Satura rādītājs:
- Kas ir Soursop lapas?
- Kādi ir Soursop lapu ieguvumi veselībai?
- 1. Maija palīdzība vēža ārstēšanā
- 2. Var kontrolēt iekaisumu
- 3. Var palīdzēt ārstēt bezmiegu
- 4. Var palīdzēt regulēt diabēta simptomus
- 5. Var piemīt pretvīrusu īpašības
- 6. Var aizsargāt mutes veselību
- Soursop lapu fitoķīmiskais sastāvs
- How To Use Soursop Leaves
- 1. Regular Brew For Flavor
- 2. Prolonged Brew For Health
- What Are The Side Effects Of Soursop Leaves?
- Conclusion
- 12 sources
Soursop ir Brazīlijas ziedošs koks. Ir zināms, ka tā augļi un lapas piedāvā spēcīgas priekšrocības. Dažos apgalvojumos arī teikts, ka lapas ir 10 000 reizes spēcīgākas nekā ķīmijterapija (1).
Lapām ir spēcīgs uztura profils. Bet cik patiesas ir izvirzītās prasības? Šajā amatā mēs redzēsim, kādi pētījumi mums stāsta par soursop lapām un augu kopumā.
Kas ir Soursop lapas?
Soursop (Annona muricata), kas pazīstams arī kā Graviola vai Brazīlijas ķepa-ķepa, ir ziedošs mūžzaļš koks. Tā dzimtene ir Centrālamerika, Meksika, Kuba un daļa Indijas. Tagad tas ir plaši izplatīts no Ķīnas dienvidaustrumiem līdz Austrālijai un Austrumāfrikā un Rietumāfrikā.
Tradicionālā medicīna izmanto soursop lapas vairāku slimību un slimību ārstēšanai. Šo augu galvenokārt izmanto iekaisuma, reimatisma, hipertensijas, diabēta, parazitāru infekciju un citu līdzīgu slimību ārstēšanai (2).
Soursop augļi ir ēdami un ar labu terapeitisko vērtību. Tas ir populārs kā pretartrīta līdzeklis. Tās ekstrakti cīnās ar parazitārām un tārpu infekcijām. Lapas strādā pie hipoglikēmijas un iekaisuma ārstēšanas, kā arī tām piemīt spazmolītiskas īpašības (2).
Šīs īpašības var attiecināt uz augu metabolītiem. Šajā brīnumaugā ir identificēti saponīni, alkaloīdi, kumarīni, terpenoīdi, tanīni un vairākas citas aktīvās fitoķimikālijas.
Nākamajā sadaļā mēs aplūkosim soursop lapu iespējamos ieguvumus veselībai.
Kādi ir Soursop lapu ieguvumi veselībai?
Soursop auga lapas ir labi pazīstami pretiekaisuma līdzekļi. Viņiem ir arī pretdrudža, pretmikrobu, pretdiabēta, kardioprotektīvās un pretparazītu īpašības. Soursop ekstrakti var pozitīvi ietekmēt jūsu ķermeņa vitālās sistēmas.
1. Maija palīdzība vēža ārstēšanā
Pētījumi pierāda soursop augu ekstraktu antiproliferatīvo un citotoksisko iedarbību pret krūts, resnās zarnas, prostatas, plaušu, asiņu, aknu, dzemdes kakla, olnīcu, mutes un ādas vēzi (3).
Aktīvās bio sastāvdaļas, kas var būt noderīgas, sauc par anonīmajiem acetogenīniem (AGE). Šie AGE ir saistīti ar soursop pretvēža īpašībām. Viņi iznīcina vēža šūnas, nomācot mitohondriju kompleksu I, vēža šūnu olbaltumvielu (2).
Tomēr ir vajadzīgi stingrāki pētījumi, lai apstiprinātu soursop un tā lapu drošību un efektivitāti (3).
2. Var kontrolēt iekaisumu
Pētījumi ir identificējuši vairāk nekā 117 savienojumus soursop lapās, kam piemīt pretiekaisuma īpašības. Lai saprastu lapu pretiekaisuma iedarbību, ir nepieciešami vairāk pētījumu. (4)
Žurku pētījumos lapu ekstrakti no soursop parādīja pretiekaisuma, antioksidanta un brūču dziedinošās īpašības (5).
Lapu novārījums tiek lietots lokāli tā pretreimatisma un neiralģiskās iedarbības dēļ. Tas arī samazina / dziedē abscesus un brūces. Lapu ekstrakti var mazināt iekaisuma apstākļus, piemēram, cistītu, reimatismu, artrīta sāpes, drudzi, caureju, dizentēriju, malāriju, parazītus un izsitumus uz ādas (4).
