Satura rādītājs:
- Kādi ir Noni sulas ieguvumi?
- 1. Var palīdzēt vēža profilaksē
- 2. Maijs var cīnīties ar iekaisumu
- 3. Var veicināt sirds veselību
- 4. Maija diabēta ārstēšana
- 5. Var palīdzēt svara zudums
- 6. Var uzlabot smadzeņu veselību
- 7. Var uzlabot ādas veselību
- 8. Var uzlabot gremošanas veselību
- 9. Var uzlabot redzi
- 10. Maijs var stiprināt matus
- 11. Maija palīdzība šūnu remontam
- 12. Var palīdzēt novērst parazitāras slimības
- 13. Var palīdzēt mazināt ar vecumu saistītus mugurkaula bojājumus
- 14. Var mazināt muskuļu spazmas
- 15. Var palīdzēt mazināt nogurumu
- 16. Var uzlabot aknu veselību
- 17. Var būt antipsihotiskas īpašības
- 18. Var palīdzēt ārstēt baktēriju infekcijas
- 19. maijs var uzlabot imunitāti
- Kāda ir Noni sulas uzturvērtība?
- Kā mājās pagatavot Noni sulu
- Kā pasterizēt Noni sulu?
- Vai Noni sula ir jāatdzesē?
- Kā dzert Noni sulu?
- Vēl daži padomi:
- Kā pagatavot tēju Noni?
- Kā lietot Noni sulu ādai?
- Kā izmantot Noni ekstraktu kā sautējošu sautējumu?
- Kur nopirkt Noni sulu?
- Noni sulas dozēšana un drošība
- Cik daudz Noni sulas man vajadzētu dzert?
- Cik droša ir Noni sula?
- Kādas ir Noni sulas blakusparādības?
- Secinājums
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
- 34 avoti
Noni (Morinda citrifolia) ir sens ārstniecības augs, kura pamatiedzīvotāji ir Dienvidaustrumu Āzija un Austrālija. Tagad to parasti lieto kā uztura bagātinātāju, lai iegūtu dažādus ieguvumus veselībai.
Lielāko daļu noni koka daļu izmanto, lai ārstētu garu slimību sarakstu, piemēram, iekaisumu, dislipidēmiju, diabētu, kā arī sirds un asinsvadu un kuņģa-zarnu trakta slimības. Tiek uzskatīts, ka Noni palīdz arī vēža un aptaukošanās ārstēšanā.
Noni antibakteriālās un pretsēnīšu īpašības ir izmantotas dažādu infekciju ārstēšanai. Tiek ziņots, ka tas palīdz šūnu atjaunošanā, jo tam piemīt anti-novecošanās īpašības. Ir zināms, ka Noni sula uzlabo izturību un mazina nogurumu.
Šajā amatā mēs apspriežam visu, kas jums jāzina par noni sulu. Turpini lasīt.
Kādi ir Noni sulas ieguvumi?
Noni sula jeb Tahitian noni sula savu nosaukumu ieguvusi no Taiti pilsētas, kas ir lielākā sala Francijas Polinēzijā. To sauc arī par Havaju noni sulu. Tas ir pilns ar antioksidantiem, kas ir galvenais tā priekšrocību iemesls. Sula cīnās ar brīvajiem radikāļiem un iekaisuma slimībām, piemēram, vēzi, diabētu un locītavu sāpēm. Šie antioksidanti piedāvā arī anti-novecošanās priekšrocības ādai un matiem.
1. Var palīdzēt vēža profilaksē
Vairāki laboratorijas pētījumi ir parādījuši, ka noni sula var izraisīt pretvēža iedarbību un pat palīdzēt ķīmijterapijā. Tika konstatēts, ka neidentificētai vielai nepasterizētos noni piemīt pretvēža īpašības (1). Tomēr ir nepieciešami turpmāki pētījumi ar cilvēkiem.
1-4 oz noni sulas lietošana var arī samazināt smēķētāju vēža risku. Tas to panāk, bloķējot kancerogēno DNS no genomiskās (visa organisma gēnu kopas) DNS (2). Pētījumi arī parādīja, ka noni sula var palīdzēt novērst krūts vēzi pelēm (3).
2. Maijs var cīnīties ar iekaisumu
Tika konstatēts, ka fermentētajā noni sulā ir hinona reduktāze. Tas ir ferments, kam piemīt lielas pretiekaisuma īpašības (4). Citā vācu pētījumā teikts, ka noni preparāti var mazināt iekaisumu un pat mazināt artrīta sāpes (5). Noni augļi ir lielisks avots dažām ļoti svarīgām pretiekaisuma molekulām, kas var apturēt iekaisuma slimību, tai skaitā zarnu iekaisuma, progresēšanu. Ir arī konstatēts, ka sulai ir terapeitiska iedarbība uz podagru (6).
