Satura rādītājs:
- Žeņšeņa tējas kaitīgā ietekme
- 1. Svārstīgs asinsspiediens un sirdsdarbības ātrums
- 2. Hormonālie efekti
- 3. Asins recekļi
- 4. Hipoglikēmija
- 5. Kuņģa-zarnu trakta problēmas
- 6. Bezmiegs
- 7. Nervozitāte un nemiers
- 8. Neiroloģiskas un psihiskas problēmas
- 9. Grūtniecība un dzemdības
- 10. Asinsvadu iekaisums
- 11. Šizofrēnija
- 12. Citas blakusparādības
Žeņšeņs ir sena zāle, kas piedāvā līdzekļus daudzu slimību ārstēšanai. Tas ir pazīstams arī kā visu augu karalis. Tas aizsargā mūsu ķermeni un palīdz arī ķermenim cīnīties ar neskaitāmām slimībām. Žeņšeņs ir adaptogēns, kas spēj aizsargāt ķermeni no fiziska un garīga stresa.
Žeņšeņa tējai ir piezemēta, nedaudz rūgta garša. Visvairāk to lieto kopā ar medu un / vai pienu. Dažiem cilvēkiem tas var būt ļoti rūgts - tā noteikti ir iegūta garša!
Žeņšeņa tējas kaitīgā ietekme
Žeņšeņa tēja neapšaubāmi ir laba veselībai, taču, lietojot žeņšeņu, jābūt piesardzīgam, jo tas var izraisīt dažas nepatīkamas blakusparādības, īpaši, ja to lieto lielās devās vai ilgstoši.
Zemāk ir uzskaitītas dažas no žeņšeņa tējas blakusparādībām:
1. Svārstīgs asinsspiediens un sirdsdarbības ātrums
Žeņšeņa tējas lietošana ilgstoši un lielos daudzumos ir saistīta ar paaugstinātu vai zemu asinsspiediena līmeni. Lai gan tas ir līdzeklis pret asinsspiedienu, tas var izraisīt negatīvu ietekmi uz ķermeni. Tas izraisa arī neregulāru un ātrāku sirdsdarbību. Cilvēkiem, kuri lieto asinsspiediena zāles, vajadzētu izvairīties no žeņšeņa tējas lietošanas.
2. Hormonālie efekti
Korejas žeņšeņa tēja var stimulēt estrogēniem līdzīgu iedarbību organismā. Tas ietekmē ķermeņa hormonālās funkcijas, izraisot patoloģijas. Lai gan ir ziņots par ļoti nedaudziem gadījumiem, zināms, ka tas arī izraisa asiņošanu no maksts pēc menopauzes, menstruāciju pārkāpumus un krūšu jutīgumu sievietēm. Arī tas dažos gadījumos var būt letāls.
3. Asins recekļi
Trombocīti asinīs aptur pārmērīgu asiņošanu. Viņi arī sarecē asinis iekšēju vai ārēju traumu gadījumā. Žeņšeņa tējas lietošana var traucēt šo trombocītu darbību un to efektivitāti, izraisot paaugstinātu asins recekļu veidošanos. Asins recekļi var arī pārvērsties par audzējiem vai kļūt par vēzi, kas var būt letāla, ja to neārstē laikā.
4. Hipoglikēmija
Lai arī tiek teikts, ka žeņšeņa tēja ir labs 2. tipa cukura diabēta līdzeklis, tas var izraisīt patoloģiski zemu cukura līmeni asinīs, daudziem cilvēkiem izraisot hipoglikēmiju. Zems cukura līmenis asinīs samazina enerģijas līmeni organismā un liek cilvēkam justies zemam un apātiskam. Diabētisko zāļu un žeņšeņa tējas kombinācija var izraisīt patoloģisku cukura līmeņa pazemināšanos asinīs, kas var izrādīties bīstama.
5. Kuņģa-zarnu trakta problēmas
Šī zāļu tēja var izraisīt arī diskomfortu kuņģī, sliktu dūšu un caureju. Šie kuņģa un zarnu trakta stāvokļi ir visizplatītākie starp tiem, kas to lieto pirmo reizi. Lielākajai daļai cilvēku šie simptomi izzūd pakāpeniski, kad viņu ķermenis tiek pielāgots drošam šīs tējas daudzumam.