Soursop lapu ekstrakts nomāc iekaisuma mediatorus, piemēram, IL-6, TNF-α, IL-1β un slāpekļa oksīdu (NO). 100 mg / kg šī ekstrakta deva žurkām izrādījās pretnociceptiska (bloķējošas sāpes).
Žurku pētījumos lapas varēja dziedēt arī čūlas, bojājumus, vaļējas brūces un tūsku, gandrīz bez toksicitātes (4).
3. Var palīdzēt ārstēt bezmiegu
Bezmiega ārstēšanai tradicionāli tiek izmantotas soursop lapas (6). Lapām ir gludu muskuļu relaksējoša darbība un tās darbojas kā nomierinoši līdzekļi. Ņemot glāzi soursop lapu tējas, tas var arī palīdzēt mazināt stresu (7).
4. Var palīdzēt regulēt diabēta simptomus
Ikdienas žurkām 100 mg / kg ūdens soursop ekstrakta lietošana nodrošināja spēcīgu glikēmijas kontroli. Augu lapas var palīdzēt uzlabot glikozes metabolismu (8).
Ilgstoša soursop ārstēšana (28 dienas) žurkām samazināja glikozes līmeni asinīs un kreatinīna līmeni serumā. Tas līdzsvaroja arī aknu enzīmu (ASAT, ALAT utt.) Aktivitāti. Tika atjaunots arī kopējā holesterīna un triglicerīdu līmenis (8).
5. Var piemīt pretvīrusu īpašības
Soursop ekstrakti parāda pretvīrusu īpašības pret selektīviem vīrusiem. Augs traucē HIV-1 replikāciju saimniekšūnās. Arī šie ekstrakti neļauj vīrusam pievienoties saimniekšūnai. Tika atzīmēts, ka soursop mizas un kātu ekstrakti darbojas pret herpes simplex vīrusu (HSX) (7).
Lai gan nav tiešu pētījumu, kas liecinātu par līdzīgu ietekmi uz lapām, iepriekšminēto pētījumu rezultātus var ekstrapolēt arī uz lapām.
Virsmas efektu no soursop auga varēja attiecināt uz tā polifenoliem (7).
6. Var aizsargāt mutes veselību
Tika konstatēts, ka Soursop lapas ir baktericīdas un fungicīdas. Tie kavēja Streptococcus mutans , Streptococcus mitis , Porphyromonas gingivalis un Candida albicans augšanu (1).
Pētījumi rāda, ka soursop lapu ekstraktus var izmantot pret perorālajiem mikrobiem. Ekstraktiem piemīt pretmikrobu un fungicīdas īpašības (1).
Tika konstatēts, ka šie celmi izraisa periodontītu, gingivītu un citas perorālas slimības. Laboratorijas eksperimenti ziņo par lapu pretmikrobu iedarbību. Viņi bija visspēcīgākie pret Candida albicans sēnīti. Šie rezultāti parāda soursop lapu iedarbību perorālo traucējumu ārstēšanā (1).
Soursop lapām ir spēcīgs fitoķīmiskais profils. Nākamajā sadaļā mēs sīkāk izpētīsim barības vielas, kas ir atbildīgas par to ieguvumiem.
Soursop lapu fitoķīmiskais sastāvs
Soursop augi satur vairāku veidu fitoķimikālijas, ieskaitot alkaloīdus, fenolus un terpenoīdus. Tomēr dažas soursop sugas ir bagāti ar kaitīgo acetogenīna savienojumu (AGE) avotiem. AGE tiek uzskatīti par izšķirošiem to pretmikrobu, antiprotozoālo, pretvīrusu un prettārpu īpašību dēļ (6).
Šajās lapās tika identificēti annomuricīns, annomutacīns, annoheksocīns, murikapentocīns, anonaīns, izolaurelīns, ksilopīns, gallīnskābe, epikatehīns, kvercetīns, katehīns, hlorogēnskābe, kaempferols, annonamīns, norkoridīns, oksifoliols (6).
Tie satur arī rutīnu, blumenolu, solamīnu, epomuricenīnu, retikulīnu, kodeksimīnu, koklaurīnu, stepharīnu, aterosperminīnu un anomuricīnu. Sēklas, augļi, saknes un citas gaisa daļas satur šos (un dažus citus) fitoķīmiskos preparātus dažādās proporcijās (6).
Soursop lapu eļļas satur arī sesquiterpenes. Visplašākais savienojums ir β-kariofilēns. Šīm gaistošajām eļļām ir β-pinene, germacrene-D, α-pinene, β – elemene, δ-cadinene, epi-α-cadinol and α-cadinol (6).
Visu šo fitoķīmisko vielu kognitīvā ietekme rada iepriekš apspriestos ieguvumus. Lūk, kā jūs varat izmantot šīs lapas, lai gūtu labumu no tām.
How To Use Soursop Leaves
The best way to use these leaves is to brew tea with them. This is because there is no information on how safe it is to ingest raw soursop leaves.
