Satura rādītājs:
- Satura rādītājs
- Ko Soursop dara jūsu ķermeņa labā?
- Soursop ieguvumi veselībai
- 1. Soursop cīnās ar vēzi
- 2. Uzlabo acu veselību
- 3. Palīdz cīnīties ar iekaisumu
- 4. Palīdz ārstēt infekcijas
- 5. Soursop palīdz diabēta ārstēšanai
- 6. Palielina nieru un aknu veselību
- 7. Uzlabo elpošanas ceļu veselību
- 8. Palīdz mazināt stresu
- 9. Uzlabo kuņģa-zarnu trakta veselību
- 10. Palielina imūnsistēmu
- 11. mazina sāpes (darbojas kā pretsāpju līdzeklis)
- 12. Soursop ārstē drudzi
- 13. Ārstē caureju
- 14. Palīdzība hipertensijas ārstēšanā
- 15. Palīdz ārstēt reimatismu
- 16. Uzlabo ādu un matus Healthave
- Soursop uztura fakti
- Soursop blakusparādības
- Kādas Soursop receptes jāizmēģina?
- 1. Soursop piena kokteilis
- 2. Atdzesēts Soursop dzēriens
- Kā izvēlēties un uzglabāt Soursop?
- Kur nopirkt Soursop?
Pazīstams arī kā graviola, soursop (Annona muricata) ir liels dzeloņains, sirds formas zaļš auglis, kas aug tropu reģionos. Ārpusē tas ir pārklāts ar izciļņiem un iekšpusē ir mīksts sulīgs mīkstums. Tas atgādina olu krēmu un neapstrādāts ir tumši zaļš. Nogatavojoties, tas ārēji kļūst nedaudz mīksts un gaiši zaļš. Tādējādi šis auglis pēc izskata un garšas ir cieši saistīts ar olu krēmu un ķerimojiem. Tās baltā mīkstuma mīkstumā ir mazas spīdīgas melnas neēdamas sēklas, un tai ir salda, skāba garša.
Sēklas bez sēklas ir reti pieejamas, un tām parasti ir šķiedraina mīkstums. Krēmīgās tekstūras dēļ to bieži lieto dzērienos, saldējumos un citos saldos ēdienos. Augļa miza ir neēdama, bet baltā gaļīgā daļa ir diezgan barojoša. Sēklas nekad nedrīkst ēst, jo tām ir toksisks raksturs. Nogatavojušos soursop augļu dzeloņstieņu galiņi viegli saplīst. Nepietiekami nogatavojušos augļus var uzglabāt tumsā, līdz tie pilnībā nogatavojas.
Satura rādītājs
- Ko Soursop dara jūsu ķermeņa labā?
- Soursop ieguvumi veselībai
- Soursop uztura fakti
- Soursop blakusparādības
- Kādas Soursop receptes jāizmēģina?
- Atlase un uzglabāšana
- Kur nopirkt Soursop?
Ko Soursop dara jūsu ķermeņa labā?
Soursop satur daudz fitonutrientu, kas var cīnīties ar slimību izraisošām šūnām un pat ar noteikta veida audzējiem. Šie fitovielas satur antioksidanta īpašības, kas uzlabo vispārējo veselību. Tie palīdz cīnīties ar vēzi, uzlabo acu veselību un ārstē dažādas infekcijas (1).
Bet kāpēc mēs par šo visu runājam? Vai soursop ir tik auglis?
Jūs bet. Izlasiet šīs priekšrocības un uzziniet pats.
Atpakaļ uz TOC
Soursop ieguvumi veselībai
Tagad apskatīsim dažus no daudzajiem soursop ieguvumiem. cieši zināt, kas ir labs soursop.
1. Soursop cīnās ar vēzi
Lai gan nav bijuši nekādi tiešie pētījumi ar cilvēkiem, tika konstatēts, ka soursop ekstrakti iznīcina dažu veidu krūts un aknu vēža šūnas (2).
