Satura rādītājs:
- Granātābolu mizu ieguvumi veselībai
- 1. Var cīnīties ar pūtītēm, pūtītēm un izsitumiem
- 2. Var palīdzēt ķermeņa detoksikācijai
- 3. Var novērst grumbu rašanos un citas novecošanas pazīmes
- 4. Var izārstēt iekaisis kakls un klepus
- 5. Var darboties kā dabisks mitrinātājs un sauļošanās
- 6. Maijs var cīnīties pret ādas vēzi
- 7. Bagātīgs C vitamīna avots
- 8. Var pasargāt no sirds slimībām
- 9. Var uzlabot zobu higiēnu
- 10. Maijs var uzlabot kaulu veselību
- 11. Var uzlabot zarnu veselību
- 12. Var apcietināt matu izkrišanu un novērst blaugznas
- Kā nomizot granātābolu
- Kā pagatavot granātābolu pulveri
- Receptes
- 1. Granātābolu mizas Tambli
- 2. Granātābolu zāļu tēja
- Secinājums
- 21 avots
Granātābolu mizai ir daudz ārstniecisku īpašību, un to lieto vairāku slimību ārstēšanai. Tas teica, ka tam piemīt antibakteriālas, pretsēnīšu, pretvīrusu un pretiekaisuma īpašības, kā arī daudzas veselības priekšrocības. Granātābolu mizā ir daudz antioksidantu un tā var cīnīties ar pūtītēm, detoksicēt ķermeni, novērst grumbu veidošanos un novecošanās pazīmes, kā arī izārstēt kakla sāpes un klepu. Tā vietā, lai tos izmestu, uzglabājiet tos, lai iegūtu viņu brīnišķīgās priekšrocības. Šajā rakstā mēs esam apsprieduši granātābolu mizas iespējamos ieguvumus, mizas pulvera pagatavošanas procesu un dažas receptes.
Granātābolu mizu ieguvumi veselībai
1. Var cīnīties ar pūtītēm, pūtītēm un izsitumiem
Tiek teikts, ka granātābolu mizai piemīt antibakteriālas, pretvīrusu un pretiekaisuma īpašības (1) Tas var efektīvi cīnīties ar ādas problēmām, piemēram, pūtītēm, pūtītēm un izsitumiem. Miza ir bagāta ar antioksidantiem un palīdz noturēt baktērijas un citas infekcijas (2). Anekdotiski pierādījumi liecina, ka granātābolu mizas var arī palīdzēt noņemt atmirušās ādas šūnas no jūsu sejas, ja to lieto sejas iepakojuma vai sejas skrubja veidā. Tomēr, lai izprastu šo granātābolu mizas priekšrocību, ir vajadzīgi vairāk pētījumu.
2. Var palīdzēt ķermeņa detoksikācijai
Antioksidanti proaktīvi apkaro toksiskos līdzekļus organismā. Tādējādi augsts antioksidantu saturs granātābolu mizā ir labs līdzeklis, ja to lieto ķermeņa detoksikācijai. Pētījumā, kas veikts ar pelēm, tika konstatēts, ka granātābolu mizas ūdens ekstrakts var veicināt detoksikāciju (3). Tiek teikts, ka tas ir ļoti noderīgs cīņā pret toksīniem, kas atrodas organismā. Tomēr šajā kontekstā ir pieejami ierobežoti dati.
3. Var novērst grumbu rašanos un citas novecošanas pazīmes
Pārmērīga saules iedarbība un piesārņojums ir divi galvenie priekšlaicīgas novecošanās cēloņi. Pētījumi liecina, ka granātābolu mizas ekstrakts - lietojot kopā ar sēklu eļļu - veicina prokollagēna sintēzi, cīnās ar fermentiem, kas noārda kolagēnu, un efektīvi veicina ādas šūnu augšanu. Tādējādi tas dabiski un efektīvi aizkavē ādas novecošanos un grumbas (4).
Halija Universitātes (Koreja) veiktais pētījums par cilvēka ādas šūnām un bezpelēm pelēm atklāja, ka elagīnskābe, kas atrodama granātābolu mizas ekstraktos, var mazināt grumbas (5) . Tādēļ tas var palīdzēt saglabāt jūsu ādu jaunāku.
