Satura rādītājs:
- Aspirīns: vai tam ir kāda loma dermatoloģijā?
- Aspirīns pret pūtītēm: vai tas ir efektīvs?
- Kā lietot aspirīnu pret pūtītēm
- Vietējā aspirīna iespējamās blakusparādības un piesardzības pasākumi
- 6 avoti
Aspirīna lietošana galvas sāpju, drudža un saaukstēšanās gadījumā ir izplatīta prakse. Sasmalcināta aspirīna lietošana pūtītēm ir arī tikpat izplatīta DIY prakse, ko daudzi cilvēki ievēro, nedomājot divreiz. Jautājums ir, vai aiz tā ir kāds zinātnisks pamatojums? Vai vietējais aspirīns patiešām darbojas pret pūtītēm? Ritiniet uz leju, lai uzzinātu.
Aspirīns: vai tam ir kāda loma dermatoloģijā?
Aspirīnu lieto kā pretsāpju līdzekli sāpju mazināšanai. Tomēr laika gaitā tā ir attīstījusies no tradicionālās sāpju mazināšanas lomas un kļuvusi par zālēm, kurām ir plašs pielietojums.
Dermatoloģijā aspirīnu lieto bez etiķetes un neapstiprinātos veidos. Tas ir izdevīgi, ārstējot Reino fenomenu, nodosum eritēmu (ādas iekaisuma veidu), vitiligo, postherpetisku neiralģiju, niacīna izraisītās ādas izmaiņas, saules apdegumu reakciju, vieglas 1. tipa lepras reakcijas un niezošu ādas stāvokli, kas saistīts ar veri policitēmiju (1).
Cits pētījums atklāja, ka aspirīna lokāla lietošana varētu palīdzēt samazināt histamīna izraisītu pietūkumu un apsārtumu. Pētījumā piedalījās 24 pacienti ar ādas izsitumiem, ko izraisīja nātrija laurilsulfāts (SLS) (2).
Tādēļ aspirīns, lietojot to gan iekšķīgi, gan lokāli, var palīdzēt kontrolēt vairāku ādas slimību simptomus. Bet vai tas ir vienlīdz efektīvs pret pūtītēm?
Aspirīns pret pūtītēm: vai tas ir efektīvs?
Pagaidām nav zinātnisku pierādījumu, ka aspirīns var mazināt pūtītes.
Tātad, kāpēc cilvēki lieto aspirīnu pūtītēm? Ideja par aspirīna lietošanu pūtītēm izriet no fakta, ka aspirīns satur acetilsalicilskābi. Salicilskābe ir populāra vietēja zāles pret pūtītēm. Acetilsalicilskābe ir sintētisks salicilskābes atvasinājums. To rada ķīmiskā reakcijā starp salicilskābi un etiķskābi (3). Tie var izklausīties līdzīgi, bet aspirīns nav tas pats, kas salicilskābe, un otrādi.
Tomēr daudzi cilvēki, kuri lietoja sasmalcinātu aspirīnu pūtītēm, īpaši iekaisuma pūtītēm, ir redzējuši rezultātus. Kā tas ir iespējams?
Iekaisuma izraisītas pūtītes rodas, ja jūsu poras ir aizsērējušas atmirušās ādas šūnas, sebums un baktērijas. Kad šīs poras nav aizsērējušas, infekcija pazūd, un iekaisums samazinās. Aspirīnu galvenokārt lieto iekaisuma mazināšanai, taču tā efektivitāte, samazinot ar pūtītēm saistītu iekaisumu, nav zināma.
Galvenā aspirīna lietošanas ideja pūtītēm ir acetilsalicilskābes lietošana - veids, kā salicilskābi lieto - pūtītes ārstēšanai. Dažreiz tas darbojas, un dažreiz tas nedarbojas. Aspirīns palīdz izžūt iekaisumu, kas varētu notīrīt infekciju un mazināt pūtītes.
Lai gan klīniskie pētījumi parāda aspirīna efektivitāti ādas iekaisuma mazināšanā, kas saistīts ar vairākiem apstākļiem, nav zinātnisku pierādījumu, kas atbalstītu šo populāro DIY līdzekli pret pūtītēm. Ja jūs joprojām vēlaties izmēģināt aspirīna lietošanu pūtītes ārstēšanai, mēs esam šeit, lai jums palīdzētu.
Pārbaudiet nākamo sadaļu.
