Satura rādītājs:
- Kādi ir piparmētru tējas ieguvumi?
- 1. Var uzlabot gremošanu
- 2. Var palīdzēt mazināt spriedzes galvassāpes un migrēnu
- 3. Lai atsvaidzina jūsu elpu
- 4. Var mazināt deguna nosprostojumu
- 5. Var uzlabot enerģijas līmeni
- 6. Var palīdzēt mazināt menstruāciju krampjus
- 7. Var būt antibakteriālas īpašības
- 8. Var uzlabot miegu
- 9. Maija palīdzības svara zudums
- 10. Var palīdzēt ārstēt sezonas alerģijas
- 11. May Improve Skin Health
- 12. May Improve Concentration
- How Do You Make The Best Peppermint Tea?
- How Many Cups Of Peppermint Tea Can You Drink In A Day?
- What Are The Side Effects Of Peppermint Tea?
- Conclusion
- Expert’s Answers For Readers’ Questions
- 24 sources
Piparmētra ir pazīstama ar savu piparmētru garšu. Gadsimtiem ilgi to izmanto daudzās medicīniskās lietībās terapeitiskai lietošanai. Tās vispopulārākais lietojums ir tēja. Piparmētru tēja ir bez kaloriju zāļu tēja ar atsvaidzinošu garšu. Tiek teikts, ka šim augu izcelsmes dzērienam piemīt antioksidanta, antibakteriālas, antiseptiskas, pretiekaisuma, spazmolītiskas un pretsāpju īpašības. Tēja var palīdzēt mazināt galvassāpes, uzlabot gremošanas veselību, palīdzēt zaudēt svaru un atsvaidzināt elpu. Tā kā šī infūzija ir dabiska un bez kofeīna, ārsti to iesaka ilgu laiku.
Šajā rakstā mēs apspriedīsim piparmētru tējas ieguvumus veselībai, sagatavošanas metodes un iespējamās blakusparādības. Turpini lasīt.
Kādi ir piparmētru tējas ieguvumi?
1. Var uzlabot gremošanu
Piparmētru eļļu izmanto, lai izārstētu dažādus gremošanas traucējumus, piemēram, gāzi, grēmas, vēdera uzpūšanos un gremošanas traucējumus. Tas ir dabisks karminatīvs līdzeklis. Tas atslābina vēdera muskuļus. Mentols, piparmētras bioaktīvs komponents, var nomierināt resnās zarnas muskuļus. Tas var izraisīt spazmolītisku iedarbību uz resnās zarnas muskuļiem un veicināt gremošanas veselību (1). Tuftsas universitātes veiktais pētījums atklāja, ka piparmētra var mazināt gremošanas simptomus, piemēram, gremošanas traucējumus, gāzi un vēdera uzpūšanos. Citā pētījumā ar dzīvniekiem tika konstatēts, ka piparmētra atslābina gremošanas sistēmu un mazina sāpes. Piparmētras var arī novērst gludos muskuļus jūsu zarnās. Tas var palīdzēt mazināt vēdera spazmas (2), (3).
Tāpat piparmētru tējai var būt caurejas efekts, un tā var palīdzēt mazināt gremošanas problēmas, piemēram, kuņģa darbības traucējumus, gremošanas traucējumus, gāzu veidošanos un vēdera uzpūšanos. Piparmētrai piemīt karminatīvas un spazmolītiskas īpašības. Tas var palīdzēt mazināt meteorisms un vēdera spazmas (4). Tomēr ir vajadzīgi vairāk pētījumu, lai vēl vairāk izprastu šo piparmētru tējas īpašo priekšrocību.
2. Var palīdzēt mazināt spriedzes galvassāpes un migrēnu
Piparmētru tēja var palīdzēt mazināt spriedzes galvassāpes un migrēnu. Piparmētras mentols darbojas kā relaksants un pretsāpju līdzeklis. Pētījumi ar dzīvniekiem liecina, ka tējai var būt pretsāpju (sāpju mazinoša) un anestēzijas iedarbība uz centrālo un perifēro nervu sistēmu (2). Tēja var mazināt smadzeņu asinsvadu slodzi. Anekdotiski pierādījumi liecina, ka piparmētru tējas aromāts var piedāvāt relaksāciju un atvieglot galvassāpes. Tomēr nav apstiprinošu zinātnisku datu, kas pierādītu šo apgalvojumu.
3. Lai atsvaidzina jūsu elpu
Piparmētrai piemīt antibakteriālas īpašības, kas iznīcina aplikumu izraisošos mikrobus un var uzlabot elpu (5), (6). Zāle var novērst tādu perorālu baktēriju attīstību, kas izraisa sliktu elpu. Ir zināms, ka piparmētras atsvaidzina elpu (7). Piparmētru tās patīkamās garšas un smaržas dēļ bieži izmanto kā aromatizētāju daudzu veidu skalojamajos līdzekļos un zobu pastās (8). Šajā sakarā piparmētru lapās esošais mentols var būt nozīmīgs.
