Satura rādītājs:
- Ābolu sulas ieguvumi veselībai
- 1. Var atbalstīt sirds veselību
- 2. Var mazināt astmas simptomus
- 3. Var atvieglot aizcietējumus
- 4. Maija palīdzības svara zudums
- 5. Var būt pretvēža potenciāls
- 6. Var palīdzēt aizsargāt smadzenes
- 7. Var uzlabot ādas veselību
- 8. Var uzlabot acu veselību
- 9. Var samazināt vielmaiņas sindroma risku
- 10. Var uzlabot aknu darbību
- Uztura fakti par ābolu sulu
- Ābolu sulas blakusparādības
Ābolu sula tiek uzskatīta par vienu no veselīgiem augļu dzērieniem ar daudzām priekšrocībām. Šī daudzpusīgā augļu sula satur daudz augu savienojumu, ko izmanto dažādu slimību ārstēšanai. Šī dzēriena bagātīgais uztura profils padara to populāru visā pasaulē.
Ābolu mitrināšanas kvalitāte tiek maksimizēta, kad tie tiek suloti. Šajā garšīgajā sulā ir polifenoli un flavonoīdi ar pretvēža, pretalerģisku un pretiekaisuma iedarbību. Sula var atbalstīt sirds veselību, mazināt astmas simptomus, palīdzēt zaudēt svaru un samazināt dažu vēža risku.
Šajā rakstā mēs esam apsprieduši ābolu sulas ieguvumus veselībai, kā arī tās uzturvērtību un iespējamās blakusparādības. Paskaties.
Ābolu sulas ieguvumi veselībai
Ābolu sula var palīdzēt daudzu slimību ārstēšanā ar tās plašo uztura īpašību klāstu. Tas var uzlabot sirds veselību un palīdzēt zaudēt svaru. Ritiniet uz leju, lai uzzinātu vairāk.
1. Var atbalstīt sirds veselību
Āboli ir lieliski augu savienojumu, piemēram, polifenolu un flavonoīdu, avoti, kas ir noderīgi sirds veselībai (1). Pētījumā norādīts, ka polifenoli var novērst sliktā (ZBL) holesterīna oksidēšanos un uzkrāšanos artērijās (2).
Ābolu sulas lietošana parāda antioksidantu iedarbību un samazina koronāro artēriju slimības risku (3). Vēl viens Santa Katarīnas federālās universitātes veiktais pētījums atklāja, ka ābolu sulas uzņemšana uzlaboja lipīdu peroksidāciju un antioksidantu stāvokli asins serumā (4).
Ābolu sula ir bagāta ar kāliju. Minerālam ir izšķiroša nozīme sirds veselības uzturēšanā. Kālijs ir vazodilatators, kas var palīdzēt samazināt stresu uz asinsvadiem un samazināt asinsspiedienu (5). Tas var samazināt sirds slimību risku.
2. Var mazināt astmas simptomus
Ābolu sulai piemīt pretiekaisuma un pretalerģiskas īpašības, kas var palīdzēt mazināt astmas simptomus. Augļu sula ir labi pazīstama, lai novērstu astmas lēkmes (6), (1).
Turklāt sulā esošajiem polifenoliem ir nozīmīga loma plaušu veselības uzlabošanā un plaušu slimību riska mazināšanā (7). Jaunākie pētījumi ir pierādījuši, ka indivīdiem, kuri regulāri lieto ābolu sulu, var būt labāka plaušu funkcija (8).
3. Var atvieglot aizcietējumus
Aizcietējums ir nopietna veselības problēma, kas rodas, kad resnās zarnas absorbē pārāk daudz ūdens. Āboli satur sorbitolu, kas piedāvā šīs problēmas risinājumu (9). Kad šī viela nonāk resnajā zarnā, tā ievelk ūdeni resnajā zarnā. Tādā veidā tas padara izkārnījumus mīkstāku un viegli izietamu.
