Satura rādītājs:
- # 1 - Hatha joga
- # 2 - Vinjasa plūsma
- # 3 - Ajengaras joga
- # 4 - Bikrama joga
- # 5 - Aštanga joga
- # 6 - Jivamukti joga
- # 7 - Kundalini joga
- # 8 - Anusara joga
- # 9 - Iņ joga
Pasaulē ir divu veidu cilvēki - tie, kas strādā, un tie, kas nē.
Bet, ja jūs patiešām strādājat, šeit ir dažas pārdomas. Daudzu gadu treniņš kopā ar labu, tīru uzturu darbojas jūsu labā. Bet jūsu ķermenim vajag vairāk, un tāpēc jums ir jāpieņem joga. Joga nav tikai treniņš; tas ir dzīvesveids. Tas savieno jūsu ķermeni, prātu un dvēseli ar Vispārējo Apziņu.
Kaut arī joga ietver līkločus, stiepjas un saliekumus, kā arī sarežģītu un intensīvu elpošanas rutīnu, tie ir tikai šīs skaistās dzīves izpausmes virspusējie aspekti. Tas ieaudzina disciplīnu un žēlastību un līdzsvaro mūsu enerģiju un emocijas.
Sadhguru Jaggi Vasudev no Isha jogas saka: "Jogas zinātne ir ne tikai ķermeņa locīšana, bet arī galvenais instruments cilvēka spēju uzlabošanai un funkcionēšanai ķermeņa un prāta augstākajā virsotnē."
Ja tas viss ir pietiekami iedvesmojis nodarboties ar jogu, ieskatieties dažādos jogas rutīnas veidos un tajā, ko jums vajadzētu sagaidīt stundās. Joga ir tik daudzpusīga - tajā ir kaut kas ikvienam.
# 1 - Hatha joga
Attēls: Shutterstock
Hatha ir sanskrita vārds, kas nozīmē spēku. Tas parasti ietver prakses fiziskos aspektus. Tā ir visu jogas nodarbību māte. Šajā kategorijā ietilpst visas pārējās apakšgrupas.
Hatha jogas nodarbība parasti notiek lēnā tempā un neseko plūsmai. Šī nodarbība ir lieliski piemērota iesācējiem, jo tā maigi mudina jūs uz jogu. Ja esat pieredzējis jogs, šī klase darbojas kā lieliska atpūta. Šī nodarbība ir saistīta ar pamatiem. Tas iemāca, kā elpot; tas māca arī pozas, meditācijas un relaksācijas paņēmienus. Ja jūs esat jauns jogas lietotājs, vispirms, iespējams, vajadzētu reģistrēties Hatha jogas nodarbībā.
# 2 - Vinjasa plūsma
Attēls: Shutterstock
Šis jogas stils prasa, lai jūs koordinētu elpu ar kustību, un uzsver uzsvaru uz pozu plūsmas radīšanu, vienmērīgi pārejot no vienas uz otru. Vinyasa burtiski nozīmē savienojumu. Savas kustības jāsavieno ar ieelpu vai izelpu. Jūs varētu izmantot šo stilu, izmantojot Surya Namaskar, līdzsvarojošās pozas, aizmugures vai sēdošās pozas. Treniņš beidzas ar Savasanu.
Šīs klases pamatā ir skolotāja radošums, un tai nav stingras un ātras struktūras. Dažreiz šajos kursos tiek iestrādāts garīgums, ar domu meditāciju un daudzināšanu. Citi instruktori uzskata, ka tas ir atlētisks. Reģistrējoties šajā klasē, jūs varat izvēlēties visu, kas jūs interesē.
Šī kategorija var būt lēna un maiga vai ātra un intensīva, atkarībā no jūsu līmeņa. Sākotnēji kā iesācējam jums vajadzētu meklēt lēnāku klasi un pēc tam pāriet uz ātru.
# 3 - Ajengaras joga
Attēls: Shutterstock
Šis jogas stils ir vērsts uz izlīdzināšanu. Klasē nav gluži tādas plūsmas, kā Vinyasa stilā. Katra poza Ajengarā ir intensīva, un elpojot to vajag turēt ilgu laiku un paplašināt. Šis jogas stils darbojas ar ļoti daudziem rekvizītiem, piemēram, siksnām, blokiem un segām.
Tiem, kuriem patīk iedziļināties detaļās un intensīvi just un mācīties pozu, šī ir jūsu izvēle! Šī klase darbojas arī tiem, kam ir traumas un hroniskas problēmas. Šis stils mēdz ņemt vērā visus ierobežojumus un, savukārt, padara jūs stabilu, elastīgu un spēcīgu.
# 4 - Bikrama joga
Attēls: Shutterstock
Šis jogas stils ir Hot-Hot-Hot! Ja jūs to izmēģināt, jūs noteikti to izsvīdīsiet. Bikrama joga parasti tiek veikta telpā, kas tiek sasildīta līdz 40 grādiem pēc Celsija, ar 40% mitrumu. Ideja ir to izsvīst. Tas sazarojas no Vinyasa stila. Tātad Bikram jogas nodarbībā jūs praktiski praktizēsiet asanu, saskaņojot to ar savu elpu.
