Satura rādītājs:
- Kā karstā ūdens dzeršana var jums palīdzēt?
- 1. Uzlabo gremošanu
- 2. Atbrīvo deguna sastrēgumus
- 3. Mazina stresu
- 4. Palīdz ārstēt Achalasia
- 5. Maija palīdzības svara zudums
- 6. Uzlabo asinsriti
- 7. Mazina sāpes
- 8. Palīdz izskalot toksīnus
- Dzeramais karstā ūdens vs. Auksts ūdens
- Kādas ir problēmas ar karstu ūdeni?
- Secinājums
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
- Atsauces
Lielākā daļa cilvēku, kas dzer karstu ūdeni, to dara, lai pilnvērtīgi uzlabotu viņu veselību. Viņi liek izdzert karstu ūdeni vispirms no rīta un tieši pirms gulētiešanas. Bet vai tas tiešām palīdz?
Secinājumi liecina, ka karstā ūdens dzeršana var uzlabot gremošanu un mazināt sastrēgumus. Tas var arī pazemināt stresa līmeni. Vienkārši paturiet prātā temperatūru. Karstais ūdens (vai pat to var saukt par siltu ūdeni) parasti ir no 120oF līdz 140oF. Viss, kas pārsniedz to, var applaucēt mēli un sadedzināt kaklu.
Karstā ūdens dzeršana ir vairāk nekā jūs varētu zināt. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu vairāk!
Kā karstā ūdens dzeršana var jums palīdzēt?
Vissvarīgākais karstā ūdens dzeršanas ieguvums ir uzlabota gremošana. Ir zināms arī, ka karstā ūdens uzņemšana atvieglo deguna nosprostojumu un ar to saistīto stresu. Tas arī veicina barības vada veselību.
1. Uzlabo gremošanu
Karstā ūdens dzeršana var aktivizēt jūsu gremošanas traktu. Tas uzlabo gremošanas procesu. Karstais ūdens arī palīdz izkliedēt daļiņas jūsu sistēmā, kuras, iespējams, jums bija grūti sagremot.
Karsts ūdens arī paplašina asinsvadus un novirza asins plūsmu uz jūsu zarnu - vēl vairāk uzlabojot gremošanu. Lietojot karstu ūdeni pēc ēdienreizes, temperatūra emulgē taukus un padara tos sagremojamākus (ja jūs ciešat no kuņģa refluksa, izvairieties no pārmērīga ūdens dzeršanas pirms un pēc ēšanas, jo tas var atšķaidīt kuņģa sulas, kas apgrūtina gremošanu, kas var izraisīt refluksu.).
Pētījumi arī parāda, ka maltītes temperatūra var ietekmēt kuņģa iztukšošanās ātrumu (1). Tas var palīdzēt mazināt arī aizcietējumus.
2. Atbrīvo deguna sastrēgumus
Shutterstock
Karsts ūdens var atbrīvot aizsērējušos deguna blakusdobumus un deguna ejas, atbrīvojot sastrēgumus. Tādā veidā tas var arī mazināt sinusa galvassāpes.
Jums kaklā un rumpja augšdaļā ir gļotu membrānas. Karstā ūdens dzeršana var palīdzēt sasildīt šīs vietas un nomierināt kakla sāpes (ko bieži izraisa gļotu uzkrāšanās).
Pētījumi rāda, ka karstie šķidrumi ir pārāki par aukstajiem šķidrumiem, pārvaldot augšējo elpceļu šķidrumus un ārstējot ar tiem saistītās infekcijas (2).
Karstie dzērieni lieliski palīdz arī novērst lielāko daļu saaukstēšanās un gripas simptomu (3).
3. Mazina stresu
Karstā ūdens dzeršana var uzlabot jūsu centrālās nervu sistēmas darbību, palīdzot mazināt arī stresu. Kā norādīts pētījumā, silta piena pievienošana karstam ūdenim var vēl vairāk veicināt stresa pārvarēšanas sekas (4). Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka piens un piena produkti veicina gļotu uzkrāšanos. Tas varētu palīdzēt samazināt stresu, bet tas nedarbotos, lai mazinātu deguna nosprostojumu.