3. Var veicināt sirds veselību
Ir konstatēts, ka noni sula pazemina holesterīna līmeni. Smēķētāji, kuri lietoja sulu, ievērojami samazināja holesterīna līmeni (7). Faktiski augu izcelsmes zāles noni jau vairākus gadus lieto sirds un asinsvadu slimību, tostarp augsta asinsspiediena un aterosklerozes ārstēšanai (8).
4. Maija diabēta ārstēšana
Pētījumi liecina, ka noni sula var uzlabot insulīna darbību diabēta laikā. Sulas uzturvielās sinerģiski darbojas ar insulīnu, lai palīdzētu diabēta ārstēšanai (9). Turpmākie pētījumi liecina, ka noni sulu var iekļaut kā funkcionālu veselības pārtiku diabēta slimnieku uzturā (10).
5. Var palīdzēt svara zudums
Ir daži pierādījumi, ka noni sula var palīdzēt svara zudumam (11). Sula ir bagāta arī ar dažādām citām uzturvielām. Tas var rūpēties par jūsu uztura vajadzībām, ja no diētas būtu jāsamazina citi augstas kaloritātes pārtikas produkti.
6. Var uzlabot smadzeņu veselību
Ir zināms, ka noni sula novērš smadzeņu šūnu deģenerāciju antioksidantu klātbūtnes dēļ, kas apkaro oksidatīvo stresu. Sula var arī aizsargāt neironus no kaitējuma.
Japāņu pētījumā teikts, ka noni sula var aizsargāt smadzenes no stresa izraisītas kognitīvo funkciju samazināšanās (12).
Noni sula ir terapeitiska ietekme uz citiem saistītiem jautājumiem, piemēram, stresu, trauksmi un depresiju (13).
7. Var uzlabot ādas veselību
Noni sula ir pretsāpju, antioksidanta un pretiekaisuma īpašības. Tiem ir liela loma ādas veselības uzlabošanā. Tiek uzskatīts, ka sula satur arī neaizstājamās taukskābes, kas ir tauku un eļļu celtniecības elementi organismā. Šīs neaizstājamās taukskābes uzlabo šūnu membrānu darbību un uzlabo ādas veselību. Ādas šūnas sāk viegli absorbēt barības vielas un arī izskalo toksīnus, kas var traucēt šūnu darbību (14).
Daži avoti apgalvo, ka noni sula satur prokseronīnu, kas palīdz ražot citu savienojumu, ko sauc par kseronīnu. Kseronīns uztur šūnas veselīgas un normalizē patoloģiskās šūnas. Tika uzskatīts, ka polinēziešu tautas medicīnā pūtītes ārstēšanai izmantoja arī noni sulu. Tomēr šajā ziņā ir jāveic vairāk pētījumu.
8. Var uzlabot gremošanas veselību
Noni sula ir īpaši bagāta ar A vitamīnu (15). Tiek uzskatīts, ka šī barības viela var veicināt gremošanas sistēmu, lai gan ir vajadzīgi vairāk pētījumu. Kā liecina anekdotiski pierādījumi, sula var stimulēt zarnu kustību.
Sula var palīdzēt ārstēt citas kuņģa problēmas, piemēram, aizcietējumus, gāzes un vēdera uzpūšanos. Tas arī veicina zarnu gļotādas integritāti un palīdz zarnu iekaisuma slimību ārstēšanā (16). Sula var arī palīdzēt ārstēt citas kuņģa problēmas, piemēram, aizcietējumus, gāzes un vēdera uzpūšanos.
9. Var uzlabot redzi
Lai gan pētījumi ir ierobežoti, daži avoti apgalvo, ka antioksidanti noni var uzlabot redzi. Tie var arī palīdzēt novērst makulas deģenerāciju un kataraktu (17). Tomēr pirms noni sulas lietošanas, lai uzlabotu redzi, ir svarīgi konsultēties ar savu ārstu.
10. Maijs var stiprināt matus
Dažiem noni saturošiem savienojumiem, piemēram, glicerīnam un sviestskābēm, var būt nozīme matu veselībā. Pētījumi tomēr ir ierobežoti. Tiek uzskatīts, ka sulā esošās taukskābes stiprina arī matu folikulus un palīdz ārstēt visus saistītos jautājumus (piemēram, matu krišanu). Arī noni sulas dzeršana var uzlabot matu kvalitāti. Noni sulu var lietot lokāli, lai ārstētu galvas ādas problēmas, piemēram, blaugznas.
11. Maija palīdzība šūnu remontam
Noni satur bezkrāsainus alkaloīdus, kas palīdz šūnu atjaunošanai un palīdz organismam uzturēt veselīgu šūnu aprites ātrumu. Sula saturošais kseronīns varētu vēl vairāk palīdzēt šūnu veselībai un darbībai. Tomēr šajā sakarā ir vajadzīgi vairāk pētījumu.
Ir zināms, ka noni sula palīdz saistaudu atjaunošanā (18).