4. Var mazināt deguna nosprostojumu
Pētījumā tika pētīta septiņu piparmētru tējas ekstraktu ietekme uz elpceļu patogēnu ( Chlamydia pneumoniae ). Pētījumā teikts, ka piparmētru tējas patēriņš potenciāli var palīdzēt ārstēt akūtas elpceļu infekcijas (9). Visi septiņi tējas ekstrakti kavēja patogēna augšanu.
Piparmētru tējas lietošana var novērst hlamīdiju infekcijas. Ir ierobežoti zinātniski pierādījumi, kas pierāda, ka piparmētru tējas dzeršana var palīdzēt aizsprostot deguna blakusdobumus. Bet anekdotiski pierādījumi liecina, ka silts dzēriens, kas satur mentolu, piemēram, piparmētru tēja, var palīdzēt atvieglot elpošanu.
Piparmētrai ir daudz pretiekaisuma, antibakteriāla un pretvīrusu iedarbība. Tādējādi tēja var cīnīties pret aizsērējušiem deguna blakusdobumiem, ko izraisa saaukstēšanās un alerģijas (10).
Kardifas Universitātes koledžas veiktais pētījums atklāja, ka L-mentols, viens no piparmētras aktīvajiem savienojumiem, uzlabo gaisa plūsmas sajūtu jūsu deguna dobumā (11).
Anekdotiski pierādījumi liecina, ka piparmētru tējas tvaiki var uzlabot sinusa sastrēguma simptomus. Tomēr nav zinātnisku pierādījumu, kas pierādītu šo apgalvojumu.
5. Var uzlabot enerģijas līmeni
Piparmētras satur antioksidantus un fenolus, kas var aizsargāt ķermeni no brīvajiem radikāļiem (12). Piparmētru tēja var uzlabot enerģijas līmeni un mazināt dienas nogurumu. Lai gan šajā sakarā nav pētījumu par piparmētru tēju, pētījumi parāda, ka piparmētrā esošie dabiskie savienojumi var labvēlīgi ietekmēt enerģiju. Pētījumā 24 personas, kurām tika dotas piparmētru eļļas kapsulas, kognitīvā testa laikā parādīja mazāku nogurumu (13).
Daži anekdotiski pierādījumi arī liecina, ka piparmētru tēja var palielināt fiziskās enerģijas līmeni.
Tomēr, lai izprastu šo piparmētru tējas priekšrocību, ir nepieciešami ilgtermiņa pētījumi.
6. Var palīdzēt mazināt menstruāciju krampjus
Tiek teikts, ka piparmētrai piemīt spazmolītiska iedarbība, kas palīdz mazināt menstruāciju krampjus. Dzerot piparmētru tēju, var samazināties menstruālo krampju intensitāte un ilgums, jo zālaugam ir zināmas pretsāpju īpašības (2).
Piparmētras savienojumi var darboties kā muskuļu relaksanti. Viņi strādā pie dzemdes saspiestajiem muskuļiem un atvieglo krampjus. Pētījumā 127 sievietes ar menstruāciju krampjiem pēc piparmētru ekstrakta kapsulu lietošanas samazināja sāpju intensitāti un ilgumu (14). Tomēr, lai izprastu šo ieguvumu, ir jāveic vairāk pētījumu.
7. Var būt antibakteriālas īpašības
Pateicoties tā pretmikrobu īpašībām, piparmētra efektīvi cīnās ar vairāku veidu baktērijām (2). Dienvidāfrikas Tshwane Tehnoloģijas universitātes veiktais pētījums atklāja, ka mentols arī demonstrēja antibakteriālu aktivitāti (15).
Daži pētījumi liecina, ka piparmētra spēj samazināt perorālās bakteriālās infekcijas, cīnoties pret attiecīgajiem patogēniem (5).
8. Var uzlabot miegu
Piparmētru tēja ir dzēriens bez kofeīna. Tādējādi, ņemot to pirms gulētiešanas, jūs varat atpūsties (3). Tā varētu būt ideāla izvēle pirms miega tiem, kam ir miega traucējumi. Tas varētu darboties kā muskuļu relaksants un palīdzēt jums atpūsties. Tomēr ir maz pētījumu, lai atbalstītu šo punktu.
9. Maija palīdzības svara zudums
Piparmētru tēja ir dzēriens bez kalorijām, kas var palīdzēt apmierināt jūsu saldo zobu. Tā lietošana citu kaloriju dzērienu vietā var arī palīdzēt svara kontrolē. Piparmētras ir arī viens no augiem, ko lieto dažādos svara zaudēšanas preparātos (16). Tomēr ir vajadzīgi vairāk pētījumu, lai izprastu piparmētru tējas svara zaudēšanas ietekmi.
