Satura rādītājs:
- Kas ir jojobas eļļa?
- 10 labākie jojobas eļļas ieguvumi ādai un matiem
- 1. Var palīdzēt ārstēt pūtītes
- 2. Var mitrināt ādu
- 3. Var veicināt matu augšanu
- 4. Var palīdzēt novecot
- 5. Var palīdzēt nomierināt psoriāzi
- 6. Var palīdzēt noņemt aplauzumu
- 7. Vai var sabiezēt skropstas un darboties kā lūpu balzams
- 8. Var ārstēt sēnīšu infekcijas
- 9. Var palīdzēt ārstēt šūpuļa vāciņu
- 10. Var izmantot nagu kopšanā un kopšanā
- Kāda ir jojobas eļļas sastāvs?
- Kā lietot jojobas eļļu
- Kā izvēlēties labas kvalitātes jojobas eļļu
- Jojobas eļļas lietošanas iespējamās blakusparādības un riski
- Secinājums
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
- 21 avots
Jojobas ( Simmondsia chinensis ) eļļa tiek iegūta no jojobas sēklām, krūmiem, kuru dzimtene ir Kalifornijas dienvidos, Arizonas dienvidos un Meksikas ziemeļrietumos. Jojobas eļļa tiek plaši izmantota kosmētikas līdzekļos kā mitrinātājs, pateicoties spējai noturēt mitrumu, neaizsedzot poras.
Jojobas eļļa visbiežāk ir pazīstama ar savām pretnovecošanās un ārstnieciskajām īpašībām ādai un matiem. To lieto arī kā mitrinošu kosmētikas noņēmēju, lūpu balzamu un skropstu kondicionieri.
Lai gan tradicionālajā tautas medicīnā ir ziņots par jojobas eļļas priekšrocībām, pašreizējā zinātniskā literatūra, kas tos atbalsta, ir ierobežota. Tomēr ir pieejami vairāki patenti ar jojobas eļļu kā būtisku sastāvdaļu, kas izpēta tās daudzveidīgās priekšrocības. Šajā rakstā mēs esam apsprieduši jojobas eļļas priekšrocības ādai un matiem. Ritiniet uz leju, lai iegūtu vairāk informācijas.
Kas ir jojobas eļļa?
Kā apspriests, jojobas eļļu ekstrahē no jojobas auga rieksta. Eļļai ir nedaudz riekstu aromāts. Tas satur dažas spēcīgas taukskābes, ieskaitot oleīnskābi, stearīnskābi un palmitīnskābi (1). Sēklas ir ēdamas, un tās bieži izmanto pārtikas eļļas iegūšanai.
Eļļai ir arī cita komerciāla izmantošana. To lieto kā fungicīdu miltrasas apkarošanai. To lieto arī kā vaļu eļļas un tās atvasinājumu (piemēram, cetilspirta) aizstājēju, jo tas ir šķidrs vasks (2). Nākamajā sadaļā mēs esam apsprieduši jojobas eļļas priekšrocības, kas attiecas uz ādas un matu veselību.
10 labākie jojobas eļļas ieguvumi ādai un matiem
Jojobas eļļas mitrinošās un pretiekaisuma īpašības padara to par labu potenciālu ārstēšanu visbiežāk sastopamajām ādas un matu problēmām. Eļļas lietošana ir vienkārša - daži pilieni var ļoti palīdzēt ārstēt pūtītes, sausu ādu un sēnīšu infekcijas. Jojobas eļļa var arī uzlabot matu veselību un izskatu.
1. Var palīdzēt ārstēt pūtītes
Jojobas eļļa ir ļoti izplatīta sastāvdaļa dažādos ādas kopšanas līdzekļos. Pētījumi parāda eļļas pretiekaisuma īpašības (3). Tas satur vaska esterus, kas varētu palīdzēt brūču sadzīšanai un potenciāli palīdzēt pūtītes ārstēšanā (3).
Vācu pētījums parādīja jojobas eļļu saturošu sejas masku ārstnieciskās īpašības. Šīs māla sejas maskas bija daļa no kosmētikas procedūras un varēja ārstēt bojātu ādu un vieglas pūtītes (4).
Jojobas eļļa nav arī komedogēna, ti, tā neaizkavē poras (5). Tas ir ļoti maigs ādai. Tas padara to par labu alternatīvu cilvēkiem ar jutīgu ādu, kurai ir nosliece uz alerģijām.
