Satura rādītājs:
Kurš gan nav dzirdējis šo populāro teicienu “ābols dienā, turiet ārstu prom”! Patiešām, ābols ir pilns ar barības vielām. Šis saldo un aso augļu mutē laistošais auglis tiek dievināts visā pasaulē, ņemot vērā tā daudzveidīgo uzturvērtību. Tomēr vai zinājāt, ka ābolu miza ir tikpat barojoša kā mīkstums? Ābolu āda ir pildīta ar vairākiem veselības un ādas kopšanas ieguvumiem. Tas ir ideāls ēdiens tam, kurš vēlas ātri samazināt lieko ķermeņa svaru. Faktiski daudziem no mums nav zināms, ka galvenā ābolu uzturvielu daļa atrodas tikai ābolu mizā. Tāpēc nemetiet mizu nākamreiz, kad jums būs šis brīnuma auglis.
Ābolu mizas uztura fakti
Ābolu miza ir ābolu barības vielu krājums. Persona, kura atstāj mizu, kamēr tai ir ābols, nespēj izbaudīt augļa faktisko uzturvērtību. Šeit ir daži dati par uzturvērtības faktiem par ābolu mizu.
Servēšanas lielums: 1 vidēja ābola miza
Enerģija: 18 kcal
Kalorijas no taukiem: 0 kcal
Kopējais tauku daudzums (% no RDA)
Piesātinātie tauki: 0gm
Trans-tauki: 0 gm
Polinepiesātinātie tauki: 0 gm
Mononepiesātinātie tauki: 0 gm
Holesterīns: 0 mg
Nātrijs: 0 mg
Kālijs: 25 mg – 1%
Kopējais ogļhidrātu daudzums: 1 gm - 0%
Diētiskās šķiedras: 2 gm - 4%
Olbaltumvielas: <1 gm - 0%
C vitamīns - 1%
A vitamīns - 1%
* Ābolu mizā ir arī citi vitamīni un minerālvielas, kā arī nelielos daudzumos.
Ābolu mizas uzturvērtība
Ābolu miza ir bagātīgs galvenokārt visu veidu vitamīnu avots. Starp visiem vitamīnu veidiem, kas atrodas ābolu mizā, A un C vitamīna daudzums ir lielāks nekā citiem. Ilinoisas universitātē veiktais pētījums nāca klajā ar secinājumu, ka puse no ābola C vitamīna ir tikai tās ādā.
1. Lai gan A vitamīns ir lieliski piemērots redzei un ādai, C vitamīns ir vislabākā barības viela imunitātes stiprināšanai. Tas pats vitamīns ir ļoti labs arī ādas veselībai. Papildus šiem vitamīniem ābolu mizā ir arī daudz K vitamīna un folātu. Vitamīns, ko sauc par holīnu, kas atrodas ābolā, ir ļoti noderīgs jaunu ķermeņa šūnu veidošanai.
2. Ābolu miza ir vienlīdz laba minerālvielās. Tas ir ļoti bagāts ar kalciju un fosforu. Turklāt ābolu mizā ir pietiekams daudzums cinka, nātrija un magnija. Dzelzs daudzums ābolā ir apmierinoši augsts, tāpēc anēmiskiem pacientiem tas ir veselīgs ēdiens. Sievietēm, kas gaida, bieži tiek nozīmēts ēst šos augļus pietiekamā daudzumā folijskābes un dzelzs daudzuma dēļ. Kalcijs un dzelzs ir noderīgi arī kaulu un zobu veselībai.
3. Ābolu miza ir ievērojams pārtikas šķiedras avots. Ābolu mizā esošā šķiedra ir gan šķīstošā, gan nešķīstošā formā. Apmēram divas trešdaļas ābolu šķiedras ir tikai mizā. Šķiedrvielu klātbūtne padara to par ideālu svara zaudēšanas augli. Tas ir vērsts uz ķermeņa tauku audiem, lai izkausētu, un efektīvi attīra imūnsistēmu. Regulāra ābolu ēšana ar ādu ir laba arī ērtai zarnu kustībai. Tas palīdz uzturēt veselīgu sirds un asinsvadu un gremošanas sistēmu.
4. Ābolu mizas ir lielākais dabisko antioksidantu avots. Ja jūs meklējat augļus, kas atrodas antioksidantu fotoķīmisko vielu, piemēram, fenolskābes un flavonoīda, virsmā, droši uzņemiet ābolu. Antioksidanti darbojas kā sārņi no piemaisījumiem, brīvajiem radikāļiem un destruktīvām molekulām. Ābolu miza efektīvi iedarbina brīvos radikāļus, kas bieži noved pie veselības traucējumiem. Tāpēc katru dienu ēst ābolu ir ārkārtīgi svarīgi, lai pretotos tādām slimībām kā sirdslēkme un diabēts.
5. Nesenais Ilinoisas universitātes pētījums atklāj, ka ābols satur savienojumu, ko sauc par triterpenoīdu, kas spēj cīnīties ar kaitīgām vēzi radošām šūnām. Ābolu miza efektīvi samazina aknu, krūts un resnās zarnas vēža risku.
Ceru, ka sapratāt ābolu mizas uzturvērtības priekšrocības. Mēs labprāt izlasītu jūsu atsauksmes un viedokļus. Tāpēc, lūdzu, dalieties mums ar atsauksmēm.