12. Var palīdzēt novērst parazitāras slimības
Noni sula bija pierādījusi efektivitāti leišmaniozes ārstēšanā. Leišmanioze ir parazitāra slimība, ko izraisa smilšu mušiņas, kas var ietekmēt iekšējos orgānus (19).
13. Var palīdzēt mazināt ar vecumu saistītus mugurkaula bojājumus
Daži avoti norāda, ka noni var palīdzēt uzlabot muguras smadzeņu deģenerāciju. Traucējumus var izraisīt nopietns B12 vitamīna deficīts (20). Simptomi ir vājums un neērtas sajūtas ķermenī, kā arī grūtības ar redzi un domāšanu. Noni ir bagāts ar vairākām uzturvielām un var palīdzēt ārstēt lielāko daļu šo simptomu. Tomēr šajā ziņā ir jāveic vairāk pētījumu.
14. Var mazināt muskuļu spazmas
Tiek uzskatīts, ka Noni sula satur K + jonus. Šie joni izraisa muskuļu kontrakcijas un stimulē kalcija kanālu bloķēšanu. Tas var palīdzēt ārstēt muskuļu spazmas (21). Tomēr šajā sakarā trūkst pietiekamas informācijas. Pirms noni sulas lietošanas muskuļu spazmas ārstēšanai konsultējieties ar ārstu.
15. Var palīdzēt mazināt nogurumu
Noni sula var palīdzēt cīnīties ar nogurumu, jo tās barības vielas var palīdzēt palielināt enerģijas līmeni organismā. Tiek uzskatīts, ka noni sulas lietošana arī uzlabo izturību, elastību un līdzsvaru.
Pat indivīdi ar vēzi, norijot noni sulu, ziņoja par mazāku nogurumu (22). Pētījumi liecina, ka noni var būt ergogēns (veiktspēju uzlabojošs) potenciāls. Sula var arī uzlabot vispārējo fizisko veiktspēju un saglabāt nogurumu. (23)
16. Var uzlabot aknu veselību
Pētījumi ir atklājuši, ka noni sula var aizsargāt aknas no ārēja toksīna iedarbības. Sula nomāc iekaisuma reakciju un nomāc paaugstinātu aknu enzīmu aktivitāti. Faktiski netika konstatēts, ka liela noni sulas pirmapstrādes deva izraisīja jebkāda veida aknu bojājumus (24).
Daži avoti uzsver noni sulas hepatotoksicitāti, taču pētījumi ir apstiprinājuši pretējo (25). Noni sula bija pasargājusi arī no aknu bojājumiem žurku mātītēm (26).
Tomēr ir svarīgi ievērot piesardzību. Noni satur antrakinonus, kas, domājams, izraisa aknu toksicitāti. Pētījumi ir ierobežoti. Pirms uzņemšanas konsultējieties ar ārstu.
17. Var būt antipsihotiskas īpašības
Malaizijas pētījumā norādīts, ka noni var būt antipsihotiskas īpašības un tas var palīdzēt ārstēt psihiskus traucējumus. Stereotipizētā uzvedība pelēm (ko izraisa apomorfīns un metamfetamīns) bija uzlabojusies, lietojot noni sulu (27).
18. Var palīdzēt ārstēt baktēriju infekcijas
Noni sula, iespējams, tika izmantota tūkstošiem gadu bakteriālu infekciju ārstēšanai. Tas satur svarīgus fitoķīmiskos līdzekļus (28).
Ir zināms, ka Noni ekstrakti kavē noteiktu baktēriju, tostarp Staphylococcus aureus un Pseudomonas aeruginoasa, augšanu. Šo noni sulas efektu var attiecināt uz fenola savienojumu, piemēram, akubīna, alizarīna un citu antrohinonu klātbūtni (29).
Noni etanola un heksāna ekstraktiem (tāpat kā noni sulai) piemīt arī antituberkulāra iedarbība, jo tie kavē baktērijas, kas izraisa tuberkulozi (30).
Noni var arī palīdzēt ārstēt ādas infekcijas (piemēram, candida). Tomēr šajā ziņā ir jāveic vairāk pētījumu.
19. maijs var uzlabot imunitāti
Ir konstatēts, ka noni sula palielina IFN-gamma citokīnu ražošanu. Tie ir savienojumi, kas uzlabo imunitāti (31). Noni īpašības var arī paātrināt brūču sadzīšanu.
Tie ir noni sulas ieguvumi veselībai. Nākamajā sadaļā mēs tālāk apspriedīsim sulu.
Noni būtībā ir auglis, kas pastāv jau 3000 gadus. Augļus sauc arī par Indijas zīdkoks. Tiek uzskatīts, ka tā radusies Dienvidaustrumu Āzijā vai Francijas Polinēzijas salās. Faktiski agrīnie polinēzieši bada laikā saprata tā vērtību un pat patērēja. Šī sula ir iegūta no Morinda citrifolia augļa - koka, kura dzimtene ir Dienvidaustrumu Āzija. Noni koks bieži aug starp lavas plūsmām. To lieto gan drēbju krāsošanai, gan tautas līdzeklis daudzām procedūrām. Sula agrāk tika pārdota kapsulu formā. Noni augļu celulozes pulveris bija pirmais komerciālais produkts, ko Havaju tirgū ieveda Herberts Monizs no Herb's Herbs 1992. gadā.
