Satura rādītājs:
- Majonēze - īsi
- Majonēze utu ārstēšanai - vai tas (tiešām) palīdz?
- Majonēzes mājas aizsardzības līdzekļi, lai nogalinātu galvas utis
- 1. Majonēze ar kokosriekstu eļļu
- Ko tev vajag
- Norādījumi
- 2. Majonēze ar etiķi un tējas koka eļļu
- Ko tev vajag
- Norādījumi
- Cik ilgi ir jāatstāj majonēze uz matiem?
- Padomi un piesardzība
- Neuztraucieties, ja aizsardzības līdzekļi nedarbojas
- Secinājums
Starp sviestmaizi esmu iedomājusies tikai majonēzi. Vai arī mana sub maize. Tieši tā.
Bet šī lieta izklausās savādāk nekā es biju domājusi. Es domāju, majonēze utīm? Nopietni?
Protams, utis ir šausmīgi kaitinošas. Šie sīki monstri, kas ik dienu šķērso jūsu galvas ādu, laupa jūsu visvērtīgāko aktīvu - jūsu sirdsmieru.
Un jūsu mati. Var būt.
Vai tas ir ļoti garšīgs, vai šis supergaršīgais garšviela piedāvā zināmu atelpu no šiem asinssūcējiem velniem? Vai tā tiešām to var izdarīt?
Paskatīsimies.
Majonēze - īsi
Majonēze, kas bieži tiek saīsināta kā “mayo”, ir bieza un krēmīga mērce, ko parasti izmanto kā garšvielu. Tā ir olu dzeltenuma, eļļas un vai nu citronu sulas, vai etiķa emulsija.
Lai gan tā krāsa var atšķirties, tā bieži ir balta, gaiši dzeltena vai krēmīga. Dažās valstīs, kuras ietekmē franču kultūra, sinepes ir arī viena no izplatītākajām sastāvdaļām.
Majonēze utu ārstēšanai - vai tas (tiešām) palīdz?
Attēls: Shutterstock
Iespējams, gadsimta jautājums? Tam ir divas puses. Un abas puses ir balstītas uz pētījumiem.
Visizplatītākais veids, kā majonēzi izmantot galvas utu nogalināšanai, kā to ieteica šīs metodes piekritēji, ir iemasēt šo emulsiju matos un pārklāt ar dušas uzgali un uzsist pa gultu. Jūs varat to no rīta nomazgāt un ar smalku ķemmi izķemmēt visas atmirušās olas. To var atkārtot reizi nedēļā vai ik pēc desmit dienām.
Lielākā daļa cilvēku, kuri ir izmēģinājuši šo metodi (un ir redzējuši panākumus), iesaka lietot īstu, taukainu majonēzi. Pastāv iespēja, ka daži nits varētu izdzīvot ārstēšanās laikā - tieši tāpēc jums tas jāatkārto nedēļu vēlāk, lai arī tos noņemtu.
Izraēlas pētījumā tika norādīts, ka majonēze vislabāk darbojas tikai tad, ja to lieto bagātīgi un tai atļauts uzturēties ilgāk par 12 stundām (1). Un saskaņā ar Viskonsinas Sabiedrības veselības nodaļas publicēto ziņojumu sastāvdaļas, piemēram, majonēzi, var izmantot tikai tiem cilvēkiem, kuriem nav bijuši panākumi ar medikamentiem (2).
Majonēze varētu darboties kā nosmakoša. Tas var nosmakt galvas utis un radīt nelabvēlīgu vidi to izdzīvošanai (3). Majo atņem utīm un inkubējamām olām gaisu, tādējādi tās iznīcinot.
Vienmēr vislabāk ir lietot majonēzi kombinācijā ar kaut ko citu - ja runa ir par galvas utu ārstēšanu (4). Lai arī Mayo varētu darboties, nedrīkst aizmirst noņemt redzamās sprauslas ar smalku zobu ķemmes pēcapstrādi (5). Jā, ir pierādījumi, ka utis mirst, ja vairākas stundas iegremdē eļļā (vai citās sastāvdaļās, piemēram, majonēkā), taču nezina, vai utis kādam sagaidīs līdzīgu likteni (6).
Daži citi pētījumi apgalvo, ka majonēze nepalīdz nogalināt galvas utis, bet tā vietā indivīdam ir viegli tos izķemmēt pēc ārstēšanas (7).
Nu, tā ir vienādojuma puse. Otra puse slēpj pretrunīgus secinājumus.
Citi tikpat autentiski pētījumi grauj majonēzes spēju iznīcināt galvas utis. Piemēram, vienā Kalifornijas universitātes veiktajā pētījumā tika norādīts, ka vazelīns vislabāk darbojas galvas utu nogalināšanai. Pētījums tika veikts ar sešiem populāriem mājas aizsardzības līdzekļiem, kuru mērķis bija nogalināt galvas utis (no kurām viena bija majonēze), un rezultāti parādīja, ka vazelīns ļāva tikai 6% olu izšķilties pēc apstrādes (8).