Saskaņā ar vienu pētījumu, soursop augs ir pierādīts vēža līdzeklis pret lielāko daļu slimības veidu (3). Lai gan testi vēl nav veikti ar cilvēkiem, iespējas ir daudzsološas.
Citā Indijas pētījumā, kas veikts ar dažādām šūnu līnijām, soursop vai graviola lapas parādīja 80% šūnu inhibīciju. Acetogenīni soursop nomāc kaitīgos savienojumus vēža šūnās (4).
Soursop ekstrakts arī kavēja aizkuņģa dziedzera vēža šūnu izdzīvošanu un metabolismu - un tas norāda uz iespējamiem panākumiem letālās slimības izārstēšanā (5).
Kas, iespējams, padara acetogenīnus unikālus, ir to spēja selektīvi iznīcināt vēža šūnas, nekaitējot veselīgajām (6).
2. Uzlabo acu veselību
Mēs esam redzējuši, ka soursop ir pilns ar antioksidantiem. Ir konstatēts, ka šie antioksidanti, īpaši C un E vitamīni, cinks un beta-karotīns, samazina acu slimību risku. Antioksidanti arī samazina oksidatīvo stresu, kas citādi var izraisīt kataraktu un ar vecumu saistītu makulas deģenerāciju (7).
3. Palīdz cīnīties ar iekaisumu
Brazīlijas pētījumā tika konstatēts, ka čūskas koduma izraisīts iekaisums uzlabojas, ievadot soursop atvaļinājumu un sulu (8). Tomēr soursop sastāvdaļas var arī nedaudz saasināt čūsku indes nelabvēlīgo ietekmi - tāpēc mums šajā aspektā ir vajadzīgi vairāk pētījumu.
Dienvidamerikā un tropiskajā Āfrikā veiktie pētījumi uzsvēra soursop koka sakņu, mizu un lapu pretiekaisuma īpašības (9). Spēja ārstēt iekaisumu ir laba soursop, un to var izmantot artrīta mazināšanai.
Papildus pretiekaisuma iedarbībai soursop ir pazīstams arī ar pretsāpju iedarbību (10).
4. Palīdz ārstēt infekcijas
Soursop var ārstēt baktēriju un parazītu izraisītās infekcijas, no kurām viena ir leišmanioze, slimība, ko izraisa parazīti, kas tiek pārnesti caur smilšu blusu kodumiem (11).
Soursop koka lapas tiek izmantotas arī plaša spektra infekciju ārstēšanai (12).
5. Soursop palīdz diabēta ārstēšanai
Saskaņā ar Nigērijas pētījumu, soursop piemīt pretdiabēta īpašības. Abām pētījumā pārbaudītajām žurku grupām bija ievērojama atšķirība glikozes koncentrācijā asinīs, un grupai, kuru ārstēja ar soursop, bija zemākas koncentrācijas nekā citām (13).
Tika konstatēts, ka soursop lapu ūdens ekstrakts kavē (un pat novērš) aknu oksidatīvo bojājumu, ko izraisa diabēta pacienti (14).
6. Palielina nieru un aknu veselību
Saskaņā ar vienu Malaizijas pētījumu tika konstatēts, ka soursop ekstrakts ir drošs žurkām, kuras tika ārstētas no nieru un aknu slimībām (15). Līdzīgus novērojumus varēja novērot arī cilvēkiem.
Saskaņā ar citu Indijas pētījumu, soursop acetogenīni var iznīcināt 12 vēža veidu ļaundabīgās šūnas, no kurām viens ir aknu vēzis (16).
7. Uzlabo elpošanas ceļu veselību
Viens Nigērijas pētījums norāda, ka soursop lapu efektivitāte elpceļu slimību, piemēram, astmas, ārstēšanā (17).
8. Palīdz mazināt stresu
Saskaņā ar Konektikutas universitātes ziņojumu soursop var plaši izmantot stresa un citu problēmu, piemēram, depresijas, ārstēšanai (18).