Noni Barbadosā sauc arī par “suņu pelmeņiem”, Indonēzijā un Malaizijā par “Mengkudu”, Java salās “Pace”, Bali “Kumudu” un Filipīnās “Apatot”. Tas ir zaļš auglis, kas nobriest kļūst dzeltens (un izdala asu smaku).
Mūsdienās noni ir sastopami arī Indijā, Austrālijā, Karību jūras reģionā, Havaju salās un Dienvidamerikā. Bet tas no Taiti tiek uzskatīts par visaugstākās kvalitātes. Vēl viens auglis, kas ieguvumu ziņā tiek uzskatīts par līdzīgu noni, ir acai oga, kuras dzimtene ir Dienvidamerika (Brazīlija). Ir pretrunīgi ziņojumi par to, kas ir labāks no abiem.
Tagad aplūkosim noni sulas uztura profilu.
Kāda ir Noni sulas uzturvērtība?
Patiesie noni augļi nav piemēroti patēriņam rūgto garšu dēļ. Turklāt augļi ir ļoti saldināti un apstrādāti, lai radītu vēlamu garšu. Tas vēl vairāk samazina augļu sulas uzturvērtību. Ja uzskatāt, ka noni sula ir tīrākā, tā sastāv no šādām uzturvielām.
PAPILDU FAKTIU UZLIKŠANAS IZMĒRS: 1TBSP (15 ML.) PAKALPOJUMI KONTEINERĀ: 35
PORCIJAS LIELUMS | % DALY VALUE |
---|---|
Kalorijas | 3,5 Kcal |
Olbaltumvielas | nulle |
Kopējais ogļhidrātu daudzums | 0,9 g <1% |
Cukuri | 0,9 g |
Nātrijs | 1 mg <1% |
C vitamīns | 1,5 mg 2% |
Niacīns | 170 mkg <1% |
Folāts | 12 mkg <1% |
Kalcijs | 2 mg <1% |
Magnijs | 800 mkg <1% |
Dzelzs | 35 mikrogrami <1% |
Kālijs | 0 mg <1% |
Cinks | 300 mkg 2% |
PURE NONI AUGĻU SULA 15 000 MG (15ML) ***
** PROCENTĀLĀS DIENAS VĒRTĪBAS (DV) PAMATOJAS UZ 2000 KALORIJU DIETU. *** DIENAS VĒRTĪBA NAV NOSACĪTA.
- 5 kalorijas
- 9 grami ogļhidrātu (apmēram 1% no dienas vērtības)
- 5 miligrami C vitamīna (2% no dienas vērtības)
- 170 mikrogrami niacīna (apmēram 1% no dienas vērtības)
- 12 mikrogrami folātu (apmēram 1% no dienas vērtības)
- 2 miligrami kalcija (apmēram 1% no dienas vērtības)
- 800 mikrogrami magnija (apmēram 1% no dienas vērtības)
- 35 mikrogrami dzelzs (apmēram 1% no dienas vērtības)
- 10 miligrami kālija (apmēram 1% no dienas vērtības)
- 300 mikrogrami cinka (2% no dienas vērtības)
* vērtības, kas iegūtas no USDA, tīrs noni
Dažas no galvenajām noni sulas uzturvielu grupām ir:
Makroelementi: Noni augļi (pulvera veidā) ir lielisks ogļhidrātu un šķiedrvielu avots, un 100 gramu porcija nodrošina attiecīgi 55% un 100% no uztura atsauces devām (DRI). Tas ir arī labs olbaltumvielu avots, nodrošinot apmēram 12% šīs uzturvielas DRI. Noni mīkstumā ir maz tauku, kas nodrošina tikai 4% no DRI. Noni sulā ir salīdzinoši mazāks makroelementu daudzums.
Mikroelementi: galvenie noni celulozes pulvera mikroelementi ir C vitamīns, kas piedāvā 42% DRI un ievērojamu daudzumu niacīna (B3 vitamīna), dzelzs un kālija. Tas arī satur mērenu daudzumu A vitamīna, kalcija un nātrija.
Fitoķimikālijas: Noni augļu sula patiešām satur fitoķimikālijas, taču tām nav noteiktas DRI vērtības. Īpaša fitoķīmiskā viela, ko sauc par kseronīnu, kas atrodas noni augļu sulā, ir pazīstama ar spēju mazināt sāpes organismā. Noni sula ir arī pildīta ar prokseronīnu, kseronīna priekšteci. Tas tiek aktivizēts resnajā zarnā, kur to absorbē ķermeņa šūnas.
