Satura rādītājs:
- Kas ir kaņepju sēklu eļļa? Kam tas ir labs?
- Vai tu zināji?
- Kādas ir kaņepju sēklu eļļas priekšrocības?
- 1. maijs var cīnīties ar iekaisumu
- 2. Maijs var uzlabot sirds veselību
- 3. Maija diabēta ārstēšana
- 4. Var palīdzēt samazināt vēža risku
- 5. Var uzlabot smadzeņu veselību
- 6. Maijs var uzlabot imunitāti
- 7. Var būt izdevīga grūtniecības laikā
- 8. Var uzlabot gremošanas veselību
- Vai tu zināji?
- 9. Var būt noderīga ādas kopšanai
- 10. Var pasargāt ādu no slimībām
- Nepietiekami pierādījumi šādām lietām
- 11. Maija palīdzības svara zudums
- 12. Var palīdzēt mazināt PMS simptomus
- 13. Maijs var veicināt matu augšanu
- Kāds ir kaņepju sēklu eļļas uztura raksturojums?
- Vai kaņepju sēklu eļļa ir likumīga?
- Kādas ir kaņepju sēklu eļļas blakusparādības?
- Secinājums
- Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
- 23 avoti
Kaņepju sēklu eļļa tiek iegūta no kaņepju sēklām, kas ir daļa no kaņepju auga (marihuānas). Eļļa ir bagāta ar neaizvietojamām taukskābēm un antioksidantiem, kas var palīdzēt cīnīties ar iekaisumu un citām ar to saistītām slimībām.
Pretēji izplatītajam viedoklim, eļļa neizraisa tādas psihotropas reakcijas kā marihuāna. Šajā amatā mēs apspriedīsim, ko zinātne saka par kaņepju sēklu eļļas ieguvumiem veselībai.
Kas ir kaņepju sēklu eļļa? Kam tas ir labs?
Kaņepju sēklu eļļu iegūst no kaņepju sēklām. Lai gan marihuāna nāk no viena un tā paša auga, kaņepju sēklas satur tikai nelielu daudzumu THC (marihuānas aktīvākā sastāvdaļa), un tās jūs nepaaugstina.
Eļļa ir piepildīta ar antioksidantiem un pretiekaisuma līdzekļiem, kā arī citām neaizvietojamām taukskābēm (piemēram, GLA), par kurām visām ir zināms, ka tās apkaro tādas slimības kā iekaisuma artrīts, vēzis, diabēts un sirds slimības.
Vai tu zināji?
Kaņepju sēklu eļļu varat izmantot arī koka izstrādājumu lakošanai. Sajauciet nedaudz eļļas ar citronu sulu un uzklājiet to virs gatavās koksnes, izmantojot kokvilnas bumbiņu.
Kādas ir kaņepju sēklu eļļas priekšrocības?
1. maijs var cīnīties ar iekaisumu
Kaņepju sēklu eļļa ir bagāta ar GLA (gamma linolskābi), kas ir omega-6 taukskābe, kas var uzlabot imunitāti un cīnīties ar iekaisumu.
Tomēr gan dzīvnieku, gan cilvēku pētījumos joprojām ir jāsecina, cik efektīvas varētu būt kaņepju sēklu pretiekaisuma īpašības (1).
Eļļa ir arī labs pretiekaisuma savienojumu avots, kas var palīdzēt mazināt artrīta simptomus. Lai izpētītu tā pretiekaisuma iedarbību, ir nepieciešami vairāk pētījumu.
Tika konstatēts, ka kaņepju sēklu eļļa, lietojot to kopā ar naktssveces eļļu, uzlabo simptomus cilvēkiem ar multiplo sklerozi (ko var izraisīt iekaisums) (2). Eksperti apgalvo, ka tas varētu palīdzēt arī fibromialģijas ārstēšanā.
2. Maijs var uzlabot sirds veselību
Tika konstatēts, ka maltīte, kas satur kaņepju sēklas, palīdz novērst augstu holesterīna līmeni. Rezultātus varēja attiecināt uz polinepiesātinātajām taukskābēm sēklās. Šīs sēklas (un to eļļa) varētu parādīt potenciālu sirds un asinsvadu slimību ārstēšanā (3).