9. Uzlabo kuņģa-zarnu trakta veselību
Tiek konstatēts, ka Soursop piemīt pretčūlas īpašības. Augļi nomāc oksidatīvos bojājumus un saglabā kuņģa sienas gļotas (19). Augļa ievērojamās antioksidanta un pretiekaisuma īpašības var palīdzēt uzlabot kuņģa-zarnu trakta veselību.
Vienā Brazīlijas pētījumā tika pētītas soursop lapu ekstrakta antihelmintu (spēja iznīcināt parazītus) īpašības (20). Viņi pētīja parazītiskā tārpa ietekmi, kas aitām izraisīja kuņģa-zarnu trakta problēmas. Pētījuma mērķis bija pārbaudīt soursop ietekmi uz parazīta olām un pieaugušām formām. Pētījumā secināts, ka soursop ir dabisks prettārpu līdzeklis, un, tā kā tas varētu nogalināt aitu parazītus, kas viņiem izraisīja kuņģa-zarnu trakta problēmas, tam varētu būt līdzīga ietekme uz cilvēkiem. Tomēr turpinās vairāk pētījumu.
Saskaņā ar citu ziņojumu pārmērīgas perorālas dzelzs devas var izraisīt kuņģa-zarnu trakta problēmas. Lai arī skābpiens ir dzelzs avots, minerālu saturs augļos nav tikpat liels kā citu sastāvdaļu - tātad maz ticams, ka tas izraisīs kuņģa-zarnu trakta ciešanas. Tas pats fakts atkal varētu darboties indivīda labā. Piemēram, indivīds, kas cieš no dzelzs deficīta, var būt uzņēmīgs pret anēmiju, kas, kā zināms, izraisa kuņģa-zarnu trakta disfunkciju. Kaut arī soursop nav lielisks dzelzs avots, tas tomēr satur dzelzi - un tādējādi tas var būt veselīgs papildinājums ar dzelzi bagātinātai diētai, lai apkarotu anēmiju (un no tā izrietošās kuņģa-zarnu trakta problēmas) (21).
10. Palielina imūnsistēmu
Korejas pētījumā teikts, ka soursop uzņemšana var uzlabot imunitāti. To var attiecināt uz augļa bioaktīvajiem savienojumiem. Tika konstatēts, ka perorālo lapu ekstraktu uzņemšana samazina žurku ķepu tūsku, ko parasti izraisa vāja imūnsistēma (22). Pētījuma noslēgumā ir norādīts, ka soursop lapu ekstrakts var stimulēt imunitāti, un tāpēc to var izmantot imūndeficīta pacientu ārstēšanā. Soursop var arī iekļaut diētā, lai uzlabotu vispārējo dzīvesveida kvalitāti.
Tika konstatēts, ka soursop augļu sula nodrošina vairāk mikroelementu nekā tā mīkstums. Bet mīkstumā ir vairāk A vitamīna nekā sulā. Soursop ir bagāts arī ar askorbīnskābi (C vitamīnu), kas stiprina un uzlabo imūnsistēmu (23). Beta-karotīns, A vitamīna priekštecis, arī veicina uzlabotu imūnsistēmu.
Vēl viens ziņojums, ko publicēja Rietumindijas universitātes žurnāls, runā par pētījumu, kurā pacientiem ar dažādām vēža formām tika doti dažādi ēdieni, un viens no tiem bija soursop. Eksperimenta mērķis, kā norādīts ziņojumā, bija uzlabot pacientu imūnsistēmu (24).
11. mazina sāpes (darbojas kā pretsāpju līdzeklis)
Saskaņā ar ASV Nacionālās medicīnas bibliotēkas datiem soursop var darboties kā pretsāpju līdzeklis. Pētījumā izmantotās peles lika izlocīties, pēc kuras tajās izraisīja skābekļa ekstraktu. Eksperiments sniedza vēlamus rezultātus (25).