2. Var mitrināt ādu
Jojobas eļļu bieži lieto ādas mitrinātājos. Eļļa var palīdzēt uzturēt ādas ārējo keratīna slāni. Tas saglabā jūsu ādu elastīgu, jo tā ir mīkstinoša viela (6). Eļļa mitrina ādu, neaizsedzot poras.
Eļļas sastāvs ir līdzīgs dabīgajām eļļām, kas atrodas mūsu ādā. Tādējādi tas pārtrauc pārmērīgu eļļas ražošanu, vienlaikus nodrošinot ādas mitrināšanu. Tas padara eļļu drošu visiem ādas tipiem (īpaši taukainai ādai).
Eļļa ir svarīga sastāvdaļa arī lielākajā daļā ādas mitrinātāju (6). Tā lietošana ir vienkārša. Pēc sejas attīrīšanas un tonizēšanas ielej 5 līdz 6 pilienus eļļas uz plaukstas un ar apļveida kustībām izklāj uz sejas.
Jojobas eļļa var palīdzēt arī rosacejas ārstēšanā. Lai gan nav konkrētu pētījumu, kas atbalstītu šo apgalvojumu, var droši pieņemt, ka jojobas eļļas pretiekaisuma un mitrinošās īpašības var palīdzēt ārstēt šo stāvokli. Pirms eļļas izmantošanas šim nolūkam konsultējieties ar ārstu.
3. Var veicināt matu augšanu
Anekdotiski pierādījumi liecina, ka jojobas eļļas kondicionējošās īpašības var palīdzēt matu augšanai. Jūs varat pievienot jojobas eļļu matu kondicionierim, lai mati būtu mati, bez frizūras. Tas var dot jums papildu aizsardzību pret matu sausumu un matu galu šķelšanos.
Jojobas eļļas mitrinošās īpašības ārstē arī galvas ādas sausumu un blaugznas. Eļļa, kas atrodas eļļā, ir laba jūsu matu un galvas ādas veselībai (7).
Nav konkrētu pierādījumu tam, ka jojobas eļļa stiprina matus. Tomēr eļļa mitrina matu folikulus, un tas var novērst sausumu, kas citādi var izraisīt matu izkrišanu. Patiesībā daudzos šampūnu patentos ir jojobas eļļa (vai tās vasks) kā viena no svarīgākajām sastāvdaļām (8).
Pētījumā alopēcijas (baldness) ārstēšanā kā aromterapijas sastāvdaļu tika izmantota jojobas eļļa kopā ar citām ēteriskajām eļļām (9). Pagaidām to neatbalsta pētījumi. Tāpēc mēs baldness ārstēšanā vai profilaksē iesakām nepaļauties tikai uz eļļu. Lūdzu, sazinieties ar ārstu. Jojobas eļļa satur svarīgas taukskābes, kas to varētu padarīt ārstnieciskas.
4. Var palīdzēt novecot
Eļļas sastāvs sastāv no gariem monopātiskiem esteriem. Tie piešķir eļļai mitruma īpašības. Jojobas eļļas mitrinošās un pretiekaisuma īpašības var arī palīdzēt aizkavēt novecošanās pazīmes. Tie palīdz ārstēt dažādas ādas infekcijas un brūces un var palīdzēt aizkavēt novecošanās pazīmes (10).
Jojobas eļļai ir līdzīga tekstūra kā cilvēka sebumam, un tā var palīdzēt cīnīties ar agrīnām novecošanās pazīmēm, ieskaitot smalkas līnijas un grumbas (11). Šajā aspektā ir vajadzīgi vairāk pētījumu.
Sausa āda ir vēl viena nopietna problēma, kas attīstās līdz ar vecumu. Eļļas mitrinošajām īpašībām šeit var būt preventīva loma. Lielākais jojobas eļļas ieguvums attiecībā uz novecošanos ir tās spēja uzlabot kolagēna sintēzi (12). Šis process uzlabo ādas integritāti un struktūru, kā arī palīdz ātri dziedēt brūces.