4. Maija palīdzības svara zudums
Āboli ir bagāti ar polifenoliem, karotinoīdiem un uztura šķiedrvielām. Ābolu sulas lietošana var palīdzēt zaudēt svaru.
Isfahānas Medicīnas universitātes veiktais pētījums atklāja, ka ābolu polifenoliem piemīt anti-aptaukošanās īpašības. Eksperimenti ar dzīvniekiem un cilvēkiem liecina, ka dažādu veidu ābolu uzņemšana cilvēkiem ar lieko svaru var izraisīt svara zudumu (10).
Āboli ir labi flavonoīdu avoti. Palielināts augļu patēriņš ar flavonoīdiem var palīdzēt samazināt ķermeņa svaru (11).
5. Var būt pretvēža potenciāls
Ir pierādīts, ka flavonoīdi un fenola skābes efektīvi novērš audzēju un vēža šūnu attīstību.
Sanpaulu federālās universitātes veiktais pētījums atklāja, ka dažu fitoķimikāliju un antioksidantu klātbūtne ābolos var iedarboties uz kancerogenitāti. Tomēr, lai izdarītu turpmākus secinājumus, ir vajadzīgi vairāk pētījumu šajā virzienā (12).
Cits Vācijas vēža pētījumu centra veiktais pētījums atklāja, ka regulāra viena vai vairāku ābolu vai to sulas lietošana var samazināt plaušu un resnās zarnas vēža risku (13).
6. Var palīdzēt aizsargāt smadzenes
Ābolu sula var pasargāt smadzenes no brīvo radikāļu bojājumiem. Ābolu sulā esošie polifenoliskie antioksidanti var mazināt neironu apoptozi (smadzeņu šūnu nāvi). Tie var palīdzēt ārstēt neirodeģeneratīvas slimības, piemēram, Alcheimera un Parkinsona slimības (14).
Antioksidantiem ir lielāks potenciāls rīkoties pret vēža šūnām un novērst oksidatīvā stresa radītos bojājumus (6). Masačūsetsas-Lellela universitātes veiktais pētījums atklāja, ka ābolu sula var uzlabot uzvedības simptomus tiem, kuriem ir vidēji līdz vēlīnai Alcheimera slimība (15).
7. Var uzlabot ādas veselību
C vitamīna un antioksidantu klātbūtne ābolu sulā var palīdzēt uzlabot ādas veselību. Daži anekdotiski pierādījumi liecina, ka šo sulu plaši izmanto dabiskos līdzekļos, lai ārstētu ar ādu saistītas problēmas, piemēram, iekaisumu, niezi, ādas infekcijas, sašķeltu ādu un grumbas.
Polifenoli ābolu sulā var novērst priekšlaicīgu novecošanos (16).
8. Var uzlabot acu veselību
Āboli (un to sula) ir bagāti ar A vitamīnu (17). Šis vitamīns palīdz uzlabot redzi un novērš acu traucējumus (18).
9. Var samazināt vielmaiņas sindroma risku
Ābolu sulas lietošana var samazināt metaboliskā sindroma risku. Tas var pazemināt holesterīna līmeni un asinsspiedienu un samazināt diabēta risku (19), (20).
10. Var uzlabot aknu darbību
Ābolu sula ir bagāta ar ābolskābi (21). Anekdotiski pierādījumi liecina, ka tas var veicināt aknu darbību. Sula var arī stimulēt urinēšanu, un tas var arī veicināt aknu veselību.
Ābolu sārmainība palīdz attīrīt toksīnus / blakusproduktus no aknām. Tomēr pētījumi šajā jomā ir ierobežoti.
Zemāk skatiet šīs sulas uzturvērtības informāciju.