4. Var izārstēt iekaisis kakls un klepus
Saskaņā ar tradicionālo zāļu praksi, granātābolu miza palīdz mazināt klepu un tiek izmantota pulvera veidā ar ūdeni kā skalošanas līdzeklis, lai palīdzētu mazināt kakla sāpes (6). Vairāki pētījumi liecina, ka granātābolu mizas hidroalkoholiskajam ekstraktam piemīt antibakteriālas īpašības, kas var palīdzēt ārstēt kakla sāpes un klepu (7), (8).
5. Var darboties kā dabisks mitrinātājs un sauļošanās
Par šo punktu ir pieejami ierobežoti dati. Tomēr anekdotiski pierādījumi liecina, ka elagīnskābe, kas atrodas granātābolu mizā, var novērst ādas šūnu mitruma izžūšanu, tādējādi saglabājot jūsu ādu hidratētu. Turklāt tiek teikts, ka granātābolu miza mitrina un aizsargā jūsu ādu no vides toksīniem un atjauno tās pH līdzsvaru. Tas ir arī tas, ka to izmanto ādas kopšanas līdzekļos to mitrinošo īpašību dēļ.
Granātābolu miza satur efektīvus pretiedeguma līdzekļus un darbojas kā dabīgs sauļošanās līdzeklis, lai novērstu un novērstu kaitējumu, ko ādai rada UVA un UVB stari (9).
6. Maijs var cīnīties pret ādas vēzi
Apbrīnojami jauni pētījumi ir atklājuši, ka granātābolu ekstrakti satur preventīvu līdzekli, kas cīnās pret ādas vēža parādīšanos (10). Tiek apgalvots, ka granātābolu mizas pretiekaisuma un pretvēža īpašības ir efektīvas ādas vēža profilaksē un ārstēšanā. Granātābolu miza novērš vēža šūnu proliferācijas procesu, tādējādi samazinot ādas vēža risku. Tomēr šajā sakarā ir pieejami ļoti nedaudzi pētījumi, un ir vajadzīgi ilgtermiņa pētījumi, lai izprastu šo granātābolu mizas labumu cilvēkiem.
7. Bagātīgs C vitamīna avots
C vitamīns, vēl viena obligāta uzturviela, kurai mēs bieži iegādājamies dārgas piedevas, ir bagātīgi atrodama granātābolu mizā (11), (12). C vitamīns ir plašs augšanas līdzeklis, kas palīdz dziedēt brūces un veidot rētaudus. Tas veido olbaltumvielas ķermeņa masas veidošanai un ir svarīgs spēlētājs skrimšļa, kaulu un zobu labošanā un uzturēšanā (13).
8. Var pasargāt no sirds slimībām
Granātābolu mizā ir daudz antioksidantu, kas ļoti spēj aizsargāt ZBL holesterīnu no oksidēšanās. Ir arī teikts, ka tam piemīt vaskuloprotektīvi efekti, kas novērš sirds problēmas (14). Tas ir izdevīgi, jo ZBL holesterīna oksidēšanās jūsu ķermenī var izraisīt oksidatīvo stresu, kas ir galvenais faktors sirds slimību un citu slimību novēršanā (15).
9. Var uzlabot zobu higiēnu
Granātābolu mizas bieži lieto zobu pulveros un zobu pastās. Tiek uzskatīts, ka šīm pīlingām piemīt antibakteriāla un anticārija iedarbība, kas var palīdzēt tikt galā ar daudzām zobu problēmām, piemēram, smaganu iekaisumu, zobu aplikumu, kariesu un mutes čūlām (16). Tomēr, lai izprastu šo granātābolu mizu priekšrocību, ir nepieciešami ilgtermiņa pētījumi.
