Satura rādītājs:
- Satura rādītājs
- Kas ir kaprilskābe?
- Kādi ir kaprilskābes ieguvumi?
- 1. Piedāvā pretsēnīšu un pretmikrobu iedarbību
- 2. Var uzlabot ādas veselību
- 3. Veicina gremošanas veselību
- 4. Var samazināt svaru un holesterīna līmeni
- 5. Samazina antibiotiku rezistences risku
- Kādi citi pārtikas produkti satur kaprilskābi?
- Kaprilskābes piedevas - kāda ir deva?
Kokosriekstu eļļa šodien ir viena no karstākajām tendencēm pasaulē. Tieši no vispārējās veselības uzlabošanas līdz ādas izskata uzlabošanai, to var izmantot dažādi. Un eļļas sastāvdaļa, kas veicina lielāko daļu no tām, ir kaprilskābe. Bet kāpēc mums būtu jāzina par šo skābi? Kas par to ir liels darījums? Šis raksts par to nedaudz paskaidros. Turpini lasīt.
Satura rādītājs
- Kas ir kaprilskābe?
- Kādi ir kaprilskābes ieguvumi?
- Kādi citi pārtikas produkti satur kaprilskābi?
- Kādas ir kaprilskābes blakusparādības?
Kas ir kaprilskābe?
Kaprilskābe ir viena no trim taukskābēm kokosriekstu eļļā (pārējās divas ir kaprīnskābe un laurīnskābe). Jaunākie pētījumi liecina, ka kaprilskābe ir īpaši izdevīga gremošanas un reproduktīvajai sistēmai. Skābei ir arī spēcīgas pretsēnīšu īpašības un tā palīdz cīnīties ar tādām infekcijām kā Candida.
Ir arī citi veidi, kā šī skābe var uzlabot jūsu dzīvi. Apskatīsim tos tūlīt.
Atpakaļ uz TOC
Kādi ir kaprilskābes ieguvumi?
1. Piedāvā pretsēnīšu un pretmikrobu iedarbību
Kaprilskābe lieliski darbojas candida un rauga infekciju ārstēšanā. Dažas no šīm infekcijām ir mutes piena sēnīte, nagu sēnītes, cirpējēdes un maksts rauga infekcijas.
2011. gada pētījums mums stāsta, kā kaprilskābe var būt daudz efektīvāka nekā Diflucan (pretsēnīšu zāles) sēnīšu infekciju ārstēšanā (1).
Eksperti uzskata, ka kaprilskābe to var panākt, sadalot Candida šūnu membrānas. Taukskābe iekļūst sēnīšu membrānās un traucē membrānu - tādējādi palielinot tās plūstamību un novedot pie tā galīgās nāves (2).
Kaprilskābe, lietojot iekšķīgi, samazina arī rauga veidošanos gremošanas traktā. Tas arī palīdz labvēlīgajām baktērijām vienlaikus attīstīties. Tā kā tā ir dabiska, skābe nerada nekādu risku un nerada blakusparādības kā citas sintētiskās antibiotikas.
Pētījumi arī parāda, kā kaprilskābe var piedāvāt antibakteriālas priekšrocības. Skābe inaktivē kaitīgās baktērijas, izveidojot ap to skābu vidi (3).
2. Var uzlabot ādas veselību
Kaprilskābes pretmikrobu īpašības palīdz ārstēt ādas infekcijas. Viena no šādām infekcijām ir dermatofiloze, bakteriāla infekcija, kuras rezultātā rodas sāpīgi un sausi kraupi. Pateicoties skābes pretmikrobu īpašībām, tas var iznīcināt ādā dzīvojošās baktērijas un palīdzēt ārstēt stāvokli.
Kaprilskābe var arī palīdzēt cīnīties pret pūtītēm. Taivānas pētījums parāda, kā skābes pretmikrobu īpašības var palīdzēt cīnīties ar pūtītēm (4).
3. Veicina gremošanas veselību
Shutterstock
Kaprilskābes pretiekaisuma īpašības var palīdzēt ārstēt zarnu iekaisumu, sāpīgu gremošanas slimību (5). Šis stāvoklis parasti ietver iekšēju iekaisumu un bakteriālas infekcijas - abas no tām var ārstēt ar kaprilskābi.
Pētījumi arī liecina, ka vidējas ķēdes taukskābes, piemēram, kaprilskābe, nomāc iekaisuma enzīmu sekrēciju. Tas palīdz ārstēt smagas gremošanas slimības, piemēram, Krona slimību, vēdera uzpūšanos un asiņošanu (6).
Vidējas ķēdes taukskābes aizsargā arī epitēliju, kas ir zarnu pirmā aizsardzības līnija.
4. Var samazināt svaru un holesterīna līmeni
Šeit ir vajadzīgi vairāk pētījumu - svara zuduma ziņā. Esošajos pētījumos norādīts, ka kaprilskābe var samazināt seruma grelīna līmeni (grelīns ir kuņģī izdalīts hormons, kas ir atbildīgs par palielinātu apetīti) (7).
Ņemot vērā, ka kaprilskābe ir vidējas ķēdes taukskābe, tā var palīdzēt samazināt kopējo holesterīna līmeni. 2006. gada pētījums atklāja, ka vidējas ķēdes triglicerīdu eļļu uzņemšanai bija salīdzinoši zemāks holesterīna līmenis (8). Tas var izraisīt pazeminātu holesterīna aortas uzkrāšanās risku, tādējādi novēršot sirds slimības.
5. Samazina antibiotiku rezistences risku
Antibiotiku rezistence ir pieaugoša problēma - ja mikrobs pretojas antibiotikām, kas savulaik veiksmīgi ārstēja mikrobu. Kaprilskābe var samazināt antibiotiku rezistences risku. Pētījumā skābe inficētajā pienā varētu samazināt piecus dažādus baktēriju veidus, ieskaitot bīstamo E.coli (9).
Šie ir veidi, kā kaprilskābe var optimizēt jūsu veselību. Tātad, kādi pārtikas produkti satur šo skābi? Kokosriekstu eļļa ir viena no tām. Kādi citi pārtikas produkti?
Atpakaļ uz TOC
Kādi citi pārtikas produkti satur kaprilskābi?
Izņemot kokosriekstu eļļu, citi kaprilskābes avoti ir pilnpiena govs piens, palmu augļu piens, zemesriekstu sviests un pat cilvēka mātes piens. Bet kaprilskābei mēs iesakām kokosriekstu eļļu, jo tā ir bagātākais avots.
Labākais veids, kā lietot kaprilskābi, ir uzņemt kokosriekstu eļļu vai uzklāt to uz ādas. Jūs varat sākt, pievienojot diētai tējkaroti kokosriekstu eļļas (vai mazāk). Varat arī pievienot to citām receptēm.
Vai arī jūs varat doties uz kaprilskābes piedevām.
Atpakaļ uz TOC
Kaprilskābes piedevas - kāda ir deva?
Sazinieties ar savu veselības aprūpes sniedzēju. Avoti liecina, ka kaprilskābe kapsulās var būt daudz efektīvāka nekā šķidrā veidā. Tas ir tāpēc, ka kapsulas lēnām izdala skābi asinīs, lai bez jebkādas blakusparādības nonāktu zarnu traktā.
Runājot par devu, nē