Satura rādītājs:
- Kas ir rīcineļļa?
- Rīcineļļas lietošanas priekšrocības sejai un ādai
- 1. Tas var mazināt iekaisumu
- 2. Tas var palīdzēt novērst pūtītes
- 3. Tas var palīdzēt mazināt sēnīšu infekciju
- 4. Uztur ādu mitrinātu
- 5. Var nomierināt saules apdegumus
- 6. Tas var mazināt pietūkumu
- Kā lietot rīcineļļu sejai un ādai
- 1. Sajauciet to ar nesējvielām
- 2. Sajauc to ar sviestu
- Rīcineļļas lietošanas blakusparādības uz jūsu sejas
- Piesardzības pasākumi, kas jāievēro pirms rīcineļļas lietošanas
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
- 5 avoti
Rīcineļļa jau sen ir populāri izmantota kā caurejas līdzeklis. Bet šodien to plaši izmanto kosmētikas līdzekļos. Rīcineļļa ir laba ne tikai matiem, bet arī sejai un ādai. Pētījumi ir ārkārtīgi ierobežoti attiecībā uz rīcineļļas lokālu lietošanu, taču anekdotiski pierādījumi liecina, ka tai ir ādas priekšrocības. Šajā rakstā mēs izpētīsim visus šos ieguvumus un veidus, kā lietot rīcineļļu sejai un ādai. Turpini lasīt.
Kas ir rīcineļļa?
Rīcineļļa ir augu eļļas veids, ko iegūst no Ricinus communis auga sēklām. Sēklas sauc arī par rīcineļām, un tās satur lielu daudzumu ricīna, toksiska enzīma veida (1). Tomēr ricīns tiek noņemts no eļļas, kad to pārstrādā. Pārstrādāta rīcineļļa ir droša lietošanai.
Šī eļļa jau sen ir izmantota tradicionālajās terapijās. Senie ēģiptieši izmantoja rīcineļļu, lai novērstu acu kairinājumu (1).
Rīcineļļas vietējai lietošanai ir vairākas priekšrocības. Apskatīsim.
Rīcineļļas lietošanas priekšrocības sejai un ādai
Ricinoleīnskābe ir galvenā taukskābe, kas atrodama rīcineļļā (2). Tas ir atbildīgs par rīcineļļas ārstniecisko efektu. Zemāk uzskaitīti iemesli, kāpēc šī eļļa ir laba jūsu ādai:
1. Tas var mazināt iekaisumu
Pētījumā ar pelēm tika konstatēts, ka ricinoleīnskābes pretiekaisuma un pretsāpju īpašības palīdzēja nomākt iekaisumu. Līdzīga ietekme tika novērota arī jūrascūciņām (2).
2. Tas var palīdzēt novērst pūtītes
Tika konstatēts, ka rīcineļļai piemīt antibakteriālas īpašības, un citā pētījumā ar pelēm tā kavēja S. aureus baktēriju augšanu (3).
3. Tas var palīdzēt mazināt sēnīšu infekciju
Testa mēģenē tika atklāts, ka rīcineļļa var kavēt Candida albicans augšanu (4). Šī sēne var izraisīt perorālas infekcijas, nagu sēnītes, kāju sēnītes, autiņbiksīšu izsitumus un jock niezi.
Anekdotiski pierādījumi apgalvo, ka rīcineļļa var palīdzēt arī šādos veidos.
4. Uztur ādu mitrinātu
Jebkurai augu eļļai ir mitrinošas īpašības. Tādējādi rīcineļļa var palīdzēt saglabāt ādu mitrinātu un veselīgu.
5. Var nomierināt saules apdegumus
Rīcineļļas mitrinošās īpašības var palīdzēt nomierināt kairinājumu un sāpes, kas saistītas ar saules apdegumiem. Tiek uzskatīts, ka arī rīcineļļas pretiekaisuma īpašība ir atbildīga par šo īpašību.
6. Tas var mazināt pietūkumu
Masāža zem acu zonā ar rīcineļļu var palīdzēt mazināt pietūkumu, uzturēt maigu ādu mitrinātu un samazināt smalkas līnijas.
Rīcineļļas uzklāšana uz sejas ir laba, lai saglabātu ādas veselību un saglabātu tās mirdzumu. Lūk, kā jūs to varat izdarīt.
Kā lietot rīcineļļu sejai un ādai
Rīcineļļa dabiskā stāvoklī ir bieza, tāpēc lielākajai daļai no mums bieži rodas grūtības to vienmērīgi uzklāt uz ādas. Lūk, kā jūs varat bez raizēm uzklāt rīcineļļu uz ādas.
Piezīme: Pārliecinieties, ka esat iegādājies auksti spiestu un organisku rīcineļļu, lai izmantotu visas priekšrocības.
1. Sajauciet to ar nesējvielām
Pirms rīcineļļas uzklāšanas uz sejas vai ādas, pievienojiet to citām nesējvielām, piemēram, olīveļļai, kokosriekstu eļļai, jojobas eļļai un mandeļu eļļai. Sajauciet ēdamkaroti katras rīcineļļas un nesošās eļļas un pēc tam uzklājiet maisījumu uz sejas.
