Satura rādītājs:
- Piparmētras ieguvumi ādai
- 1. Ārstē dažādas ādas problēmas:
- 2. Ārstē taukainu un taukainu ādu:
- 3. savelkošās, antiseptiskās un pretiekaisuma īpašības:
- 4. Cīnās ar iedegumu un saules apdegumiem:
- 5. Ārstē kāju sēnīti:
- Piparmētru ieguvumi matiem
- 6. Efektīvs matu toniks:
- 7. Dabīgais kukaiņu atbaidīšanas līdzeklis:
- 8. Veicina matu augšanu:
- 9. Mitrina matu folikulus:
- Piparmētru ieguvumi veselībai
- 10. Lielisks šķiedrvielu avots:
- 11. Pretsāpju līdzeklis:
- 12. Novērš kuņģa darbības traucējumus:
- 13. Notīra elpošanas sastrēgumus:
- 14. Cīnās ar sliktu elpu:
- 15. Pretvēža līdzeklis:
- 16. kavē baktēriju un sēņu augšanu:
- 17. Dziedina elpošanas ceļu slimības:
- 18. Vazodilatējošie efekti:
- 19. Pretsāpju un pretiekaisuma īpašības:
- 20. Samazina stresu, emocionālo nelīdzsvarotību un trauksmi:
- Atlase, uzglabāšana un izmantošana
- Kā iekļaut piparmētru lapas?
- Piparmētru blakusparādības
Piparmētra ne tikai padara jūs skūpstāmus vai atbrīvojas no tabakas smaržām; tam ir daudz citu ieguvumu veselībai ādai, matiem, izņemot jūsu ķermeni. Kas viņi ir? Nu, izlasiet mūsu ierakstu šeit un pārliecinieties pats.
Piparmētras ieguvumi ādai
1. Ārstē dažādas ādas problēmas:
Piparmētru galvenokārt lieto vietējos krēmos, kurus izmanto dažādu ādas problēmu risināšanai. Tā nomierinošās īpašības padara to par efektīvu izsitumu, indīgā ozola un indes efejas ārstēšanu. Tas piešķir spēcīgu ādas dziedinošo efektu.
2. Ārstē taukainu un taukainu ādu:
Piparmētru lapas taukainas un taukainas ādas apstrādei plaši izmanto kopš vecuma. Piparmētrā esošais mentols samazina eļļas izdalīšanos no tauku dziedzeriem, kas palīdz dabiski iegūt ādu bez eļļas. Izmantot:
- Uz sejas uzklājiet svaigi iezemētas piparmētru lapas
- Atstājiet to 10 minūtes.
- Lai iegūtu labākos rezultātus, pastai varat pievienot arī medu.
- Nomazgājiet to un nosusiniet.
- Jūs varat arī apvienot piparmētru pastu ar jojobas eļļu vai alveju, lai iegūtu optimālu labumu.
3. savelkošās, antiseptiskās un pretiekaisuma īpašības:
Ir zināms, ka piparmētra līdzsvaro ādas pH līmeni. Tas palīdz līdzsvarot pārmērīgas eļļas veidošanos ādā, tādējādi samazinot kopējo pūtītes un izlaušanos. Piparmētru savelkošās, antiseptiskās un pretiekaisuma īpašības palīdz mazināt pūtītes, melngalvju, izsitumu un ādas apsārtuma parādīšanos. Izmantot:
- Sajauciet 2 pilienus piparmētru eļļas parastajai sejas mazgāšanai
- Izmantojot šo, mazgājiet seju divas reizes dienā.
- Jūs varat arī sajaukt pilienu vai divas šīs eļļas savam nakts krēmam vai mitrinātājam, lai ārstētu pūtītes un izsitumus uz ādas.
4. Cīnās ar iedegumu un saules apdegumiem:
Piparmētra ir bagātīgs A un C vitamīna avots, un tajā ir folāti un omega 3 taukskābes, kas palīdz cīnīties ar sauli saistītām problēmām, piemēram, iedegumu un saules apdegumiem. Izmantot:
- Jūs varat uzklāt piparmētru lapu pastas uz sejas vai lietot piparmētru eļļu lokāli, lai ārstētu iedegumu.
- Bet, ja jūs lietojat piparmētru eļļu tieši uz sejas, atšķaidiet to ar kādu eļļu, lai izvairītos no ādas iekaisuma.
