Satura rādītājs:
- Kādus ēdienus vajadzētu ēst, kamēr jums ir slikta dūša?
- 1. Āboli
- 2. Ingvers
- 3. Kokosriekstu ūdens
- 4. Buljoni
- 5. Banāni
- 6. Zāļu tējas
- Kādus pārtikas produktus vajadzētu izvairīties?
- 1. Skābie augļi
- 2. Eļļaini ēdieni
- 3. Piens (piena produkti)
- 4. Rafinēts cukurs
- 5. Soda
- 6. Pikants ēdiens
- 7. Alkohols
- Padomi, lai kontrolētu nelabumu
- Secinājums
- Atsauces
Slikta dūša var būt diezgan nepatīkama un pat izraisīt vemšanu. Lai gan tā pati par sevi nav slimība, tas ir simptoms, kas varētu liecināt par pamatproblēmu
Lielākajai daļai pieaugušo laiku pa laikam rodas slikta dūša. To izraisa vairāki faktori, tostarp pārtikas nepanesība, alerģijas, zarnu slimības, ķirurģija, grūtniecība, vēža ārstēšana, daži medikamenti un hormonu traucējumi.
Ēšana, kamēr jums ir slikta dūša, var būt izaicinājums. Galvenais ir saglabāt hidratāciju un līdzsvarot ķermeņa elektrolītus.
Svarīgi ir arī tas, ko tu ēd. Šajā amatā mēs sniegsim jums sarakstu ar pārtikas produktiem, kas jums jāēd / jāizvairās, kamēr jums ir slikta dūša.
Kādus ēdienus vajadzētu ēst, kamēr jums ir slikta dūša?
1. Āboli
Shutterstock
Ābolos ir daudz šķiedrvielu un tie palīdz ātrāk atbrīvot ķermeni no toksīniem. Tie arī palīdz gremošanu (1). Tādā veidā tie var paātrināt zarnu tranzītu un palīdzēt mazināt nelabumu.
Jums var būt vai nu ābols, vai arī pagatavot ābolu un pagatavot to ar grauzdiņiem.
2. Ingvers
Shutterstock
Ir pierādīts, ka gingerols un šogaols, kas ir divi galvenie ingvera komponenti, mazina nelabumu ķīmijterapijas slimniekiem (2).
Ingvers arī palīdz mazināt rīta slimības, kas parasti saistītas ar grūtniecību (3).
Jūs varat košļāt ingvera sakni vai vārīt to ar ūdeni un patērēt.
Piezīme. Nodrošiniet, lai vasarā izvairītos no ingvera pārmērības, jo tas var izraisīt dedzinošu sajūtu.
3. Kokosriekstu ūdens
Shutterstock
Kokosriekstu ūdenim ir svarīga loma, palīdzot nelabumam (4). Tas var palīdzēt ārstēt rīta slimības grūtniecēm un ar dehidratāciju saistītu nelabumu zīdaiņiem un bērniem.
Ēdamkarote laima sulas ar glāzi kokosriekstu ūdens var palīdzēt mazināt nelabumu. Kamēr kokosriekstu ūdenī ir elektrolīti, laima sula var uzlabot garšu.
4. Buljoni
Shutterstock
Vai mēs nemīlam ēst zupas, kad esam slimi? Nu, tam ir iemesls. Karstais buljons palīdz iztīrīt nelabumu, ko izraisa galvassāpes un sastrēgumi (5). Kad slimības laikā pārejat no šķidras pārtikas uz cietu pārtiku, buljons var būt labs risinājums.
5. Banāni
Shutterstock
Slikta dūša var apgrūtināt ēšanu. Tādēļ ir svarīgi lietot uzturvielu blīvus pārtikas produktus. Šajos laikos banāni kalpo kā spēka pilna maltīte. Tie ir enerģijas blīvi, un tie arī stimulē gļotu veidošanos kuņģa gļotādā (6). Tas palīdz mazināt kuņģa darbības traucējumus, tostarp sliktu dūšu.
6. Zāļu tējas
Shutterstock
Zāļu tējas, tāpat kā piparmētru un kumelīšu, ir pierādījušas, ka tās atvieglo nelabumu sievietēm, kurām veikta C sadaļa (7).
Lai gan tam nav zinātnisku pierādījumu, daudzi cilvēki ar nelabumu ir atraduši zāļu tējas noderīgas simptomu mazināšanā.
Šie ir pārtikas produkti, kas var palīdzēt mazināt nelabumu. Bet izvairīšanās no nepareiziem ēdieniem ir tikpat svarīga kā pareizo ēšana. Nākamajā sadaļā mēs esam uzskaitījuši pārtikas produktus, no kuriem jums vajadzētu izvairīties, jo tie var saasināt jūsu nelabumu.
Kādus pārtikas produktus vajadzētu izvairīties?
1. Skābie augļi
Shutterstock
Skābu augļu lietošana vairāk izjauc kuņģi. Tādējādi labāk izvēlēties augļus, kas nav skābi (piemēram, banāni).
