Satura rādītājs:
- Kas jāvelk piemiņas dienestam: Dos un Don't
- Dos
- Nedrīkst
- Kas sievietēm jāvalkā bērēs: vadlīnijas
- Apbedīšanas tērps ziemai
- Bēru tērps vasarai
- Reliģiskās paražas bērēs
- Kas vīriešiem jāvalkā bērēs
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Zaudēt mīļoto cilvēku nekad nav laba sajūta. Kāpēc mums tad vajadzētu apspriest, ko vilkt uz bērēm?
Dzīve ir negodīga, un notiek nelaimīgais - tātad mums ir jāapzinās. Apmeklēt to cilvēku bēres, kurus zaudējām, ir cieņpilns veids, kā viņus izsūtīt. Tas jādara godam.
Tāpēc ir svarīgi saglabāt cieņu, atbilstoši saģērbjoties. Ir labi būt informētam - un šajā rakstā mēs apspriedīsim visu, kas jums jāzina.
Kas jāvelk piemiņas dienestam: Dos un Don't
Shutterstock
To sauc par piemiņu, kad dievkalpojums notiek bez mirušā ķermeņa. Parasti tas notiek nedēļas (vai pat dažus mēnešus) pēc personas aiziešanas mūžībā. Tā kā tā ir pulcēšanās kāda cilvēka piemiņai, tā tiek uzskatīta par mazāk formālu nekā parastas bēres.
Ģērbšanās etiķete pārāk neatšķiras - lai arī tā ir relaksētāka un neformālāka. Valkājiet drēbes, kas viegli saskaras ar acīm - piemēram, pasteļkrāsas, nokrāsas vai balti baltas krāsas. Gadījumā, ja neesat pārliecināts, vienmēr ir labāk iet uz oficiālu apģērbu. Jūs varat lūgt apkārt savā ģimenē, lai izprastu viņu pulsu un tradīcijas.
Dos
- Pieturieties pie melnām, pasteļainām, pieskaņu vai citām vājām krāsām.
- Bikses un topi, tumši mazgāti džinsi un gaišas krāsas krekli
- Viena gabala kleitas - plūstošas, formālas vai garas
- Slēgti apavi, sandales, apavi vai zābaki
- Šalles vai šalles
Nedrīkst
- Apbēdināti džinsi
- Kleitas un svārki ar milzīgiem šķēlumiem (kaut arī piemiņas vietas tiek uzskatītas par neformālām)
- Viltīgas kurpes, zābaki vai sandales
- Smags grims vai skaļas rotaslietas
- Dzīvnieku vai bezkaunīgas drukas drēbes
- Atklājot drēbes, iegremdētas izgriezumus vai caurspīdīgus tērpus
- Siksnas bez siksnām vai spageti
Kas sievietēm jāvalkā bērēs: vadlīnijas
Shutterstock
Sievietēm vispārējā etiķete jau sen ir melna kleita vai tērpa uzvalks. Tomēr lietas mainās, un bēru apģērbs tagad ir daudz atvieglinātāks, ja vien jūs esat cieņpilns.
Ja rodas šaubas - vienmēr jautājiet konservatīvajai vai tradicionālajai pusei vai paliecieties tai pretī un ievērojiet oficiālu bēru apģērbu. Šeit ir citas vadlīnijas, kas palīdzēs:
- Centieties pēc iespējas vairāk piesegt savu ķermeni. Izvairieties no apģērbu, kas atklāj ādu. Ja izvēlaties svārkus vai kleitas, tiem jābūt zem ceļgaliem. Derētu tērpi, piemēram, svārki vai bikškostīms, svinīgas vai pusformālas kleitas, svārki ar zīda vai šifona džemperi, bikses vai bikses un topi ar piedurknēm, kleita bez piedurknēm vai tops ar lakatu, zīda šallēm vai pashmina.
- Valkājiet ērtas un pienācīgas kurpes.
- Jums nav jābremzē ar galvu par kleitu, kas jāvelk bērēs. Vienkārši saglabājiet to vienkārši un vienkārši. Ļaujiet savām jūtām vadīt jūs.
- Ja jums ir īpaša saikne ar mirušo, dalieties tajā ar visiem bērēs. Pajautājiet ģimenei, vai varat valkāt kaut ko tādu, kas jums ir uzdāvināts, pat ja tas dažreiz neattiecas uz apģērba kodu. Šādi žesti ir izņēmumi. Galu galā jūs svinat mirušo - lai kas tam būtu vajadzīgs.
- Jūsu nodomi ir vissvarīgākie. Pat ja kaut ko netīšām valkājat, runājiet ar ģimeni. Cilvēki ir saprotoši un pretimnākoši. Neviens nebūs kritisks vai vērtēs jūsu raksturu.
Apbedīšanas tērps ziemai
Noteikumi par to, ko jūs valkājat iekšpusē, ziemas bērēs (ja tas notiek telpās) gandrīz nemainīsies. Jums ir vēl dažas detaļas, kurām jāpievērš uzmanība slāņošanās laikā. Izvēlieties neitrālas vai melnas krāsas tranšejas vai garās jakas, necaurspīdīgus legingus un ziemas zābakus.
Tas pats noteikums attiecas uz šallēm, cimdiem, cepurēm vai citiem piederumiem, kurus plānojat valkāt. Turieties prom no krāsu bloķēšanas vai kontrasta krāsām. Lietainām dienām varat nēsāt cepuri vai lietussargu.