10. Var palīdzēt ārstēt sezonas alerģijas
Peppermint contains rosmarinic acid, a phenolic compound that may exhibit biological activities. However, evidence on the efficacy of peppermint tea against allergy symptoms is limited. Rosmarinic acid is linked to reduced symptoms of allergic reactions, such as itchy eyes, runny nose, and asthma (17), (18), (19). In one study conducted on 29 people with seasonal allergies, those given an oral supplement containing rosmarinic acid had fewer symptoms of an itchy nose and itchy eyes (20).
Another study conducted by the Okayama University, Japan, on rats found that peppermint extract reduced allergic symptoms such as sneezing and nasal irritation (21).
11. May Improve Skin Health
The cooling effect of menthol may have a beneficial effect on oily and pimple-prone skin. Menthol, the basic element in peppermint leaves, lowers the secretion of oils from the sebaceous glands. This, in turn, may help clear your skin and reduce breakouts.
The antioxidants in the tea may also help in clearing skin pores. However, more studies in this line are needed to reach further conclusions.
12. May Improve Concentration
Anecdotal evidence suggests that peppermint tea may help increase alertness, memory, and concentration. Drinking peppermint tea may help improve one’s ability to concentrate and focus. Limited research is available in this regard, however.
These are the potential benefits of peppermint tea. In the following section, we will take a look at how to prepare the tea.
How Do You Make The Best Peppermint Tea?
You can make this herbal tea with fresh or dried peppermint leaves. Let’s take a look at the procedure in detail:
You will need
- 2 cups of water
- Handful of peppermint leaves
- Honey (for taste)
Process
- Boil two cups of water.
- Add a handful of peppermint leaves after turning off the heat.
- Cover and steep for 5 minutes.
- Strain the tea and add honey as required.
You can also prepare peppermint tea with the tea bags available in many grocery and health stores.
How Many Cups Of Peppermint Tea Can You Drink In A Day?
Peppermint tea has zero calories and is free of caffeine. Hence, you can have 4 to 5 cups of the tea on a regular basis. You can consume the tea at any time of the day. Enjoy it as a post-meal treat to aid digestion, in the afternoon to boost your energy, or before bed to help you relax.
However, adding flavoring agents such as sugar, honey, and lemon may increase the tea’s calorific value. You may want to be wary of that.
Though peppermint tea is generally safe for consumption, it also may have some side effects. We will explore them in the following section.
What Are The Side Effects Of Peppermint Tea?
Intake of peppermint tea is generally considered safe. However, some may experience allergies, heartburn, and drug interactions following its intake.
Excess consumption of this herbal tea may also cause some toxic effects. In male rats, a high intake of peppermint tea was found to compromise reproductive function (22). Other allergies caused by peppermint included contact dermatitis and asthma (23). People who are allergic to any form of peppermint should avoid the intake of this herbal beverage. Individuals who are on Warfarin treatment should be cautious. A study showed that peppermint tea could interact with Warfarin (24).
Conclusion
Peppermint tea has no calories. This caffeine-free tea has medicinal properties that may benefit your health in several ways. It is said to help relieve headache, improve digestive health, aid weight loss, and freshen your breath.
While more research is still warranted, you can start taking the tea on a regular basis. Bear in mind the side effects of the tea, however.
Expert’s Answers For Readers’ Questions
Does peppermint tea make you urinate more?
There is no scientific evidence that peppermint tea, specifically, is a diuretic. However, excess intake of beverages can cause frequent urination.
Are mint tea and peppermint tea the same?
Yes. Mint tea is prepared from the leaves of peppermint. Both are the same.
Is peppermint tea good for kidneys?
Some anecdotal evidence suggests that drinking herbal teas in moderate amounts may reduce the risk of kidney stones. However, there is research in this regard.
Can you drink peppermint tea while you are pregnant?
Though there are no known side effects, consult your doctor before taking peppermint tea during this period.
24 sources
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Amato A, Liotta R, Mulè F. Mentola ietekme uz cilvēka resnās zarnas apļveida gludajiem muskuļiem: darbības mehānisma analīze. Eur J Pharmacol. 2014; 740: 295-301.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25046841/
- Makkejs DL, Blumbergs Dž. Pārskats par piparmētru tējas (Mentha piperita L.) bioaktivitāti un iespējamo ieguvumu veselībai. Phytother Res. 2006; 20 (8): 619-633.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16767798/
- Thompson Coon J, Ernst E. Systematic review: herbal medicinal products for non-ulcer dyspepsia. Aliment Pharmacol Ther. 2002;16(10):1689‐1699.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12269960/
- Mikaili, Peyman et al. “Pharmacological and therapeutic effects of Mentha Longifolia L. and its main constituent, menthol.” Ancient science of lifevol. 33,2 (2013): 131-8.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4171855/
- Dagli, Namrata et al. “Essential oils, their therapeutic properties, and implication in dentistry: A review.” Journal of International Society of Preventive & Community Dentistry vol. 5,5 (2015): 335-40.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4606594/
- Thosar N, Basak S, Bahadure RN, Rajurkar M. Antimicrobial efficacy of five essential oils against oral pathogens: An in vitro study. Eur J Dent. 2013;7(Suppl 1):S071‐S077.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24966732/
- “Review on Herbal Teas.” Journal of Pharmaceutical Sciences and Research, Vol. 6(5), 2014, 236-238.