2. Eļļaini ēdieni
Čūlas un kuņģa-zarnu trakta slimības var radīt ļoti nepatīkamas sajūtas jūsu gremošanas sistēmā. Šie pārtikas produkti veicina gāzu veidošanos un noved pie sliktas gremošanas.
3. Piens (piena produkti)
Shutterstock
Piena produkti, ieskaitot pienu, var saasināt nelabumu un vemšanu (8).
4. Rafinēts cukurs
Pārtika, kas bagāta ar rafinētu cukuru, nav viegli sagremojama. Tās var izraisīt grēmas un galu galā sliktu dūšu (9).
5. Soda
Shutterstock
Soda vai citi gāzētie dzērieni var izraisīt grēmas un gremošanas traucējumus (10). Arī tajos ir daudz cukura un tie var izjaukt kuņģi.
6. Pikants ēdiens
Pikants ēdiens var kairināt kuņģi un saasināt gastrīta simptomus (11). Tas var izraisīt nelabumu.
7. Alkohols
Shutterstock
Alkohols ir diurētiķis, kura dēļ jūsu sistēma zaudē ūdeni, kas var izraisīt dehidratāciju (12). Tas galu galā var izraisīt nelabumu.
Šie pārtikas produkti / dzērieni, iespējams, var saasināt nelabumu. Tāpēc iesakām no tiem izvairīties. Turklāt ir arī citi veidi, kā noturēt nelabumu.
Padomi, lai kontrolētu nelabumu
Šeit ir daži padomi, kurus varat ievērot, lai novērstu vai ārstētu nelabumu:
- Pārliecinieties, ka ik pēc 1 līdz 2 stundām ēdat kaut ko veselīgu.
- Ēd un dzer lēni, jo tas palīdzēs atpūsties, baudot maltīti. Tāpat izvairieties no vienlaicīgas cieto vielu un šķidrumu lietošanas. Atcerieties, ka jūsu kuņģis jau ir satraukts, tāpēc turiet tempu lēnu.
- Izvairieties gulēt uz vēdera tūlīt pēc ēšanas, jo tas var radīt spiedienu uz vēderu.
- Pārtikas pagatavošana un noteiktas smakas var izraisīt nelabumu. Tāpēc esiet uzmanīgs ar saviem sagatavošanās darbiem.
- Pēc tam, kad esat ēdis kaut ko, turpiniet skalot muti. Nepatīkama smaka, kas saglabājas mutē, var izraisīt arī sliktu dūšu.
- Izvairieties atrasties ap virtuvi vai jebkuru gatavošanas zonu, kur dažādi ēdiena aromāti vārīšanas laikā var saasināt simptomu.
Secinājums
Daži nelabvēlīgi pārtikas produkti ir labi panesami. Ēdiet tos mazās porcijās ar regulāriem intervāliem. Uzturiet ēdienu viegli un uzturiet sevi mitrinātu. Tādā veidā jūs varat uzlabot nelabumu un novērst tā atkārtošanos.
Ko jūs darījāt pēdējo reizi, kad jutās slikta dūša? Vai ir kādi padomi, kurus ievērojāt? Kāpēc jūs tos nedalījāt ar mums, atstājot komentāru zemāk esošajā lodziņā?
Atsauces
-
- “Šeit ir 10 jautri fakti par āboliem” Konektikutas valdība.
- “Ingvera darbības mehānisms ķīmijterapijas izraisītas sliktas dūšas un vemšanas gadījumā: pārskats” Kritiski pārskati pārtikas zinātnē un uzturā, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
- "Cik droša ir ingvera sakneņi, samazinot nelabumu un vemšanu sievietēm agras grūtniecības laikā?" Pārtika, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
- “Rehidratācija pēc fiziskas slodzes ar svaigu jaunu kokosriekstu ūdeni, ogļhidrātu-elektrolītu dzērienu un tīru ūdeni”. Journal of Physiological Anthropology and Applied Human Science, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
- “Karstā ūdens, aukstā ūdens un vistas zupas dzeršanas ietekme uz deguna gļotu ātrumu un deguna gaisa plūsmas pretestību” Krūtis, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
- “Banāni un slikta dūša” MedlinePlus, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
- “Piparmētru aromterapijas efektivitātes pārbaude pret sliktu dūšu sievietēm pēc C sekcijas”. Holistiskās māsu žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
- "Norādījumi par sliktu dūšu, vemšanu un caureju" Youngstown State University.
- “Ievads: ko ēst, ja tu nevari ēst” Globālie sasniegumi veselības un medicīnas jomā, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
- “Atvieglojums no kopīgām grūtniecības problēmām” Misūri Veselības un vecāko pakalpojumu departaments.
- “Zarnu izjūtas par gastrītu” Nacionālie veselības institūti.
- Stenfordas Alkohola politikas un izglītības birojs “Paģiras”.