Piparmētras satur barības vielu, ko sauc par perillyl spirtu, kas novērš ādas vēža šūnu veidošanos.
5. Ārstē kāju sēnīti:
Piparmētra var arī palīdzēt ārstēt pēdas sēnīti. Izmantot:
- Eļļu iemasē uz kājām un atstāj uz nakti.
- Piparmētru eļļu var izmantot arī celulīta līnijas mazināšanai, eļļu berzējot skartajās vietās.
- Piparmētru eļļa uztur ādu tīru un novērš ādas infekcijas un plankumus.
Attēls: Shutterstock
Piparmētru ieguvumi matiem
Piparmētru novērtē ne tikai par ādas ieguvumiem. Tas ir vienlīdz slavens ar spēju atjaunot matus. Piparmētra palīdz pārvarēt ar matiem saistītus jautājumus. Daži piparmētru pielietojumi matiem ietver:
6. Efektīvs matu toniks:
Piparmētru eļļa darbojas kā efektīvs matu toniks, ja to sajauc ar citām ēteriskajām eļļām, piemēram, tējas koka eļļu, kokosriekstu eļļu, rīcineļļu un pat E vitamīna eļļu.
7. Dabīgais kukaiņu atbaidīšanas līdzeklis:
Piparmētra ir dabisks kukaiņu atbaidīšanas līdzeklis. Piparmētru eļļas lietošana matiem var atbrīvot jūs no utīm. Izmantot:
- Pareizi iemasējiet matus ar piparmētru eļļu
- Pirms matu mazgāšanas atstājiet to 24 stundas.
- Atkārtojiet to 3 reizes nedēļā, lai pilnībā atbrīvotos no utīm.
- Alternatīvi, jūs varat arī atšķaidīt piparmētru eļļu ar olīveļļu, ja rodas jebkāda veida ādas kairinājums.
- Piparmētru eļļa arī samazina niezošās sajūtas, kas saistītas ar blaugznām.
8. Veicina matu augšanu:
Piparmētru eļļa, ja to iemasē galvas ādā, rada tirpšanu, kas nozīmē, ka eļļa darbojas līdzsvarojot pH līmeni. Tas palīdz neitralizēt pārmērīgas naftas ražošanas ietekmi. Tādējādi tas samazina matu taukainību. Tas stimulē matu folikulus un palielina asinsriti galvas ādā, veicinot matu augšanu.
9. Mitrina matu folikulus:
Piparmētra mitrina matu folikulas no iekšpuses, lai iegūtu gludus, spīdīgus un mīkstus matus. Ierīvējiet uz rokām dažus pilienus piparmētru eļļas un izlīdziniet to caur matiem. Turklāt piparmētru eļļa nav taukaina un atstās matus patīkami aromātiskus. To var izmantot arī ar matu iztaisnošanas rīkiem kā matu aizsargājošu serumu.
Piparmētru ieguvumi veselībai
Vairāki mūsdienu pētījumi ir secinājuši šīs zāles daudzās priekšrocības. Tam ir pretsāpju, estētiskas, savelkošas, dekongestējošas, antiseptiskas un pretmikrobu īpašības, kas palīdz ārstēt virkni veselības traucējumu, piemēram, saaukstēšanos, gripu, sinusītu, sausu klepu, drudzi, drebuļus un gremošanas problēmas. Piparmētru lapu ieguvumi veselībai ir šādi:
10. Lielisks šķiedrvielu avots:
Tas satur labu daudzumu šķiedrvielu, kas palīdz kontrolēt holesterīnu un asinsspiedienu organismā.
11. Pretsāpju līdzeklis:
Piparmētrā esošais mentols iedarbojas uz vēsajiem jutīgajiem receptoriem uz ādas, mutē un kaklā, kas ieelpojot, apēdot vai uzklājot uz ādas, nodrošina dzesēšanas sajūtu. Šī piparmētras īpašība padara to par neaizstājamu materiālu klepus sīrupa, pastilu un deguna inhalatoru pagatavošanā. Mentolu lieto arī sāpju mazināšanas ziedes, vietējo muskuļu relaksantu un pretsāpju līdzekļu pagatavošanai, jo tam ir pretsāpju īpašības.