10. Maijs var uzlabot kaulu veselību
Granātābolu mizas efektīvi samazina kaulu blīvuma zudumu. Pētījumi liecina, ka no granātābolu mizām pagatavoto novārījumu lietošana var uzlabot kaulu veselību un novērst osteoporozes rašanos pēc menopauzes. Pētījumā norādīts, ka granātābolu mizā ir daudz tanīnu, polifenolu un flavonoīdu, un tā ekstrakta kā uztura bagātinātāja lietošana labvēlīgi ietekmē kaulu veselību (17).
11. Var uzlabot zarnu veselību
Granātābolu miza satur tanīnus, kas palīdz mazināt zarnu iekaisumu ar tā pretiekaisuma īpašībām (18). Turklāt šī augļu miza palīdz samazināt hemoroīdu pietūkumu (19). Daži anekdotiski pierādījumi liecina, ka granātābolu miza arī palīdz apturēt asiņošanu caurejas laikā un uzlabo gremošanas veselību.
12. Var apcietināt matu izkrišanu un novērst blaugznas
Granātābolu mizas ekstrakti ir efektīvi izmantoti, lai apkarotu matu izkrišanu un proaktīvi kontrolētu blaugznas. Granātābolu mizas pretsēnīšu aktivitāte palīdz samazināt sēnīšu darbības izraisīto matu izkrišanu un novērš blaugznas (20), (21). Tomēr šajā sakarā ir pieejami ierobežoti pētījumi.
Tagad, kad jūs zināt visu par granātābolu mizas ieguvumiem veselībai, pārbaudīsim, kā mizot granātābolu.
Kā nomizot granātābolu
- Ar asu nazi nogrieziet granātābola augšdaļu un apakšu.
- Novērtējiet granātābola ādu no augšas uz leju. Veiciet 4 kopējos iegriezumus, lai izveidotu 4 vienādas sekcijas. Izgrieziet tikai ādu, apstājoties, kad trāpījāt balto daļu.
- Ielieciet granātābolu ūdenī un sāciet to sadalīt pa iepriekš veiktajiem iegriezumiem, lai atdalītu 4 sekcijas.
- Izvelciet sēklas no ādas. Sēklas nogrims bļodas apakšā, un āda / bedre uzpeldēs uz augšu.
- Pirms sasprindzināšanas noslaukiet ūdens virsmu un noņemiet lieko ādu un mīkstumu.
Lūk, kā mājās var pagatavot granātābolu mizas pulveri.
Kā pagatavot granātābolu pulveri
Veiciet šīs darbības, lai pagatavotu granātābolu pulveri jūsu mājas robežās.
- Paņemiet četrus līdz piecus granātābolu augļus un katru augli sagrieziet četrās daļās gareniski.
- Izņemiet visas sēklas un atdaliet mizas.
- Tālāk katru mizu sagriež divās pusēs.
- Ar nazi noņemiet dzelteno daļu zem sarkanās ādas, ja vēlaties mizas izmantot terapeitiskos nolūkos. Tas ir tāpēc, ka dzeltenā daļa žāvējot un pulverveida veidā var dot rūgtu garšu jūsu sacepumiem. Tomēr, ja mizu izmantojat ārējai lietošanai, dzelteno daļu varat saglabāt neskartu.
- Novietojiet pīlingus uz šķīvja vai sausas drānas un novietojiet tos tiešos saules staros. Ļaujiet tiem nožūt.
- Atstājiet mizas zem saules, līdz tās kļūst cietas un zaudē visu mitrumu.
- Pievienojiet visas saulē žāvētās mizas tīram, sausam pārtikas pārstrādātājam un divas minūtes sasmalciniet, līdz iegūstat smalku pulveri.
- Glabājiet pulveri tīrā hermētiskā stikla burkā.
Receptes
1. Granātābolu mizas Tambli
Sastāvdaļas
- Granātābolu miza - 3 collu gabals
- Svaigi sarīvēts kokosrieksts - 1/2 tase
- Atšķaidīts jogurts - 1/2 tase
- Pipari - 1/2 tējkarotes
- Ķimenes sēklas - 1/2 tējkarotes
- Sāls - 3/4 tējkarotes
- Cepamā eļļa - 1 tējkarote
- Sinepju sēklas - 1/2 tējkarotes
- Dažas karija lapas
Norādījumi
- Cepšanas traukā pievienojiet nedaudz eļļas un granātābolu mizas, piparus un ķimeņu sēklas. Cep tos, līdz granātābolu mizas kļūst nedaudz kraukšķīgas vai mainās krāsa.