2. Sajauc to ar sviestu
Jūs varat arī sajaukt šī vai kakao sviestu ar rīcineļļu un masēt to uz ādas. Sajauciet ēdamkaroti sviesta un rīcineļļas un uzklājiet to uz ādas.
Jūs varat atstāt eļļu uz ādas uz nakti, lai iegūtu maksimālu labumu, vai 1-2 stundas pirms tās mazgāšanas.
Bet pirms jūs lietojat rīcineļļu uz ādas, jums jāapzinās tās blakusparādības.
Rīcineļļas lietošanas blakusparādības uz jūsu sejas
Rīcineļļa var izraisīt ādas kairinājumu . Pētījumā rīcineļļa (neatšķaidīta) izraisīja smagu kairinājumu uz trušu ādas. Tomēr tas izraisīja vieglu jūrascūciņu un žurku ādas kairinājumu (5).
Cilvēku izmēģinājumi atklāja, ka rīcineļļa nav kairinoša ādai. Tomēr tiem, kuriem ir profesionālas dermatozes (ādas iekaisuma veids), var rasties ādas kairinājums (5).
Rīcineļļa var arī izraisīt acu kairinājumu un vieglu diskomfortu, ja tā nonāk acī (5). Tādējādi, lietojot rīcineļļu uz ādas, jums jābūt piesardzīgam.
Piesardzības pasākumi, kas jāievēro pirms rīcineļļas lietošanas
- Veiciet plākstera testu: cilvēkiem var būt alerģija pret rīcineļļu. Tādējādi pirms eļļas lietošanas ir jāveic plākstera pārbaude.
- Konsultējieties ar ārstu: ja jums ir ādas problēmas, alerģija vai iekaisums, pirms lietojat rīcineļļu, konsultējieties ar ārstu, jo tas var pasliktināt jūsu stāvokli.
- Pārbaudiet etiķeti: Rīcineļļas konservanti var izraisīt kairinājumu. Izlasiet etiķeti un pārbaudiet sastāvdaļu sarakstu. Iet pēc slaveno zīmolu eļļām vai izmantojiet auksti spiestu organisko eļļu bez jebkādām piedevām. Pirms pirkšanas pārbaudiet arī derīguma termiņu.
Piezīme: Ja esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, pirms lietojat rīcineļļu, konsultējieties ar ārstu.
Lai gan daudzi cilvēki izmanto rīcineļļas priekšrocības ādā, medicīnas pētījumos vēl nav pārbaudīts daudz šo apgalvojumu. Rīcineļļa tiek izmantota plašā kosmētikas klāstā, taču ir vajadzīgi vairāk pētījumu, lai noskaidrotu rīcineļļas priekšrocības un drošību sejai. Esiet piesardzīgs, lietojot rīcineļļu. Ja rodas kairinājums vai reakcija, nekavējoties konsultējieties ar ārstu.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Cik ilgi jūs atstājat rīcineļļu uz sejas?
To var atstāt uz nakti.
Vai rīcineļļa var padarīt ādu tumšāku?
Nē, rīcineļļa nepadarīs ādu tumšāku.
Vai rīcineļļa ir droša ādai?
Jā, ja jums nav ādas problēmu vai ja jums nav alerģijas pret rīcineļļu.
Vai katru dienu es varu lietot rīcineļļu uz sejas?
Jā tu vari.
5 avoti
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Saindēšanās ar rīcineju pupām, Sultāna Qaboos Universitātes Medicīnas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3087745/
- Ricinoleīnskābes ietekme akūtos un subhroniskos eksperimentālos iekaisuma modeļos. Iekaisuma starpnieki, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1781768/
- Rafinālu ekstraktu, kas izolēti no Ricinus communis sēklām Bangladešā, BMC papildinošās un alternatīvās medicīnas, ASV Nacionālās medicīnas bibliotēkas, Nacionālo veselības institūtu antibakteriālo un antiproliferatīvo aktivitāšu raksturojums un novērtējums.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4942971/
- Ķīmisko palīgvielu un dabisko ekstraktu pretmikrobu iedarbība in vitro uz Candida albicans un Enterococcus faecalis sakņu kanālos. Journal of Applied Oral Science, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23739849
- Galīgais ziņojums par Ricinus Communis (rīcineļļu) sēklu eļļas, hidrogenētas rīcineļļas, gliceril-ricinoleata, gliceril-ricinoleate SE, ricinoleīnskābes, kālija ricinoleate, nātrija ricinoleate, cinka Ricinoleate, Ricinoleateolicinoleaicinolicinolicetīn Ricinoleateinetil Ricinoleate, Cin Ricinoleate, Cicil Ricinoleate, Ricinoleate Ricinoleate, Cin Ricinoleate, Cetil Ricinoleate, Cicin Ricinoleate, Ricinoleate Ricinoleate, Cin Ricinoleate, Cic Ricinoleate, Cetil Ricinoleea Metil-ricinoleāts un oktildodecil-ricinoleāts. Starptautiskais toksikoloģijas žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18080873