Saskaņā ar pētījumu ar dzīvniekiem tika konstatēts, ka kaņepju sēklu eļļa samazina holesterīna uzsūkšanos. Citā pētījumā teikts, ka, lietojot 30 ml eļļas katru dienu četras nedēļas, samazinās kopējā holesterīna un ABL holesterīna attiecība (4). Tas var veicināt sirds veselību.
Tiek uzskatīts, ka šajā sakarā papildus taukskābēm var palīdzēt arī daži citi bioaktīvi savienojumi, kas atrodami kaņepju sēklu eļļā. Eļļā ir omega-6 un omega-3 taukskābes optimālā proporcijā - 3: 5: 1 līdz 4: 2: 1, kas, šķiet, atbilst mūsdienu veselīga uztura standartiem (5).
3. Maija diabēta ārstēšana
Cukura diabēts ir saistīts arī ar nesabalansētu būtisko taukskābju uzņemšanu. Tā kā kaņepju eļļa ir bagāta ar neaizvietojamām taukskābēm, tā var darboties kā laba papildu ārstēšana (6).
Tomēr mums ir vajadzīgi vairāk pētījumu, pirms mēs secinām, ka kaņepju sēklu eļļa var dot labumu diabētam. Pirms eļļas izmantošanas šim nolūkam, lūdzu, konsultējieties ar savu ārstu.
4. Var palīdzēt samazināt vēža risku
Kaņepju sēklu eļļā esošais tetrahidrokanabinols var palīdzēt nomākt noteiktas vēža formas. Lielākā daļa pētījumu ar dzīvniekiem ir parādījuši tetrahidrokanabinola audzēju nomācošo darbību (7).
Tomēr mums ir vajadzīgi papildu pētījumi, lai izprastu tetrahidrokanabinolanda un kaņepju sēklu eļļas pretaudzēju iedarbību (7).
Citi pētījumi ir parādījuši, ka kanabinoīdi, kas iegūti no kaņepju sēklām, var palīdzēt plaušu un krūts vēža ārstēšanā (8).
Var palīdzēt arī GLA un omega-3 kaņepju eļļā, taču mums ir vajadzīgi vairāk pētījumu, lai apstiprinātu secinājumus.
5. Var uzlabot smadzeņu veselību
Kaņepju sēklu eļļa satur kanabinoīdus. Pētījumi rāda, ka tie var palīdzēt mazināt trauksmi tiem, kuriem ir sociālie trauksmes traucējumi (9).
Pētījumi arī apstiprina, ka kaņepju ēteriskās eļļas ieelpošana var relaksējoši ietekmēt nervu sistēmu. Tiek uzskatīts, ka eļļas ieelpošana (aromterapija) uzlabo garastāvokli. Pastāv iespēja, ka eļļai var būt arī antidepresants (10).
Eļļā esošās neaizvietojamās taukskābes var arī uzlabot atmiņu un novērst ar vecumu saistītu kognitīvo funkciju pasliktināšanos. Turpmāki pētījumi ir pamatoti, lai nonāktu pie secinājuma.
6. Maijs var uzlabot imunitāti
Eļļa satur omega-3 taukskābes. Daži pētījumi rāda, ka omega-3 taukskābes var uzlabot imunitāti un uzlabot aizsardzību pret infekcijām un citām saistītām slimībām (11).
7. Var būt izdevīga grūtniecības laikā
Kaņepju sēklu eļļa ir arī lieliska iespēja visām grūtniecēm. Atkal liela daļa kredīta tiek piešķirta omega-3 taukskābēm.
Saskaņā ar amerikāņu pētījumu grūtniecības laikā kritiska ir pietiekama omega-3 taukskābju uzņemšana, jo tās ir augļa smadzeņu un tīklenes celtniecības elementi. Viņiem ir arī liela loma perinatālās depresijas novēršanā (12).