12. Novērš kuņģa darbības traucējumus:
Ir zināms, ka piparmētru eļļa atvieglo kairinātu zarnu sindroma simptomus, tostarp gremošanas traucējumus, dispepsiju un resnās zarnas muskuļu spazmas. Šīs ārstnieciskās īpašības ir saistītas ar muskuļu relaksācijas spējām. Tas arī rada labāku žults plūsmu, kas ir izšķiroša tauku gremošanai. Kad zarnu muskuļi ir izlīdzināti, spazmas un gremošanas traucējumu iespējamība ir salīdzinoši mazāka. Tādējādi, kad mēs lietojam piparmētru tējas veidā, tā ātrāk pārvietojas caur vēderu, lai mazinātu sāpes, kas saistītas ar gremošanas traktu. Tas arī novērš gremošanas problēmas, piemēram, gastrītu, caureju, vēdera uzpūšanos un sāpes vēderā.
13. Notīra elpošanas sastrēgumus:
Piparmētru lieto arī saaukstēšanās un gripas ārstēšanai. Tas iznīcina baktērijas un vīrusus, kas izraisa gripu, un mazina sāpes no sāpošā ķermeņa. Tas arī atvieglo klepu un sastrēgumus. Tā ir izplatīta balzamu sastāvdaļa, ko lieto uz krūtīm, lai mazinātu sāpes krūtīs. Attiecībā uz deguna nosprostojumu un sinusītu tiek apgalvots, ka piparmētru tējas dzeršana un tvaiku ieelpošana noteikti palīdz. Izmantot:
- Pievienojiet vienu ēdamkaroti piparmētru lapu ūdenī
- Vāra ūdeni dažas minūtes.
- Pievienojiet 1 tējkaroti medus, lai tai pievienotu garšu.
- Dzeriet šo tēju vismaz 2 līdz 3 reizes dienā.
- Sausa klepus gadījumā 2 līdz 3 reizes dienā iemasējiet dažus pilienus piparmētru eļļas uz krūtīm.
Piparmētrā esošais mentols atšķaida gļotādu, ieeļļo elpošanas traktu un palīdz izvadīt no plaušām izžuvušo flegmu.
14. Cīnās ar sliktu elpu:
Piparmētru lieto arī mutes higiēnas līdzekļos, piemēram, mutes atsvaidzinātājos, mēles izsmidzināšanā un mutes mazgāšanā, lai apkarotu sliktu elpu. To pat izmanto kā aromatizētāju konfektēs un košļājamās gumijās, kas nodrošina elpas svaigumu.
15. Pretvēža līdzeklis:
Piparmētra ir potenciāls pretvēža līdzeklis. Tas satur fitilelementu perilililspirtu, kas, kā pierādīts, aptur aizkuņģa dziedzera, piena un aknu audzēju augšanu. Tas aizsargā arī pret resnās zarnas, ādas un plaušu vēža veidošanos. C vitamīnam piparmētrā ir mērena loma resnās zarnas vēža riska samazināšanā. C vitamīns ir galvenais ūdenī šķīstošais antioksidants, kas nepieciešams, lai samazinātu brīvo radikāļu līmeni, kas bojā šūnas. Ir pierādīts, ka beta karotīns un citi kartenoīdi samazina resnās un taisnās zarnas vēža attīstības risku.
Ir arī zināms, ka kartenoīdi palielina šūnu diferenciāciju un aizsargā šūnas pret kancerogēnām ķīmiskām vielām, kas varētu sabojāt DNS.
16. kavē baktēriju un sēņu augšanu:
Piparmētrā ir vairākas ēteriskās eļļas, kas palīdz apturēt dažāda veida baktēriju augšanu. Šīs baktērijas ietver Helicobacter pylori, Salmonella enteritidis, Escherichia coli O157: H7 un meticilīnrezistentu Staphylococcus aureus (MRSA). Tas apdzīvo arī sēnīšu augšanu organismā.
17. Dziedina elpošanas ceļu slimības:
Ir zināms, ka piparmētrā esošajai rozmarīnskābei ir vairākas labvēlīgas darbības elpošanas ceļu slimību, īpaši astmas gadījumā. Rosmarīnskābe bloķē tādu iekaisumu veicinošu ķīmisku vielu kā leikotriēnu ražošanu un neitralizē brīvos radikāļus, lai novērstu astmu. Piparmētra arī mudina ķermeni izgatavot prostaciklīnus - vielu, kas uztur elpceļus atvērtus, lai atvieglotu elpošanu. Piparmētru ekstrakti arī atvieglo saaukstēšanās deguna simptomus, kas saistīti ar alerģiju.