Vienā ziņojumā tika ieteikts, ka šim nolūkam majonēze ir bīstama. Vienu gadu vecas radinieki apsedza viņas galvas ādu ar majonēzi un uzlika viņas matiem plastmasas iepirkumu maisu. Bērns vairākas stundas tika atstāts bez uzraudzības, un soma noslīdēja uz leju, nosmacējot. Lai gan tā varētu būt radinieku vaina, jāņem vērā arī majonēzes nosmakošā īpašība (9). Ziņojumā teikts, ka majonēze labākajā gadījumā var noslāpēt olšūnas. Bet tas viņus nenogalina.
Lai arī majonēze varētu palēnināt utis un pat nogalināt dažas, utis izdzīvotu, kad tās izskalotu nākamajā rītā (10). Un mayo, atstājot uz matu ilgāku laiku (īpaši karstā klimatā), var nokļūt mutē un izraisīt saindēšanos ar pārtiku.
Vienā žurnālā National Institutes of Health publicētajā ziņojumā teikts, ka tējas koka eļļa varētu būt vēl viens noderīgs līdzeklis pret galvas utīm (11).
Tātad, ko tagad?
Pēc redzētā sliktākais, kas var notikt, ir majonēze, kas nedarbojas, kā paredzēts. Bet, pievēršot pienācīgu uzmanību, tas nekādā gadījumā nevar nopietni kaitēt jums vai jūsu matiem. Vai nu tas var radīt brīnumus, vai arī nedarīt neko. Bet tas neizraisīs negatīvas sekas. Tā kā lielākā daļa vecāku / personu, kas majonēzi izmanto galvas utīm, ir ziņojuši par panākumiem, varat to dot.
Droši vien.
Un pats pārbaudiet, kā līdzeklis darbojas. Runājot par risinājumiem, mēs esam redzējuši, ka vienmēr ir labāk lietot majonēzi ar kādu citu noderīgu sastāvdaļu.
Tagad mēs uzzināsim par dažiem šādiem līdzekļiem un to, kā tos pagatavot savās mājās.
… bet pirms tam ir jāapsver viena lieta. Nelietojiet majonēzi ar zemu tauku saturu. Tas varētu darboties, ja vēlaties zaudēt svaru vai kaut ko citu. Bet ne šeit. Nē.
Zema tauku satura majonēze nepietiks eļļas, lai iznīcinātu pieaugušās utis. Tas satur mazāk nekā 10% pārtikas eļļas, ūdens un olu baltuma pēc svara - tas nav nekas daudz. Līdzekļos vienmēr lietojiet majonēzi ar pilnīgu tauku saturu.
Majonēzes mājas aizsardzības līdzekļi, lai nogalinātu galvas utis
Tātad, lūk.
1. Majonēze ar kokosriekstu eļļu
Ko tev vajag
- Neliels majonēzes daudzums (atkarīgs no matu garuma)
- Daži pilieni kokosriekstu eļļas
- Dušas vāciņš
Norādījumi
- Apvienojiet majonēzi un kokosriekstu eļļu bļodā.
- Labi samaisiet un uzklājiet maisījumu matiem. Pārliecinieties, ka jūs to uzklājat tieši no galvas ādas līdz matu galiem.
- Pārklājiet matus ar dušas vāciņu un dodieties gulēt.
- Nākamajā rītā nosusiniet matus, izmantojot matu žāvētāju.
- Uzklājiet matiem šampūnu un atstājiet tos 30 minūtes.
- Ķemmējiet matus, lai noņemtu mirušās utis.
- Nomazgājiet matus normāli.
- Atkārtojiet trīs reizes nedēļā.
2. Majonēze ar etiķi un tējas koka eļļu
Ko tev vajag
- Neliels majonēzes daudzums
- 10 pilieni tējas koka eļļas
- Etiķa domuzīme
Norādījumi
- Bļodā sajauciet majonēzi un tējas koka eļļu.
- Tam pievieno etiķi.
- Labi samaisiet un uzklājiet maisījumu matiem, sākot no galvas ādas līdz galiem.
- Atstājiet to apmēram 2 stundas.
- Rūpīgi izmazgājiet matus ar šampūnu.
- Kamēr mati joprojām ir mitri, izķemmējiet no matiem beigtās utis.
- Atkārtojiet divas reizes nedēļā.
Cik ilgi ir jāatstāj majonēze uz matiem?
Mēs to jau esam apsprieduši. Lai iegūtu labākos rezultātus - jo ilgāk, jo labāk. Ja jūs nesteidzaties, varat to atstāt uz nakti un no rīta nomazgāt.
Un dažas svarīgas lietas…
Padomi un piesardzība
- Pārliecinieties, ka izmantojat ļoti cieši pieguļošu dušas uzgali. Nekad nelietojiet plastmasas apvalku vai plastmasas maisiņu.
- Ārstēšanu ar nakti nedrīkst lietot ļoti mazam bērnam. Patiesībā to nedrīkst lietot nevienam bērnam, kurš varētu izvilkt pavedienus no dušas uzgali un tos sakošļāt. Pēc dažām stundām majonēze kļūst sasmakusi. Tas nozīmē, ka noteikti nav droši norīt.