Sievietes var pieturēties pie klasiskā vilnas mēteļa - vēlams melnā, pasteļtošā vai maigā krāsā. Olīveļļa, tumši zila, tumši zila, brūna, rūtaina vai pleds ir arī pieņemama virsdrēbe. Tā kā ir ziema, neizbēgami ir tādi piederumi kā cimdi, šalles, cepures vai citi aizsargslāņi. Saglabājiet tos siltos toņos un zemu taustiņu. Vienkārša pērļu ķēde vai auskari ir piemērotas rotaslietas.
Bēru tērps vasarai
Dažās pasaules daļās vasaras var kļūt nepatīkami karstas. Turieties pie plūstošiem, gaisīgiem un gludiem audumiem. Izvēlieties oficiālu apģērbu, ja vien ģimene nav norādījusi citādi vai saskaņā ar mirušā lūgumu. Kleitai vajadzētu nokrist uz ceļiem vai nedaudz zemāk.
Nestaigājiet valkājot šorti vai flip flops. Pieļaujamas sandales ar siksnām - labāk ir aizvērtas kājas. Nav ādas, kas atklātu drēbes. Tā kā ir vasara, vislabāk turēties tālāk no spageti siksnām un apģērba, kas ir figūru apskauts vai caurspīdīgs.
Ja apkalpošana notiek ārpus telpām, nēsājiet līdzi saulesbrilles un lietussargu. Uzmanieties, ka saulesbrillēm jābūt vienkāršām un ne pārāk uzmundrinošām (un lietussargs ir melns). Sazinieties ar ģimeni vai kādu citu personu, kuru pazīstat, vai ir atļautas gaišākas krāsas.
Reliģiskās paražas bērēs
Dažādas valstis un kultūras sēru krāsas uztver atšķirīgi. Eiropiešiem melnā krāsa ir sēru krāsa, savukārt ķīniešiem tā ir balta. Cilvēki dažās Ķīnas daļās arī valkā atsevišķas krāsas atkarībā no attiecībām, kuras viņiem ir kopīgas ar mirušo. Ir arī interesanti uzzināt, ka tādas valstis kā Ēģipte un Meksika bērēs valkā dzeltenu krāsu. Kamēr korejieši ģērbjas zilā krāsā, taizemieši valkā purpursarkanu.
Savukārt Indija uzskata, ka sēras vai bēru apmeklēšanai ir jāvalkā balta krāsa. Cilvēki ir redzami baltā krāsā valkājot tradicionālos indiešu tērpus, piemēram, saree, salwar, kurtas utt. Tātad, jā, ir daudz atšķirību.
Dažiem no mums tas var šķist triviāls, taču ir svarīgi, lai mēs visi zinām par šīm atšķirībām. Nezināšana nav svētlaime. Tā kā iesaistītajām ģimenēm tas ir ļoti jutīgs jautājums, jūs nevēlaties darīt neko tādu, kas varētu viņus aizskart vai ievainot. Es to teikšu vēl pēdējo reizi - atcerieties, ka labāk noliecieties formālās puses virzienā. Vai vismaz pajautājiet!
Kas vīriešiem jāvalkā bērēs
Tradicionālais apģērba kods visilgāk ir bijis uzvalks. Tumšas krāsas, piemēram, melna, pelēka, tumša vai zila, ir labas. Šie lieliski sader ar apkaklīšu kreklu un kaklasaiti.
Laiki mainās, un cilvēki virzās prom no konservatīvā apģērba, ja vien tas nav neformāls. Arī biznesa gadījuma cilvēki strādā. Jūs varat izvēlēties valkāt bikses ar vājiem krāsainiem apkaklīšu krekliem. Kaklasaite nav piespiešana. Un beigās, ja neesat pārliecināts, sazinieties ar ģimeni vai kļūdieties tradicionālajā pusē.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Kāpēc mēs bērēs valkājam melnus?
Melnās krāsas sērās valkāšana atgriežas Romas impērijas laikos. Tas turpinās no renesanses, 19. gadsimta līdz mūsdienām. Tas mainās dažādās ticībās, valstīs un kultūrās, taču lielākoties melnā krāsa tiek uzskatīta par sēru simbolu.
Vai jūs bērēs varat valkāt baltu?
Lai gan Ziemeļamerikas un Eiropas valstis bērēs valkā melnu krāsu, austrumu kultūrās, piemēram, hinduismā, budismā utt., Baltā krāsa joprojām ir sēru un miera krāsa. Tātad tas ir relatīvs un atkarīgs no jūsu apmeklēto bēru / dievkalpojuma veida.
Kas jāvalkā bērēs, ja ne melns?
Jebkas tumšs vai vienkrāsains. Kaut kas tumši pelēkā, brūnā, taupe vai tumši zilā krāsā darbojas labi.
Vai es varu bērēs valkāt bikses vai bikses?
Jā, formālās bikses vai bikses ir labas, ja vien tās ir vienkāršas un taisnas. Ļaujiet viņiem nebūt retro, bezgaumīgiem vai satrauktiem.
Vai melna kleita ar polku punktu pašdizainu ir kārtībā?
Kamēr punktiņi ir pašizveidoti un mazi, tam jābūt labi. Punkti nedrīkst būt pārspīlēti vai pārspīlēti.
Vai baltas, gandrīz baltas vai pasteļkrāsas tiek uzskatītas par piemērotām bērēm?
Tas ir saistīts ar kultūru, tradīcijām un valsti, kurā atrodaties, vai no kurienes ir mirušais. Dažādām kultūrām tas darbojas atšķirīgi. Balta vai gandrīz balta ir krāsa, ko valkā dažas valstis. Bet pasteles varētu būt specifiskas un valkātas tikai tāpēc, lai uzliktu mirušā lūgumu. Tātad, lūdzu, jautājiet apkārt.