Eļļas, kas satur omega-3 taukskābes, var arī palīdzēt novērst priekšlaicīgu dzemdības un veicināt vieglāku dzimšanu un optimālu mazuļa labsajūtu visa mūža garumā (13).
Tomēr ir mazāk informācijas par kaņepju sēklu eļļas drošību grūtniecības laikā. Arī tas, vai eļļā esošās omega-3 taukskābes grūtniecības laikā gūs labumu, joprojām ir diskusiju jautājums. Tādēļ iesakām konsultēties ar savu ārstu.
8. Var uzlabot gremošanas veselību
Trūkst tiešu pētījumu par kaņepju sēklu eļļas efektivitāti gremošanas veselības veicināšanā. Tomēr tika konstatēts, ka EPA un DHA (eļļā esošajos omega-3) sintezē savienojumus, ko sauc par eikozanoīdiem (14).
Daži eksperti uzskata, ka šie eikozanoīdi var regulēt gremošanas sulu un hormonu sekrēciju, tādējādi veicinot kopējo gremošanas procesu. Tomēr šajā sakarā trūkst pietiekamu pētījumu.
Tiek arī uzskatīts, ka neliels olbaltumvielu daudzums eļļā ir identisks tam, kas atrodas mūsu asinīs, un tas var palīdzēt mazināt gremošanas traucējumus (jo olbaltumvielas viegli sagremojas cilvēka ķermenī). Šīs teorijas pamatošanai ir vajadzīgi vairāk pētījumu.
Vai tu zināji?
Amerikā bija likumīgi maksāt nodokļus ar kaņepēm no 1630. gadiem līdz 1800. gadu sākumam.
9. Var būt noderīga ādas kopšanai
Kaņepju sēklu eļļa var palīdzēt iegūt skaistu un veselīgu ādu. Tas darbojas kā mitrinātājs un novērš jūsu ādas sausumu ziemās (15). Citiem vārdiem sakot, tas saglabā jūsu ādu maigu, svaigu un mitrinātu.
Pēc vannas uzņemšanas varat mēģināt uzklāt kaņepju sēklu eļļu visā ķermenī. Jūs pamanīsit atšķirību pēc dažām dienām. Tomēr mēs iesakām vispirms veikt plākstera testu, jo anekdotiski pierādījumi liecina, ka kaņepju sēklu eļļa var izraisīt alerģiju.
Daži avoti liecina, ka eļļa neaizsedz jūsu poras. Tās linolskābe var regulēt sebuma ražošanu. Linolskābes trūkums uzturā var provocēt sebumu aizsprostot mūsu poras, kas izraisa melnus, baltus vai pūtītes bojājumus. Faktiski tiem, kam bija pūtītes, linolskābes koncentrācija uz ādas bija samazināta (16). Jūs varat samitrināt seju, notīrīt to sausā veidā un uzklāt eļļu skartajās vietās. Pareizi iemasējiet. Izmantojiet to vienu reizi dienā.
Kaņepju sēklu eļļu varat izmantot līdzīgi kā kosmētikas noņemšanu.
10. Var pasargāt ādu no slimībām
Diētisko kaņepju sēklu eļļu var izmantot atopiskā dermatīta ārstēšanai. Pētījumos šo terapeitisko efektu attiecina uz polinepiesātinātajām taukskābēm kaņepju sēklu eļļā (17).
Daži pierādījumi liecina, ka kaņepju sēklu eļļu var izmantot arī kā ekzēmas ārstēšanu. Eļļa stiprina ādu un padara to izturīgu pret baktēriju un sēnīšu infekcijām (18).
Eļļā esošās neaizvietojamās taukskābes var būt iekšējs mitrinātājs, kas palīdz mazināt ekzēmas simptomus. Eļļas lietošana trīs reizes dienā, kā arī tās lietošana skartajās ādas vietās varētu būt izdevīga. Bet, tā kā šajā sakarā trūkst nopietnu pētījumu, pirms eļļas lietošanas ekzēmas ārstēšanai konsultējieties ar savu ārstu.