5. Var palīdzēt nomierināt psoriāzi
Pētījums parādīja, ka jojobas eļļa var palīdzēt mazināt tazarotīna izraisīto kairinājumu pacientiem ar psoriāzi. Tas arī palielināja tazarotīna (savienojums, ko komerciāli izmanto psoriāzes ārstēšanā) nogulsnēšanos uz ādas (13).
Jojobas eļļas spēja iekļūt dziļi ādā ir noderīga, jo tā palīdz palielināt savienojuma efektivitāti. Tāpēc jojobas eļļa ir lieliska nesēja eļļa, un to plaši izmanto aromterapijā (9).
6. Var palīdzēt noņemt aplauzumu
Jojobas eļļa neaizsprosto. Tādējādi tā ir labāka alternatīva kokosriekstu eļļai, kad runa ir par kosmētikas noņemšanu. Eļļas maigais, mitrinošais un nomierinošais raksturs noņem netīrumus un netīrumus, nenoņemot sejas dabiskās eļļas. Eļļas sastāvs ir tuvāks cilvēka dabiskajam sebumam. Tas palīdz atjaunot eļļas līdzsvaru ādā (10).
7. Vai var sabiezēt skropstas un darboties kā lūpu balzams
Jojobas eļļa ir maiga, un to var lietot ap acu zonu bez jebkādām mierām. Ir daži preparāti, kas izmanto jojobas eļļu skropstu tušas kompozīcijās un skropstu kondicionēšanai (14).
Izmantojot pirkstu galus, ar skropstām noberziet eļļas domuzīmi. Šim nolūkam varat izmantot vates tamponu. Procedūru var izmantot arī uzacu sabiezēšanai.
Anekdotiski pierādījumi liecina, ka jojobas eļļu lieto sasprēgājušu lūpu ārstēšanai. Eļļa tomēr labi uzsūcas ādā un ir izturīga pret iztvaikošanu (atšķirībā no vairuma citu ķīmiski uzlabotu produktu) (15). Jojobas eļļa var radīt brīnumus kā lūpu balzams. Tas var ārstēt sasprēgājušās lūpas un atstāt tās maigas un elastīgas.
Piezīme: Nav pētījumu, kas liecinātu par šo metožu darbību. Šie lietojumi ir balstīti uz anekdotiskiem pierādījumiem.
8. Var ārstēt sēnīšu infekcijas
Tika konstatēts, ka jojobas eļļai piemīt pretsēnīšu iedarbība pret dažādiem patogēniem. Pētījumos jojobas eļļa parādīja efektīvu iedarbību pret dažām sēņu sugām un noteiktiem baktēriju celmiem, tostarp Salmonella typhimurium un E. Coli (16).
Dermatoloģiskie pētījumi arī liecina, ka jojobas eļļa var palīdzēt mazināt iekaisumu, kas saistīts ar sēnīšu infekcijām (17). Lai gan nav tiešu pētījumu, jūs varat izmantot jojobas eļļu, lai ārstētu nagu vai pēdu sēnītes. Katru dienu divas līdz trīs reizes lietojiet dažus pilienus skartajā zonā.
9. Var palīdzēt ārstēt šūpuļa vāciņu
Šūpuļa vāciņš ir garozas un dzeltenīgu zvīņu veidošanās uz mazuļa galvas. To izraisa liekā sebuma ražošana. Nav pētījumu, kas apstiprinātu, ka jojobas eļļa var ārstēt šūpuļa vāciņu. Tomēr tā mitrinošās īpašības un līdzība ar cilvēka sebumu var palīdzēt mazināt simptomus (18). Pirms jojobas eļļas lietošanas uz ādas konsultējieties ar bērna ārstu.
10. Var izmantot nagu kopšanā un kopšanā
Jojobas eļļas mitrinošās īpašības var mīkstināt kutikulas un izmantot naglu kopšanai. Eļļā esošie pretmikrobu savienojumi var arī novērst iespējamās nagu infekcijas. Tomēr tiešie pētījumi šajā ziņā ir ierobežoti.
Nākamajā sadaļā mēs aplūkosim jojobas eļļas sastāvu.
Kāda ir jojobas eļļas sastāvs?
Jojobas eļļā visvairāk ir taukskābes, kas satur oleīnskābi, palmitīnskābi un stearīnskābes (1). Tas satur arī kopproteīnu, kopšķiedru un ierobežojošās aminoskābes, proti, lizīnu, metionīnu un izoleicīnu (19).