Kā lietot aspirīnu pret pūtītēm
Nav īpaša veida, kā lietot aspirīnu uz sejas pūtītēm. Tā kā tas ir mājas līdzeklis, ir tikai vispārēja tā izmantošanas metode. Tomēr jūs varat pievienot dažas sastāvdaļas, lai to modificētu atbilstoši jūsu ādas vajadzībām.
Lai lietotu aspirīnu:
- Bļodā sasmalciniet dažas aspirīna tabletes.
- Pievienojiet pietiekami daudz silta ūdens, lai izveidotu pastas.
- Kad esat ieguvis vēlamo konsistenci, izmantojiet pastas kā vietas apstrādi.
- Uzklājiet pastu uz iekaisušās vietas un atstājiet to iedarboties ne ilgāk kā 15 minūtes.
- Nomazgājiet to ar siltu ūdeni.
- Jūs varat sekot tam ar mitrinātāju.
Šim maisījumam varat pievienot:
- Alvejas želeja - tas palīdz mazināt iekaisumu, lietojot to uz ādas (4).
- Tējas koka eļļa (tikai piliens vai divi) - tas palīdz ārstēt vieglas vai mērenas pūtītes (5).
- Raganas lazda - tai ir pretiekaisuma īpašības, kas palīdz nomierināt pūtītes (6).
Šīs sastāvdaļas var palīdzēt notīrīt infekciju un mazināt pūtītes. Jūs varat tos pievienot aspirīnam un ūdens pastai un izmantot kā vietas ārstēšanu. Jūs varat atkārtot procesu vienu reizi dienā, līdz infekcija ir izzudusi.
Lietojot aspirīnu uz ādas, jums jāievēro vairāki piesardzības pasākumi, jo tam ir noteiktas blakusparādības.
Vietējā aspirīna iespējamās blakusparādības un piesardzības pasākumi
- Aspirīns var izžūt jūsu ādu un var pasliktināt izlaušanos. Tāpēc izvairieties no tā pārāk daudz lietošanas uz ādas.
- Tas var izraisīt ādas kairinājumu, kā arī apsārtumu un pārslas. Tā vietā, lai to lietotu pa visu seju, izmantojiet to tikai vietas ārstēšanai. Arī sekojiet tam ar mitrinātāju.
- Ja uz ādas lietojat salicilskābi vai jebkuru citu pūtītes ārstēšanu, izvairieties no aspirīna lietošanas. Tas var vēl vairāk izžūt jūsu ādu.
- Tas var palielināt ādas jutīgumu pret sauli. Vienmēr lietojiet sauļošanās līdzekli, dodoties ārā tiešos saules staros.
- Izvairieties no aspirīna lietošanas pūtītēm, ja esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti.
- Izvairieties no aspirīna, ja Jums ir alerģija pret nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem vai NPL, piemēram, Advil un Ibuprofēnu.
Labāk ir būt piesardzīgam, kaut ko uzklājot uz ādas, jo nevēlaties vēl vairāk pasliktināt savu stāvokli. Pieturieties pie pareizām pūtītes zālēm un neatkarīgi no tā, ko ārsts iesaka. Vietējais aspirīns var nedarboties visiem. Neatkarīgi no izvēlētās ārstēšanas iespējas, lai iegūtu labākus rezultātus, vienmēr konsultējieties ar dermatologu.
Mēs ceram, ka šī informācija jums bija noderīga. Ja jums ir vēl kādi jautājumi, nometiet tos komentāru sadaļā, un mēs ar jums sazināsimies.
6 avoti
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.-
- Aspirīns dermatoloģijā: Revisited, Indian Dermatology Online Journal, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4693360/
- Lokāli lietots aspirīns samazina histamīna izraisītas wheal un uzliesmojuma reakcijas normālā un SLS iekaisušā ādā, bet nemazina niezi. Randomizēts, dubultmaskēts un placebo kontrolēts cilvēku pētījums, Acta Dermato-Venereologica, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12013195
- Aspirīns, PubChem, Nacionālais biotehnoloģijas informācijas centrs, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Aspirin
- Aloe Vera: īss pārskats, Indian Journal of Dermatology, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2763764/
- 5% lokālas tējas koka eļļas želejas efektivitāte vieglas vai vidēji smagas pūtītes gadījumā: randomizēts, dubultmaskēts, placebo kontrolēts pētījums, Indian Journal of Dermatology, Venereology And Leprology, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17314442
- Mitrinātāji pret pūtītēm, The Journal of Clinical And Estetic Dermatology, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4025519/
- Aspirīns dermatoloģijā: Revisited, Indian Dermatology Online Journal, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.