Tika konstatēts arī eļļas lietošana katru dienu 20 nedēļas, lai mazinātu dermatīta simptomus. Tas jo īpaši attiecas uz niezi, kas saistīta ar stāvokli (17).
Daži uzskata, ka eļļa var arī palīdzēt mazināt jostas rozi, kas ir viens no izsitumu veidiem. Anekdotiski pierādījumi liecina, ka kaņepju eļļa var mazināt iekaisumu un pat aizsargāt nervu šūnas (kuras parasti tiek uzbrukušas šajā stāvoklī). Kaņepju eļļas lietošana varētu palīdzēt jums tikt galā ar sāpju simptomiem, lai gan šeit ir vajadzīgi vairāk pētījumu.
Bet, tā kā katrs jostas rozes gadījums varētu būt unikāls, mēs iesakām konsultēties ar savu ārstu un ņemt vērā viņu padomu par to, kā jums jālieto kaņepju eļļa, lai ārstētu jūsu stāvokli. Šajā jomā ir arī ierobežoti pētījumi. Tādējādi sarunām ar ārstu vajadzētu palīdzēt.
Kaņepju sēklu eļļu var izmantot arī saules apdegumu novēršanai. Daži uzskata, ka cinka oksīda pievienošana eļļai var paaugstināt SPF vērtējumu (no 6). Tomēr nav pētījumu, kas to atbalstītu. Eļļa varētu būt viens lielisks veids, kā nomierināt saules apdegumus, jo tiek uzskatīts, ka tas aizsargā maigo ādas slāni.
Nepietiekami pierādījumi šādām lietām
11. Maija palīdzības svara zudums
Pētījumi ir parādījuši, ka personas, kas gadu lieto GLA piedevas, atguva mazāk svara (19). Tā kā kaņepju eļļa ir bagāta ar GLA, tā var arī palīdzēt šajā aspektā. Tomēr nav pētījumu, kas atbalstītu šo apgalvojumu.
Kaņepju sēklu eļļā esošie omega-3 arī kaut kādā veidā var veicināt svara zudumu. Bet ir ļoti maz pētījumu, lai to atbalstītu. Tāpēc pirms kaņepju sēklu eļļas izmantošanas šim nolūkam ir svarīgi konsultēties ar savu ārstu.
12. Var palīdzēt mazināt PMS simptomus
GLA var palīdzēt mazināt menstruāciju krampjus. Pētījumi rāda, ka papildināšana ar taukskābēm var neizraisīt nekādas blakusparādības (20).
Anekdotiski pierādījumi arī liecina, ka kaņepju sēklu eļļa var palīdzēt ārstēt krūšu maigumu, aizkaitināmības un depresijas sajūtu un pietūkumu. Tomēr nav pētījumu, kas to atbalstītu.
13. Maijs var veicināt matu augšanu
Tiek uzskatīts, ka kaņepju sēklu eļļā esošie veselīgie tauki matiem piešķir mitrumu un spīdumu. Tiek uzskatīts, ka eļļa arī stiprina trauslus matu pavedienus un var padarīt matus biezākus. Tas var veicināt arī jaunu matu augšanu.
Eļļas lietošana uz galvas ādas, kā liecina anekdotiski pierādījumi, var arī mazināt vairākas galvas ādas problēmas, tostarp niezi, sausumu un blaugznas. Eļļa var arī palīdzēt ārstēt galvas ādas psoriāzi.
Šie ir dažādi veidi, kā kaņepju sēklu eļļa var dot jums labumu. Zinot tā uztura profilu, varat labāk izprast ieguvumus.
Kāds ir kaņepju sēklu eļļas uztura raksturojums?