- Mikserī-dzirnaviņās pievienojiet sarīvētu kokosriekstu un grauzdētās sastāvdaļas no 1. posma. Pievienojiet nedaudz sāls un sasmalciniet maisījumu smalkā pastā
- Sajauciet pastu ar atšķaidītu jogurtu. Tas ir tambli.
- Cepšanas traukā pievienojiet nedaudz eļļas, sinepju sēklas un karija lapas. Kad sinepju sēklas parādās, pannas saturu ielej tambli augšpusē.
Izmantojiet granātābolu mizas tambli priekšrocības kā caurejas ārstēšanu mājās.
2. Granātābolu zāļu tēja
Sastāvdaļas
- Granātābolu pulveris - 1 tējkarote
- Piparmētru lapas
- Ingvers
- Ķimeņu sēklas
- Organiskās zaļās tējas lapas
- Medus - 1 tējkarote
Norādījumi
- Ielieciet visus garšaugus kafijas dzirnaviņās un sasmalciniet tos līdz smalkam pulverim.
- Pievienojiet 1 tējkaroti maisījuma 1 1 / 4 tasi ūdens un lai to vāra 1 minūti.
- Izņemiet maisījumu no plīts un ļaujiet tam stāvēt 5 minūtes. Tēju izkāš un pievieno medu.
Jūs varat izmantot šo granātābolu pulveri gandrīz jebkurā vēlamajā augu maisījumā.
Secinājums
Granātāboli ir pazīstami ar savu garšu un ieguvumiem veselībai. Tomēr šī augļa mizai piemīt arī dažas neticamas īpašības, kas var ārstēt daudzas kaites. Tiek uzskatīts, ka šīm mizām piemīt pretmikrobu un pretiekaisuma īpašības, un tās var cīnīties ar daudzām ādas un veselības problēmām. Tāpēc no nākamās reizes netērējiet šo augļu mizu. Uzglabājiet to pulvera veidā un izmantojiet, lai izmantotu tā priekšrocības.
21 avots
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Sorrenti, Valeria un citi. “Granātābolu mizas ekstrakta un probiotiku labvēlīgā ietekme uz pirmsadipocītu diferenciāciju.” Mikrobioloģijas robežas 10 (2019): 660.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6456667/
- Lī, Si-Jungs u.c. “Punica granatum Linne vairākas aktivitātes pret acne vulgaris.” Starptautiskais molekulāro zinātņu žurnāls 18.1 (2017): 141.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5297774/
- Kolombo, Elisa, Enriko Sangiovanni un Mario Dell'Agli. "Pārskats par granātābolu pretiekaisuma aktivitāti kuņģa-zarnu traktā." Uz pierādījumiem balstīta papildinošā un alternatīvā medicīna 2013 (2013).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3612487/
- Barathikannan, Kaliyan un citi. “Punica granatum augļu mizas ķīmiskā analīze un to in vitro un in vivo bioloģiskās īpašības.” BMC papildinošā un alternatīvā medicīna 16.1 (2016): 264.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4967515 /
- Bae, Ji ‐ Young, et al. “Uztura savienojums ar elagīnskābi atvieglo ādas grumbas un UV-B apstarošanas izraisītu iekaisumu.” Eksperimentālā dermatoloģija 19.8 (2010): e182-e190.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20113347/
- Joshi, Chinmayi, Pooja Patel un Vijay Kothari. “Punica granatum mizas hidroalkoholiskā ekstrakta pretinfekcijas potenciāls pret gramnegatīviem baktēriju patogēniem.” F1000Research 8 (2019).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6392158/
- Hajifattahi, Farnaz un citi. “Punica granatum Linn hidroalkoholiskā ekstrakta antibakteriāla iedarbība. ziedlapa par parastajiem perorālajiem mikroorganismiem. ”Starptautiskais biomateriālu žurnāls 2016 (2016).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4738741/
- Karimi, Ali un citi. “Granātābolu (Punica granatum L.) mizas etanola ekstrakta, frakciju un galveno fenola savienojumu anti-adenovīrusu aktivitātes in vitro.” Pretvīrusu ķīmija un ķīmijterapija 28 (2020): 2040206620916571.
