Satura rādītājs:
- Kas ir kliņģerīte? Kas tas ir zināms?
- Kādi ir kliņģerīšu ieguvumi?
- 1. Dziedē brūces, apdegumus un rētas
- 2. Var mazināt menstruāciju diskomfortu
- 3. Ārstē autiņbiksīšu izsitumus
- 4. Var palīdzēt pārvaldīt iekaisuma ādas slimības
- 5. Uztur zobu veselību
- 6. Samazina sāpes un iekaisumu
- 7. Maijs var cīnīties ar vēzi
- 8. Izrāda anti-HIV efektus
- Calendula fitoķīmiskais sastāvs
- Cik daudz kliņģerīšu ir drošas?
Ar spilgti dzelteniem un priecīgiem ziediem kliņģerīšu augiem ir grūti nepamanīt. Šī kliņģerīšu doppelganger ārstē hroniskas kaites, vienlaikus ir lielisks estētisks papildinājums.
Calendula ir pierādījusi pretiekaisuma, antibakteriālu, pretvīrusu, antioksidantu, pretsāpju, pretsāpju, ievainojamu un savelkošu iedarbību uz jūsu ķermeni. Izlasiet šo rakstu, lai uzzinātu, kā šis augs var jums noderēt.
Kas ir kliņģerīte? Kas tas ir zināms?
iStock
Calendula ( Calendula officinalis ) vai pot-kliņģerīte pieder Asteraceae ģimenei. Tas ir cieši saistīts ar lauka kliņģerīti, un arī tā ziediem ir liela līdzība (1).
Šīs augu ziedi un lapas ir izmantotas tradicionālajā medicīnā. Kliņģerīšu ārstnieciskās īpašības ir pieminētas arī ajūrvēdas un Unani zinātnēs. Eiropas Zāļu aģentūra 2008. gadā to atzina par augu izcelsmes zālēm (2).
Tautas medicīnā kliņģerīšu lapas un ziedus izmanto brūču, izsitumu, sasitumu, kuņģa čūlu, tūskas un vairāku citu iekaisuma slimību ārstēšanai. Tās mātes tinktūru lieto homeopātijā, lai mazinātu garīgo spriedzi un bezmiegu (1), (3).
Nākamās sadaļas sniegs detalizētu ieskatu par kliņģerītēm un to terapeitiskajām priekšrocībām. Sāciet ritināt!
Kādi ir kliņģerīšu ieguvumi?
Calendula lieto ādas izsitumu, dziļu brūču un čūlu dziedēšanai. Tas var arī samazināt drudzi, mikrobu infekcijas, menstruāciju traucējumus un varikozas vēnas.
1. Dziedē brūces, apdegumus un rētas
Calendula satur alkaloīdus, triterpenoīdus, flavonoīdus un karotinoīdus. Šie Phytochemicals slazda arī brīvie radikāļi organismā un paātrināt procesu sadzīšana brūces un apdegumus (termisko un saules). Augs kontrolē savienojumus, kas veicina iekaisumu, ieskaitot slāpekļa oksīdu un citokīnus (4).
Pētījumi ar dzīvniekiem tika veikti, lai pētītu kliņģerīšu ekstraktu perorālas un lokālas lietošanas ietekmi. Ar ekstraktu apstrādātajā grupā brūču aizvēršanās procents bija aptuveni 90%. Nevienā no pētījumiem gandrīz nav ziņots par ādas toksicitāti (4), (5).
Kliņģerīšu ziedi var lietot arī sievietes, kurām veikta C sadaļa (ķeizargrieziena procedūra). Tas ievērojami paātrina atveseļošanos un to var izmantot, lai atbalstītu pēcoperācijas aprūpi / ārstēšanu (6).
2. Var mazināt menstruāciju diskomfortu
Šis zieds tika izmantots, lai nomierinātu sāpīgas menstruācijas (dismenoreju) un menstruāciju pārkāpumus tradicionālajā un homeopātiskajā medicīnā. Kliņģerīšu eļļa kopā ar citām ēteriskajām eļļām ir izplatīts līdzeklis (1), (7).
Šīs eļļas novērš nervu signālu pārnešanu starp dzemdi un smadzenēm. Viņi arī izraisīt pārraides kavēšanos no sāpes signālu no smadzenēm uz dzemdes.
Aktuālā kliņģerīšu losjoni var palīdzēt, lai kontrolētu e xcessive menstruālo asiņošanu un citas līdzīgas pazīmes (7).