6. Bezmiegs
Žeņšeņa tēja satur noteiktus aktīvos savienojumus, kas palielina enerģijas līmeni mūsu ķermenī. Tātad, kad žeņšeņa tēja tiek patērēta pirms gulētiešanas, tas var apgrūtināt gulēšanu. Lietojot regulāri, dažiem var rasties bezmiega simptomi. Tātad, ja jūs patiešām vēlaties dzert šo tēju naktī, pārliecinieties, ka tā jums ir dažas stundas pirms gulētiešanas
7. Nervozitāte un nemiers
Daži cilvēki, kuri regulāri lieto žeņšeņa tēju, var sūdzēties par nervozitāti, koncentrēšanās zudumu, nemieru, uzbudināmību un trauksmi. Žeņšeņa patēriņš stimulē smadzeņu šūnas, un šie simptomi rodas smadzeņu šūnu pārmērīgas stimulēšanas dēļ. Šie simptomi pastiprinās, ja tos lieto kopā ar kafiju un citiem dzērieniem ar kofeīnu.
8. Neiroloģiskas un psihiskas problēmas
Dažiem cilvēkiem, lietojot šo tēju, rodas galvassāpes un reibonis, jo žeņšeņs var izraisīt neiroloģiskas sekas.
Dažiem cilvēkiem tas izraisa arī depresiju, apjukumu un mānijas epizodes. Lietojot noteiktus antidepresantus, ir saprātīgi nelietot žeņšeņa tēju, jo tie var izraisīt arī mānijas epizodes.
9. Grūtniecība un dzemdības
Ārsti iesaka nelietot žeņšeņu grūtniecības laikā vai zīdīšanas laikā, jo ir iespējama negatīva ietekme uz augli un jaundzimušajiem. Tējas sliktā ietekme var radīt problēmas augļa veidošanā un izraisīt novirzes. Jaunajām mātēm jābūt piesardzīgām un laktācijas periodā jāizvairās lietot žeņšeņa tēju, lai tā neietekmētu jaundzimušos.
10. Asinsvadu iekaisums
Lielas žeņšeņa devas var izraisīt smadzeņu asinsvadu iekaisumu, kas var izraisīt insultu, drudzi, galvassāpes utt.
11. Šizofrēnija
Lielas žeņšeņa devas var ietekmēt neirotransmiterus organismā. Neirotransmiteri ir ķīmiskas vielas, kas pārraida ziņas no nervu šūnām uz citām šūnām. Žeņšeņa lietošana ar antipsihotiskām zālēm var mainīt neirotransmiteru līmeni cilvēkiem ar šizofrēniju vai citiem garīgiem traucējumiem.
12. Citas blakusparādības
Citas ziņotās šīs tējas nelabvēlīgās sekas ir alerģiskas reakcijas, mēles, rīkles un sejas pietūkums, viegli izsitumi uz ādas, apgrūtināta elpošana, sasprindzinājums krūšu rajonā, reibonis, astma, sirdsklauves utt.
Šīs ir dažas no iespējamām žeņšeņa tējas blakusparādībām. Ja pēc žeņšeņa tējas lietošanas pamanāt kādu no šīm parādībām, konsultējieties ar ārstu. Tas ir obligāti tiem, kuri lieto zāles un šobrīd lieto bezrecepšu vai recepšu medikamentus. Piesardzības vārds attiecībā uz zāļu tējas lietošanu veselības labā ir lūgt uzticama ārsta vai zāļu speciālista padomu, jo katra indivīda ķermenis var atšķirīgi reaģēt uz zāli.
Uzturēšanās veselībā nav nekāds nieks. Zāļu izmantošana, lai veicinātu mūsu veselību, ir laba ideja. Bet pirms lietošanas to ir svarīgi zināt par visām žeņšeņa tējas priekšrocībām un blakusparādībām.
Vai jūs regulāri lietojat žeņšeņa tēju? Vai esat kādreiz pamanījuši kādas žeņšeņa tējas blakusparādības? Dalieties pieredzē ar mums tālāk komentāru sadaļā.