https: //www.ncbi.nlm.nih.gov / pmc / articles / PMC7169357 /
- Biničs, Ivana u.c. “Ādas novecošana: dabiski ieroči un stratēģijas.” Uz pierādījumiem balstīta papildinošā un alternatīvā medicīna 2013 (2013).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3569896/
- Bassiri-Jahromi, Šahindokts. “Punica granatum (Granātābolu) aktivitāte veselības veicināšanā un vēža profilaksē.” Onkoloģijas apskats 12.1 (2018).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5806496/
- Goulds, SWJ un citi. “Antimikrobiālie granātābolu mizas ekstrakti: uzlabošana ar Cu (II) un C vitamīna kombinācijām pret Pseudomonas aeruginosa klīniskajiem izolātiem.” Lielbritānijas biomedicīnas zinātnes žurnāls 66.3 (2009): 129-132.
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19839222/
- Mphahlele, Rebogile R., et al. “Žāvēšanas ietekme uz granātābolu mizas bioaktīvo savienojumu, antioksidantu, antibakteriālo un antitrosināzes aktivitātēm.” BMC papildinošā un alternatīvā medicīna 16.1 (2016): 143.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/ PMC4881059 /
- Pullar, Džuljeta M., Anitra C. Kerra un Margreet Vissers. “C vitamīna loma ādas veselībā.” Uzturvielas 9.8 (2017): 866.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5579659/
- Wang, Dongdong un citi. “Granātābolu (Punica granatum L.) asinsvadu aizsargājošās iedarbības.” Frāzes robežas farmakoloģijā 9 (2018): 544.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5977444/
- Avirams, Maikls un Mira Rozenblata. “Granātābolu aizsardzība pret sirds un asinsvadu slimībām.” Uz pierādījumiem balstīta papildinošā un alternatīvā medicīna 2012 (2012).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3514854/
- Umars, Dilshads un citi. “Granātābolu mutes dobuma ietekme uz Streptococcus mutans skaitu un siekalu pH: In vivo pētījums.” Journal of Advanced Pharmaceutical Technology & Research 7.1 (2016): 13.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/ raksti / PMC4759979 /
- Spilmont, Mélanie un citi. “Granātābolu mizas ekstrakts novērš kaulu masas zudumu preklīniskā osteoporozes modelī un stimulē osteoblastisko diferenciāciju in vitro.” Nutrients 7.11 (2015): 9265-9284.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4663593/
- Mastrogiovanni, Fabio u.c. “Granātābolu mizas ekstraktu pretiekaisuma iedarbība uz cilvēka zarnu caco-2 šūnām in vitro un cūku resnās zarnas audu eksavantiem in vitro.” Uzturvielas 11.3 (2019): 548.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc / raksti / PMC6471410 /
- Ramalingum, Nelvana un M. Fawzi Mahomoodally. “Ārstniecisko pārtikas produktu terapeitiskais potenciāls.” Advokāti farmakoloģiskajās zinātnēs 2014 (2014).
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4009199/
- Foss, Simone R., et al. “Granātābolu mizas ekstrakta un izolēta savienojuma punikalagīna pretsēnīšu aktivitāte pret dermatofītiem.” Klīniskās mikrobioloģijas un pretmikrobu līdzekļu annals 13.1 (2014): 32.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4353666/
- Jaradat, Nidal Amin un citi. “Dažādu vēža veidu ārstēšanai izmantoto augu izcelsmes zāļu un to sagatavošanas metožu etnofarmakoloģiskā aptauja Rietumkrastā un Palestīnā.” BMC papildinošā un alternatīvā medicīna 16.1 (2016): 93.
https: //www.ncbi.nlm.nih.gov / pmc / articles / PMC5499037 /