3. Ārstē autiņbiksīšu izsitumus
iStock
Autiņbiksīšu dermatīts vai autiņbiksīšu izsitumi ir izplatīta iekaisuma reakcija, ko novēro zīdaiņiem, bērniem un pieaugušajiem, kuri valkā autiņus. Vietās, uz kurām attiecas autiņš, rodas sāpīgi ādas izvirdumi (8).
Nepieciešamības gadījumā nemainot autiņu un ilgstoši pakļaujot urīnam, izkārnījumiem un mitrumam, tas var izraisīt šo akūtu stāvokli. Cinka deficīts un mikrobu infekcijas var izraisīt arī šādus izsitumus (8).
Parasti , viegls krēms / ziede vai mutvārdu antibiotikas var notīrīt šo alerģiju. Arī zāles, kuru pamatā ir kliņģerītes un alveja, ir devušas daudzsološus rezultātus. Šiem augiem ir pretiekaisuma un pretmikrobu iedarbība (8).
Turklāt , nav ziņots blakusparādības šo augu preparātu tik tālu (8).
4. Var palīdzēt pārvaldīt iekaisuma ādas slimības
Calendula tanīni, triterpenoīdi un saponīni dziļi attīra ādu. Lietojot lokāli, tā ziedu ekstrakti var pat izārstēt pūtītes un atopisko dermatītu (ekzēmu) (9), (10), (11).
Calendula samazina arī radiodermatītu, kas ir ādas bojājums, ko izraisa starojums. Radiodermatīts ir viena no staru terapijas blakusparādībām. Pacientiem var rasties apsārtums (eritēma) un toksiska iedarbība uz ādu (12).
Pateicoties antioksidanta un savelkošajai iedarbībai, šis augu ekstrakts var samazināt brīvo radikāļu līmeni jūsu sistēmā. Šādos gadījumos kliņģerīšu krēma / ziedes lietošana ar medicīnisku piekrišanu ir laba iespēja (9), (12).
Tomēr retos gadījumos kliņģerīši šiem pacientiem var izraisīt kontaktdermatītu (13).
5. Uztur zobu veselību
Šī auga pretmikrobu un pretiekaisuma īpašības var izmantot, lai ārstētu arī zobu problēmas. Periodonta slimība, gingivīts, zobu plāksne un citi šādi iekaisuma apstākļi ātri kļūst hroniski un sāpīgi (14), (15).
Lai atjaunotu mutes dobuma higiēnu, jūs varētu izmantot produktus ar garšaugiem, piemēram, kliņģerīti, krustnagliņu lapu, timiānu un eikaliptu. Šie augi var novērst zobakmens un aplikuma uzkrāšanos uz zobiem (14).
Mouthwash izgatavots no kliņģerīšu ekstrakta ievērojami samazināts gingivīts. Tās aktīvās molekulas varētu cīnīties arī ar rīkles infekcijām. Šis augu ekstrakts var ārstēt vēža čūlas, aftozas čūlas (stomatītu) un kakla sāpes (15).
Calendula gandrīz nav blakusparādību, ja to lieto iekšķīgi. Lai iegūtu labākus rezultātus, to var pievienot kā sastāvdaļu konfektēs, dzērienos, zobu košļājumos, zobu pastās, pastilās un balināšanas veidnēs (14).
6. Samazina sāpes un iekaisumu
Calendula nomāc sāpju izraisošu ķīmisku vielu (prostaglandīnu) ražošanu jūsu ķermenī. Pētījumi ar dzīvniekiem parāda, ka pietūkums / tūska samazinās par 33%, ārstējot ar 250 mg / kg tā ekstrakta (16).
Augs novērš histamīnu izdalīšanos, kas ir ķīmiskas vielas, kas izraisa apsārtumu, sāpes, alerģiju un iekaisumu. Par šo īpašumu ir atbildīgi kliņģerīšu flavonoīdi, saponīni un triterpenoīdi (17).
Dažādas kliņģerīšu formas tiek izmantotas, lai ārstētu sievietes, kurām dzemdību laikā tika veikta epiziotomija. Ar tiem var tikt galā arī ar muskuļu spazmām un traumām (16), (17).
Vai tu zināji?
Lai izārstētu hemoroīdus, varat lietot kliņģerīšu ziedi / losjonu / tinktūru . Tas pat zināmā mērā var kontrolēt smagumu un sāpes skartajās teritorijās (18).
Rosaceja ir vēl viena ādas slimība, kuru varat ārstēt ar kliņģerīšu ziedu ekstraktiem. The phytochemicals attīrīt ar izvirdumi un apsārtums ādas (10).
Calendula pretiekaisuma, attīrošā / savelkošā, antioksidanta un sāpju mazināšanas īpašības ir atbildīgas par šīm sekām (1).