- Ne visi var izturēt majonēzes smaržu. Ja vēlaties izmēģināt majonēzi, vispirms pārliecinieties, ka ikvienam jūsu mājās ir laba smarža. Ja nē, iespējams, jums ir jāizmēģina līdzeklis citur.
- Nekad nelietojiet naftas produktus, piemēram, petroleju vai benzīnu. Tāpat nevajadzētu lietot kukaiņu vai skudru indes. Pat ne mājdzīvnieku šampūni.
- Mēģiniet visu iespējamo, lai noņemtu katru nieciņu. Nepaļaujieties tikai uz majonēzes apstrādi. Vienīgais utu līdzeklis ir visu olu 100% noņemšana.
- Izveidojiet sev apkārt vidi bez utīm. Notīriet vai nosūciet vietas, kur cilvēki, iespējams, ieliks galvu. Tie var ietvert krēslus, dīvānus un pat sēdekļus jūsu automašīnā. Tīriet tos katru dienu. Tam jānotiek vismaz nedēļu pirms un nedēļu pēc matu utu ārstēšanas. Ak, jā, jums tas jāturpina darīt arī citādi. Bet īpaša piesardzība jāievēro 7 dienas pirms un 7 dienas vēlāk.
- Nekad neizmēģiniet veikalos vāciņus vai šalles, pirms tos iegādājaties. Ja vēlaties tos iegādāties, dariet to. Pēc tam, ja iespējams, palaidiet tos caur karstu žāvētāju vai pirms lietošanas izmazgājiet.
- Pārbaudiet visu jūsu mājsaimniecības locekļu matus un pieradiniet katru dienu noņemt visus kauliņus. Personīgā higiēna ilgtermiņā maksā milzīgas dividendes.
- Ja izmantojat galvas utu šampūnu, lieciet uzmanīgi izlasīt instrukcijas. Nekad neapstrādājiet matus ar domu vienā piegājienā atcelt visas galvas utis. Daži galvas utu šampūni var būt neirotoksiski, un pārmērīga lietošana var kaitēt nervu sistēmai.
- Ievietojiet ārstēšanu, atcerieties ķemmēt. Ķemmējiet dziļi pavedienos pēc iespējas tuvāk galvas ādai. Vēl svarīgāk ir notīrīt utu olas no ķemmes, pirms ķemmējat vēlreiz.
Arī…
Neuztraucieties, ja aizsardzības līdzekļi nedarbojas
Kā jau mēs redzējām, ir skaidri pierādījumi, ka majonēze (vai jebkura cita šī jautājuma sastāvdaļa) darbojas galvas utu nogalināšanā. Jūsu pieredze ir labākais skolotājs - vismaz šajā ziņā.
Tāpēc, ja līdzekļi nedarbojas, neuztraucieties. Ir vairāki iemesli, kāpēc galvas utu ārstēšana var nedarboties -
- Galvas utu invāzija, iespējams, nav izraisījusi galvas utu simptomus (piemēram, galvas ādas, kakla un ausu niezi, īpaši).
- Ārstēšana var būt piemērota pēc matu izskalošanas ar matu kondicionieri. Kondicionieri var darboties kā šķēršļi, kas neļauj galvas utīm iekļūt matu šahtās. Tas varētu būt samazinājis ārstēšanas efektivitāti.
- Pārāk ātri atkāpšanās pēc pirmās ārstēšanas arī var padarīt to neefektīvu. Šādi rīkojoties, cilvēks var neļaut izšķilties visiem niķiem un nogalināt jaunizveidotās galvas utis.
- Galvas utis varētu būt izturīgas pret ārstēšanu. Šādā gadījumā jūs varat konsultēties ar savu veselības aprūpes sniedzēju, lai uzzinātu, vai esat pareizi izmantojis ārstēšanu. Ja nē, viņš (-i) varētu ieteikt jums produktu, kas faktiski varētu rādīt rezultātus.
- Reinfestācija, iespējams. Varbūt utis tika veiksmīgi likvidētas. Bet indivīds, iespējams, atkal tika inficēts. Tas var notikt, ja indivīds pēc pienācīgas ārstēšanas pārāk ātri (mazāk nekā 2 dienu laikā) matus atjauno. Tas varētu notikt arī tad, ja netiek uzturēta personīgā higiēna.
Secinājums
Vietējie līdzekļi, piemēram, majonēze, nav plaši pētīti, lai pierādītu to efektivitāti. Majonēze ir nekaitīga ārstēšana, tāpēc varat izmēģināt un pārliecināties, kā tā darbojas. Bet tas var kļūt netīrs un grūti mazgājams - tāpēc paturiet to prātā. Jūs varat izmantot attaukošanas ziepes, ja putru ir pārāk daudz noņemt.
Izmēģini. Jums nav ko zaudēt, vai ne?
Un pastāstiet mums, kā šī ziņa jums ir nākusi par labu. Sniedziet komentārus zemāk esošajā lodziņā.