Satura rādītājs:
- Satura rādītājs
- Kas ir Neroli eļļa? No kurienes tas nāk?
- Ko Neroli eļļa dara jūsu ķermenim?
- 1. Cīnās ar trauksmi
- 2. Samazina pūtītes un atjauno ādu
- 3. Kontrolē hipertensiju un iekaisumu
- 4. Atbrīvo menstruāciju krampjus un menopauzes simptomus
- Kādas ir Neroli eļļas aktīvās sastāvdaļas?
- Kā lietot Neroli eļļu
- Vai Neroli eļļai ir kādas blakusparādības?
Kopš neatminamiem laikiem ziedi ir pazīstami ar reliģisko nozīmi un estētisko pievilcību. Tradicionālā medicīna arī izmantoja eksotiskas zaļumus un to ekstraktus, īpaši eļļas, lai ārstētu nāvējošas slimības. Tā ziedi un ziedu eļļas ieguva medicīnisku nozīmi. Šajā rakstā mēs izpētīsim Neroli eļļu visā tās krāšņumā.
Neroli eļļa ir ēteriskā eļļa, kas iegūta no Citrus aurantium ziediem. Neskatoties uz skaisto nosaukumu, neroli eļļas aromāts piepilda apkārtni ar mierīguma, miera un mīlestības sajūtu. Tas padara to par ideālu kandidātu aromterapijai. Šai eļļai ir milzīgas dziedinošas un stimulējošas spējas. Lai uzzinātu, kādas problēmas atrisina šī sapņainā eļļa un kā to izmantot, turpiniet ritināt.
Satura rādītājs
- Kas ir Neroli eļļa? No kurienes tas nāk?
- Ko Neroli eļļa dara jūsu ķermenim?
- Kādas ir Neroli eļļas aktīvās sastāvdaļas?
- Kā lietot Neroli eļļu
- Vai Neroli eļļai ir kādas blakusparādības?
Kas ir Neroli eļļa? No kurienes tas nāk?
Neroli ēterisko eļļu ražo, tvaicējot destilējot rūgto apelsīnu Citrus aurantium (L.) var. amara augs. Tās aromāts ir dziļi ziedu un citrusveida, ar savvaļas nokrāsu.
Ir teikts, ka neroli eļļa var veicināt mīlestības un kaisles emocijas, jo tā izraisa veselīgu, mierīgu noskaņojumu un var palīdzēt pārvaldīt stresu (1).
Neroli eļļas aromāts gadsimtiem ilgi ir saistīts arī ar honorāru un skaistumu. Leģenda vēsta, ka vārds “neroli” ir atvasināts no Itālijas Neroles princeses Annas Marijas de Tremoille vārda. Neroli bija viņas iecienītākā eļļas un “paraksta” smarža (1).
Neroli ir bijis saistīts ne tikai ar autoratlīdzību, bet arī ar lielu veselības ieguvumu sarakstu.
Ziņkārīgs? Turpini lasīt!
Atpakaļ uz TOC
Ko Neroli eļļa dara jūsu ķermenim?
1. Cīnās ar trauksmi
Shutterstock
Trauksme ir viena no visbiežāk sastopamajām fizioloģiskajām reakcijām uz nelabvēlīgu situāciju. Daži cilvēki ir pakļauti biežām trauksmes un baiļu lēkmēm nezināmu izraisītāju dēļ. Trauksmi bieži pavada bezmiegs, un - sliktākajā gadījumā - tas var izraisīt depresiju. Trauksmes smaguma mazināšanai var izmantot aromterapiju ar ēteriskajām eļļām.
2014. gadā publicētajā pētījumā tika pierādīts, ka neroli eļļas ieelpošana dzemdību laikā mazina trauksmi dzemdībās sievietēm. Tam arī nebija nelabvēlīgas ietekmes uz augli (2).
Ir arī ierosināts, ka neroli eļļa varētu samazināt kortizola līmeni serumā un pazemināt asinsspiedienu - tāpēc tai var būt nomierinoša un antidepresanta iedarbība (3).
2. Samazina pūtītes un atjauno ādu
Shutterstock
Neroli eļļai piemīt ādas atjaunojošas un saglabājošas īpašības. Lietojot to lokāli uz ādas, var izārstēt strijas, pūtītes, griezumus, sasitumus, rētas un salauztus ādas kapilārus. Šai eļļai ir arī antiseptiskas īpašības, tāpēc tā iznīcina baktērijas un novērš mikrobu infekcijas organismā (4).
Tā kā tam ir sastāvdaļas, kas var izslēgt brīvos radikāļus, reaktīvās sugas un nevēlamus mikrobu starpproduktus no jūsu asinsrites, neroli eļļa var samazināt ekzēmas un psoriāzes smagumu (5).
Neroli eļļu lieto arī ādas tonizēšanai vai pievilkšanai un grumbu, smalku līniju, izlaušanos un citu novecošanās pazīmju novēršanai (5).