Lai gan pētījumā šķidruma stresa pārvarēšanas ietekme tiek attiecināta uz kofeīnu (kas tika pievienots pienam), tas uzsver arī dzēriena siltuma lomu.
4. Palīdz ārstēt Achalasia
Achalasia ir veselības stāvoklis, kad barības vada apakšējā daļa nespēj atslābināties. Tas novērš ēdiena nokļūšanu kuņģī. Pētījumi liecina, ka siltu ēdienu (ieskaitot ūdeni) uzņemšana var palīdzēt relaksēties barības vada apakšējā daļā (saukta arī par barības vada apakšējo sfinkteru, LES) (5).
Citā pētījumā tika konstatēts, ka karstā ūdens bezdelīgas uzlabo simptomus pacientiem ar ahalāziju. Karstais ūdens šķērsoja LES ātrāk nekā istabas temperatūras ūdens vai auksts ūdens (6).
Cits pētījums parādīja, ka 88% pacientu pēc karstā ūdens dzeršanas atrada sāpes krūtīs (6).
Faktiski tika konstatēts, ka auksts ūdens pastiprina simptomus pacientiem ar ahalāziju (7).
5. Maija palīdzības svara zudums
Shutterstock
Teorija liecina, ka karsts ūdens jūsu vēderā paliek nedaudz ilgāk, salīdzinot ar aukstu ūdeni. Tas nozīmē, ka jūs jūtaties pilnīgāks ilgāku laiku, kas varētu palīdzēt svara zudumam.
6. Uzlabo asinsriti
Karsts ūdens paplašina jūsu artērijas un vēnas, ļaujot uzlabot asinsriti visā ķermenī (8). Tas arī var regulēt asinsspiediena līmeni.
7. Mazina sāpes
Mēs redzējām, ka karsts ūdens var palielināt cirkulāciju un uzlabot asins plūsmu. Lai gan neviens pētījums nav tieši saistīts ar karstā ūdens uzņemšanu ar sāpju mazināšanu, tas varētu palīdzēt.
Cilvēki parasti lieto siltuma paketes, lai mazinātu sāpes. Tātad, karstā ūdens dzeršana var mazināt iekšējās sāpes. Bet ņemiet vērā, ka karstums var arī pastiprināt pietūkumu. Tādējādi jūs varat konsultēties ar savu ārstu šajā sakarā.
8. Palīdz izskalot toksīnus
Dzerot karstu ūdeni, paaugstinās ķermeņa iekšējā temperatūra. Lai arī tas ir īslaicīgs, tas aktivizē jūsu ķermeņa endokrīno sistēmu, un jūs sākat svīst. Tas var palīdzēt atbrīvoties no toksīniem.
Arī toksīni organismā var padarīt jūs vecāku ātrāk. To notīrīšana var palēnināt novecošanās pazīmes.
Palīdz dzert karstu ūdeni. Tas varētu izklausīties pārāk vienkārši, taču tam ir labvēlīga ietekme. Bet kā ar aukstu ūdeni? Kā tā dzeršana atšķiras no karstā ūdens dzeršanas?
Dzeramais karstā ūdens vs. Auksts ūdens
Shutterstock
Aukstajam ūdenim ir dažas priekšrocības, īpaši, ja ķermeņa temperatūra paaugstinās. Tas var notikt, kad jūs vingrojat vai esat iesaistīts intensīvā aktivitātē. Kad jūs ceļojat karstā saulē un saskaras ar karstuma dūriena risku, darbojas auksts ūdens.
Dzerot aukstu ūdeni, ķermeņa temperatūra normalizējas. Tas arī palīdz ātrāk reaģēt. Šajos gadījumos dzert karstu ūdeni varētu būt slikta ideja.
