Satura rādītājs:
- Parasti zināmās zaļās kardamona blakusparādības
- 1. Alerģijas kardamona dēļ
- 2. Žultsakmeņu komplikācijas kardamona dēļ
- 3. Kardamona zāļu mijiedarbība
- Kā izvairīties no kardamona blakusparādībām
Kardamons ir populārs Indijas augs, ko plaši izmanto vairāku virtuvju gatavošanas laikā. Zāles parastais nosaukums ir “choti elaichi” vai “elaichi” (hindi), un to aug ļoti daudz Āzijas valstīs, piemēram, Indijā. Kardamona zinātniskais nosaukums ir Elletaria Cardamomum (1). Indiāņi, kuri mīl garšvielas gandrīz visos ēdienos, izmanto, lai pievienotu kardamonu dažādu ēdienu un it īpaši saldo garšas un bagātinātas garšas dēļ.
Šim mazākajam aromātiskajam augam ir daudz ieguvumu veselībai, ja to lieto pareizi. Parasti garšaugam ir ļoti mazāk blakusparādību, taču to pārmērīga lietošana var izraisīt nopietnas sekas veselībai. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi zināt pareizo zāļu devu, lai izvairītos no jebkādām blakusparādībām.
Parasti zināmās zaļās kardamona blakusparādības
1. Alerģijas kardamona dēļ
Ja kardamons tiek lietots ilgstoši un lielā daudzumā, tas var izraisīt dažas neizskaidrojamas alerģiskas reakcijas. Ādas alerģija, kas pazīstama kā kontaktdermatīts, ir populārs ādas izsitumu veids, kas radies kardamona pārmērīgas lietošanas dēļ (2). Dažiem cilvēkiem var būt arī nātrene, ja viņi ir jutīgi pret kardamonu, bet neapzināti uzņem kardamonu. Arī šajā gadījumā dažiem no jums var būt paaugstināta jutība pret kardamonu. Ja pārmērīgi lietojat kardamonu, jums var rasties arī elpošanas traucējumi. Jums var būt liecinieki šādiem simptomiem, ja kardamona dēļ ir elpošanas ceļu alerģiskas reakcijas.
- Krampis krūtīs vai kaklā
- Neērta sajūta
- Sāpes krūtīs
- Elpas trūkums
- Elpošanas problēmas
2. Žultsakmeņu komplikācijas kardamona dēļ
Vai zinājāt, ka pārmērīgs kardamona patēriņš var izraisīt žultsakmeni? Jā, daži no nesenajiem pētījumiem dažās dienās ir atklājuši šo aizraujošo informāciju vadošajā žurnālā. Bieži tiek atklāts, ka mūsu gremošanas sistēma nespēj pilnībā absorbēt kardamonu. Tā rezultātā notiek to pašu sēklu sedimentācija mūsu ķermenī. Šis process galu galā noved pie žultspūšļa akmeņu augšanas. Turklāt, ja jums jau ir šī problēma, jums vajadzētu atturēties no tā. Kardamona ēšana ir stingri “nē” žultspūšļa akmeņu slimniekiem. Žultsakmeņu sāpes stipri palielinās, ja nejauši uzņemat lieko kardamonu. Pētījumi atklāj, ka kardamona uzņemšana izraisa infekciju un asiņošanu, ja žultsakmeņu pacients lieto to pašu (3).
3. Kardamona zāļu mijiedarbība
Jums jāapzinās kardamons apzināti, ja sekojat kādam medicīniskam kursam (4). Tas tā ir, jo dažas zāles var nelabvēlīgi mijiedarboties ar kardamonu un izraisīt nopietnas sekas veselībai. Ja jūs nolaidīgi izturaties pret šo situāciju, jūs varat saasināt traucējumus, kuru dēļ jūs ēdat zāles. Daudzi no mums nezina par šādu mijiedarbību un regulāri turpina lietot kardamonu. Narkotiku mijiedarbības iespēja ir lielāka cilvēkiem, kuri lieto to pašu, ko parasts ieradums, nezinot sekas. Izvairieties ēst šo kā mutes atsvaidzinātāju, ja lietojat kādu no šiem zāļu veidiem.
- HIV zāles
- Antikoagulanti
- Aknu zāles
- Antidepresanti
- Aspirīns
- Anti-trombocītu zāles
- Žultsakmeņu zāles
- Kairinātu zarnu sindroma zāles
Kā izvairīties no kardamona blakusparādībām
Nebaidieties no iepriekšminētajām kardamona sēklu blakusparādībām. Tas joprojām ir mazāk kaitīgs augs, ko varat droši iegūt. Tomēr vienmēr ir labāk patērēt jebkuru ēdamo, saglabājot robežu. Nekad nelietojiet to pašu pārmērīgi. Vienmēr konsultējieties ar savu ārstu, vai jūs varat ēst kardamonu, ja ciešat no jebkādiem veselības traucējumiem.
Līdzsvarojiet kardamona blakusparādības un ieguvumus, nodrošinot drošu risinājumu, kas nodrošina labāku veselību! Vai šis raksts jums šķita noderīgs? Vai atstājiet mums komentāru.