3. Kontrolē hipertensiju un iekaisumu
Neroli eļļas ieelpošana samazina asinsspiedienu un iekaisumu. Tika konstatēts, ka lavandas, ilang-ilanga, majorāna un neroli maisījums (20: 15: 10: 2) gandrīz nekavējoties pazemina sistolisko un diastolisko asinsspiedienu (6). Tas ir no endotēlija un gludajiem muskuļiem atkarīgs vazodilatators, kas var mazināt sirds un asinsvadu simptomus (7).
Neroli EO (ēteriskā eļļa) satur pretiekaisuma un pretsāpju sastāvdaļas, kas ir konstatētas kā iedarbība pret akūtu un hronisku pelēm un žurkām. Šie komponenti ietver linalolu, linalilacetātu, nerolidolu, farnesolu, α-terpineolu un limonēnu, kas varētu būt atbildīgi par šīm novērotajām aktivitātēm (8).
Vai tu zināji?
- Neroli eļļas ieelpošana var kontrolēt šīs mokošās migrēnas lēkmes!
- Tam ir nomierinoša iedarbība uz nervu sistēmu. Tam ir arī pretsāpju un antinociceptīvas īpašības, kas var mazināt hroniskas galvassāpes, sinusītu un, protams, migrēnu.
- Neroli eļļu lieto arī kā dabisku pretkrampju un pretkrampju līdzekli. Ieelpojot, tai ir motora relaksējoša iedarbība uz CNS un PNS, kas var ārstēt epilepsiju un krampjus.
- Citrus aurantium ziedu ekstrakts parādīja pret amnestisks un remonta ietekmi uz atmiņu un mācīšanās traucējumiem. Tādējādi tam varētu būt potenciāls ārstēt Alcheimera slimību.
4. Atbrīvo menstruāciju krampjus un menopauzes simptomus
Shutterstock
Neroli eļļai piemīt spēcīgas sāpes mazinošas īpašības, kas var samazināt menstruālo krampju un vispārējo premenstruālā sindroma (PMS) simptomu smagumu (9), (10).
Vairāki pētījumi arī ir pierādījuši, ka neroli eļļas ieelpošana palīdz mazināt menopauzes simptomus un palielināt dzimumtieksmi sievietēm pēcmenopauzes periodā (3). Neroli eļļa kopumā uzlabo garastāvokli un veicina labsajūtu (11).
Vai jūs domājat, kas ir atbildīgs par šīm spēcīgajām neroli eļļas ārstnieciskajām īpašībām? Nu, šeit ir daži pētījumi.
Atpakaļ uz TOC
Kādas ir Neroli eļļas aktīvās sastāvdaļas?
Neroli eļļa ir pazīstama ar pretiekaisuma, antioksidantu, pretsāpju, anksiolītisku, antinociceptīvu un nomierinošu iedarbību (11). Tās bioaktīvās sastāvdaļas ir atbildīgas par šīm īpašībām.
Neroli eļļa galvenokārt satur linalolu (43,7% -54,3%), kam seko limonēns, linalilacetāts, ß-pinēns, ß-mircēns, terpineols, ß-okimēns, sabinene, nerolidols, geraniols, nerols, farnesols, neryl acetate un geranyl acetate kā tā gaistošie savienojumi (11).
Nav brīnums, ka neroli eļļa ir ārstniecisko ēterisko eļļu sarakstā!
Tagad jums jābrīnās, kā vislabāk izmantot šo apbrīnojamo ēterisko eļļu. Vienkārši ritiniet uz leju, lai uzzinātu!
Atpakaļ uz TOC
Kā lietot Neroli eļļu
Jūs varat pievienot dažus pilienus neroli eļļas roku ziepēm, ķermeņa ziepēm, ķermeņa eļļām, eļļas difuzoriem (kā telpu atsvaidzinātājiem) un smaržām svaigai sajūtai. Šī eļļa labi sajaucas ar jasmīna eļļu, rožu eļļu un ilang-ilanga eļļu.
Neskatoties uz labestību, ja jums nepatīk neroli eļļa (vai ja eļļa jums nav piemērota), mēģiniet to aizstāt ar citrona, greipfrūtu, lavandas vai ilang-ilanga eļļu.
Tomēr nedomājiet par aizstājējiem, pirms to izmēģināt. Pērciet testa paku šeit un uzziniet, kā jūsu ķermenis reaģē uz to.
Ņemot vērā visas tajā esošās aktīvās sastāvdaļas un to, ka jūs to lietosiet ķermenim, vai ir droši lietot neroli eļļu bieži? Vai jums ir jāpatur prātā kādi riski vai piesardzības pasākumi? Izlasiet nākamo sadaļu, lai uzzinātu!
Atpakaļ uz TOC
Vai Neroli eļļai ir kādas blakusparādības?
Citrusaugļu eļļas parasti ir drošas un nav toksiskas. Neroli eļļai kopā ar dažām citām eļļām ir GRAS (parasti atzīts par drošu) statuss. Neroli eļļas blakusparādības vēl nav dokumentētas.
Neroli eļļa nav nedz kairinoša, nedz sensibilizējoša, atšķirībā no citām citrusaugļu eļļām, kas rada gaismas jutības risku. Arī tam nav noteikts maksimālais ādas lietošanas līmenis (11)! Tomēr mērenība vienmēr ir