Izslēdzot iepriekš minētos gadījumus, vienmēr ir ieteicams izmantot karstu ūdeni. Bet tad jāpatur prātā dažas lietas.
Kādas ir problēmas ar karstu ūdeni?
Lūdzu, saprotiet, ka, sakot karstu ūdeni, mēs nedomājam pārāk karstu ūdeni. Jūs nevēlaties sabojāt barības vadu vai sadedzināt garšas kārpiņas. Jūs arī nevēlaties applaucēt mēli!
Jums jāizvairās dzert karstu ūdeni, kas ir tuvu vārīšanās temperatūrai. Vislabāk izdodas pārbaudīt nelielu malku pirms maltītes ieņemšanas.
Karstā ūdens (vai silta ūdens) temperatūra ir no 120oF līdz 140oF. Protams, temperatūru ne vienmēr varēsit izmērīt. Tātad, testa malciņam vajadzētu palīdzēt.
Secinājums
Saskaņā ar ajūrvēdas zālēm, regulāri dzerot karstu ūdeni, var palīdzēt jūsu ķermeņa dziedināšanā. Tas veicina gremošanu un palīdz novērst vielmaiņas atkritumus (9). Karstais ūdens ir pareizais ceļš - izņemot gadījumus, kad apkārtējā vide ir tik karsta, ka jūtaties dehidrēta.
Vai jūs katru dienu dzerat karstu ūdeni? Kā tas jums ir palīdzējis? Dalieties ar savu pieredzi un atsauksmēm zemāk esošajā lodziņā.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Cik izdevīgi ir dzert karstu ūdeni pirms gulētiešanas?
Dzerot karstu ūdeni pirms gulētiešanas, jūs varat uzturēt hidratāciju visu nakti un pat atbrīvot jūsu ķermeni no toksīniem. Arī no rīta tukšā dūšā varat dzert karstu ūdeni - tas var sākt jūsu gremošanas sistēmu.
Cik labi ir dzert karstu ūdeni ar medu / citronu?
Karstā ūdens dzeršana kopā ar medus un citrona domuzīmi var radīt brīnumus. Papildus priekšrocībām, kuras mēs esam apsprieduši, jūs varat izbaudīt arī spēcīgās uzturvielas gan medū, gan citronā. Dzēriens var būt spēcīgs B un C vitamīnu, kālija un dzelzs maisījums.
Citronu arī palīdz palielināt sālsskābes veidošanos kuņģī, kas veicina labāku gremošanu un labāku barības vielu uzsūkšanos. Citrons siltā ūdenī ir ideāls kombinācija, kas jāieņem pirms ēšanas, un pirmā lieta no rīta, kas palīdz ātri iedarbināt gremošanas sistēmu un palīdz novērst toksīnus.
Atsauces
- "Maltītes temperatūras ietekme uz kuņģa iztukšošanos…" Gut, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- "Karstā ūdens, aukstā ūdens un vistas zupas dzeršanas ietekme…" Krūtis, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Karstā dzēriena ietekme uz deguna gaisa plūsmu…” Rinoloģija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “Karstas tējas, kafijas un ūdens uzņemšanas ietekme…” Psihofarmakoloģija.
- "Barības vada reakcija uz augstu un zemu temperatūru…" ASV Nacionālās medicīnas bibliotēkas Neirogastroenteroloģijas un kustību žurnāls
- "Karstā ūdens norijumi var uzlabot simptomus…" ASV Nacionālās medicīnas bibliotēkas Neurogastroenteroloģijas un kustību žurnāls.
- “Aukstā ūdens ietekme uz…”, Journal of Neurogastroenterology and Motility, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka.
- “5 padomi asinsrites uzlabošanai” Johnston UNC Health Care.
- “Sakiet jā, lai sasildītos, lai novērstu kaitējumu”, Eiropas Farmācijas un medicīnas pētījumu žurnāls.