Satura rādītājs:
- 1 MĪTS: koronavīruss nav bīstamāks par sezonālo gripu.
- 2 MĪTS: Koronavīruss nogalina tikai vecākus cilvēkus, tāpēc jaunākiem cilvēkiem un bērniem nav jāuztraucas.
- 3 MĪTS: Jums jāvalkā sejas maska.
Tā kā koronavīruss izplatās visā pasaulē, nav pārsteigums, ka cilvēki ir nopietni panikā. Nezinātājam koronavīruss izraisa slimību, kas pazīstama kā COVID-19. Tās simptomi ir drudzis, klepus, iesnas un elpas trūkums. Zinātniski neprecīza informācija par koronavīrusu un to, kā to novērst / izārstēt, tiek izplatīta sociālajos medijos un dažās nekompetentās ziņu aģentūrās. Lai palīdzētu jums pārvarēt milzīgo dezinformācijas daudzumu, mēs šajā rakstā esam noraidījuši dažus populāros mītus par koronavīrusu. Pārbaudiet tos.
1 MĪTS: koronavīruss nav bīstamāks par sezonālo gripu.
Lai gan ir taisnība, ka koronavīrusa simptomi nav sliktāki nekā sezonālās gripas simptomi, tā mirstība ir augstāka. Lai gan sezonālā gripa nogalina mazāk nekā 1% inficēto, PVO ir apstiprinājusi, ka 3,4% no ziņotajiem COVID-19 pacientiem ir miruši visā pasaulē (līdz 2020. gada 4. martam) (1). Tātad, jā, visi gripai līdzīgie simptomi, kas jums rodas šajā brīdī, ir jārisina mazliet nopietnāk.
2 MĪTS: Koronavīruss nogalina tikai vecākus cilvēkus, tāpēc jaunākiem cilvēkiem un bērniem nav jāuztraucas.
COVID-19 mirstība palielinās līdz ar vecumu. Tas ir robežās no 0,2 līdz 0,4% vecumā no 0 līdz 49 gadiem un vienmērīgi palielinās. Tas sasniedz maksimumu 14,8% cilvēku vidū, kuri ir vecāki par 80 gadiem (2). Lai gan ir taisnība, ka vecāki cilvēki un cilvēki ar jau esošiem veselības stāvokļiem ir neaizsargātāki pret šo slimību, inficēties var ikviens jebkura vecuma cilvēks. Turklāt tas var izraisīt nopietnas elpošanas problēmas neatkarīgi no jūsu vecuma vai veselības stāvokļa.
Vēl viena lieta, kas jāpatur prātā, ir tāda, ka ir noteiktas cilvēku grupas, kas ir vairāk uzņēmīgas pret koronavīrusu, piemēram, veselības aprūpes darbinieki un tuvākie ģimenes locekļi / aprūpētāji, kas tuvu aprūpē inficētos cilvēkus. Tāpēc jauniem un veseliem cilvēkiem ir jāziņo par simptomiem un rūpīgi jāievēro karantīnas norādījumi, lai aizsargātu mazāk aizsargātos sabiedrības locekļus un novērstu slimības izplatīšanos.
3 MĪTS: Jums jāvalkā sejas maska.
Daļēji tā ir taisnība. Vīruss var iekļūt jūsu ķermenī caur acīm, un aerosoli (sīkas vīrusa daļiņas) var iekļūt sejas maskās. Tomēr tie var bloķēt pilienus no tā, ka kāds klepus vai šķauda pie jums. Pilieni faktiski ir galvenais koronavīrusa pārnešanas veids.
Tomēr ASV Slimību kontroles un profilakses centri (CDC) norāda, ka ir tikai divas cilvēku grupas