Satura rādītājs:
- Kas ir Konjac sūklis?
- Kāpēc darbojas konjaka sūklis?
- Kā lietot Konjac sūkli
- Kā rūpēties par Konjac sūkli
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vai jūs esat pieķērušies savāda izskata sūklim Ulta vai Sephora ejās un domājāt, kas tas ir? Vai tas ir parādījies arī jūsu Insta plūsmā? Ja jā, izskatās, ka esat saskāries ar Konjac Sponge.
Skaistuma emuāru autori visā pasaulē to ir izvēlējušies. Un, vienreiz, tā nav nejauša iedoma, ko skaistumkopšanas industrija cenšas mums izspiest kaklu. Šis 100 gadus vecais ādas kopšanas līdzeklis ir organisks un dabīgs, un tas mainīs jūsu sejas tīrīšanas veidu. Lasiet tālāk, lai uzzinātu visu par šo burvju sūkli!
Kas ir Konjac sūklis?
Konjac sūklis ir ķermeņa un sejas tīrīšanas sūklis, kas izgatavots no Konnyaku auga saknēm. Šī auga dzimtene ir Āzijas kontinents, un tā galvenokārt atrodas Japānā. Faktiski konjac šķiedras pastāv jau vairāk nekā 100 gadus. Šīs šķiedras ir pilnīgi organiskas un piemērotas visiem ādas tipiem.
Kaut arī daži konjac sūkļi ir izgatavoti no ziloņu jama, lielākā daļa no tiem ir izgatavoti no konjac auga. Konjac pulveri sajauc ar kalcija hidroksīdu, silda, sasaldē un žāvē, lai iegūtu sūklim līdzīgu materiālu. Šo sūkli var veidot dažādās formās. Mazie sūkļi ir paredzēti sejai, bet lielie - ķermenim.
Jums noteikti jābrīnās, kas ir īpašs vienkāršā uz augu bāzes izgatavotā sūkļa? Jūs būsiet pārsteigts, uzzinot visas lieliskās lietas, ko tā dara jūsu ādai. Pārbaudiet nākamo sadaļu, lai uzzinātu vairāk!
Kāpēc darbojas konjaka sūklis?
- Konjac ir bagāts ar vitamīniem A, B, C, D un E, olbaltumvielām, minerālvielām, antioksidantiem un neaizvietojamām taukskābēm, kas ir noderīgas jūsu ādai. Tas ir arī pilnīgi organisks un nesatur sintētiskas sastāvdaļas.
- Sūkļa tekstūra ir maiga, bet rupja, kas ir lieliski piemērota ikdienas pīlingam. Sūkļa sārmainā īpašība palīdz uzturēt jūsu ādas pH līdzsvaru.
- Konjac sūkļi satur sastāvdaļas, piemēram, aktivēto kokogli, sarkano mālu un zaļo tēju, kas ir ļoti noderīgas jūsu ādai.
- Dažādiem ādas tipiem ir pieejami dažādi konjac sūkļu veidi.
- Konjac ir ārkārtīgi maigs, tāpēc piemērots visiem ādas tipiem. Tas palīdz notīrīt baktērijas no pūtītēm pakļautās ādas augšējā slāņa. Tas maigi pīlē jutīgu ādu, neizraisot apsārtumu. Tas arī palīdz mazināt sausos plankumus uz ādas.
Vai tas izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība? Es jums apliecinu, ka tā nav! Apskatīsim, kā jūs varat izmantot konjac sūkli, lai iegūtu apbrīnojamu ādu.
Kā lietot Konjac sūkli
- Pirms lietošanas konjac sūkli iemērciet bļodā ar ūdeni apmēram 10-15 minūtes. Tas mīkstinās sūkli. Pirms sākat to lietot, izspiediet lieko ūdeni.
- Neatkarīgi no tā, vai lietojat to uz sejas vai ķermeņa, atcerieties to kādu laiku iemērc ūdenī.
- Izmantojiet sejas skrubi kopā ar konjac sūkli, lai seju atslāņotu ar apļveida kustībām. Tas ir ideāls veids, kā maigi noņemt atmirušās ādas šūnas.
- Jūs varat izmantot arī konjac sūkli ar sejas mazgāšanu. Paņemiet dimetānnaftalīna lielumu sejas mazgāšanai un iemaisiet to uz sejas. Pēc tam minūti masējiet seju ar sūkli, pirms noskalojat sejas mazgāšanas līdzekli. Pēc tam izmantojiet toniku un mitrinātāju.
- Nomainiet savu lufu ar konjac sūkli, lai mazgātu un masētu ķermeni. Tas atbrīvojas no iedeguma, uzlabo asinsriti, samazina sausumu un pārslas, kā arī mīkstina ādu.
- Lai mazinātu pelēcīgumu, varat to noberzt uz ceļiem un elkoņiem.
Jā, konjac sūkļi var pilnībā pārveidot jūsu ādas kopšanas rutīnu (un ādu!). Bet, lai no tām maksimāli izmantotu, jums par tām jārūpējas labi. Lūk, kā jūs varat rūpēties par savu konjac sūkli.
Kā rūpēties par Konjac sūkli
Shutterstock
- Pēc katras lietošanas konjac sūkli noskalojiet ar ūdeni un ļaujiet tai nožūt vēsā vietā.
- Mērcējiet sūkli karstā ūdenī reizi nedēļā, lai to kārtīgi notīrītu.
- Konjac sūklis sāk sadalīties un zaudēt savu formu apmēram pēc 6-7 nedēļām. Jūs arī nevarēsiet no tā izspiest ūdeni. Tāpēc nomainiet to šajā laika periodā.
- Jūs varat kompostēt lietotos konjac sūkļus, jo tie ir bioloģiski noārdāmi.
Sākot lietot konjac sūkli, jūs nekad neatgriezīsities pie citām tīrīšanas sukām vai mazgāšanas lupatām. Tas būs lielisks papildinājums jūsu kosmētikas skapim, nemaksājot bumbu. Ja jums joprojām ir kādi jautājumi, nometiet ziņojumu zemāk esošajā komentāru sadaļā, un mēs sazināsimies ar jums!
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Kā jūs dezinficējat konjac sūkli?
Konjac sūkli var dezinficēt trīs veidos:
- Pēc visu ziepju izskalošanas ielieciet to rāvējslēdzējā un uzglabājiet ledusskapī.
- Dažas minūtes mērcējiet sūkli karstā ūdenī (nevis vārot) un atstājiet to nožūt.
- Jūs varat arī ievietot sūkli stikla traukā, kas ir pilns ar ūdeni, un 30 sekundes to ievietot mikroviļņu krāsnī.
Vai konjac sūkļus var izmantot pīlingam?
Jā! Faktiski konjac sūklis ir pazīstams ar savām maigajām pīlinga īpašībām un visu jūsu sejas uzkrāto mirušo ādas šūnu notīrīšanu.