Puķu kliņģerīšu ziedi ir krāsaini un dinamiski. To ekstraktus bieži izmanto pārtikas produktu krāsošanai.
Arī kliņģerītes var audzēt mājās. Viss, kas jums nepieciešams, ir laba saules gaisma, ventilācija, ēna, auglīgas augsnes pods / plāksteris un mērens ūdens daudzums. Kad tā dīgst un izveidojas, kliņģerīte ar prieku sēj!
7. Maijs var cīnīties ar vēzi
Calendula var būt spēcīgs kandidāts vēža ārstēšanu un paliatīvo aprūpi ar alternatīvo medicīnu. Tās fitoķīmiskajām vielām ir citotoksiska (šūnu iznīcināšanas) ietekme uz cilvēka vēža šūnām (3), (19).
The saknes un ziedu ekstrakti ir pierādījuši, labvēlīga ietekme uz ādas vēža (melanoma), krūts vēzis, un leikēmijas šūnās. Aktīvās molekulas ir identificētas kā polisaharīdi, olbaltumvielas, taukskābes, karotinoīdi, flavonoīdi, triterpenoīdi un saponīni (3), (20).
Šīs molekulas inhibē šo šūnu dalīšanās vēža šūnas, lai novērstu metastāžu (izplatīšanās). Calendula arī izraisa šūnās ieprogrammētu šūnu nāvi (apoptozi), lai nodrošinātu 100% izaugsmes inhibīciju (20).
8. Izrāda anti-HIV efektus
Šim ziedu ekstraktam ir pretvīrusu īpašības. Pētnieki ir īpaši atzinuši / identificējuši anti-HIV (cilvēka imūndeficīta vīrusa) aktivitāti. In pētījumā, aptuveni 90% no mērķa šūnas tika aizsargāts no HIV infekcijas klātbūtnē 1 0-30 mcg / mL no kliņģerīšu ziedi ekstrakts (21)
Ar ziediem flavonols bloķēt tās sākotnējās stadijas mijiedarbību starp vīrusiem un šūnām. Ekstrakts inaktivē vairākus HIV proteīnus, pat ja tie ir nelielā koncentrācijā (21).
Calendula novērš izšķiroša vīrusu proteīna, ko sauc par reverso transkriptāzi (RT), aktivitāti. RT enzīms ļauj HIV izdzīvot cilvēka saimniekšūnās, tādējādi izraisot AIDS (21).
Turpmāki pētījumi palīdzētu izolēt galvenās molekulas, kas atrodas aiz šī īpašuma (21).
Laboratorijas eksperimenti un ķīmiskās analīzes ir atklājušas unikālu šī auga bioķīmisko profilu. Mēs to izpētīsim nākamajā sadaļā.
Calendula fitoķīmiskais sastāvs
Calendula officinalis satur lielu daudzumu triterpēnu, flavonoīdus, karotinoīdus, fenola skābes, taukskābes, sterīnus, miecvielas, hinonus un ogļhidrātus (1), (22).
Triterpēnu glikozīdi / monoterpēni / konjugētie terpēni | Kalendulaglikozīdi A, B, CD, F, G. esteri, piemēram, taraksasterols, faradiols, heliantriols, arnidiols, lupeols, kalendaruladiols, ursadiols, breīns, amirīns, maniladiols, eritrodiols; limonēns, cineols |
Flavonoīdi | Kvercetīns, kaempferols, izorhamnetīns, rutīns, astragalīns, izokvercitrīns |
Karotinoīdi | Luteīns, zeaksantīns, flavoksantīns, auroksantīns, ß-karotīns, luteoksnatīns, violaxanthin, ß-kriptoksantīns, mutaksantīns |
Fenolskābes / Taukskābes | Hlorogēnskābe, kafijas skābe, kumarskābe, vanilskābe, linolskābe, kalendāra skābe |
Hinoni | ?-tokoferols, filohinons |
Gaistošās eļļas | ?-kopēns, ?-jonons, ?-humulēns, geranilacetons, β-jonons, ledēns, ?-murolēns, ?-kadinēns, ?-kalakorēns, viridiflorols, ledols, limonēns, ?-kadinols un kadalēns |
Šie fitohimikālijas uzlabo kliņģerīšu ziedu galvu terapeitisko vērtību. Izmantojot tos pareizā veidā un daudzumā, molekulas darbosies.
Vai ir kāds ieteicamais kliņģerīšu lietošanas veids? Ritiniet uz leju, lai uzzinātu.
Cik daudz kliņģerīšu ir drošas?
A