12. Soursop ārstē drudzi
Soursop augļus tradicionāli lieto drudža ārstēšanai. Āfrikā soursop lapu novārījumu lieto, lai kontrolētu drudža simptomus un konvulsīvus krampjus. Patiesībā Aedes aegypti odu (kas pārnēsā denges drudzi) kāpuri parādīja lielu neaizsargātību pret soursop ekstraktu (26).
Saskaņā ar Indijas pētījumu, soursop augļi un to sula var ne tikai ārstēt drudzi, bet arī darboties kā savelkoša viela caurejas un dizentērijas gadījumā (27). Augļi var palīdzēt ārstēt drudzi arī bērniem; soursop šim nolūkam plaši izmanto Āfrikā (28).
13. Ārstē caureju
Visas soursop koka daļas tiek izmantotas kā zāles dažādu slimību ārstēšanai. Caureja ir viena no tām.
14. Palīdzība hipertensijas ārstēšanā
Soursop folklorā ir izmantots hipertensijas ārstēšanai. To var attiecināt uz fenolu antioksidantu potenciālu augļos, saskaņā ar Nigērijas pētījumu (29).
Saskaņā ar Indonēzijas pētījumu ziņojumu soursop satur labas barības vielas, kas var palīdzēt samazināt asinsspiediena līmeni pieaugušajiem cilvēkiem (30).
15. Palīdz ārstēt reimatismu
Saskaņā ar pētījumiem tika konstatēts, ka soursop lapu novārījumu iekšējai ievadīšanai piemīt antireimatiskas īpašības. Un lapas, termiski apstrādājot un lokāli lietojot, palīdzēja mazināt reimatismu un abscesus (31).
Āfrikā nenogatavojušos soursop augļus lieto reimatisma un artrīta sāpju ārstēšanai (32). Pat skābēta koku lapas tiek izmantotas kā komprese reimatisma ārstēšanai.
Soursop satur arī antocianīnus, miecvielas un alkaloīdus, kuriem piemīt pretreimatisma efekts.
16. Uzlabo ādu un matus Healthave
Saskaņā ar ziņojumu, kas publicēts ASV Nacionālajā medicīnas bibliotēkā, soursop lapu ekstrakts var palīdzēt novērst ādas papilomu, slimību, kas izraisa audzēja izvirdumus uz ādas (33).
Faktiski soursop ir tik labs ādai, ka augu lapas tiek izmantotas mazuļu ādas nomierināšanai (34). Daži avoti arī norāda, ka soursop pasta var radīt brīnumus matiem - ārstējot blaugznas un niezi, kā arī stiprinot matus. Bet mums ir nepieciešams vairāk pētījumu par to.
Tātad, tagad jūs zināt, kādas ir soursop priekšrocības. Un tagad mēs turpinām kaut ko tikpat svarīgu - uztura profilu.
Atpakaļ uz TOC
Soursop uztura fakti
Pārbaudiet šeit, kādi ir soursop uztura ieguvumi detalizēti.
Soursop satur bagātīgu daudzumu C vitamīna un vairākus B grupas vitamīnus, piemēram, tiamīnu, riboflavīnu un niacīnu, kā arī minerālvielas, piemēram, kalciju, fosforu un nelielu daudzumu dzelzs. Augļi sastāv no 67,5% mīkstuma, 20% augļu mizas, 8,5% augļu sēklu un 4% serdes gabaliņu. Zināt par soursop augļu uzturvērtības priekšrocībām.
