Satura rādītājs:
- Comfrey: Detalizēti
- Kādi ir Comfrey ieguvumi?
- 1. Paātrina brūču sadzīšanu
- 2. Atvieglo muguras sāpes
- 3. Hidratē un atjauno ādu
- 4. Uzlabo kaulu veselību
- 5. Var būt pretvēža iedarbība
- Comfrey bioķīmiskais sastāvs
- Vai Comfrey ir toksisks jūsu ķermenim? Kādas ir blakusparādības?
- Kā lietot Comfrey? Kur to nopirkt?
- Kā pagatavot Comfrey tēju
- Kāda ir ieteicamā Comfrey deva?
- Kopsavilkumā
Comfrey lietošana medicīnā datēta ar seno grieķu un romiešu laikmetu. Šīs augu saknes un gaisa daļas senajā medicīnā izmantoja, lai ārstētu sastiepumus, artrītu, gremošanas traucējumus un ādas kaites (1).
Unikāla bioķīmiska viela, ko sauc par alantoīnu, padara šo zāli par spēcīgu audu reģeneratoru. Tomēr augsta daudzuma citu unikālu fitoķimikāliju (alkaloīdu) daudzums tauriņos var izraisīt orgānu bojājumus un vēzi. Tātad, vai comfrey jums nav droša? Ko pētnieki saka par šī auga izmantošanu? Kāds ir spriedums?
Šajā rakstā mēs kopā ar dažiem citiem izpētīsim atbildes uz šiem jautājumiem.
Comfrey: Detalizēti
iStock
Comfrey ( Symphytum officinale) ir augs, kas pieder Boraginaceae ģimenei. Augs kopš 400. gada pirms mūsu ēras Eiropā un Āzijā tiek kultivēts kā ārstniecisks augs (1), (2).
Tas galvenokārt ir pārtikas un lopbarības kultūraugi. Bet pētījumi ir pierādījuši savas terapeitiskās īpašības. Faktiski senie grieķi, vietējie amerikāņi un romieši izmantoja omfreju, lai apturētu smagu asiņošanu, ārstētu bronhu problēmas un dziedinātu kaulus (1).
Ārējo brūču dziedēšanai izmantoja Comfrey sautējumus . Tās tējas dzeršana varētu dziedēt iekšējās kaites.
Augu daļām ir aktīvi bioķimikālijas, piemēram, alantoīns, rozmarīnskābe, polisaharīdi, alkaloīdi, saponīni utt. Šīs molekulas ir atbildīgas par comfrey sāpju mazinošām, brūču dziedinošām un pretiekaisuma īpašībām (1), (2), (3).
Tomēr mūsdienu pētījumi ir radījuši bažas par šīs rūpnīcas drošību. Pirms mēs esam nonākuši pie tā, ātri apskatīsim pārbaudītās comfrey priekšrocības. Pavelciet uz augšu!
Kādi ir Comfrey ieguvumi?
Comfrey dziedē brūces, muskuļu sāpes, apdegumus, čūlas, lūzumus un iekaisumu. Tas paātrina atveseļošanos no šādiem ievainojumiem, pateicoties tā bioķīmiskajām sastāvdaļām.
1. Paātrina brūču sadzīšanu
Lapām un citām comfrey gaisa daļām ir spēcīgas brūču dziedinošas īpašības. Kad piemēro lokāli uz 2-3 dienām, brūces parādīt ātrāk pirmo samazināšanu (3).
Pētījumi ziņo par pieaugumu, kas kolagēna noguldījuma (apmēram 8%), pie apstrādātajā vietā. Arī aktīvās Biochemicals samazina par migrāciju (uzsūkt) no pro-iekaisuma komponentu skartās vietas (4).
Saskaņā ar laboratorijas pētījumiem eļļu-ūdeni emfrizijas lapu emulsija tiek uzskatīta par visefektīvāko atvērto brūču ārstēšanu (4).
2. Atvieglo muguras sāpes
Shutterstock
Augšējā un apakšējā muguras sāpes ir izplatīts stāvoklis. Tas pasliktina skarto cilvēku funkcionālo kustību un dzīves kvalitāti. Šāda rakstura sāpes / sāpes ir tipiskas un izaicinošas, lai ārstētu vienā reizē (5).
Parasti, nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (NPL) tiek ievadīts pārvaldīt sāpes. Vairākums šo pieeju ir saņēmuši labi. Augu izcelsmes zāles ir parādījušas arī salīdzināmus rezultātus (lietojot Diclofenac), ārstējot akūtas muguras sāpes. Garšaugi, piemēram, comfrey, var aizstāt NSPL ar alternatīvu pieeju (5), (6).
Vairāki laboratorijas pētījumi parāda būtisku atšķirību starp subjektiem, kuri tiek ārstēti ar comfrey, un tiem, kuri to nedara. Tika konstatēts, ka Comfrey tikai pirmajā ārstēšanas stundā samazina sāpju intensitāti par aptuveni 33% (5), (6).
