Satura rādītājs:
- Mācīšanās tauriņa insultā (ar video)
- Mācības, lai uzlabotu jūsu tauriņu prasmes
- Kā būt ātram
- Izvairieties no šīm kļūdām
Tauriņa sitiens ir viens no ātrākajiem sacensību peldēšanas sitieniem. Un, lai gan to ir grūti apgūt, tas ir jautri. Galu galā, kurš gan nevēlas peldēt kā delfīns - ar pārtraukumiem lido virs ūdens un atkal metas zilajā zonā! Regulāri to darot, jūs kļūsiet piemērots, tonizēts, palielināsiet savu spēku un izturību, uzlabosiet sirds veselību un samazināsiet holesterīna līmeni. Tātad, ļaujiet man jums parādīt, kā apgūt tauriņa sitienu ar video demonstrāciju un sešiem vingrinājumiem. Viss, kas jums jādara, ir mācīties, praktizēt, ieviest pareizās metodes un būt pacietīgam. Nirt!
Mācīšanās tauriņa insultā (ar video)
Tauriņa sitienu peldētāji sauc arī par “mušu”. To peld uz krūtīm, abām rokām vienlaikus pārvietojoties, lai izspiestu ūdeni, un kājas spārda, lai virzītu ķermeni uz priekšu. Šī koordinētā visa ķermeņa kustība palīdzēs jums pārvietoties ātrāk nekā brīvā stila sitiens. Tātad, kā jūs to darāt? Apskatiet šo video pamācību, kurā ir sadalīts katrs solis un iemācīta pareizā tauriņa veikšanas tehnika.
Tas ir intensīvi, vai ne? Nu, šeit ir galvenie punkti, kas jāpatur prātā, lai pareizi izdarītu tauriņu.
- Delfīnu spēriens
Jā, jums ir jāsper kājas, atdarinot delfīna asti. Turiet ceļus un pēdas tuvu un pārvietojiet tos uz augšu un uz leju. Tāpat jums jātrenējas veikt nelielu un lielu delfīnu sitienu katram sitienam. Veiciet nelielu delfīnu sitienu, kad stumjat ūdeni aiz muguras, izsekojot atslēgas cauruma formu, un veiciet lielo delfīnu sitienu, kad rokas ir ārpus ūdens.
- Roku kustība
Roku kustībai ir trīs fāzes - grūšana, vilkšana un atveseļošanās.
Pull - jūsu rokām jābūt plecu platumā. Izvelciet tos virs galvas, pavelciet rokas uz ķermeņa, izsekojot puslokam. Turiet elkoņus augstāk par rokām. Jūsu plaukstām jābūt vērstām uz āru.
Push - tieši tad, kad jūsu rokas pabeidz pusloka izsekošanu, pabīdiet plaukstas uz sāniem un gurniem atpakaļ. Visu vilkšanu un grūdienu var iedomāties kā lielu atslēgas cauruma izsekošanu ar rokām.
Atveseļošanās - kad plaukstas sasniedz augšstilbus, slauciet rokas no ūdens un nogremdējiet tās atpakaļ tajā.
- Ķermeņa kustība
Kopā ar rokām un kājām ķermenim vajadzētu palīdzēt arī virzīties uz priekšu. Pārvietojiet ķermeni viļņveidīgi. Kad krūtis paceļas, gurniem jābūt zemiem, un, krītot krūtīm, viņiem jākustas uz augšu.
- Elpojiet
Atveseļošanās posmā, kad rokas sāk kustēties no ūdens, galva iet uz augšu, zods atrodas ūdens līmenī un jūs elpojat. Kad rokas atgriežas ūdenī, nometiet galvu un ielieciet zodu virs krūtīm. Praktizējiet elpošanu katra alternatīvā insulta laikā vai pat ilgāk.
Tātad, redzat, soļu sadalīšana palīdz labāk izprast insultu un uzlabos arī jūsu tehniku. Tagad ir kaut kas cits, ko varat darīt, lai uzlabotu tauriņu insulta prasmes. Kas tas ir? Uzziniet tālāk.
Mācības, lai uzlabotu jūsu tauriņu prasmes
Shutterstock
- Racionalizējiet delfīnu sitienu
Sāciet ar rokām, kas novietotas virs galvas un ir bloķētas. Izmantojiet savu kodolu un abs, lai spertu. Pārliecinieties, ka jūs izmantojat vienādu spiedienu uz sitiena pozitīvo un zemo ātrumu. Turiet vilkšanas boju starp ceļiem. Tas nodrošinās, ka jūs to darāt pareizi, un vēdera izeja tiek kārtota pareizi. Izmēģiniet to pašu vingrinājumu uz sāniem, tāpat kā jūs veicat delfīnu sitienu. Turpiniet spert no kodola, nevis ceļiem. Izturieties pret rokām, galvu un pleciem kā par vienu vienību.