Does that mean you have to brew its tea only in a certain way? Well, not really. You can brew it in two ways:
1. Regular Brew For Flavor
- Add 1 to 2 tablespoons of your favorite soursop tea blend to a teapot. You can find a good one here.
- Add boiling water and let it steep for 5-10 minutes.
- Strain the leaves.
- Serve hot/warm or cold.
- Use 2-3 soursop leaves for one to two cups of tea. You can buy the leaves here.
- Set a pot of boiling water ready.
- Add these leaves to water and let them simmer for at least 10 minutes.
- Strain the leaves before serving.
2. Prolonged Brew For Health
- Set up a boiling pot with 1 liter of cold water.
- Add the whole soursop leaves or the soursop blend.
- Bring the water to a boil.
- Boil it uncovered until the water has been reduced by half.
- Turn off the heat, and let the tea steep for about 20 minutes.
- Drink it hot/warm/at room temperature.
To make it taste better, add about half a teaspoon of lime juice, 2-3 mint leaves, and some honey (if you want it sweet).
There is some evidence that soursop leaves may cause adverse effects.
What Are The Side Effects Of Soursop Leaves?
- May Cause Neuron Dysfunction
Soursop and its leaves contain alkaloids. Studies show these may cause neuron dysfunction and degeneration in those with Parkinson’s syndrome (9), (10).
- May Lower Blood Pressure Way Too Much
The plant and its leaves may also lower blood pressure way too much (11). Hence, individuals on blood pressure-lowering medications must exercise caution.
There is no set dose for soursop leaves/tea yet. Neither are there any reports of toxicity. Animal studies showed no signs of toxicity – even at doses as high as 2 g/kg (12).
However, we suggest you talk to your healthcare provider about the dosage.
Conclusion
Most of the studies done are on animals, and more human studies are needed to establish positive results. Also, there is no evidence of a patented preparation of this extract. Hence, consult a healthcare professional before consuming soursop leaves (in the form of tea).
There is no recommendation for eating raw soursop leaves. The best way to ingest them is as a tea. You may steep the leaves in boiling water for a few minutes, drain the tea, and consume it.
12 sources
Stylecraze ir stingras vadlīnijas par ieguvi, un tā paļaujas uz recenzētiem pētījumiem, akadēmiskām pētniecības iestādēm un ārstu asociācijām. Mēs izvairāmies no terciārās atsauces. Lasot mūsu redakcijas politiku, varat uzzināt vairāk par to, kā mēs nodrošinām, ka mūsu saturs ir precīzs un aktuāls.- Soursop lapu ekstrakta (Annona muricata) antimikrobiālā efektivitāte perorālajos patogēnos: In-vitro pētījums, Klīnisko un diagnostisko pētījumu žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5198446/
- Annona muricata potenciālie ieguvumi cīņā pret vēzi: pārskats, Malaizijas Medicīnas zinātņu žurnāls, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5862046/
- Anticancer Properties of Graviola (Annona muricata): A Comprehensive Mechanistic Review, Oxidative Medicine and Cellular Longevity, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6091294/
- Exploring the Leaves of Annona muricata L. as a Source of Potential Anti-inflammatory and Anticancer Agents, Frontiers in Pharmacology, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6019487/
- Annona muricata leaves accelerate wound healing in rats via involvement of Hsp70 and antioxidant defence, International Journal of Surgery, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25899210
- Annona muricata (Annonaceae): A Review of Its Traditional Uses, Isolated Acetogenins and Biological Activities, International Journal of Molecular Sciences, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4519917/
- Annona muricata: Is the natural therapy to most disease conditions including cancer growing in our backyard? A systematic review of its research history and future prospects, Asian Pacific Journal of Tropical Medicine, Academia.
www.academia.edu/34871086/Annona_muricata_Is_the_natural_therapy_to_most_disease_conditions_including_cancer_growing_in_our_backyard_A_systematic_review_of_its_research_history_and_future_prospects
- Antidiabetic and antioxidant effects of Annona muricata (Annonaceae), aqueous extract on streptozotocin-induced diabetic rats, Journal of Ethnopharmacology, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24076471
- Toxicity of Annonaceae for dopaminergic neurons: potential role in atypical parkinsonism in Guadeloupe, Official Journal of the Movement Disorder Society, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11835443
- Is atypical parkinsonism in the Caribbean caused by the consumption of Annonacae?, Journal of Neural Transmission, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17017523
- Possible mechanisms of action of the hypotensive effect of Annona muricata (soursop) in normotensive Sprague-Dawley rats, Pharmaceutical Biology, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22950673
- Gastroprotective activity of Annona muricata leaves against ethanol-induced gastric injury in rats via Hsp70/Bax involvement, Drug Design, Development, and Therapy, US National Library of Medicine, National Institutes of Health.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25378912