labāk izmantot dabīgas sastāvdaļas.
Kā dabiski balināt ādu?
Dabiskās sastāvdaļas var tikai palīdzēt izgaismot ādu un var nedot tādus pašus rezultātus kā ķīmiskie balinātāji.
11 avoti
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Maksājot augstu cenu par ādas balināšanu, (2019), Āfrikas atjaunošana, Apvienoto Nāciju Organizācija.
www.un.org/africarenewal/magazine/april-2019-july-2019/paying-high-price-skin-bleaching
- Ādas krāsa, kultūrkapitāls un skaistumkopšanas līdzekļi: ādas taisnīguma produktu izmantošanas izpēte Mumbajā, Indijā, robežas sabiedrības veselības jomā, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5787082/
- Ādas balināšana un Āfrikas un Afro-Karību jūras reģiona iedzīvotāju dermatoloģiskā veselība ASV: jauni norādījumi metodoloģiski stingriem, daudznozaru un kultūras ziņā jutīgiem pētījumiem, dermatoloģijai un terapijai, Springer Open, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5120641/
- Pienskābe, nātrija laktāts un kālija laktāts: apstrāde / apstrāde, Lauksaimniecības mārketinga dienests, Amerikas Savienoto Valstu Lauksaimniecības departaments.
www.ams.usda.gov/sites/default/files/media/Lactic%20Acid%20TR%202015.pdf
- C vitamīns dermatoloģijā, Indijas Dermatoloģijas tiešsaistes žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673383/
- Tomātu pasta, kas bagāta ar likopēnu, pasargā cilvēku no ādas fotokaitēm in vivo: randomizēts kontrolēts pētījums, The British Journal of Dermatology, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20854436
- “Herbal Face Pack sagatavošana un standartizācija uzņēmumā, (2017) Open Dermatology Journal, Bentham Open.
pdfs.semanticscholar.org/1ca2/5c17343fd28d0dfa868e2abd0919f8e986dd.pdf
- Atklājot saikni starp uzturu un ādas novecošanos, (2012), Dermatoendokrinoloģija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3583891/
- Hiperpigmentācijas kosmētikas līdzekļi: kas ir pieejams?, Ādas un estētiskās ķirurģijas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3663177/
- Kāpēc jums vajadzētu salapot seju?, Montānas akadēmija.
www.montanaacademy.edu/why-should-you-exfoliate-your-face/
- Auzu pārslas dermatoloģijā: īss pārskats., (2012), Indian Journal of Dermatology, Venereology and Leprology, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22421643