Satura rādītājs:
- Melnās tējas blakusparādības
- 1. Caureja
- 2. Aizcietējums
- 3. Traucēts kuņģis
- 4. Sirds un asinsvadu slimības
- 5. Citi veselības apdraudējumi
Domājot par izvairīšanos no garlaicības un enerģijas iegūšanu, jūsu prātā parādās vārds “tēja”. Pēc ūdens tēja, iespējams, ir otrs populārākais dzēriens pasaulē. Mūsdienās tirgū ir pieejami dažādi tēju veidi - granulu, lapu, citronu tēja, melnā tēja, ķieģeļu tēja un pat tējas maisiņi. Melnā tēja sastāv no dažādām sastāvdaļām - kofeīna, fluora, glikuronskābes un pienskābes, mangāna, kālija, tanīna, purīniem, ksantīna un gala esteriem. Kad melnā tēja pirmo reizi ienāca tirgū 1827. gadā, tā tika uzskatīta par jaunu vielu, un cilvēki to sauca par teīnu. Tā iedarbība bija diezgan identiska kafijai un saturēja tās pašas sastāvdaļas kā kafijā; kopš tā laika vārds teīns tika atteikts.
Tiem, kuriem jāpaliek vēlu, laba izvēle ir tasi melnās tējas. Tas paātrina reakcijas laiku un palielina modrību vai vispārējo koncentrēšanos. Šis modrības pieaugums ir tiešas ķermeņa elpošanas un sirds sistēmu stimulēšanas sekas; tas uzlabo skābekļa cirkulāciju jūsu ķermenī. Tas ir efektīvs arī liekā svara zaudēšanā. Kontrolējot regulāru apetīti, tas ierobežos jūsu tieksmi ēst vairāk ikdienas dzīvē. Turklāt tas ir lielisks veids, kā novērst vēzi. Neskatoties uz to, pārmērīgs melnās tējas patēriņš rada daudz blakusparādību.
Dietologi pastāvīgi brīdina par pārmērīgu kofeīna lietošanu, jo tie izraisa nevēlamas blakusparādības, piemēram, bezmiegu, elpošanas problēmas un palielinātu pulsa ātrumu. Šeit ir dažas biežākās melnās tējas uzņemšanas blakusparādības.
Melnās tējas blakusparādības
1. Caureja
Kofeīns ir melnās tējas galvenā sastāvdaļa; tāpēc, ja jūs to lietojat katru dienu, tas var izraisīt caureju. Iemesls tam ir tāds, ka kofeīns stimulē jūsu gremošanas sistēmu. Tādēļ, ja jūs dzerat šo tēju pārmērīgi, tā var negatīvi ietekmēt jūsu veselību. Turklāt tas tieši ietekmē jūsu centrālo nervu sistēmu un liek justies nervozam nelielos starpgadījumos. Melnās tējas lietošana milzīgās devās var izraisīt gremošanas traucējumus, bezmiegu, varikozas vēnas un sirdsklauves. Īsāk sakot, tas aizrauj jūsu nervu sistēmu (1).
2. Aizcietējums
Nu, tas ir kaut kas negaidīts, bet tas notiek. Iemesls tam ir tas, ka melnā tēja sastāv no tanīniem. Šīs vielas klātbūtne palīdz jūsu ķermenim uzglabāt nogulsnes un piedāvā arī citas priekšrocības veselībai. Neskatoties uz to, pārmērīga melnās tējas lietošana var izraisīt aizcietējumus jūsu ķermenī. Iemesls tam ir tas, ka jūsu ķermenis sāk uzglabāt daudz atkritumu produktu (2).
3. Traucēts kuņģis
Kā minēts iepriekš, melnā tēja satur kofeīnu; tāpēc, kad šie elementi nonāk jūsu vēderā, tas izraisa jūsu kuņģī dažādu skābu vielu ražošanu, kuras jūsu ķermenim nav viegli absorbēt. Tādējādi jūsu kuņģī sāk justies neomulīgi vai neērti. Turklāt, ja esat pacients, kas cieš no kuņģa čūlas vai vēža, melnā tēja ir stingra nē (3).
4. Sirds un asinsvadu slimības
Melnā tēja ir ļoti ierobežota pacientiem, kuri atveseļojas pēc sirdslēkmes vai akūtiem sirds un asinsvadu traucējumiem - paroksizmālā tahikardija vai sirds astma ir visizplatītākā no tām. Kofeīns ir ļoti aizliegts vai nevēlams jūsu sirds un asinsvadu sistēmai (4). Tas ir pretrunā arī cilvēkiem ar gastrītu vai kuņģa čūlu - abi notiek paaugstināta skābuma dēļ.
5. Citi veselības apdraudējumi
Pēc veselības speciālistu domām, grūtniecēm dienā nevajadzētu dzert vairāk kā divas tases melnās tējas. Tā kā melnā tēja ir piepildīta ar kofeīnu, tā palielina spontāna aborta risku (5). Šis augstais kofeīna saturs var negatīvi ietekmēt arī cilvēkus ar sirds un asinsvadu sistēmas traucējumiem, glaukomu, paaugstinātu asinsspiedienu un trauksmes traucējumiem. Salīdzinot ar citiem tēju veidiem, melnā tēja ir piepildīta ar maksimālo kofeīna saturu un, iespējams, ir saistīta ar apstrādes veidu.
Šīs ir melnās tējas priekšrocības un blakusparādības. Ceru, ka raksts bija informatīvs. Tātad, lūdzu, paturiet prātā melnās tējas tumšo pusi nākamreiz, kad alkstat pēc melnās tējas. Tomēr ierobežots melnās tējas patēriņš sniedz daudz priekšrocību.