Satura rādītājs:
- Kādi ir plaušu elpošanas vingrinājumi?
- Top 9 elpošanas vingrinājumi veselām plaušām:
- 1. Vēders elpošanas vingrinājums:
- 2. Vingrojums ar dungojošu elpu:
- 3. Ķīniešu elpošanas vingrinājums:
- 4. Izgrūšana:
- 5. Ribu izstiepšana:
- 6. Vēdera elpošana:
- 7. Anulom-Vilom:
- 8. Kardiovaskulārie vingrinājumi:
- 9. Aerobika:
Katru reizi, kad elpojam, mūsu plaušas smagi strādā, lai ķermenis būtu piepildīts ar skābekli. Plaušas tiek uzskatītas par lielākajiem ķermeņa orgāniem. Viņi ir atbildīgi par skābekļa piegādi asinīm un oglekļa dioksīda filtrēšanu no asinīm. Plaušas ir porainas struktūras un var absorbēt kaitīgos elementus no vides. Visbiežāk plaušu problēmas rodas pārmērīgas smēķēšanas dēļ. Labākais veids, kā saglabāt plaušu veselību, ir atmest smēķēšanu! Bet ir arī citi veidi, kas var palīdzēt uzturēt mūsu plaušas tīras. Patiesībā elpošanas vingrinājumi darbojas efektīvi, lai saglabātu mūsu plaušas veselīgas un skaidras.
Kādi ir plaušu elpošanas vingrinājumi?
Elpošanas vingrinājumi ir vienkārši vingrinājumi, kas tiek veikti, lai palielinātu ķermeņa enerģiju un mazinātu spriedzi. Lai gūtu labumu, ir svarīgi pareizi vingrināt šos vingrinājumus. Tos var izdarīt, lai attīrītu plaušas, jo tās saspiež plaušu sienas un ļauj cilvēkam izpūst maz gaisa. Pranajams ir efektīvs elpošanas vingrinājums, ko var veikt, lai palielinātu gaisa plūsmas apjomu un nodrošinātu organismam nepieciešamo skābekli.
Top 9 elpošanas vingrinājumi veselām plaušām:
Apskatīsim 9 labākos elpošanas vingrinājumus, lai būtu skaidras un veselīgas plaušas:
1. Vēders elpošanas vingrinājums:
Attēls: Shutterstock
Šis vingrinājums jāveic, guļot plakaniski uz muguras un dziļi elpojot. Dažus spilvenus var turēt zem ceļgaliem un kakla, lai palīdzētu vēderam pacelties, ieelpojot un nokrist, izelpojot. Šo vingrinājumu var veikt apmēram 5 minūtes.
2. Vingrojums ar dungojošu elpu:
Attēls: Shutterstock
Lai veiktu šo vingrinājumu, jums jāizdara gara dungojoša skaņa, vienlaikus izelpojot gaisu, un vēdera muskuļi jāvelk uz iekšu.
3. Ķīniešu elpošanas vingrinājums:
Attēls: Shutterstock
Šis plaušu elpošanas vingrinājums ietver īsas inhalācijas bez izelpas no deguna. Šis vingrinājums arī atslābina prātu un ķermeni, nodrošinot vielmaiņai organismā nepieciešamo skābekli.
4. Izgrūšana:
Attēls: Shutterstock
Šis izstumšanas vingrinājums ir vienkāršs, kurā jums vienkārši jāstāv uz līdzenas zemes un jāsaliekas no jostas. Izspiediet gaisu no plaušām un pēc tam atgriezieties vertikālā stāvoklī.
5. Ribu izstiepšana:
Attēls: Shutterstock
Veicot šo vingrinājumu, jums jāstāv stāvus taisni un jāizstumj gaiss no plaušām. Pēc tam jums lēnām jāieelpo, lai maksimāli palielinātu plaušu ietilpību. Lai to izdarītu, jums pat jāaiztur elpa 20 sekundes.
6. Vēdera elpošana:
Attēls: Shutterstock
Šis vingrinājums tiek veikts arī guļus stāvoklī un novietojot vienu roku uz vēdera, bet otru - uz krūtīm. Kad esat pareizā pozā, ieelpojiet un izelpojiet dziļi lēni caur muti.
7. Anulom-Vilom:
Attēls: Shutterstock
Šis elpošanas vingrinājums ir noderīgs ķermenim, un to var veikt kā iesildīšanos pirms dziļu elpošanas vingrinājumu veikšanas. Tie galvenokārt tiek veikti, lai uzlabotu plaušu darbību un attīrītu elpceļus, lai iegūtu vairāk skābekļa. Šī alternatīvā nāsis elpošana ir noderīga un pat var palīdzēt mazināt stresu.
8. Kardiovaskulārie vingrinājumi:
Attēls: Shutterstock
Šos vingrinājumus var veikt arī, lai ieelpotu svaigu gaisu, un tie ir noderīgi, lai palīdzētu cilvēkam atmest smēķēšanu.
9. Aerobika:
Attēls: Shutterstock
Šos vingrinājumus var veikt, lai palielinātu elpošanas efektivitāti. Tas ietver tādu darbību veikšanu kā skriešana, riteņbraukšana un slidošana. Spēcīga fiziskā slodze rada dziļu elpošanu un uzlabo arī ķermeņa vispārējo elastību.
Šo vingrinājumu veikšanas galvenais mērķis ir iegūt vairāk skābekļa ķermenim. Labāka skābekļa padeve ir vienāda ar labāku ķermeņa darbību. Tātad, šie vingrinājumi ir jāveic pareizi, un, lai iegūtu vēlamos rezultātus, ir jāsajūt krūšu dobuma paplašināšanās.
Vai šis raksts bija noderīgs? Kopīgojiet savu viedokli ar mums zemāk komentāru sadaļā.