- Tikai ieroči
Tas viss attiecas uz kustības virzīšanu ar rokām. Šim gājienam jums nepieciešama vilkšanas boja. Turiet to starp augšstilbiem un puslokā vingriniet stumšanas un vilkšanas sitienus. Nemēģiniet spert; koncentrējieties uz stumšanas un vilkšanas sitieniem un neko citu. Pēc katra garuma atpūtieties un atkārtojiet šo vingrinājumu, līdz esat izpildījis četrus garumus.
- Krūškurvja prese
Turot rokas pie sāniem, ieejot ūdenī ar seju uz leju. Nospiediet ķermeni, galvenokārt krūtis un galvu, ūdens iekšpusē, lai ķermenis sāk justies viegli. Rīkojieties tā, it kā jums būtu jānospiež plaušas ūdenī. Viss, kas jums jādara, ir nospiest un atbrīvot. Šim vingrinājumam nekas nav vajadzīgs, pat ne spuras. Kad esat iemācījies pamatus, izstiepiet rokas uz priekšu. Lēnām pievienojiet lielāku spiedienu savam insultam.
- Vertikāls spēriens
Vertikālais sitiens ir pozīcijas sitiena vingrinājuma pagarinājums. Tas ir līdzsvarotāks tauriņu gājiens, ko izmanto daudzi starptautiski peldētāji. Lai to izdarītu, sakrustojiet rokas krūtīs. Novietojiet ķermeni vertikāli, turiet galvu virs ūdens un sasitiet kājas kopā. Veiciet šo vingrinājumu pusminūti un pēc tam atpūtieties pusminūti. Kad esat pilnveidojis šo vingrinājumu, izvelciet rokas no ūdens tā, lai elkoņi būtu saliekti un atrodas ūdens iekšpusē. Varat arī izmantot svarus, lai vingrinājumam pievienotu vairāk spēka un pretestības.
- Tikai viena roka
- Četri sitieni ar roku
Lai veiktu šo vingrinājumu, jums ir nepieciešamas spuras. Nēsājiet spuras un praktizējiet četrus delfīnu sitienus zem ūdenslīnijas. Pēc tam mēģiniet vienu pilnu sitienu. Pirmo divu sitienu mērķis ir nodrošināt noķeršanas pozīciju. Trešais sitiens iedarbina ieročus darbībā, un ceturtais sitiens paredzēts zemūdens atveseļošanai. Turpiniet spert, lai nodrošinātu impulsu.
Insultu laikā jūs varat turpināt elpot. Bet pārliecinieties, ka jūs neveicat augstu un dziļu elpu. Katram gājienam pavelciet ķermeni uz priekšu tā, lai zods būtu zems un gurni augsti. Izelpojiet. To pašu vingrinājumu var veikt pēc kārtas piecos vai sešos sitienos un vienā sitienā, lai uzlabotu tā grūtības pakāpi.
Šie ir treniņi, kas palīdzēs uzlabot jūsu tehniku. Bet kā tu vari būt ātrs? Apskatiet tālāk sniegtos padomus.
Kā būt ātram
Shutterstock
- Pirms peldēšanās iesildieties.
- Praktizējiet iepriekš minētos treniņus.
- Praktizē muguras izstiepšanos.
- Veiciet kodola stiprināšanas vingrinājumus.
- Trenējies spert ar spuras ūdenī.
- Izvairieties no biežāk pieļautām kļūdām.
Izvairieties no šīm kļūdām
- Skatieties uz priekšu, kad pacelat galvu no ūdens, nevis uz leju.
- Kick mazs, lai izvairītos no pārāk ātri.
- Pārejot no atveseļošanās uz vilkšanas fāzi, vispirms pārliecinieties, ka īkšķi iet ūdenī.
- Neieelpojiet vēlu.
- Pareizi novietojiet ķermeni.
Nosakiet, kur jūs, iespējams, kļūdāties, un novērsiet to. Lai izvairītos no sevis ievainošanas, izmantojiet arī peldētāja vai trenera palīdzību. Peldēšana ir lielisks vingrinājums visam ķermenim, un tauriņa gājiens tam dod konkurences priekšrocības. Tātad, dodieties uz priekšu un izklaidējieties, tonizējot ķermeni, kamēr citi to svīst sporta zālē. Priekā!