Satura rādītājs:
- Kā sākas saaukstēšanās?
- Kā joga palīdz izārstēt saaukstēšanos?
- 10 pamata asanas YCold Relief
- 1. Utanasana
- 2. Adho Mukha Svanasana
- 3. Ustrasana
- 4. Viparita Karani
- 5. Setu Bandhasana
- 6. Dhanurasana
- 7. Halasana
- 8. Matsyasana
- 9. Salamba Sirsasana
- 10. Šavasana
Nelielas laika apstākļu izmaiņas un visi, kuriem ir mērena vai zema imunitāte, galu galā sāp kaklā un saaukstējas. Un, lai arī šķiet, ka tas parasti notiek bez lieliem traucējumiem jūsu dzīvē, tas var būt ļoti kaitinošs. Sekas ir tādas, ka tas iztukšo enerģiju un atstāj pilnīgi iztukšotu.
Auksts laiks neizraisa saaukstēšanos, bet veicina jau esošo gaisa vīrusu saskari.
Kā sākas saaukstēšanās?
Ja kāds no jums apkārt ir inficēts ar vīrusu, to varat iegūt arī jūs, kas nozīmē, ka saaukstēšanās ir lipīga. Vienkāršs virsmas kontakts, piemēram, karotes, durvju rokturi, tastatūras vai viss, kas skar muti vai degunu, var pārnest vīrusu citai personai. Aukstā vīruss ir arī gaisā, tādēļ, ja jums ir slims cilvēks, kurš ap jums šķauda, jūs noteikti nonākat aukstumā.
Vīruss piestiprinās pie deguna un rīkles gļotādas. Kad jūsu imūnsistēma saņem signālu, tā izsūta baltās asins šūnas, lai uzbruktu vīrusiem.
Kā joga palīdz izārstēt saaukstēšanos?
Joga palīdz pārvarēt aukstumu, jo līdzsvaro simpātiskās (atbildes / cīņas) un parasimpātiskās (atpūtas) sistēmas. Imūnsistēma palīdz baltajām asins šūnām, lai palīdzētu tām cīnīties ar vīrusiem. Šīs baltās asins šūnas parasti cirkulē timusā, kas atrodas krūtīs. Tātad, izmantojot jogas asanas (galvenokārt inversijas), jūs varat vilkt šīs baltās asins šūnas pie galvas un rīkles kopā ar svaigu asiņu pieplūdumu, un tas palīdz mazināt skartās deguna blakusdobumus un sastrēgumus.
10 pamata asanas YCold Relief
- Utanasana
- Adho Mukha Svanasana
- Ustrasana
- Viparita Karani
- Setu Bandhasana
- Dhanurasana
- Halasana
- Matsyasana
- Salamba Sirsasana
- Šavasana
1. Utanasana
Attēls: Shutterstock
Ir zināms, ka Uttanasana jeb Standing Forward Bend, kā to sauc, uzlabo asinsriti. Tas palīdz notīrīt sinusa ejas, tādējādi atbrīvojot aizsprostojumus un ļaujot pilnīgāk elpot. Tas uzmundrina nervu sistēmu un mazina stresu un spriedzi.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Uttanasana
Atpakaļ uz TOC
2. Adho Mukha Svanasana
Attēls: Shutterstock
Adho Mukha Svanasana jeb lejupvērstā suņa stiepšana ir asana, kurā jūsu sirds ir novietota augstāk par galvu. Kad jūs to darāt, notiek reverss gravitācijas spēks, un tas veicina pareizu limfas un asiņu cirkulāciju. Viegla inversija nodrošina brīvu leikocītu plūsmu visā ķermenī, kā arī palīdz iztukšot deguna blakusdobumus.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Adho Mukha Svanasana
Atpakaļ uz TOC
3. Ustrasana
Attēls: Shutterstock
Šī asana, saukta arī par Camel Pose, atver krūtis un atbrīvo visas ejas. Šajā pozā ir svarīgi mēģināt elpot pēc iespējas vairāk. Tas palīdzēs atvērt visas aizsprostotās vietas, kas izraisa aukstumu.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Ustrasana
Atpakaļ uz TOC
4. Viparita Karani
Attēls: Shutterstock