www.jpsr.pharmainfo.in/Documents/Volumes/vol6issue05/jpsr06051404.pdf
- . “Peppermint.” Peppermint – an Overview - ScienceDirect Topics.
www.sciencedirect.com/topics/food-science/peppermint
- Kapp, Karmen, et al. “Commercial peppermint (Mentha× piperita L.) teas: Antichlamydial effect and polyphenolic composition.” Food research international53.2 (2013): 758-766.
www.researchgate.net/publication/273436444_Commercial_peppermint_Menthapiperita_L_teas_Antichlamydial_effect_and_polyphenolic_composition
- Rakover Y, Ben-Arye E, Goldstein LH. Harefuah. 2008;147(10):783‐838.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19039907/
- Eccles R, Griffiths DH, Newton CG, Tolley NS. The effects of menthol isomers on nasal sensation of airflow. Clin Otolaryngol Allied Sci. 1988;13(1):25‐29.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/3370851/
- Dorman HJ, Koşar M, Başer KH, Hiltunen R. Phenolic profile and antioxidant evaluation of Mentha x piperita L. (peppermint) extracts. Nat Prod Commun. 2009;4(4):535‐542.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19476001/
- Kennedy D, Okello E, Chazot P, et al. Volatile Terpenes and Brain Function: Investigation of the Cognitive and Mood Effects of Mentha × Piperita L. Essential Oil with In Vitro Properties Relevant to Central Nervous System Function. Nutrients. 2018;10(8):1029. Published 2018 Aug 7.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30087294/
- Masoumi SZ, Asl HR, Poorolajal J, Panah MH, Oliaei SR. Evaluation of mint efficacy regarding dysmenorrhea in comparison with mefenamic acid: A double blinded randomized crossover study. Iran J Nurs Midwifery Res. 2016;21(4):363‐367.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27563318/
- Kamatou GP, Vermaak I, Viljoen AM, Lawrence BM. Menthol: a simple monoterpene with remarkable biological properties. Phytochemistry. 2013;96:15‐25.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24054028/
- Koithan, Mary, and Kathryn Niemeyer. “Using Herbal Remedies to Maintain Optimal Weight.” The journal for nurse practitioners: JNP vol. 6,2 (2010): 153-154.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2927017/
- Shekarchi, Maryam et al. “Comparative study of rosmarinic acid content in some plants of Labiatae family.” Pharmacognosy magazine vol. 8,29 (2012): 37-41.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3307200/
- Oh HA, Park CS, Ahn HJ, Park YS, Kim HM. Effect of Perilla frutescens var. acuta Kudo and rosmarinic acid on allergic inflammatory reactions. Exp Biol Med (Maywood). 2011;236(1):99‐106.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21239739/
- Sanbongi C, Takano H, Osakabe N, et al. Rosmarinic acid in perilla extract inhibits allergic inflammation induced by mite allergen, in a mouse model. Clin Exp Allergy. 2004;34(6):971‐977.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15196288/
- Takano H, Osakabe N, Sanbongi C, et al. Extract of Perilla frutescens enriched for rosmarinic acid, a polyphenolic phytochemical, inhibits seasonal allergic rhinoconjunctivitis in humans. Exp Biol Med (Maywood). 2004;229(3):247‐254.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14988517/
- https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14988517/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11201253/
- Akdogan, Mehmet, et al. “Effects of Peppermint Teas on Plasma Testosterone, Follicle-Stimulating Hormone, and Luteinizing Hormone Levels and Testicular Tissue in Rats.” Urology, Elsevier, 7 Aug. 2004
www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0090429504004182
- Szema, Anthony M, and Tisha Barnett. “Allergic reaction to mint leads to asthma.” Allergy & rhinology (Providence, R.I.)vol. 2,1 (2011): 43-5.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3390130/
- Moeinipour, Aliasghar, et al. “Possible Interaction of Warfarin with Peppermint Herbal Tea: A Case Report – Mashhad University of Medical Sciences Repository.” Mums.Ac.Ir, 2017.
eprints.mums.ac.ir/569/