Dibinātājs Bikrams Čoudhurijs formulēja 26 pozu secību ar pārliecību, ka tas sistemātiski izaicina katru ķermeņa daļu, vai tie būtu muskuļi, vēnas, saites vai orgāni.
# 5 - Aštanga joga
Attēls: Shutterstock
Šo jogas stilu tautā sauc par Spēka jogu, un tas tiek uzskatīts par mūsdienu klasiskās jogas versiju. K. Pattabhi Jois ierosināts, šī jogas forma arī sasaista kustību ar elpu, taču kustības ir precīzāk definētas. Jūs maigi progresējat ar katru asanu, un katra darbība tiek praktizēta ar apgāšanos.
Jūs sākat ar Sākumskolas sēriju, un, kad esat to apguvis, jūs pāriet uz nākamo līmeni. Lai virzītos uz priekšu, nepieciešami gadi, bet uzmanība vienmēr tiek pievērsta pozām, nevis progresēšanai.
Ja būšana strukturētā, jaudas pilnā praksē ir jūsu lieta, šis stils ir domāts jums.
# 6 - Jivamukti joga
Attēls: Shutterstock
Šī jogas forma ir daudz vairāk nekā prakse - tas ir dzīvesveids. Tas ietver ētiskus, garīgus un fiziskus aspektus. Šaronas Gannonas un Deivids Life formulētais šis jogas stils runā arī par to, ka esi uzmanīgs pret apkārtējo vidi, tāpēc tev jābūt laipnam pret dzīvniekiem un jākļūst par vegānu. Šīs metodes pieci vissvarīgākie aspekti ir Šastra (Svētie Raksti), Bhakti (uzticība), Ahimsa (nekaitē), Nada (mūzika) un Dhjana (meditācija).
Tipiskā klasē jūs sāktu, nosakot nodomu, kam sekotu daudzināšana un pēc tam elpošanas apziņa. Tas ietver Vinjasa kustības un beidzas ar relaksāciju un meditāciju. Šis jogas stils ir pilnīga pakete, kas ietver garīgumu ar fiziskām priekšrocībām. Ja tas izklausās interesanti, jums tas ir jāizmēģina!
# 7 - Kundalini joga
Attēls: Shutterstock
Šī jogas forma sakņojas čakrās. Tas koncentrējas uz pamatdarbu un elpu, ti, pranajamu. Tās mērķis ir atvērt prātu un labāk apzināties savu prātu un ķermeni.
Šis ir viens no garīgajiem jogas stiliem, kas ietver arī daudz meditācijas. Skandināšana, meditācija, mudras un elpošana veido šī jogas stila pamatu. Šī klase mēdz būt fiziski prasīga. Tas ir arī garīgi izaicinošs. Bet, kad jūs nokļūsiet gropē, Kundalini joga noteikti mainīs jūsu dzīvi.
# 8 - Anusara joga
Attēls: Shutterstock
Šis jogas stils ir ārkārtīgi optimistisks. Tas koncentrējas uz pacēlumu un ir garīgākais no visām jogas tehnikām. To iemieso “sirds svētki”. Tā ir salīdzinoši jauna jogas forma, kuru 1997. gadā uzsāka Džons Draugs. Tas koncentrējas uz gaismas meklēšanu sevī.
# 9 - Iņ joga
Attēls: Shutterstock
Šis jogas stils ir lēns. Paredzams, ka jūs katru pozu turēsiet vismaz piecas minūtes. Ir teikts, ka, to darot, jūs uzsverat ķermeņa saistaudus, un tas palīdz palielināt cirkulāciju un elastību. Šis jogas stils ir paredzēts, lai uzlabotu qi (dzīvības enerģiju) organismā. Parasti jūs praktizētu šo stilu apsildāmā telpā, lai tas palīdzētu paplašināt muskuļus un padarīt tos elastīgākus. Interesanti, ka šo jogas formu aizsāka taoistu jogas skolotāja un cīņas mākslas eksperte Polija Zinka.
Šāda veida joga ir paredzēta tiem, kam patīk izaicināt savu prātu. Jūs kļūsiet pacietīgāks un pārdomāti koncentrēsieties uz elpošanu. Šis jogas stils ir neticami relaksējošs.
Mēs ceram, ka dažādu jogas veidu pārskats ir pietiekami iedvesmojis, lai izvēlētos vienu. Labākās formas izvēle atkarībā no jūsu interesēm būs ne tikai jautra, bet arī parādīs labāko sevī gan fiziski, gan garīgi. Tāpēc bez liekas piepūles pieņemiet jogu savā dzīvē ne tikai kā treniņu, bet arī kā dzīvesveidu!