Kājas augšā pie sienas poza ir lieliska poza, ko praktizēt, lai novērstu elpošanas ceļu kaites. Praktizējot šo asanu, jūs sapratīsit, ka esat atbrīvots no galvassāpēm vai muguras sāpēm, kas pavada saaukstēšanos. Šīs asanas praktizēšana nomierina prātu un padara jūs spēcīgu, jo jūsu ķermenis tiek galā ar aukstumu un palīdz mazināt nogurumu, kas parasti notiek pēc saaukstēšanās. Šī asana palīdz imūno šūnām pārvietoties pa jūsu ķermeni.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Viparita Karani
Atpakaļ uz TOC
5. Setu Bandhasana
Attēls: Shutterstock
Setu bandhasana jeb tilta poza ir daudzpusīga asana. Tas ir lielisks veids, kā atvērt krūtis. Tas arī sūta svaigas asinis uz galvu, kas palīdz tālāk atvērt deguna blakusdobumus. Šī asana aktivizē arī aizkrūts dziedzeri, kas ir viens no galvenajiem imūnsistēmas orgāniem.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Setu Bandhasana
Atpakaļ uz TOC
6. Dhanurasana
Attēls: Shutterstock
Dhanurasana vai priekšgala poza labi izstiepj muguru, krūtis, kaklu un vēderu. Tas arī paver jūsu krūtis un kaklu. Tādējādi tas uzlabos elpošanu, kad esat saaukstējies. Šī asana ir lielisks relaksants, it īpaši, ja aukstuma dēļ jūs nevarat gulēt. Šī ir uzmundrinoša asana, kurai nepieciešama pilnīga un pilnīga elpa. Gadījumā, ja ir elpas trūkums, nemēģiniet palikt šajā pozā ilgāku laiku.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Dhanurasana
Atpakaļ uz TOC
7. Halasana
Attēls: Shutterstock
Šī poza ir ļoti noderīga tiem, kam ir sinusīts un atjauno virsnieru dziedzeri. Tas uzlabo asinsriti organismā, kā arī nosaka skaidru ceļu detoksikācijai. Šī poza atiestata jūsu parasimpātisko sistēmu, ļaujot tai efektīvāk dziedēt ķermeni, tādējādi palīdzot jums atbrīvoties no saaukstēšanās.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Halasana
Atpakaļ uz TOC
8. Matsyasana
Attēls: Shutterstock
Kad jūs pieņemat šo asanu, jūsu krūtis ir paceltas, un kakls ir atvērts. Tas uzlabo elpošanu un palīdz izārstēt saaukstēšanos. Saaukstēšanās laikā krūšu kurvja augšējo daļu var atbalstīt ar spilvenu, stiprinājumu vai jogas blokiem, kas palīdz optimāli atveseļoties.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Matsyasana
Atpakaļ uz TOC
9. Salamba Sirsasana
Attēls: Shutterstock
Tas varētu šķist viena no vissarežģītākajām un sarežģītākajām jogas asanām. Tas atdzīvina jūsu ķermeni un arī palīdz detoksicēt, jo stagnējošās asinis skrien no pirkstiem un filtrējas caur sirdi un pārvietojas tālāk, lai iztukšotu galvu. Šī asana arī paaugstina jūsu imunitāti un palīdz cīnīties ar saaukstēšanos. Saaukstēšanās laikā ieteicams mēģināt pozu pie sienas, ja jūtaties dezorientēts vai jums nepieciešams lielāks atbalsts.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Salamba Sirsasana
Atpakaļ uz TOC
10. Šavasana
Attēls: Shutterstock
Šavasana ir dziļa atpūtas poza. Dažreiz, kad esat saaukstējies, viss, kas jums jādara, ir atpūtināt ķermeni. Tas to aktivizē un palīdz labāk cīnīties pret saaukstēšanos izraisošajiem vīrusiem.
Lai uzzinātu vairāk par šo asanu, noklikšķiniet šeit: Shavasana
Atpakaļ uz TOC
Vai jūs kādreiz esat praktizējis reljefu? Saaukstēšanās, deguna blakusdobumu vai gripa, kaut arī šāda pamata kaite, patiešām var jūs pievilt. Nākamreiz, kad jūtaties slikti, veiciet jogu, kā arī lietojiet parasto zāļu devu. Jūs jutīsities daudz labāk.