Uzturvērtība uz 100 g (3,5 oz) | |
---|---|
Enerģija | 276 kJ (66 kcal) |
Ogļhidrāti | 16,84 g |
Cukuri | 13,54 g |
Šķiedrvielas | 3,3 g |
Tauki | 0,3 g |
Proteīns | 1 g |
Tiamīns (vit. B1 | 0,07 mg (6%) |
Riboflavīns (vit. B2) | 0,05 mg (4%) |
Niacīns (vitamīns B3) | 0,9 mg (6%) |
Pantotēnskābe | 0,253 mg (5%) |
B6 vitamīns | 0,059 mg (5%) g |
Folāts | 14 μg (4%) |
Holīns | 7,6 mg (2%) |
C vitamīns | 20,6 mg (25%) |
Kalcijs | 14 mg (1%) |
Dzelzs | 0,6 mg (5%) |
Magnijs | 21 mg (6%) |
Fosfors | 27 mg (4%) |
Kālijs | 278 mg (6%) |
Nātrijs | 14 mg (1%) |
Cinks | 0,1 mg (1%) |
Ak, labi, līdz šim mēs esam redzējuši augļu rožaino daļu. Tagad ir pienācis laiks palūkoties uz otru pusi.
Atpakaļ uz TOC
Soursop blakusparādības
- Acu iekaisums
Skābā koka sēklas un miza tiek uzskatīta par toksisku. Tie satur potenciāli indīgus savienojumus, piemēram, anonaīnu, ciānūdeņražskābi un muricīnu. Tie var izraisīt acu iekaisumu (35).
- Jautājumi par grūtniecību un zīdīšanu
Grūtniecēm nav ieteicams lietot šos augļus. Tas ir tāpēc, ka augļa attīstības augļa šūnās lielā enerģija var izraisīt augļa toksisko aktivitāti - potenciāli kaitējot mazulim un mātei, un bērnam ir lielāks risks.
Izmantojot soursop grūtniecības laikā vai zīdīšanas laikā, ir nedroša (36). Tātad, turieties prom no tā.
- Drastisks svara zudums
Kā vienā pētījumā, soursop patēriņš bija radījis dramatisku svara zudumu pelēm, kuras bija iesaistītas eksperimentā (37). Līdzīgu efektu var novērot arī cilvēkiem. Tādēļ konsultējieties ar savu ārstu, ja plānojat lietot soursop jebkuram jautājumam, kas īpaši saistīts ar jūsu ķermeņa svaru.
- Parkinsona slimība
Saskaņā ar vienu franču pētījumu, soursop lietošana var izraisīt Parkinsona slimības attīstību (38).
Tas viss tikai tad, ja soursop patērē pārmērīgi. Pretējā gadījumā tas darbojas lieliski. Un jūs varat to izmantot arī dažās lieliskās receptēs.
Atpakaļ uz TOC
Kādas Soursop receptes jāizmēģina?
1. Soursop piena kokteilis
Ko tev vajag
- Piena krūze
- 1/2 glāze soursop celulozes
- 7-8 ledus gabaliņi
- 1 1/2 tējkarotes cukura
- 1/2 tējkarote pistācijas, dekorēšanai
Norādījumi
- Soursop augļus sagriež uz pusēm. Izņemiet mīkstumu un izņemiet sēklas.
- Pievienojiet visas sastāvdaļas blenderī un pagatavojiet kokteili.
- Smūtiju ielej porcijas glāzē.
- Rotā ar pistācijām.
Sasmalcinot ledus gabaliņus kopā ar citām sastāvdaļām, jūs iegūstat perfekti atdzesētu kokteili. Smūtijam var pievienot pat riekstus - tas uzreiz kļūst barojošāks un patīkamāks.
2. Atdzesēts Soursop dzēriens
Ko tev vajag
- 1 skābs auglis, nomizots, sagriezts gabaliņos
- 2 ēdamkarotes cukura
- 1 1/2 tases piena
- 1/2 tējkarotes malta kanēļa
- 2 tējkarotes vaniļas ekstrakta
- 1/4 tējkarotes zemes muskatrieksta
Norādījumi
- Darbs partijās. Piespiediet soursop gabalus pret smalku sietiņu, izmantojot karotes vai kausa aizmuguri. Ļaujiet sulai nokrist bļodā.
- Pievienojiet pārējās sastāvdaļas bļodā un kārtīgi sakuļiet. Ielejiet dzērienu krūkā un atdzesējiet.