Uztura fakti par ābolu sulu
Apple satur vairākas būtiskas uzturvielas. Saskaņā ar Amerikas Savienoto Valstu Lauksaimniecības departamenta teikto, vienā glāzē (248 g) ābolu sulas ir (22):
- Ūdens - 219 g
- Enerģija - 114 kcal
- Ogļhidrāti - 28 g
- Olbaltumvielas - 0,24 g
- Saharoze - 3,12 g
- C vitamīns - 2,23 mg
Viena ābolu sulas porcija nodrošina jūsu ķermenim lielu daudzumu vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu. Ar nulles holesterīna līmeni un ļoti mazu piesātināto tauku un nātrija daudzumu āboli ir vieni no veselīgākajiem augļiem.
Daudziem cilvēkiem patīk dzert ābolu sulu, nevis ēst augļus neapstrādātā veidā. Lielais ūdens saturs šajā sulā darbojas kā labs rehidratācijas avots.
Ābolu sulas uzturvērtība ir tāda pati kā neapstrādātam ābolam, ja tā ir iegūta no svaigiem āboliem. Tirdzniecībā pieejamās sulās parasti ir konservanti, kas samazina ābolu sulas uzturvērtību. Tādējādi ābolu sulas pagatavošana mājās ir labākais veids, kā izmantot tās maksimālos ieguvumus un uzturu.
Tirdzniecības ābolu sula satur koncentrētu ābolu sulu, ūdeni, askorbīnskābi (C vitamīnu), kalcija citrātu (mazāk nekā 0,5%) un kālija fosfātu.
Lai gan ābolu sula parasti ir droša lietošanai, tai ir dažas blakusparādības, kas jums jāpatur prātā. Pārbaudiet tos nākamajā sadaļā.
Ābolu sulas blakusparādības
Ābolu sulas patēriņš parasti tiek uzskatīts par drošu. Tomēr pārmērīga uzņemšana var izraisīt vairākas negatīvas sekas. Tas var izraisīt kuņģa-zarnu trakta problēmas, svara pieaugumu, nieru darbības traucējumus un kariesu.
- Var izraisīt kuņģa-zarnu trakta problēmas
Pārmērīgs ābolu sulas patēriņš var izraisīt dažas kuņģa-zarnu trakta problēmas, piemēram, caureju un meteorismu.
Brīvās universitātes slimnīcas veiktais pētījums atklāja, ka sorbitola un fruktozes klātbūtne ābolu sulā var izraisīt hronisku caureju. Lielākā daļa cilvēku tos pilnībā neuzsūc (23). Izvairieties no sulas dzeršanas tukšā dūšā. Tā var arī izraisīt gāzu veidošanos un vēdera uzpūšanos, pateicoties lielajam cukura saturam.
- Var veicināt svara pieaugumu
Salīdzinot ar veseliem āboliem, sulu var patērēt ātrāk. Tas īsā laika posmā var izraisīt lielu kaloriju daudzumu.
Pensilvānijas štata universitātes veiktais pētījums atklāja, ka veselu augļu patēriņš rada sāta sajūtu labāk nekā augļu sula. Tas bija vismazāk sātīgs, salīdzinot ar visu augļu ēšanu (24).
Augļu sulās ir pārmērīgs cukurs, un tika konstatēts, ka cukura saturošu dzērienu uzņemšana izraisīja svara pieaugumu bērniem līdz 12 gadu vecumam (25).
- Lielāks nieru akmeņu risks
Oksalātu klātbūtne ābolu sulā var palielināt nierakmeņu risku. Alabamas universitātes Birmingemā veiktais pētījums atklāja, ka pārmērīga uztura oksalātu uzņemšana var tieši izraisīt akmeņu veidošanos nierēs (26). Ideālā ābolu sulas deva varētu būt 240 ml dienā (27).
- Var veicināt zobu bojāšanos
Augļu sulās ir daudz cukuru. Mutes baktērijas patērē šos cukurus un var izraisīt zobu eroziju (28). Tika konstatēts, ka iesaiņota ābolu sula ir skāba un var izraisīt zobu emaljas bojājumus (29).
- Ābolu sulā ir maz vitamīnu un minerālvielu
C vitamīnu parasti pievieno stiprinātām augļu sulām. Turklāt