Jojobas eļļa ir populāra lietošanai uz ādas un matiem. Gaidāmajā sadaļā mēs esam apsprieduši veidus, kā to izdarīt.
Kā lietot jojobas eļļu
Šī eļļa ir pietiekami maiga, lai to varētu izmantot kā nesēju eļļu. Eļļu var izmantot arī atsevišķi. Istabas temperatūrā jojobas eļļas glabāšanas laiks ir apmēram divi gadi.
- Kā lietot jojobas eļļu uz sejas pret pūtītēm
Daži anekdotiski pierādījumi liecina, ka pūtītes ārstēšanai jojobas eļļu lieto kopā ar bentonīta māliem. Tā kā trūkst reālu pierādījumu par šo metodi, iesakām pirms turpināt konsultēties ar ārstu.
Jūs varat sajaukt vienādas jojobas eļļas un bentonīta māla daļas (pērciet mālu šeit). Kad esat sasniedzis vienmērīgu konsistenci, uzklājiet to uz sejas un kakla. Atstājiet to uz 10 līdz 15 minūtēm un pēc tam nomazgājiet ar parasto ūdeni. Jūs varat sekot šai metodei divas līdz trīs reizes nedēļā. Pēc māla mazgāšanas jūsu āda kādu laiku var izskatīties sarkana. Tādējādi dariet to naktī, pirms dodaties gulēt.
- Kā lietot jojobas eļļu matiem
Jūs varat izmantot jojobas eļļu kā uz nakti atstājamu ārstēšanu vai izmantot galvas masāžai kā karstu eļļas procedūru. Mazgājiet matus kā parasti.
- Kā lietot jojobas eļļu kā kosmētikas noņēmēju
Eļļas izmantošana kosmētikas noņemšanai ir vienkārša. Pievienojiet dažus pilienus jojobas eļļas mitrai kokvilnas bumbiņai un noberziet savu kosmētiku noslogoto ādu. Jūs varat izmantot vairākas kokvilnas bumbiņas, ja jums ir daudz kosmētikas. Jūs varat atkārtot procedūru, izmantojot vates tamponu, lai noņemtu kosmētiku no skropstu līnijām.
Kad esat pabeidzis visas kosmētikas pēdas, noskalojiet seju ar ūdeni. Jūs varat noslaucīt seju ar tīru drānu un pēc tam uz sejas uzklāt dažus pilienus jojobas eļļas.
- Kā lietot jojobas eļļu kā lūpu balzamu
Mazliet eļļas uzvilkšana uz lūpām, pirms sākat lietot kosmētiku, darīs šo triku.
Jojobas eļļas lietošana ir vienkārša. Tomēr ir svarīgi sagādāt labas kvalitātes jojobas eļļu.
Kā izvēlēties labas kvalitātes jojobas eļļu
Pareizās jojobas eļļas identificēšana ir vienkārša. Iet uz 100% organisko jojobas eļļu. Pārliecinieties, ka tā ir auksti presēta (tas nozīmē, ka eļļa nav zaudējusi nevienu labvēlīgo īpašību). Eļļai jābūt arī 100% tīrai. Neizvēlieties eļļu, kas ir sajaukta ar citām eļļām vai rafinēta.
Jojobas eļļas pudeli var iegādāties tuvākajā lielveikalā vai veselības veikalā, vai tiešsaistē vietnē Amazon. Jūs varat sākt to lietot uzreiz, taču ievērojot noteiktus piesardzības pasākumus.
Jojobas eļļas lietošanas iespējamās blakusparādības un riski
Lai gan jojobas eļļa ir droša, dažām personām tā var izraisīt reakcijas. Tāpēc pirms eļļas lietošanas ir svarīgi veikt plākstera pārbaudi.
Vissvarīgākais piesardzības pasākums, kas jums jāievēro, nav eļļas norīšana. Jojobas eļļa satur erukskābi, toksīnu, kas var palielināt sirds slimību risku (2 0). Vietēja lietošana dažiem cilvēkiem var izraisīt nelielas alerģijas (piemēram, izsitumus) (21).
Plākstera testa veikšana var palīdzēt no tiem izvairīties. Ievietojiet 3 līdz 4 pilienus jojobas eļļas uz iekšējā apakšdelma. Pārklājiet laukumu ar lentes paliktni un pagaidiet dienu (24 stundas). Noņemiet lentes paliktni un pārbaudiet ādu zem tā. Ja neatrodat alerģijas pazīmes, jums ir labi iet.