- Soursop tēja
Ko tev vajag
- 2 līdz 3 soursop lapas (jaunākās, kurām ir gaišāks zaļš nokrāsa)
- 1 1/2 tases ūdens
Norādījumi
- Pievienojiet ūdeni katlā un uzvāra.
- Saplēsiet lapas mazākos gabalos.
- Novietojiet lapas tējas tasītē un ielejiet tajā verdošu ūdeni. Ļaujiet tai sēdēt apmēram 30 minūtes.
- Jūs varat dzert tēju siltu vai aukstu. Pievienojiet medu, ja vēlaties, lai tas būtu nedaudz salds.
- Soursop saldējums
Ko tev vajag
- 1 glāze krējuma
- 3 tases soursop celulozes
- 1/4 glāzes apgriezta cukura sīrupa
- 1 1/2 tases svaiga piena
- 1 tējkarote vaniļas ekstrakta
- 1/2 tējkarotes laima sulas
- Olas, kā nepieciešams
Norādījumi
- Vidēja lieluma katlā uz vidējas uguns ievieto mīkstumu, krējumu un pienu. Pagaidiet, līdz vārās. Turpiniet maisīt, lai sastāvdaļas nepieliptu pie katla.
- Noņem no uguns.
- Sakuļ olas kopā ar apgriezto cukura sīrupu, līdz tas kļūst krēmīgs.
- Sajauciet skābo krējumu ar olu krēmu. Karsē, līdz atkal vārās. Laiku pa laikam maisa. Noņem no uguns.
- Visu maisījumu sakuļ ar rokas mikseri, līdz tas kļūst krēmīgs.
- Ļaujiet tai atdzist. Ievietojiet to stikla traukā un ievietojiet saldētavā.
- Katru stundu izņemiet no saldētavas un ātri sakuļiet un pēc tam atgrieziet to saldētavā. Atkārtojiet to 4 līdz 5 reizes. Maisījumam jāsasniedz saldējuma konsistence.
- Saldējumu ledusskapī var ievietot stikla traukā (jābūt noslēgtam).
Apgriezto cukura sīrupu varat pagatavot, izmantojot 2 mārciņas cukura, 2 tases ūdens un 1/4 tējkarotes krējuma zobakmens. Sajauc visas sastāvdaļas un uzvāra. Noņemiet vāku un ļaujiet tam pilnībā atdzist.
Receptes iznāks labāk, ja izvēlēsieties pareizo soursop. Tāpēc mums ir nākamā sadaļa.
Atpakaļ uz TOC
Kā izvēlēties un uzglabāt Soursop?
Diezgan vienkārši.
Izvēlieties augļus ar tumši zaļu ādu. Viņu virspusē jābūt arī daudziem gaļīgiem muguriņiem. Izvairieties no augļiem ar sasitumiem vai plankumiem uz ādas.
Uzglabāšana ir vienkāršāka.
Negatavus augļus uzglabājiet istabas temperatūrā. Kad augļi ir nogatavojušies, uzglabājiet tos ledusskapī līdz 2 dienām.
Un ēst augļus ir diezgan jautri! Viss, kas jums jādara, ir sagriezt augļus uz pusēm, izmantojot virtuves nazi. Ievāciet iekšpusi ar karoti un ēdiet savu slavu!
Ak, starp citu…
Atpakaļ uz TOC
Kur nopirkt Soursop?
Kā mēs redzējām, soursop ir pieejams arī citos veidos. Šeit var nopirkt sulas sulu. Un, ja jūs plānojat lietot soursop piedevas, tos varat atrast šeit. Jā, šeit tiešsaistē var iegādāties soursop.
Bet ieteikums - ja jūs pērkat augļus, vislabāk ir doties uz tuvāko augļu tirgu. Šeit jūs varat pieskarties un sajust augļus. Runājot par pieskārieniem, izjūtām un glabāšanu…
Atpakaļ uz TOC
Tātad, mēs zinām, ka jums ir vairāk jautājumu. Pārbaudiet FAQ.