Tomēr vietējo comfrey formulējumu ietekmei ir nepieciešams vairāk pētījumu (5).
3. Hidratē un atjauno ādu
Comfrey sakņu ekstraktā ir aktīvi savienojumi. Tie ietver alantoīnu, rozmarīnskābi, kofeīnskābi, polisaharīdus, gļotas un olbaltumvielu kompleksus. Alantoīnu stimulē to proliferāciju veselīgu šūnas. Tādējādi tas var noņemt rētas un plankumus uz jūsu ādas (6), (7).
Rosmarīnskābe un kafijas skābe kavē pretiekaisuma savienojumu sintēzi. Polisaharīdi un gļotas mitrina un mitrina ādu. Viņi atvēsina ādu, nomierinot nervu galus (6), (7).
Tādēļ šis ekstrakts dziedē čūlas un kairinājumu. Aptuveni 5–10% šī ekstrakta varētu efektīvi mazināt UV staru izraisītos ādas bojājumus (apsārtumu, saules apdegumus utt.). Krēmus ar comfrey sastāvdaļām lieto kukaiņu kodumu un sāpīgu furunkulu (abscesu, furunkulu, karbunkulu) ārstēšanai (3), (6), (8).
4. Uzlabo kaulu veselību
Lai veicinātu kaulu lūzumu un sastiepumu dziedināšanu, tradicionālajā praksē tiek izmantota tējas un sakņu ekstrakts ( Comphrey ( Symphytum uplandica )). To izmantoja apmetumos un sautējumos, lai salabotu un izārstētu salauztus kaulus, tādējādi piešķirot tam nosaukumu “adīts kauls” (9), (10).
Ir pierādīts, ka šīs zāles (6CH) homeopātiskie preparāti palielina kaulu blīvumu pētāmiem cilvēkiem. Comfrey var ārstēt arī pietūkumu ap kaulu un titāna implantiem (11).
Comfrey lieto arī ārēji, lai kontrolētu kaulu locītavu iekaisumu. Veicot papildu pētījumus, var tikt piemērota smalcināšana, lai dziedinātu hroniskas kaulu slimības, piemēram, reimatoīdo artrītu un osteoartrītu (12).
Trivia laiks!
- Comfrey pretiekaisuma īpašības var palīdzēt ārstēt gremošanas, elpošanas un citus iekaisuma traucējumus (ieskaitot čūlas, podagru un kairinātu zarnu slimību) (13).
- Bet zinātniskie pētījumi vēl nav parādījuši zaļo karogu. Comfrey var nelabvēlīgi ietekmēt jūsu veselību. Tā lietošana kā galvenais pretiekaisuma līdzeklis var nebūt lieliska ideja (13).
- Šī auga aktīvā sastāvdaļa alantoīns ir spēcīgs augšanas stimulators. Comfrey ekstraktus var atrast ādas, matu un zobu kopšanas līdzekļos (14).
- Bet joprojām tiek pētīta alantoīna bagāta aromija ekstrakta efektivitāte salīdzinājumā ar tīru alantoīnu. Nav pietiekamu datu, lai pierādītu omīšu drošību kosmētikas lietošanā.
- Optimālā koncentrācijā šo augu var iekļaut veterinārajā medicīnā. Jūs varat izmantot Tauksakne kompreses, špakteļu un citus preparātus dzīvniekiem pārāk (1).
5. Var būt pretvēža iedarbība
Pētījumi saista comfrey ar vairākiem vēža veidiem. Bet nesenie pētījumi ir parādījuši pretvēža īpašības tā ekstraktos. Ekstraktiem ir arī spēcīga antioksidanta, pretiekaisuma un imunitāti veicinoša iedarbība (15), (16).
Aktīvās molekulas, kas atrodas tauriņos, varētu izraisīt šūnu nāvi prostatas, aknu un asiņu vēža šūnās. Viņi arī iejaucas vēža attīstības kritiskajos posmos, piemēram, šūnu dalīšanās un angiogenezē (15), (16).
Turklāt comfrey ekstrakti neuzrādīja toksicitāti šo pētījumu subjektiem. Kā comfrey izdodas būt kancerogēns un tomēr ārstē / pārvalda noteiktus vēža veidus, paliek noslēpums. Pētījumi turpinās, lai izprastu šo duālo mehānismu (15), (16).
Saskaņā ar eksperimentālajiem datiem šādi ieguvumi ir unikālā fitoķīmiskā profila dēļ.
Tās saknēm, lapām un citām daļām ir dažāds daudzums polifenola komponentu. Uzziniet vairāk par šiem komponentiem nākamajā sadaļā.
Comfrey bioķīmiskais sastāvs
Comfrey saknes ir daudz alantoīna un gļotu, kas izgatavoti no fruktozes un glikozes molekulām. Ķīmiskās analīzēs tika identificētas rozmarīnskābes, kafijas un hlorogēnskābes. To klātbūtne saponīnus, terpenoids, un alkaloīdus ir arī ziņots (3).