18. Vazodilatējošie efekti:
Piparmētrai ir vazodilatējoša iedarbība, kas palīdz sašaurinātu asinsvadu paplašināšanā, lai novērstu galvassāpes un migrēnu. Viss, kas jums jādara, ir uz pieres, tempļiem un muguras uzklāt dažus pilienus piparmētru eļļas, lai mazinātu sāpes. Ja esat jutīgs pret piparmētru eļļu, tad pirms uzklāšanas to var atšķaidīt ar kokosriekstu eļļu vai olīveļļu.
19. Pretsāpju un pretiekaisuma īpašības:
Piparmētras pretsāpju un pretiekaisuma darbība var palīdzēt arī muskuļu sāpju un artrīta gadījumā. Uz skartajām vietām uzklāj dažus pilienus piparmētru eļļas un dažas minūtes masē. Lai sasprindzināti muskuļi pēc intensīva treniņa, pievienojiet dažus pilienus piparmētru eļļas siltā ūdens vannā, lai atslābinātu un nomierinātu sasprindzinātos muskuļus. Piparmētra palīdz arī izārstēt menstruāciju krampjus. Dzeriet vienu tasi piparmētru tējas 2 līdz 3 reizes dienā, lai nomierinātu menstruāciju sāpes.
20. Samazina stresu, emocionālo nelīdzsvarotību un trauksmi:
Piparmētrā ir terapeitiskas īpašības, kas palīdz mazināt stresu, emocionālo nelīdzsvarotību un trauksmi. Viss, kas jums jādara, ir viegla piparmētru eļļa difuzorā vai degli un atpūsties apmēram 30 minūtes. Elpojiet caur degunu un no mutes, ieelpojot piparmētru aromātu, un ļaujiet ķermenim atslābināties. Atkārtojiet šo aromterapiju 3 nedēļas, lai atbrīvotos no nevēlamas spriedzes un trauksmes.
Atlase, uzglabāšana un izmantošana
- Svaigi un sausi piparmētras ir pieejamas visu gadu, tādējādi atvieglojot pirkšanu pēc nepieciešamības.
- Svaigas piparmētru lapas ir vēlamas katru dienu nekā sausās, jo tās saglabā garšu un barības vielas neskartas.
- Svaigām piparmētru lapām jābūt dinamiski zaļā krāsā un ar stingriem kātiem. Uz tā nedrīkst būt tumši brūni vai dzelteni plankumi.
- Ja vēlaties sausās piparmētras, iegādājieties bioloģiski audzētas piparmētru lapas, jo tās nodrošinās, ka tajās nav pesticīdu un citu kaitīgu ķīmisku vielu.
- Jūs varat atdzesēt svaigus, kas bloķēti rāvējslēdzēja maisiņā vai papīra dvielī.
- Svaigas piparmētru lapas jāizlieto nedēļas laikā, kamēr kaltētu piparmētru dažus mēnešus var uzglabāt hermētiskā traukā.
- Pirms lietošanas piparmētru rūpīgi jānomazgā, lai notīrītu smiltis, netīrumus un pesticīdu atlikumus.
Kā iekļaut piparmētru lapas?
Piparmētru galvenokārt izmanto tieši pirms recepšu sagatavošanas, lai saglabātu neskartu aromātu un aromātu. To lieto dažādos izstrādājumos, piemēram, kā aromatizētāju bāzi tādos desertos kā saldējums un citas konditorejas. To plaši izmanto zāļu tējas, zupu un mērču pagatavošanā. Piparmētru lapas ir arī lielisks papildinājums zaļajiem salātiem un dekorēšanai.
Piparmētru blakusparādības
Piparmētrai kā tādai nav blakusparādību, bet cilvēkiem, kas cieš no gastroezofageālā refleksa slimības (GRD), jāierobežo piparmētru kā piparmētru savienojumu patēriņš, padarot barības vada sienas muskuļus gludus un atvieglinātus. Tas var saasināt viņu refluksu. Pacientiem, kuri cieš no grēmas, skābes refluksa un žultsakmeņiem, jāizvairās arī no piparmētras. Piparmētru lapas nav