Antrakinoni: šīs ir svarīgas antiseptiskas un antibakteriālas augu ķīmiskas vielas, kas atrodamas noni sulā un ir izrādījušās efektīvas pirmsvēža šūnu iznīcināšanā. Tie stimulē imūno reakciju uz vēzi, aktivizējot ķermeņa T-šūnas (kas ir ķermeņa “vēža iznīcinātāji”).
Scopoletin: Šī ir vēl viena svarīga noni sulas ķīmiskā sastāvdaļa, kurai ir brīnišķīgi ieguvumi veselībai. Tam ir pretiekaisuma, antihistamīna, pretsēnīšu un antibakteriālas īpašības. Tas regulē serotonīnu, kas ir ķermeņa labsajūtas hormons, un novērš trauksmes un depresijas sajūtas. Tas arī saistās ar melatonīnu, lai regulētu miegu, izsalkumu un ķermeņa temperatūru.
Mājas apstākļos jūs varat baudīt noni sulu. Sagatavošana ir vienkārša.
Kā mājās pagatavot Noni sulu
Sulas sagatavošana ir vienkāršs process. Jums ir nepieciešami noni augļi, blenderis, sietiņš un 5 unces auksta ūdens.
- Pirmkārt, ļaujiet nenogatavinātiem augļiem dažas dienas atpūsties. Kad auglis jūtas mīksts, tas nozīmē, ka tas ir gatavs lietošanai. Pārliecinieties, ka lietojat augļus, pirms tie kļūst pilnīgi balti.
- Blenderī pievienojiet aukstu ūdeni un ievietojiet tajā augļus. Jūs varat arī sasmalcināt to ar rokām, ja auglis ir pārāk liels blenderim.
- Pēc sajaukšanas izkāš sulu un izņem sēklas.
- Sula joprojām varētu būt bieza. Sajauciet to ar nedaudz vairāk ūdens, lai to būtu vieglāk dzert.
- Tā kā sulai ir nepievilcīga garša, jūs varētu vēlēties sulai pievienot dažus augļus. Tam varat pievienot dažas apelsīnu vai ananāsu (vai pat kokosriekstu piena) šķēles. Medus ir arī labs risinājums.
Kā pasterizēt Noni sulu?
Varat arī izmantot pasterizētu sulu, kas var ilgt ilgāk. Lūk, kā jūs varat pasterizēt sulu:
- Ielejiet sulu burkā un ievietojiet to verdoša ūdens katlā tā, lai ūdens līmenis pārklātu sulu, bet nesasniegtu burkas muti. Kad temperatūra ir 180 ° F, ļaujiet sulai vārīties 30 minūtes.
- Pārbaudiet sulas pH ar lakmusa papīra palīdzību. Pareizi raudzētas sulas pH nedrīkst būt lielāks par 3,5. Augsta pH vērtība norāda uz piesārņojumu.
Vai Noni sula ir jāatdzesē?
Šo fermentēto noni sulu var uzglabāt istabas temperatūrā uz nenoteiktu laiku, bet tās atdzesēšana nodrošina optimālu svaigumu.
Kā dzert Noni sulu?
Sula jālieto tukšā dūšā vismaz pusstundu pirms ēdienreizes. Tas ļauj tam ātrāk uzsūkties. Sulu varat pievienot arī savai iecienītajai sulai.
Vēl daži padomi:
- Pirms katras lietošanas uzmanīgi sakratiet pudeli.
- Ir svarīgi to dzert tukšā dūšā. Pirms un pēc sulas ņemšanas varat dzert nedaudz ūdens.
- Pēc atvēršanas pudeli atdzesē.
- Gadījumā, ja jums nav laika mājās gatavot noni sulu, varat to iegādāties.
Kā pagatavot tēju Noni?
Pat noni augļu lapām ir priekšrocības. Jūs varat izmantot lapas, lai pagatavotu noni tēju (vienkārši iemērciet tās karstā ūdenī un iztukšojiet), kas palīdz izārstēt gremošanas problēmas.
Kā lietot Noni sulu ādai?
Noni sula var palīdzēt ārstēt sejas dermatītu. Vienkārši ielieciet sulu skartajās vietās un atstājiet to iedarboties 15 minūtes. Noskalo ar svaigu ūdeni. Līdzīgs līdzeklis var arī palīdzēt izturēt novecošanās pazīmes, piemēram, smalkas līnijas un grumbas.
Kā izmantot Noni ekstraktu kā sautējošu sautējumu?
Lapu aptīšana ap sāpošām locītavām var būt komprese, lai atvieglotu artrīta sāpes.
Kur nopirkt Noni sulu?
Sulu var iegādāties tuvākajā lielveikalā vai lielveikalā, piemēram, Walmart vai Walgreens. To var iegādāties arī tiešsaistē. Tahitian Noni sula ir viens ļoti labs zīmols. Vietnes lapā varat pārbaudīt atsauksmes, lai saprastu, cik zīmols ir autentisks. Jūs varētu vēlēties arī meklēt noni enzīmus vai noni kapsulas. Pārliecinieties, ka nopirktā sula ir 100% tīra un organiska. Pārliecinieties, ka nav konservantu.