Secinājums
Tiek veikti vairāk pētījumu par jojobas eļļu. No pašreizējiem pierādījumiem mēs varam secināt, ka eļļai ir lielisks potenciāls uzlabot ādas un matu veselību. Jojobas eļļas mitrinošās īpašības padara to par lielisku mitrinātāju un kondicionieri attiecīgi ādai un matiem.
Tam ir nomierinoša iedarbība uz galvas ādu un tas var palīdzēt dziedēt pacientus ar dažādām ādas slimībām, piemēram, ekzēmu, dermatītu, pūtītēm un psoriāzi. Eļļas pretnovecošanās un ārstnieciskās īpašības padara to par universālu sastāvdaļu ādas un matu kopšanā.
Turpmākie pētījumi var atklāt citas svarīgas eļļas iezīmes. Nopērciet eļļu un sāciet to lietot.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vai es varu atstāt jojobas eļļu uz sejas uz nakti?
Tā kā jojobas eļļa nav komedogēna, to var droši atstāt uz nakti uz sejas. Tas palīdzēs atjaunot ādu.
Vai es varu atstāt jojobas eļļu matos uz nakti?
Jā, jojobas eļļu var atstāt matos uz nakti. Tas var kondicionēt matus.
Vai es varu katru dienu lietot jojobas eļļu uz sejas?
Jojobas eļļas molekulārā struktūra ir diezgan līdzīga dabīgajām eļļām, ko ražo mūsu āda. Tādējādi jojobas eļļu var lietot uz jūsu sejas katru dienu.
Cik bieži man jojobas eļļa jālieto uz sejas?
Tas ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, ieskaitot ādas tipu, vecumu un klimatiskos apstākļus. Eļļa ir ļoti maiga ādai. Tādējādi to var lietot ikreiz, kad ādai nepieciešama mitrināšana.
Vai jojobas eļļa ir labāka par argāna eļļu?
Kamēr jojobas eļļa ir labāka ādai, argana eļļa varētu būt labāks variants matiem. Šo eļļu piemērotība ir atkarīga arī no ādas / matu tipa un citiem faktoriem.
Vai es varu atstāt jojobas eļļu uz galvas?
Jā, jojobas eļļas atstāšana uz galvas ādas mīkstinās galvas ādu un palīdzēs apkarot sausumu.
Vai jūs uzliekat jojobas eļļu mitriem vai sausiem matiem?
Jūs varat lietot jojobas eļļu vai nu mitriem, vai sausiem matiem. Tas palīdz sasniegt gludus, bez čokurošanās matus.
Kas ir labāk matiem - jojobas eļļa vai kokosriekstu eļļa?
Tas ir atkarīgs no matu veida. Sazinieties ar matu kopšanas ekspertu.
Vai jojobas eļļa var novērst tumšos lokus?
Tā kā jojobas eļļa ir līdzīga sebumam, tā var atvieglot dabisko dziedināšanu un šūnu atjaunošanos. Tas var samazināt grumbu, tumšo loku un vecuma plankumu parādīšanos. Tomēr šajā aspektā trūkst konkrētu pētījumu.
21 avots
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Lins, Tzu-Kai, Lilija Džonga un Huans Luiss Santjago. "Dažu augu eļļu vietējas lietošanas pretiekaisuma un ādas barjeras atjaunojošā iedarbība." Starptautiskais molekulāro zinātņu žurnāls 19.1 (2018): 70.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5796020/
- Soudant, Etjēns u.c. “Jojobas ekstrakts ir noderīgs, lai uzlabotu ādas barjeras funkcijas.” ASV patents Nr. 9 949 918. 2018. gada 24. aprīlis.