Uztura fakti 30g | ||
---|---|---|
Porcijas lielums | ||
Kalorijas 174 | Kalorijas no taukiem 127 | |
% Dienas vērtība * | ||
Tauki kopā 14g | 21% | |
Piesātinātie tauki 1g | 5% | |
Trans tauki 0g | ||
Holesterīns 0mg | 0% | |
Nātrijs 0mg | 0% | |
Kopējais ogļhidrātu daudzums 2g | 1% | |
Diētiskās šķiedras 1g | 4% | |
Cukuri 0g | ||
Olbaltumvielas 11g | ||
A vitamīns | 0% | |
C vitamīns | 0% | |
Kalcijs | 0% | |
Dzelzs 16% | 16% |
Vitamīni | ||
---|---|---|
Summas uz vienu izvēlēto porciju | % DV | |
A vitamīns | ~ | ~ |
Retinols | ~ | |
Retinola aktivitātes ekvivalents | ~ | |
Alfa karotīns | ~ | |
Beta karotīns | ~ | |
Beta kriptoksantīns | ~ | |
Likopēns | ~ | |
Luteīns + zeaksantīns | ~ | |
C vitamīns | ~ | ~ |
D vitamīns | ~ | ~ |
E vitamīns (alfa tokoferols) | ~ | ~ |
Beta tokoferols | ~ | |
Gamma tokoferols | ~ | |
Delta tokoferols | ~ | |
K vitamīns | ~ | ~ |
Tiamīns | ~ | ~ |
Riboflavīns | ~ | ~ |
Niacīns | ~ | ~ |
B6 vitamīns | ~ | ~ |
Folāts | ~ | ~ |
Pārtikas folāts | ~ | |
Folijskābe | ~ | |
Uztura folātu ekvivalenti | ~ | |
B12 vitamīns | ~ | ~ |
Pantotēnskābe | ~ | ~ |
Holīns | ~ | |
Betaīns | ~ | |
Minerāli | ||
Summas uz vienu izvēlēto porciju | % DV | |
Kalcijs | ~ | ~ |
Dzelzs | 2.9mg | 16% |
Magnijs | 192mg | 48% |
Fosfors | ~ | ~ |
Kālijs | ~ | ~ |
Nātrijs | 0,0mg | 0% |
Cinks | 3,5 mg | 23% |
Varš | ~ | ~ |
Mangāns | ~ | ~ |
Selēns | ~ | ~ |
Fluors | ~ | |
Informācija par kalorijām | ||
Summas uz vienu izvēlēto porciju | % DV | |
Kalorijas | 174 (729 kJ) | 9% |
No ogļhidrāta | 3,0 (12,6 kJ) | |
No Taukiem | 127 (532 kJ) | |
No olbaltumvielām | 44,0 (184 kJ) | |
No alkohola | ~ (0,0 kJ) |
Tagad mēs nonākam pie viena svarīga jautājuma - vai kaņepju sēklu eļļa ir likumīga? Ņemot vērā, ka tā ir marihuānas māsīca, un marihuāna vēl nav legalizēta vairākās ASV daļās, vai ir likumīgi izmantot kaņepju sēklu eļļu? Vai jūs pārkāpjat likumu, pērkot kaņepju produktus?
Vai kaņepju sēklu eļļa ir likumīga?
Saskaņā ar Amerikas Savienoto Valstu Narkotiku apkarošanas pārvaldes ziņojumu kaņepes un marihuāna ir atsevišķas kaņepju auga sugu daļas (21). Saskaņā ar federālajiem likumiem valdības uzmanība tiek pievērsta tām kaņepju auga daļām, kas ir THC (tetrahidrokanabinola) avoti - marihuānas halucinogēnā viela, kas cilvēkiem liek paaugstināties.
Kaņepes patiešām satur THC. Lai gan tas ir tikai nelielos daudzumos un nepadara jūs augstu, tas tomēr satur THC - un tā, kā norādīts noteikumu grāmatā, tā ir problēma.
Labā ziņa ir tā, ka lielākā daļa ražotāju, kas tirgo kaņepju sēklu eļļu, nodrošina, ka THC nav. Tādējādi labākais veids, kā to izdarīt, ir pārbaudīt sastāvdaļas, kas norādītas produktu etiķetēs. Ja nav THC, jums ir labi iet. Pretējā gadījumā dodieties uz citu ražotāju vai izmantojiet veikala īpašnieka padomu.