Šeit ir daži veidi, kā jūs varat pārbaudīt, vai noni sula ir labas kvalitātes:
- Kratīt pudeli. Ja burbuļi ātri veidojas un izkliedējas, tas nozīmē, ka ūdens saturs ir lielāks nekā pašā sulā.
- Ja burbuļu krāsa ir brūna, tas norāda uz tīrību.
- Apgrieziet pudeli otrādi. Jebkurš atlikums apakšā norāda, ka sula ir laba.
- Tīrā noni sula ir ar spēcīgu smaržu.
Noni sulas dozēšana un drošība
Cik daudz Noni sulas man vajadzētu dzert?
Ideāla noni sulas deva ir no 30 līdz 750 ml dienā. Dubultmaskēts klīniskais drošības pētījums par noni sulu ir devis datus, ka 750 ml Tahitian Noni sulas dzeršana tiek uzskatīta par drošu (32).
Atcerieties, ka noni sula jātaisa tikai no sertificētiem, organiskiem noni augļiem. To nedrīkst izgatavot no atjaunotas mīkstuma, biezeņa vai koncentrāta. Pārliecinieties, ka sulā nav piedevu. Smūtija vai augļu sulas receptēm varat pievienot noni sulu. Tas tikai palielina viņu vērtību. Ir arī svarīgi zināt, ka nevar vienkārši dzert noni sulu, kad vien viņi vēlas.
Cik droša ir Noni sula?
Noni efektivitāte daudzos ārstēšanas veidos ir pierādīta tikai atsevišķos pētījumos. Bet pētnieki pēta tā labvēlīgo ietekmi, un milzīgs daudzums pierādījumu (gan anekdotiski, gan pamatoti) noteikti veicina noni labvēlīgo ietekmi.
Viena konkrēta noni sulas šķirne, kas mums jāaplūko, ir Tahitian noni sula. Pēc drošības testēšanas Eiropas Savienība 2002. gadā to bija apstiprinājusi kā jaunu pārtiku. Tāpēc, runājot par ieguvumiem, mēs atsaucamies uz šo šķirni. Sulas pieaugošās popularitātes dēļ žurnāls Pārtikas zinātne tika pārskatīts, kur klīnisko pētījumu, toksicitātes testu un ķīmisko testu dati ir atzinuši to par drošu patēriņam (32).
Arī Noni sula var izraisīt noteiktas blakusparādības. Mēs tos apspriedīsim nākamajā sadaļā.
Kādas ir Noni sulas blakusparādības?
Noni sula var radīt problēmas cilvēkiem ar nieru problēmām un aknu slimībām. Tas var nebūt drošs arī grūtniecības laikā.
Jautājumi grūtniecības un zīdīšanas laikā
Ierobežots pētījums ir pieejams šeit. Ir zināms, ka Noni ir izmantots abortu izraisīšanai. Tādējādi, ja esat grūtniece, izvairieties no sulas. Palieciet prom no tā pat tad, ja barojat bērnu ar krūti, jo par sekām nav pietiekami daudz informācijas.
Noni satur augstu kālija līmeni. Personām ar nieru slimību pēc sulas lietošanas asinīs var rasties augsts kālija līmenis. Tas var izraisīt komplikācijas (33).
Lai gan mēs redzējām pētījumus, kas atbalsta noni sulas izmantošanu aknu veselībai, citi tikpat autentiski ziņojumi ir atturējuši no tā lietošanas (34). Pirms lietojat noni šajā aspektā, lūdzu, konsultējieties ar savu ārstu.
Secinājums
Tradicionāli noni augs tiek izmantots, lai izārstētu vai novērstu daudzas slimības. Tās dažādajiem bioloģiskajiem savienojumiem piemīt pretmikrobu, pretsāpju un pretparazītu iedarbība. Daži no šiem savienojumiem uzlabo imūnsistēmu un palielina izturību un mazina nogurumu. Noni augu sulu var izmantot, lai uzlabotu ādas struktūru un matu augšanu.
Tiek veikti vairāk pētījumu, lai labāk izprastu sulas priekšrocības. Arī sula var izraisīt noteiktas nelabvēlīgas sekas. Tādējādi, ja jums ir kāds veselības stāvoklis, pirms tā lietošanas konsultējieties ar savu ārstu.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Kādas ir noni tējas priekšrocības?
Daži no tējas ieguvumiem ir uzlabota gremošana un labāka ādas veselība. Tēju gatavo no siltajā ūdenī mērcētām noni lapām. Tomēr šajā sakarā ir pieejami ierobežoti pētījumi.
Kam der noni sēklu eļļa?
Noni sēklu eļļa var palīdzēt novērst iekaisuma ādas slimības un citas kopīgas problēmas, piemēram, artrītu un reimatismu.
Vai noni sula beidzas?