Https://patents.google.com/patent/US9949918B2/lv
- Pazyar, N., et al. "Jojoba dermatoloģijā: īss pārskats." Giornale italiano di dermatologia e venereologia: organo ufficiale, Societa italiana di dermatologia e sifilografia 148.6 (2013): 687-691.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24442052
- Meier, Larissa un citi. "Māla jojobas eļļas sejas maska bojātai ādai un vieglām pūtītēm - perspektīvā, novērošanas izmēģinājuma pētījuma rezultāti." Papildu medicīnas pētījumi 19.2 (2012): 75-79.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22585103
- Kratītājs MA, Amany M B. Jojobas eļļa: jauni līdzekļi cepšanas procesam. Curr Trends Biomedical Eng & Biosci. 2018. gads; 17 (1): 555952.
juniperpublishers.com/ctbeb/pdf/CTBEB.MS.ID.555952.pdf
- Arkete, Demetrios Džeimss G., Džims Brauns un Džons Reinhards. "Sausais mīkstinošais sastāvs, kas sastāv no mononepiesātinātiem jojobas esteriem." ASV patents Nr. 6 432 428. 2002. gada 13. augusts.
Https://patents.google.com/patent/US6432428B1/lv
- Rowe, Peter SN un citi. "Savienojumi un metodes matu augšanas palielināšanai." ASV patents Nr. 10 213 479. 2019. gada 26. februāris.
Https://patents.google.com/patent/US10213479B2/lv
- Amerikas Savienoto Valstu patents: 8343470
- Hejs, Izabella C., Mārgareta Džeimisone un Entonijs D. Ormerods. "Randomizēts aromterapijas izmēģinājums: veiksmīga alopēcijas apgabala ārstēšana." Dermatoloģijas arhīvi 134.11 (1998): 1349-1352.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9828867
- Pazyar, N., et al. "Jojoba dermatoloģijā: īss pārskats." Giornale italiano di dermatologia e venereologia: organo ufficiale, Societa italiana di dermatologia e sifilografia 148.6 (2013): 687-691.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24442052
- Brauns, Džeimss S. u.c. "Cilvēka sebuma imitatori, kas iegūti no botāniskiem avotiem, un metodes to pagatavošanai." ASV patents Nr. 9 289 373. 2016. gada 22. marts.
Https://patents.google.com/patent/USRE44718E1/lv
- Ranzato, Elija, Simona Martinotti un Bruno Burlando. "Jojobas šķidrā vaska brūču ārstnieciskās īpašības: in vitro pētījums." Etnofarmakoloģijas žurnāls 134.2 (2011): 443-449.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21211559
- Nasr, Maha un citi. "Jojobas eļļas sintētiskā retinoīda mīkstais koloidālais nanokrēsls: sagatavošana, raksturojums un klīniskā efektivitāte psoriātiskiem pacientiem." Pašreizējā zāļu piegāde 14,3 (2017): 426-432.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27174314
- Dumousseaux, Christophe un Carole Le Merrer. "Skropstu kosmētikas sastāvs un kondicionēšanas komplekts." ASV patenta pieteikums Nr. 12 / 567,971.
patents.google.com/patent/US20100119467A1/lv
- Kalello, Džozefs Franks un citi. "Metode sašķeltu lūpu ārstēšanai." ASV patents Nr. 6 086 859. 2000. gada 11. jūlijs.
Https://patents.google.com/patent/US6086859A/lv
- Al-Obaidi, Jameel R., et al. "Pārskats par augu nozīmi, biotehnoloģiskajiem aspektiem un jojobas auga audzēšanas problēmām." Bioloģiskie pētījumi 50 (2017).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5571488/
- Šahins, Mostafa u.c. “Jaunie jojobas eļļas bāzes emulsijas želeju preparāti klotrimazola piegādei.” Aaps Pharmscitech 12.1 (2011): 239-247.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3066381/
- Rihards, Vanda, Rebeka Vipple un Ričards Jentiss. "Šūpuļa vāciņa mazināšanas metode un komplekts." ASV patenta pieteikums Nr. 10 / 667,214.
patents.google.com/patent/US20040086477A1/lv
- Perez-Gil, F., et al. “Jojobas (Simmondsia chinensis) atlikušās maltītes ķīmiskais sastāvs un antifizioloģisko faktoru saturs.” Archivos latinoamericanos de Nutricion 39.4 (1989): 591-600.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2490896
- Aleksandrs, J., et al. "Erukskābe barībā un pārtikā." EFSA J 14.11 (2016): 4593.
efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.2903/j.efsa.2016.4593
- Di Berardino, L., et al. "Jojobas kontaktdermatīta gadījums." Kontaktdermatīts 55.1 (2006): 57-58.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16842559