Satura rādītājs:
- Satura rādītājs
- Kas ir Spirulina?
- Kādas ir spirulīnas iespējamās blakusparādības?
- 1. Pasliktina fenilketonūriju
- 2. saasina autoimūno slimību simptomus
- 3. Iejaucas narkotiku apkarošanā
- 4. Smago metālu toksicitātes risks
- 5. Nieru darbības traucējumi
- 6. Palaiž tūsku un ķermeņa svara svārstības
- 7. Gremošanas traucējumi un slikta dūša
- 8. Var izraisīt trauksmi un motoro neironu slimību (MND)
- 9. Risks grūtniecēm un sievietēm, kas baro bērnu ar krūti
Vai ideja par dabīgu piedevu lietošanu, lai uzlabotu imunitāti, jūs interesē?
Ja tā, jūs būsiet satriekts, uzzinot par viena šāda populārā vienas šūnas papildinājuma - spirulīnas - otru pusi.
Ritiniet uz leju, lai uzzinātu, kā spirulīna, superfood, ir kaitīga jums, kā tā ievada toksīnus veselīgā ķermenī un vairāk letālas blakusparādības.
Satura rādītājs
- Kas ir Spirulina?
- Kādas ir spirulīnas iespējamās blakusparādības?
Kas ir Spirulina?
Spirulina ir brīvi peldošas pavedienu mikrokāpes, kas aug sārmainās ūdenstilpēs. Sakarā ar augsto uzturvērtību, spirulīna gadsimtiem ilgi Centrālāfrikā tiek lietota kā pārtika.
Tagad tas tiek plaši izmantots kā uztura uztura bagātinātājs visā pasaulē. Cilvēki lieto spirulīnu iekšķīgi pulvera, pārslu vai tablešu veidā, lai iegūtu vairākus ieguvumus veselībai.
Spirulīna pulveri un pārslas parasti pievieno augļu sulām un kokteiļiem. Tas var nelabvēlīgi ietekmēt jūsu veselību, ja jūs to nelietojat kontrolētās devās. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā.
Atpakaļ uz TOC
Kādas ir spirulīnas iespējamās blakusparādības?
1. Pasliktina fenilketonūriju
Fenilketonūrija ir ģenētiski iegūts traucējums, kurā pacients nevar metabolizēt aminoskābi, ko sauc par fenilalanīnu, jo trūkst fermenta, ko sauc par fenilalanīna hidroksilāzi.
Pacientam ir tādi simptomi kā aizkavēta attīstība, krampji, hiperaktivitāte un analītiskā invaliditāte. Diemžēl spirulīna ir bagātīgs fenilalanīna avots.
Spirulīna lietošana pastiprina fenilketonūrijas simptomus.
2. saasina autoimūno slimību simptomus
Shutterstock
Autoimūna slimība attīstās, kad imūnsistēma uzbrūk jūsu ķermeņa veselīgajiem audiem, izraisot orgānu bojājumus un iekaisumu.
Artrīts, astma, periodontīts, vitiligo, 2. tipa cukura diabēts, multiplā skleroze, psoriāze un postoša anēmija ir daži autoimūno slimību piemēri.
Spirulīna galu galā ir svešķermenis. Kad jūs to lietojat, ķermenis pārmērīgi reaģē un pastiprina imūnsistēmas darbību. Tas pastiprina jau esošas slimības simptomus vai izraisa smagu iekaisumu (1).
3. Iejaucas narkotiku apkarošanā
Spirulīna kairina jūsu imūnsistēmu. Tas var traucēt narkotikas, īpaši imūnsupresantus.
Persona, kas lieto imūnsupresantus, nedrīkst lietot spirulīnu. Citādi tas mazinās zāļu iedarbību, izraisot nopietnas komplikācijas.
4. Smago metālu toksicitātes risks
Dažas spirulīna šķirnes, kas tiek ražotas neierobežotā vidē, bieži inficē ar ievērojamām smago metālu pēdām, piemēram, dzīvsudrabu, kadmiju, arsēnu un svinu.
Ilgstoša spirulīna lietošana, kas nāk no šādiem neuzticamiem avotiem, bojā jūsu dzīvībai svarīgos orgānus, piemēram, nieres un aknas.
Salīdzinot ar pieaugušajiem, bērniem ir lielāks letālu komplikāciju attīstības risks saindēšanās ar smago metālu dēļ no piesārņotas spirulīnas.
Pārliecinieties, lai pārbaudītu, no kurienes tiek iegūta jūsu spirulīna.
5. Nieru darbības traucējumi
Mūsu ķermenis ražo ievērojamu daudzumu amonjaka, jo tas metabolizē spirulīnā esošo olbaltumvielu, kas tiek pārveidots par urīnvielu.
Tas rada pārmērīgu spiedienu uz nierēm, lai no asinīm izskalotu tik lielu urīnvielas daudzumu, kā rezultātā samazinās nieru efektivitāte un pat nieru mazspēja.
Dažiem cilvēkiem ir tendence attīstīties nierakmeņiem tik lielas urīnvielas koncentrācijas dēļ nieru sistēmā.
6. Palaiž tūsku un ķermeņa svara svārstības
Spirulīna ir pildīta ar vitamīniem, olbaltumvielām un minerālvielām. Cilvēki ar traucētu nieru darbību nespētu izvadīt nevajadzīgos komponentus no asinsrites.
Viens no bagātīgākajiem spirulīnā sastopamajiem minerāliem ir jods. Lai gan, no vienas puses, ir labi uzņemt jodu caur spirulīnu, no otras puses, tas var ietekmēt jūsu vairogdziedzeri un parathormonus. Ietekme ir izteiktāka cilvēkiem ar hiperparatireoidismu.
Pārmērīgu barības vielu, kā arī joda uzkrāšanās asinīs izraisa šķidruma aizturi (tūsku) jūsu ekstremitātēs, nelīdzsvarotību kalcija, fosfātu un joda absorbcijā un pēkšņu svara pieaugumu vai zaudējumu, letarģiju un sirds un asinsvadu slimībām.
7. Gremošanas traucējumi un slikta dūša
Shutterstock
Spirulīna lietošana var izraisīt meteorismu, izraisot vēdera krampjus, sliktu dūšu un anafilaksi - īpaši cilvēkiem, kuri to lieto pirmo reizi (2).
Spirulina šķirnes, kas inficētas ar piesārņotājiem, piemēram, mikrocistīni (toksīni, ko ražo zilaļģes), arī izraisa nopietnas kuņģa slimības, piemēram, akūtu dehidratāciju un gremošanas traucējumus.
8. Var izraisīt trauksmi un motoro neironu slimību (MND)
Spirulīna, kas iegūta no neierobežotiem savvaļas avotiem, piemēram, ezeriem, dīķiem un piegružotajām jūrām, satur toksiskus celmus.
Šādas morfoloģiski līdzīgas zilaļģes rada neirotoksiskas ķīmiskas vielas, piemēram, β-metilamino-L-alanīnu vai BMAA, kas var izraisīt smagus neirodeģeneratīvus traucējumus, piemēram, motoro neironu slimību (MND), amiotrofo laterālo sklerozi (ALS), Alcheimera slimību, Parkinsona slimību, demenci, trauksmi un bezmiega naktis (bezmiegs) (3).
9. Risks grūtniecēm un sievietēm, kas baro bērnu ar krūti
Spirulīna drošība grūtniecēm un barojošām sievietēm nav pietiekami izpētīta. Tādējādi tā ir