Jā. Ja esat to gatavojis mājās, sula kalpo 6 mēnešus pēc atvēršanas (jāuzglabā ledusskapī). Ja neatver, sula var ilgt līdz 2 gadiem.
Kā garšo noni sula?
Sulas garša ir asa un stipra, līdzīga sarkanvīnam vai īpaši asam Čedaras sieram.
34 avoti
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Brauns, Eimija C. “Morinda citrifolia (Noni) augļa pretvēža darbība: pārskats.” Fitoterapijas pētījumi 26.10 (2012): 1427-1440.
onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/ptr.4595
- Wang, Mian-Ying un citi. "Morinda citrifolia (noni) samazina vēža risku pašreizējiem smēķētājiem, samazinot aromātiskos DNS pievienojumus." Uzturs un vēzis 61,5 (2009): 634-639.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19838937
- Wang, Mian-Ying un citi. “Krūts vēža profilakse ar Morinda citrifolia (noni) uzsākšanas stadijā.” Funkcionālie pārtikas produkti veselības un slimību jomā 3.6 (2013): 203-222.
ffhdj.com/index.php/ffhd/article/view/53
- Youn, Ui Joung u.c. "Pretiekaisuma un hinona reduktāzes induktīvie savienojumi no fermentētiem noni (morinda citrifolia) sulas eksudātiem." Dabisko produktu žurnāls 79.6 (2016): 1508-1513.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27196335
- Basar, Simla et al. “Morinda citrifolia L. (Noni) augļa pretsāpju un pretiekaisuma darbība.” Fitoterapijas pētījumi: PTR sēj. 24,1 (2010): 38-42.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19548275
- Palu, Afa u.c. "Ksantīna oksidāzes inhibējošās Noni (Morinda Citrifolia) augļu sulas iedarbība." Wiley tiešsaistes bibliotēka, John Wiley & Sons, Ltd, 2009. gada 12. maijs.
Onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/ptr.2842
- Wang, Mian-Ying et al. "Noni sula uzlabo lipīdu līmeni serumā un citus cigarešu smēķētāju riska marķierus." TheScientificWorldJournal sēj. 2012 (2012): 594657. doi: 10.1100 / 2012/594657
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3477557/
- Nowak et al. "Noni un aroniju sulas akūtas lietošanas un enerģijas dzērienu ietekme uz asinsspiedienu, sirdsdarbības ātrumu un asins glikozi jauniem pieaugušajiem." Uz pierādījumiem balstīta papildinošā un alternatīvā medicīna, Hindava, 2019. gada 18. augusts.
Www.hindawi.com/journals/ecam/2019/6076751/
- Horsfall, AU u.c. "Morinda citrifolia augļu sula palielina insulīna darbību Sprague-Dawley žurkām ar eksperimentāli izraisītu diabētu." Nigērijas slimnīcas medicīnas ceturkšņa žurnāls vol. 18,3 (2008): 162-5.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19062482
- Lī, So-Young u.c. "Morinda citrifolia (Noni) pretdiabēta efekts, ko Kheonggukjangs fermentēja KK-A (y) diabētiskajās pelēs." Uz pierādījumiem balstīta papildinošā un alternatīvā medicīna: eCAM vol. 2012 (2012): 163280.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3434424/
- Inada AC un citi. “Morinda citrifolia Linn. (Noni) un tā potenciāls ar aptaukošanos saistītās vielmaiņas disfunkcijās ”. Uzturvielas. 2017. gads; 9 (6): 540.
www.mdpi.com/2072-6643/9/6/540
- Muto, Junko u.c. "Morinda citrifolia augļi samazina stresa izraisītos kognitīvo funkciju traucējumus, ko papildina asinsvadu uzlabošanās pelēm." Fizioloģija un uzvedība vol. 101,2 (2010): 211-7.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20416332
- Deng, S., et al. "Noni kā anksiolītisks un nomierinošs līdzeklis: mehānisms, kas ietver tā gamma-aminosviestskābes skābes iedarbību." Phytomedicine, Urban & Fischer, 2007. gada 11. jūnijs.
Www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S094471130700058X.
- Surette, Marc E. "Zinātne, kas aizkavē uztura omega-3 taukskābes." CMAJ: Kanādas Medicīnas asociācijas žurnāls = journal de l'Association medicale canadienne vol. 178,2 (2008): 177-80.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2174995/
- West, Brett J., et al. “Apstrādātā Noni biezeņa barības vielu un fitoķīmiskās analīzes.” Food Research International, Elsevier, 2010. gada 7. oktobris.