Daži cienījami kaņepju sēklu eļļas zīmoli, par kuriem jums nav jāuztraucas, ir Nutiva un Canada Hemp Foods.
Kaņepju sēklu eļļai ir arī dažas blakusparādības.
Kādas ir kaņepju sēklu eļļas blakusparādības?
- Mijiedarbība ar asins šķidrinātājiem
Kaņepju sēklu eļļa var palēnināt asins recēšanu un izraisīt asiņošanu. Lai gan nav tiešu pētījumu, vienā pētījumā ir norādīts, kā kanabidiols var traucēt varfarīnu (asins šķidrinātāju) (22). Tādēļ nelietojiet to, ja lietojat asins šķidrinātājus vai mēneša laikā ir ieplānota operācija.
- THC efekti
Lai gan ļoti maz ticams, sēklu / eļļas patēriņā var rasties halucinācijas vai eiforija (23). Lai no tā izvairītos, iespējams, vēlēsities pierast pārbaudīt produktu etiķetes un izmantot tikai uzticamus zīmolus.
- Gremošanas problēmas
Pētījumi šajā aspektā ir ierobežoti. Tas varētu notikt ar sēklām, nevis ar eļļu. Augsts šķiedrvielu saturs var izraisīt aizcietējumus, gāzi vai caureju (kad ātri palielina šķiedrvielu daudzumu un nedzerat pietiekami daudz ūdens).
Secinājums
Tā kā kaņepju sēklu eļļa pieder tai pašai ģimenei kā marihuāna, tās pieejamība un likumība reizēm varētu būt problēma. Tomēr, ja jūs to iegādājaties no pareizajiem pārdevējiem, jums nevajadzētu būt problēmām.
Ir vajadzīgi vairāk pētījumu, lai apstiprinātu dažas populārās kaņepju sēklu eļļas priekšrocības. Kaut arī šīs eļļas (taupīgi) lietošana var nebūt saistīta ar lielu risku, iesakām pirms to pārbaudīt ar savu ārstu.
Ekspertu atbildes uz lasītāju jautājumiem
Vai kaņepju sēklu eļļa satur CBD?
Jā, bet tikai nelielos daudzumos. CBD (tāpat kā THC) ir vēl viens savienojums, kas atrodams kaņepju augā.
Vai kaņepju sēklu eļļa var sasniegt augstu līmeni?
Nē. Kaņepju sēklu eļļa jūs nepaaugstinās, ja izmantosiet pareizo zīmolu.
Vai kaņepju sēklu eļļa var ietekmēt zāļu testu?
Nē. THC daudzums eļļā ir nenozīmīgs, tik daudz, ka jūs pat nevarat pamanīt eiforijas simptomus. Ja pieturēsieties pie pareizā zīmola, jums nebūs par ko uztraukties.
Cik daudz kaņepju sēklu eļļas jūs varat uzņemt dienā?
Jūs varat uzņemt apmēram 1-2 ēdamkarotes eļļas.
Vai kāds aizstāj kaņepju sēklu eļļu?
Olīveļļa ir viens labs aizstājējs. Olīveļļa un kaņepju eļļas ir divas eļļas, kuras varat atrast neapstrādātā stāvoklī, kas nozīmē, ka jūs varat iegūt visvairāk barības vielu.
Kā ir ar kaņepju sēklu eļļu ēdiena gatavošanai?
Eļļu varat izmantot ikdienas ēdiena gatavošanai, tāpat kā jebkuru citu eļļu.
Kāds ir kaņepju sēklu eļļas derīguma termiņš?
Vidējais glabāšanas laiks ir 14 mēneši vai kāds ir uz etiķetes uz pudeles teiktais.
Kas ir auksti spiesta kaņepju sēklu eļļa?
Tā ir eļļa, kas spiesta no kaņepju sēklām, un tā tiek iegūta eļļa.