Šīs lapas ir arī rezerve alantoīnu un alkaloīdu. Alkaloīdi pēdējā laikā ir saņēmuši lielu zinātnieku aprindu uzmanību (17).
Eksperimenti ar comfrey sakņu un lapu ekstraktiem atklāja, ka šīs aktīvās molekulas (alkaloīdi) var izraisīt vēzi.
Līdz ar to savvaļas vai parastās ērkšķogas tiek uzskatītas par toksiskām / nedrošām cilvēkiem (un dzīvniekiem). Lasiet tālāk, lai detalizēti uzzinātu comfrey blakusparādības.
Vai Comfrey ir toksisks jūsu ķermenim? Kādas ir blakusparādības?
Sakarā ar pirrolizidīna alkaloīdu klātbūtni, comfrey tiek uzskatīts par nederīgu cilvēka uzņemšanai (īpaši iekšķīgi).
Šīs lapas un saknes no comfrey piemīt symphytine, symlandine un echimidine, kas padara unikālu komplektu pyrrolizidine alkaloīdu. Hroniska šo molekulu uzņemšana izraisa aknu toksicitāti, nieru slimības, hipertensiju un ādas alerģijas (13).
Turklāt daži gadījumi parāda karpu kancerogēnās (vēzi izraisošās) īpašības (12).
Šādi efekti padara Tauksakne un tās ekstraktus nedrošs par grūtniecēm un zīdītājām sievietēm (17).
Dažas valstis, piemēram, Vācija, Lielbritānija un Kanāda ir vai nu aizliegušas, vai ierobežojušas šīs zāles lietošanu medicīnā / ārstēšanā.
American Herbal Products Association iesaka comfrey jāizmanto tikai ārēji. In 2001, ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) ieteica uztura bagātinātāju ražotājiem, lai novērstu Tauksakne produktus no tirgus (12).
Tomēr ērkšķu drošība joprojām nav izlemta. Dažām valstīm līdz šim nav ierobežojumu attiecībā uz ērkšķu lietošanu.
Internetā un tirgū dažādos veidos varat atrast arī comfrey piedevas.
Izlasiet nākamo sadaļu, lai uzzinātu, kā iegūt šos produktus.
Kā lietot Comfrey? Kur to nopirkt?
Vislabāk ir lietot comfrey lokāli. Perorāls patēriņš var nebūt labvēlīgs jūsu veselībai, jo tajā ir alkaloīdi un citi toksiski fitoķimikālijas.
Sāpju mazināšanas krēmi (Pērciet šeit!), Kosmētiski losjoni, ziedes (Pērciet šeit!), Eļļas (Pērciet šeit!), Zāļu ziedes (Pērciet šeit!) Utt.
Tas ir pieejams arī bez receptes (OTC) kā līdzeklis pret sastiepumiem, brūcēm, griezumiem, izsitumiem utt.
Comfrey tēja ir populārs šī auga produkts. Lai pagatavotu terapeitisko tēju, kas, kā zināms, atvieglo kaulu sāpes, varat pagatavot žāvētas omes lapas.
Kā pagatavot Comfrey tēju
- Pievienojiet tējkannā 1-2 tējkarotes žāvētu comfrey lapu.
- Lapām pārlej 1–1½ tases verdoša ūdens.
- Ļaujiet tam stāvēt 10-20 minūtes.
- Celms porcijās un dzer siltu.
Ņemot vērā šī auga nelabvēlīgo ietekmi, vai ir ieteicama dedzināmās tējas / ekstraktu deva? Ritiniet uz leju, lai uzzinātu.
Kāda ir ieteicamā Comfrey deva?
Ja tā ir kafijas tēja, sadaliet tasi mazās devās. Lietojiet to četras reizes dienā (10).
Ja tā ir tinktūra, lietojiet 5-20 pilienus četras reizes dienā. Izmantojiet tikai svaigi pagatavotas sautētas sautētas vai svaigu omfrešu lapas (10).
Jums jāpatur prātā arī ārstēšanas ilgums. Ilgstoša ērkšķu lietošana nelabvēlīgi ietekmētu toksiskos alkaloīdus.
Tā vietā mēģiniet izmantot PA nesaturošus (bez pirrolizidīna alkaloīdiem) ekstraktus. Vai arī meklējiet smaržīgos produktus, kuros ir mazāk nekā 10 μg šo alkaloīdu. Tie būtu robežās / zem dienas naudas robežas (3).
Kopsavilkumā
Comfrey ir tradicionāls līdzeklis pret salauztiem kauliem, sastiepušām potītēm, vaļējām brūcēm un sāpošu muguru. Senie romieši hronisku slimību ārstēšanai zvērēja ar sautējošām kompresēm, salviem, krēmiem un tējām.
Taču zinātnieki ir noteikuši aktīvās molekulas comfrey, kas var izraisīt vēzi un l Iver traumas. Tāpēc tā ir