Www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0963996910003613
- Coutinho de Sousa, Beatriz et al. "Morinda citrifolia (Noni) augļu sula samazina iekaisuma citokīnu ekspresiju un veicina zarnu gļotādas integritātes saglabāšanu DSS eksperimentālajā kolītā." Iekaisuma mediatori vol. 2017 (2017): 6567432.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28194046
- “US20080213415A1 - Glaukomas un diabētiskās retinopātijas ārstēšana ar Morinda Citrifolia uzlabotajiem preparātiem.” Google patenti, Google.
patents.google.com/patent/US20080213415A1/lv
- Hussains, Šarmila un citi. "Noni (Morinda citrifolia) sulas lomas novērtējums osteoblastu diferenciācijas izraisīšanai izolētu žurku kaulu smadzeņu atvasinātās mezenhimālās cilmes šūnās." Starptautiskais cilmes šūnu žurnāls vol. 9,2 (2016): 221–229.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5155718/
- Almeida-Souza, Fernando u.c. “Morinda citrifolia Linn. Samazina parazītu slodzi un modulē citokīnus un ārpusšūnu matricas proteīnus pelēm, kas inficētas ar leišmanijas (Leishmania) amazonensis C57BL / 6. ” PLoS novārtā atstātās tropiskās slimības vol. 10,8 e0004900. 2016. gada 31. augusts.
Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5006983/
- Gursoy, Azize Esra u.c. "Muguras smadzeņu subakūta kombinēta deģenerācija dažādu etioloģiju dēļ un MRI atradumu uzlabošana." Lietu ziņojumi neiroloģiskajā medicīnā sēj. 2013 (2013): 159649.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3623262/
- Kardalas, Efstratios et al. “Hipokaliēmija: klīnisks atjauninājums.” Endokrīnās saites vol. 7,4 (2018): R135-R146.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5881435/
- Inada, Aline Carla et al. “Morinda citrifolia Linn. (Noni) un tā potenciāls ar aptaukošanos saistītās vielmaiņas disfunkcijās. ” Uzturvielas vol. 9,6 540. 25. maijs. 2017.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5490519/
- Ma, De-lu u.c. "Noni sulas ergogēnā potenciāla novērtējums." Fitoterapijas pētījumi: PTR sēj. 21,11 (2007): 1100-1.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17604369
- Wang, Mian-Ying et al. “Morinda citrifolia (Noni) aknu aizsargājošā iedarbība.” Augu pārtika cilvēku uzturam (Dordrecht, Nīderlande) vol. 63,2 (2008): 59-63.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2413119/
- West, Brett-J et al. "Noni sula nav hepatotoksiska." Pasaules žurnāls gastroenteroloģijas sēj. 12,22 (2006): 3616-9.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4087581/
- Wang, Mian-Ying et al. "Aknu aizsardzība ar noni augļu sulu pret CCl (4) izraisītiem hroniskiem aknu bojājumiem SD žurku mātītēm." Augu pārtika cilvēku uzturam (Dordrecht, Nīderlande) vol. 63,3 (2008): 141-5.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18654853
- Pandijs, Vijayapandi u.c. "Noni (Morinda citrifolia Linn.) Antipsihotiskiem līdzekļiem līdzīga aktivitāte pelēm." BMC papildinošās un alternatīvās medicīnas sēj. 12 186. 2012. gada 19. oktobris.
Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3487797/
- Pawlus, Alison D. un A. Douglas Kinghorn. “Pārskats par botāniskā uztura bagātinātāja Morinda Citrifolia (Noni) * etnobotāniju, ķīmiju, bioloģisko aktivitāti un drošību *.” Wiley tiešsaistes bibliotēka, John Wiley & Sons, Ltd, 2010. gada 18. februāris
onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1211/jpp.59.12.0001
- Ulloa, Hosē Armando u.c. "Noni (Morinda citrifolia) sulas mērcēšanas ietekme uz Hadena minimāli apstrādātā mango mikrobioloģisko un krāsu uzvedību." Pārtikas zinātnes un tehnoloģijas žurnāls vol. 52,5 (2015): 3079-85.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4397312/
- Assi, Reems Abou u.c. "Morinda Citrifolia (Noni): visaptverošs pārskats par rūpniecisko lietojumu, farmakoloģiskajām aktivitātēm un klīniskajiem pētījumiem." Arabian Journal of Chemistry, Elsevier, 2015. gada 24. jūnijs.
Www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1878535215001902
- Palu, Afa K u.c. "Morinda citrifolia L. (noni) ietekme uz imūnsistēmu: tās molekulārie darbības mehānismi." Journal of ethnopharmacology vol. 115,3 (2008): 502-6.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18063495
- West, Brett J et al. "Dubultmaskēts klīniskais drošuma pētījums par noni augļu sulu." Klusā okeāna valstu veselības dialogs sēj. 15,2 (2009): 21-32.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20443518
- Muellers, BA u.c. "Noni sula (Morinda citrifolia): slēpts hiperkaliēmijas potenciāls?" Amerikas nieru slimību žurnāls: Nacionālā nieru fonda oficiālais žurnāls t. 35,2 (2000): 310-2.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10676732
- Stadlbauer, Vanessa et al. "NONI sulas hepatotoksicitāte: ziņojums par diviem gadījumiem." Pasaules žurnāls gastroenteroloģijas sēj. 11,30 (2005): 4758-60.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16094725/