23 avoti
Original text
- Uztura kaņepju sēklu, uztura un metabolisma, ASV Nacionālās medicīnas bibliotēkas, Nacionālo veselības institūtu sirds un hemostatiskā iedarbība.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2868018/
- Pārskats par pretiekaisuma augu izcelsmes zālēm, sasniegumi farmakoloģiskajās zinātnēs, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4877453/
- Kaņepju sēklu devas un linolskābes ietekme uz neirodeģeneratīvo slimību un hiperholesterinēmijas Drosophila modeļiem, molekulām un šūnām, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3933972/
- Kaņepju un linšķiedru eļļu ietekme uz seruma lipīdu profilu, seruma kopējo un lipoproteīnu lipīdu koncentrāciju un hemostatiskajiem faktoriem, European Journal of Nutrition, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17103080
- Aukstā spieduma kaņepju sēklu ( Cannabis sativa L.) eļļas dažādu šķirņu neaizvietojamās taukskābes, barības vērtība un oksidatīvā stabilitāte, Amerikas Savienoto Valstu Lauksaimniecības departaments
pubag.nal.usda.gov/catalog/4797754
- Kaņepju sēklu eļļas un tās emulsiju formulēšana, raksturojums un īpašības, molekulas, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6154611/
- Pilna klīniskais pētījums par Δ9-tetrahidrokanabinolu pacientiem ar atkārtotu multiformu glioblastomu, British Journal of Cancer
www.nature.com/articles/6603236
- Kanabinoīdu pašreizējais stāvoklis un nākotnes perspektīvas vēža bioloģijā, vēža medicīnā, ASV Nacionālajā medicīnas bibliotēkā, Nacionālajos veselības institūtos.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5852356/
- Kannabidiola (CBD) anksiolītiskās iedarbības neirālais pamats vispārinātos sociālās trauksmes traucējumos: provizorisks ziņojums, Journal of Psychopharmacology, SAGE Journals.
journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/0269881110379283
- Kaņepju ēteriskā eļļa: provizorisks pētījums smadzeņu ietekmes novērtēšanai, uz pierādījumiem balstīta papildinošā un alternatīvā medicīna, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5822802/
- Garas ķēdes omega-3 taukskābju imūnmodulācija un negatīvu veselības rezultātu iespējamība, prostaglandīni, leikotriēni un neaizvietojamās taukskābes, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3912985/
- Omega-3 taukskābes un grūtniecība, atsauksmes dzemdniecībā un ginekoloģijā, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3046737/
- Omega 3 eļļas un grūtniecība, vecmāte šodien kopā ar starptautisko vecmāti, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15124319
- Omega-3 un omega-6 polinepiesātinātās taukskābes: uztura avoti, vielmaiņa un nozīme - pārskats, Dzīvības zinātnes, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29715470
- Rumānijas kaņepju šķirņu (Cannabis sativa L.) barības kvalitāte, īpašu uzmanību pievēršot eļļas un metāla sēklu saturam, BMC ķīmija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3543203/
- Tauku dziedzeru lipīdi, Dermato endokrinoloģija, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2835893/
- Diētiskās kaņepju eļļas efektivitāte pacientiem ar atopisko dermatītu, The Journal of Dermatological Treatment, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16019622
- Augi, ko izmanto ādas slimību ārstēšanai, Farmakognozijas apskats, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3931201/
- Gamma-linolenāts samazina svara atgūšanu agrāk aptaukošanās cilvēkiem, The Journal of Nutrition, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17513402
- Omega-6 polinepiesātināto taukskābju metabolisms sievietēm ar dismenoreju, Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18296341
- Kaņepju noteikšana: faktu lapa, Amerikas zinātnieku federācija.
fas.org/sgp/crs/misc/R44742.pdf
- Mijiedarbība starp varfarīnu un kanabidiolu, gadījumu pārskats, Epilepsijas un uzvedības gadījumu ziņojumi, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5789126/
- Kaņepju sēklu heksāna ekstraktu mīkstinošā ietekme uz Propionibacterium acnes izraisītu iekaisumu un lipoģenēzi sebocītos, PloS One, ASV Nacionālā medicīnas bibliotēka, Nacionālie veselības institūti.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6110517/